Forum Klubu ROVERki.pl :: Peugeot 406 COUPE 2.0 16 V
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Peugeot 406 COUPE 2.0 16 V

Opinie...
Autor Wiadomość
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:22   Peugeot 406 COUPE 2.0 16 V

Po sprzedaży swojego R rozglądam się za czymś ciekawym i tak się natknąłem na auto wymienione w temacie.
I teraz pytanie-czy ktoś miał do czynienia z tym autem?
A jeszcze konkretniej chodzi o silniki 2.0 16V bo dwie wersje były.
Mechanika jest na żywca przejęta ze "zwykłych" 406.
Co do tych dwulitrówek to czy różnica w mocy była spowodowana zmianą oprogramowania/osprzętu czy to są konkretnie różne konstrukcje.
Jak by ktoś polecił forum godne przeszperania to był bym wdzięczny...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
konradoos 




Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 53
Skąd: Wałbrzych

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:29   

Niestety nie mogę pomóc, ale samochód z zewnątrz prezentuje sie rewelacyjnie:) tylko środku wszystko jest jak w zwykłym sedanie. Zobacz sobie może na www.autocentrum.pl trochę wpisów tam jest i raporty spalania.
 
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:04   

konradoos napisał/a:
tylko środku wszystko jest jak w zwykłym sedanie.


Ale jak na swoje lata to linia nadwozia i tak jest cięgle świeża...
Ostatnio zmieniony przez filo Pią Lut 26, 2010 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:28   

jest piękny :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:42   

Brt napisał/a:
jest piękny :ok: :)


I między innymi dlatego o tym aucie myślę na poważnie...
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:43   

Piękny to on jest, w środku też mi się podoba, mimo, iż niewiele odbiega od sedanów, ale ta skóra, najlepiej w kolorze bananowym, pięknie wygląda. Ale trzeba też przyznać, że są drogie te coupejki :)
 
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:48   

Dydo napisał/a:
Ale trzeba też przyznać, że są drogie te coupejki :)


Po 2000 roku to cena jest spora ale można też dużo tańsze znaleźć jak np.ten :arrow: 406 COUPE
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:54   

Pozostaje jeszcze kwestia sprawdzenia, czy wszystko jest z nim okej i czy nie jest to tzw. 'okazja', jakich wiele u nas w PL ;) Do tego dostrzegam Photoshopa w tych zdjęciach, więc wiesz. Ale przyznać trzeba, że jeśli byłoby wsio okej z nim to cena, jak na takie auto jest naprawdę niezła.

Mnie jednak i tak urzeka urodą i w ogóle wszystkim to autko; http://www.moto.allegro.p...urbo_180km.html To oczywiście tylko przykład, ale S80 z tych lat to kosmos, bardzo mi się podobają i bardzo mnie ciągnie w tą markę i ten model, jeśli chodzi o przyszłość ;)

Albo ewentualnie V70, tez mnie urzekają; http://www.moto.allegro.p..._volvo_s70.html :)

Co do Bertonki, to jeśli trafisz niezajechany i zadbany egzemplarz to z pewnością będziesz zadowolony. Też zacne autko, dobrze wyposażone, jednak trzymające cenę.
Ostatnio zmieniony przez Dydo Pią Lut 26, 2010 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:58   

Astre Bertone kup lepiej :)
Kolega ma i jestem zachwycony ;)
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 23:07   

Dydo napisał/a:
Mnie jednak i tak urzeka urodą i w ogóle wszystkim to autko; http://www.moto.allegro.p...urbo_180km.html


"Chorowałem" na S80 jakiś rok temu ale wyleczyły mnie koszty utrzymania takiego auta.


Krzysi3k napisał/a:
Astre Bertone kup lepiej :)


Droższe są od Puga :sad:
I nie mają tego "czegoś"...

[ Dodano: Pią Lut 26, 2010 23:07 ]
Dydo napisał/a:
Do tego dostrzegam Photoshopa w tych zdjęciach, więc wiesz.


Też mi się wydaje,że zbyt cukierkowo wyglądają te fotki...
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 23:09   

No tak to prawda, największą bolączką jest utrzymanie S80. Same silniki tam to potęga, więc i wir w baku :) Jednak sądzę, że z V70 nie jest już tak źle i byłby to niezły kompromis :) Co prawda przebiegi tam są dosyć wysokie, ale jeśli auto było serwisowane i wszystkie wymiany w porę, to o nic bym się nie bał.

Co do Bertonki jeszcze to sądzę, że to auto ma swoje zalety. Moim skromnym zdaniem również posiada to coś. Z tego co mi wiadomo to po 2000r. w Astrach jest ocynk, nie wiem jak tam w Bertonkach, ale podejrzewam, że tam też tak jest, więc nie jest tak źle :) Linia też dosyć ciekawa. A Pug to Pug, francuz i nigdy nic nie wiadomo ;)

filo napisał/a:


Też mi się wydaje,że zbyt cukierkowo wyglądają te fotki...


No niestety, PS aż bije w oczy :) Jedna fota jest chyba normalna a reszta trochę przesadzona. Możliwe, że są różnice w odcieniach i stąd użył PS, żeby zatuszować różnicę lakieru na poszczególnych elementach.
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 27, 2010 15:14   

takiego puga to tylko z V6 pod machą ;P a tak serio, uderz na forum jakiegoś klubu, coś CI napewno podpowiedzą. Gnić raczej nie będzie, ale zawieszenie + elektryka da Ci się we znaki :/ do tego każda pierdółka, którą się rózni od sedana może być ciężko dostępna + droga :/
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Nie Lut 28, 2010 17:19   

Koleżanka ma takiego Puga tylko V6 211 PS. Powiem jedno auto jest nawet dobrą petardą, fajnie wgniata w fotel i te trzy litry bulgocze dobrze. A spalanie jest koszmarne na mieści i w trasie, nie ma w nich ekonomi. Koleżanka cały czas w to leje pod dystrybutorem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 17:30   

Moj kolega kiedys mial i pozniej dluuugo sie nie mogl jej pozbyc. Ciezko sprzedajace sie to auto. Jezeli chodzi o V6 to mi sie kiedys marzyla 406 kombi V6 w jasnych skorach.Taki samochod dla tatusia, ale z petarda :)

Jezdzilem francuzami, mam wielu znajomych posiadajacych (glownie Pugi) i powiem, ze jest jak z Roverkami. Jak znajdziesz zadbany i bedziesz dbal to bedziesz jezdzil. No moze z wyjatkiem kolegi co trafil strasznie grymasna Renate Clio sport. A to immo, a to cos. W kolko walczyl...
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Lut 28, 2010 19:39   

Tak czytam opinie na necie i coraz bardziej się skłaniam w stronę Opla Astry 2 Bertone.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 09:47   

piękna fura linia przypomina Calibrę :mrgreen:
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 01, 2010 12:17   

Dydo napisał/a:
No tak to prawda, największą bolączką jest utrzymanie S80. Same silniki tam to potęga, więc i wir w baku :) Jednak sądzę, że z V70 nie jest już tak źle i byłby to niezły kompromis :) Co prawda przebiegi tam są dosyć wysokie, ale jeśli auto było serwisowane i wszystkie wymiany w porę, to o nic bym się nie bał.


Odnośnie V70 mogę napisać parę słów z autopsji :grin: Silnik 2.5T, ZTCP 205HP, automat. Dosyć spora turbo dziura, ale dół na akceptowalnym poziomie. Spalanie po mieście w trybie pracy skrzyni comfort i średnio dynamicznej jeździe 14L. Serwis drogi. Jak posypała się skrzynia, w ASO za naprawę (przez wymianę) krzyknęli prawie 40% wartości auta :wink: Na światłach można zawstydzić większość aut, bo w końcu to niepozorne combi :lol:

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 12:17 ]
Od dawna choruję na drugie auto - 850 z tym silnikiem :o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:13   

filo napisał/a:
Tak czytam opinie na necie i coraz bardziej się skłaniam w stronę Opla Astry 2 Bertone.


Powiem Ci szczerze, że też trochę poczytałem na necie, popatrzyłem i muszę powiedzieć, że Bertonka nie byłaby złym wyborem. Wyposażenie naprawdę eleganckie, po 2000 roku jest już bodajże ocynk, więc niczego nie brakuje takiej Astrze. Może troche kicha, bo to coupeja i z tyłu mieszczą się tylko 4 osoby, ale dla młodego człowieka nie powinno to stanowić najmniejszego problemu :) Cenowo też nie wygląda tak źle. Osobiście, gdybym to ja miał wybierać pomiędzy Pugiem a Astrą, bez dwóch zdań wybrałbym Astrę.

Mixtated napisał/a:

Odnośnie V70 mogę napisać parę słów z autopsji :grin: Silnik 2.5T, ZTCP 205HP, automat. Dosyć spora turbo dziura, ale dół na akceptowalnym poziomie. Spalanie po mieście w trybie pracy skrzyni comfort i średnio dynamicznej jeździe 14L. Serwis drogi. Jak posypała się skrzynia, w ASO za naprawę (przez wymianę) krzyknęli prawie 40% wartości auta :wink: Na światłach można zawstydzić większość aut, bo w końcu to niepozorne combi :lol:

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 12:17 ]
Od dawna choruję na drugie auto - 850 z tym silnikiem :o


Który rok był tej V70 ?

Taki Volvus mi się marzy, ale nie ma co ukrywać, że utrzymanie zjadłoby człowieka w całości. Także podejrzewam, że i tak na marzeniach się skończy :)
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:37   

Dydo napisał/a:
Który rok był tej V70 ?


Jeśli dobrze pamiętam to 1997/98. Fajne, zgrabne i zrywne autko :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:45   

Mixtated napisał/a:
Dydo napisał/a:
Który rok był tej V70 ?


Jeśli dobrze pamiętam to 1997/98. Fajne, zgrabne i zrywne autko :wink:


Czyli z tych lat, które mi się podoba, jeśli chodzi o V-ki :) Ano fajne, ładne i zgrabne, tylko te utrzymanie.. Co prawda nie myślałbym o niczym innym, jak tylko o sekwencji, ale weź tutaj teraz kup naprawdę zadbaną i w pełni serwisowaną V-ke :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover 820ti vs Peugeot 406 Coupe V6 (chyba)
Yog-Sothoth Offtopic 9 Sob Maj 22, 2010 10:42
Wojtek88
Brak nowych postów Tragedia na Zlocie Peugeot w Kościankach
greg-si Offtopic 15 Nie Paź 10, 2010 17:03
emes
Brak nowych postów MG TF Coupe i inne coupe
tomii620si Offtopic 6 Wto Kwi 08, 2014 13:23
pelson91
Brak nowych postów R75 coupe .... :)
Skiba Offtopic 2 Pią Maj 25, 2007 11:55
Skiba
Brak nowych postów MG XPOWER i 75 COUPE
benio_bicos Offtopic 5 Pon Lip 09, 2007 10:08
Tempest



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink