Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Akumulator
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Akumulator
Autor Wiadomość
Karwatma 



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 96



  Wysłany: Czw Mar 21, 2013 21:30   [R75] Akumulator
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 1999

Czesc.
Słyszał ktos o tym by w R 75 ze trzeba wymieniać akumulator z tak zwanym podtrzymaniem by auto nie straciło 12volt przy wymianie? Bo moze to prowadzić do jakiś uszkodzeń ? Ostatnio slyszalem to od osoby co zajmuje sie BMW a wypowiadał sie na temat R75:) Prawda to ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 21, 2013 21:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 21:42   

Może w benzynach z automatem są moduły, które żrą prąd na podtrzymanie pamięci, ale nie sądzę. W niektórych autach jest tak, że po wymianie aku musisz programować wiele rzeczy od podstaw. Siedzenia, szyby, szyberdach, radio, zegar... W przypadku R75 chyba tylko ustawienia radia i to te od dźwięku, bo stacje są pamiętane cały czas.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Mar 21, 2013 22:26   

Kilka razy zdarzało mi się odłączyć aku na kilka minut, ostatnio podczas demontażu rozrusznika na dwie doby i nic się nie stało.Diagnostyka nie wykazała problemów.
Zaraz po zakupie auta bawiłem się w podtrzymanie podczas czyszczenia klem,ale ostatnio olałem temat i nie żałuję. W moim przypadku,to diesel.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 05:39   

Dziadek napisał/a:
W moim przypadku,to diesel.

Ja też mam dieselka i tej zimy 2-3 razy wyjmowałem aku (raz nawet na tydzień) i żadnych zmian moje oko i ucho laika nie zauważyło. No jedynie radio muszę od nowa programować, ale to nie jest orginalne rover-owskie. W benzynie też się chyba nic specjalnie nie dzieje, bo przez ponad 4 lata zaglądania na nasze forum nie rzuciło mi się nic w oczy na ten temat :smile:
_________________
rover forever
 
 
Karwatma 



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 96



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 07:47   

Czyli osoba koloryzowała mówiąc :) bo już mnie wystraszyła ze popsułem :)
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 10:32   

Tak jak napisał gustav nic nie powinno się stać, ja na wszelki wypadek znam już na pamięć kod do radia :grin:
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 10:56   

Ja ze względu na brak kodu do oryginalnego radia Rover stosowałem ten sposób wymiany akumulatora aby nie utracić zasilania. Poza tym nie słyszałem aby normalne odłączenie akumulatora mogło popsuć auto.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 11:51   

Karwatma napisał/a:
Słyszał ktos o tym by w R 75 ze trzeba wymieniać akumulator z tak zwanym podtrzymaniem by auto nie straciło 12volt przy wymianie? Bo moze to prowadzić do jakiś uszkodzeń ?
nie trzeba podtrzymania , ale trzeba spełnić pewne warunki tzn. wyłączony zapłon , wyjęte kluczyki ze stacyjki , odblokowane zamki i wyłączone wszystkie odbiorniki elektryczne , bo w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia.Nie wszyscy tak robią i tu ten pan z BMW miał trochę racji.Zależy kto wymienia aku , jednemu z kolegów udało się nawet podłączyć aku odwrotnie a inny wymieniał na pracującym silniku (było o tym na forum ).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 22, 2013 13:33   

Żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam tutaj. Czy to normalne ze jak posłucham 10 minut radia, odsunię 2 razy szybe, to już musze podladowac aku??
Znaczy się tak, po takiej procedurzę napięcie w aku jest 11.90, a na zapłonie 10.80,na rozruchu nie wiem, ale pewnie poniżej 10
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 13:36   

Senior ma rację.Wyłączenie wszystkiego przed zdjęciem klemy jest dla mnie tak oczywiste, że nie pomyślałem żeby to napisać, chociaż w zamierzchłej przeszłości jednym akumulatorem odpalaliśmy z kolegami kolejno dwa multicary bo tylko jeden aku w zakładzie był nowy,ale wtedy jedyną elektroniką w aucie było radio safari2 :lol:
Na marginesie, to ja dla bezpieczeństwa i spokoju sumienia otwieram drzwi,albo otwieram szybę,ale to tak na wszelki wypadek.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Karwatma 



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 96



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 13:57   

no to wiadome ze przy zmianie wszystko na off:) chce po prostu wykluczyć ze popsuło się przy zmianie aku . 4 dni auto mam i padło;(
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Mar 22, 2013 20:26   

rafalmis1 napisał/a:

Znaczy się tak, po takiej procedurzę napięcie w aku jest 11.90, a na zapłonie 10.80,na rozruchu nie wiem, ale pewnie poniżej 10

Nie wiem jaki jest pobór prądu przez silniczki sterujące szybami, ale to o czym pisałeś nie powinno chyba spowodować takiego spadku napięcia(zakładając, że napięcie przed tymi czynnościami było ok. 12,5V). Może akumulator ma już swoje lata, albo masz jakiegoś "złodzieja"prądu w samochodzie. Tak z ciekawości zrobię jutro w swoim autku podobne czynności jak Ty i napiszę co tam wyszło
_________________
rover forever
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 22, 2013 20:54   

rafalmis1 takie zachowanie sie akumulatora przy tak malym poborze pradu jest nienormalne.Jesli tak zachowuje sie akumulator to sadze ze moga byc tego dwie przyczyny,albo nie jest ladowany dostatecznie w czasie jazdy poprzez alternator,albo nie trzyma tzw.pojemnosci i nadaje sie tylko do wymiany.
_________________
Stanislaw
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 09:30   

w prawdzie nie wiem jakim stażem może pochwalić się mój akumulator, ponieważ taki jest od kupna samochodu. Złodzieja prądu raczej nie mam, ponieważ raz stał prawie 4 tygodnie bez odpalania i nie było problemów z rozruchem. Jutro rano zmierzę jakie jest napięcie po nocy. Np. jak montowałem roletę i sprawdzałem czy wszytko działa, to możne z 12 razy otwierałem i zamykałem roletę, samochód już tylko mrugną światłami i trzeba było chwilkę ładować

[ Dodano: Nie Mar 24, 2013 09:30 ]
Napięcie akumulatora po nocy to 12.28 czyli ok?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Mar 24, 2013 16:13   

rafalmis1 napisał/a:

Napięcie akumulatora po nocy to 12.28 czyli ok?
Ja uważam, że jest bardzo dobrze, tym bardziej, że ostatnie noce są dosyć mroźne. Tej zimy, gdy raz sprawdzałem napięcie aku po bardzo zimnej nocy, to było trochę powyżej 11V - dokładnie nie pamiętam. W czasie grzania świec napięcie osiągało wartość 10V z malutkim haczykiem i bez problemu odpalał. W lutym br. minęła 1 rocznica "współżycia" tego aku z samochodem... :wink:
_________________
rover forever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Akumulator do 1.8
bartoszsz Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Paź 16, 2012 12:47
apples
Brak nowych postów [MG ZT] Akumulator
batix Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Sie 21, 2011 15:37
pajda
Brak nowych postów [R75] Akumulator
damianz11 Rover serii 75, MG ZT 25 Sro Lis 03, 2010 18:44
damianz11
Brak nowych postów [R75] Akumulator
kerbi Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lip 29, 2010 18:57
kerbi
Brak nowych postów [R75] Akumulator
Miras31 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lis 04, 2009 10:05
kris-tofer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink