Forum Klubu ROVERki.pl :: Emulator zmieniarki CD - czyta MP3 i WMA
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Emulator zmieniarki CD - czyta MP3 i WMA

Jak mój roverek zaczął czytać mp3 :)
Autor Wiadomość
krawcu183 



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Grodzisk Maz.



Wysłany: Wto Mar 02, 2010 10:38   Emulator zmieniarki CD - czyta MP3 i WMA

Cześć,

Zainspirowany wątkiem kolegi rafet: http://forum.roverki.eu/v...%B3+emuluj%B1cy

Postanowiłem zainstalować sobie emulator zmieniarki.

Na początek sprawdziłem czy wspomniany fachman o niku z allegro prince11 nadal sprzedaje takie urządzonka. Okazało się że tak i że ma emulatory do Rovera 75 po 429zł (w tym karta pamięci 2GB).

Następnie zadzwoniłem do fachmana, powiedziałem że Rover 75 że z dużą nawigacją i że nie mam zmieniarki. Kazał sprawdzić czy pod schowkiem (trzeba odkręcić taką klapkę która trzyma się na dwóch wkrętach) mam kabel od zmieniarki. Okazało się że mam tam kabel o 10-ciu żyłach zakończony kostką gdzie w dwóch rzędach jest po 5 dziurek - i to jest to co powinno być.

Podobno niektóre modele mają dwa kabelki jeden z 3 żyłami a drugi z 6-ioma. Wtedy też da się zainstalować emulator ale to jest droższa wersja.

Wracając do mojego przypadku: Umówiłem sie z gościem że do niego podjadę (Nowy Podolszyn k. Raszyna) bo mam blisko i że mi to zamontuje.

Pojechałem, gość wyciągnął malutkie czarne pudełeczko z dość długim kabelkiem. Dodatkowo miał dorobioną własnoręcznie (tak to wyglądało) przejściówkę jakąś bo okazuje się że w naszych Roverkach troszkę inaczej są ułożone piny w kostkach. Podłączył urządzonko no i zaczęło działać :) Czyta pamięci USB lub karty SD (jedna w komplecie) lub jakieś odtwarzacze przez wejście Line-In. Dodatkowo można podłączyć do tego urządzenia zestaw głośnomówiący na Bluetooth za dodatkową opłatą. Zobaczyłem jak ten zestaw głośnomówiący wygląda i działa ale mnie się on nie podobał i nie kupowałem.

Cała instalacja z drobnym testowaniem trwała ok 30 minut. Pan fachman zaizolował kabelki i o. Jedyny problem który pojawił się na samym początku było to że urządzonko nie za każdym razem przy uruchomieniu silnika było rozpoznawane przez radio. Dogadałem się z gościem że zobaczę czy coś się poprawi w praniu (śpieszyło mi się) i w razie jak by były problemy to przyjadę do niego na poprawkę.

No i niestety musiałem pojechać raz jeszcze. Stan się pogorszył ponieważ urządzonko odtwarzało tylko 6 utworów. Fachman postanowił wymienić urządzenie na takie które ma nowsiejsze oprogramowanie. Pierwszy emulator miał wersje chyba 5.10 a nowy 5.11. Po podłączeniu tego drugiego wszystkie problemy zniknęły. Normalnie jak ręką odjął. Emulator działa aż miło. Podziękowałem Panu i pojechałem.

Obecnie już ze trzy tygodnie używam tego cuda i oto kilka ciekawostek.

Żeby odtwarzać muzykę, na pamięci (czy to USB czy karta SD) musi być sześć folderów o nazwach od CD01 do CD06. W ten sposób emulujemy płyty z klasycznej zmieniarki. Każdy folder odpowiada jednej płycie. W folderach może być ile nam się podoba plików :) Z tym że na wyświetlaczy będą się wyświetlały numerki od 01 do 99 a później od nowa od 01 do 99 (raz mignie jedyna dla utworów powyżej 100). Obecnie mam włożona kartę SD o pojemności 8 GB i emulator obsługuje ją wyśmienicie. Trzeba zaznaczyć że jest to karta SDHC czyli ta szybsza :) Jedynie przy włożeniu tej karty trzeba odczekać kilka sekund zanim emulator sobie ją przeczyta ale to jest normalne, później czas dostępu jest zadowalający.

Dodatkową ciekawostką jest to że emulator odtwarza standardowo pliki w kolejności dat utworzenia a nie alfabetycznie, to jest ważne dla mnie i tych co słuchają audiobooków.

Jedyny minus jaki widzę to to że nie widać nazw plików które są w danej chwili odtwarzane oraz czasu trwania utworu, podobno nie da się tego zrobić choć wydaje mi się inaczej, bo znalazłem droższą nie krajową propozycję: http://www.intravention.c...hp?topic=1296.0

Podsumowując:

1. Koszt urządzenia z montażem i kartą SD o pojemności 2GB to 429zł.
2. Urządzenie w wersji oprogramowania 5.11 sprawuje się znakomicie.
3. Czyta karty SDHC o pojemności 8GB.
4. Jak dla mnie dźwięk jest czysty i miły dla ucha - zdecydowanie lepiej niż transmiter.

Zachęcam do takiego rozwiązania!!! Już nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem radia :)

Aha... ostatnio emulator mi się zawiesił i musiałem go odłączyć i podłączyć raz jeszcze i teraz jest ok... jak będzie się to powtarzać to dzwonie do fachmana. Ale i tak polecam :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 02, 2010 10:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafet 



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: Wawa

MG ZT-T

Wysłany: Pią Mar 12, 2010 10:43   

cieszę się, że jest kolejny zadowolony użytkownik emulatora . u mnie do dziś działa ok.
_________________
EiR
 
 
krawcu183 



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Grodzisk Maz.



Wysłany: Pon Mar 15, 2010 13:32   

Wielkie dzięki rafet za cynk to tym gościu. Choć muszę powiedzieć że raz mi się emulator zawiesił tak, że musiałem go odłączyć i podłączyć od nowa. Jeśli to się powtórzy to pewnie zadzwonię do tego speca.

Masz może tak, że czasem jak za szybko po uruchomieniu silnika chcesz włączyć mp3 to Ci nie widzi emulatora?
 
 
rafet 



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: Wawa

MG ZT-T

Wysłany: Pon Mar 15, 2010 19:45   

Tak, czasem zdarzy się, że coś nie działa jak powinno i chyba właśnie tak jak opisujesz. Przeważnie reset guzikiem w emulatorze wystarcza. Stwierdziłem też, że lepiej emulator działa z karty niż np. z czytnika kart usb - może dlatego, że transmisja jest wtedy wolniejsza. Przyzwyczaiłem się jednak do sporadycznie występujących problemów :)

Może kiedyś gościu będzie miał emulatory czytające tytuły - czego Tobie i sobie życzę ;)

Pozdro.
_________________
EiR
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Czw Mar 25, 2010 20:35   

Istnieje jakas inna mozliwosc podlaczenia mp3/ipoda ? do zmieniarki ? ogolnie do radia mk3 z nawigacja ? moze daloby rade dorobic zlacze aux ?
 
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 00:58   

krawcu183 napisał/a:
jest to karta SDHC czyli ta szybsza

Karta SDHC nie jest szybsza. Ona jest pojemniejsza.
Możesz oczywiście mieć SDHC w szybszej klasie jednak samo oznaczenie SDHC nie wskazuje na szybkość. :wink:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
krawcu183 



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Grodzisk Maz.



Wysłany: Wto Mar 30, 2010 07:58   

TomC napisał/a:
Karta SDHC nie jest szybsza. Ona jest pojemniejsza.


Istotnie masz racje: (ang. Secure Digital High Capacity). No i mam kartę SDHC która nie dość że jest pojemniejsza to i szybsza - w moim wypadku :)
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Paź 11, 2011 22:51   

Odkopuję temat :)
Nabyłem zmieniarkę USB od prince11. Dzisiaj przyszła. W zestawie była przejściówka z kostki oryginalnej zmieniarki USB do kostki z instalacji R75. Podłączenie 5min z przerwą na siku i ploty z sąsiadką :)
Gra ładnie...
Jednak pojawił się problem jeden mały taki...
W moim R mam dużą nawigację a co za tym idzie mam dwa tunery w bagażniku (radio i TV) W tym drugim jest taki mały wiatraczek który gdy chodzi delikatnie go słychać. Gdy np zamknę auto to po 1-2min wyłącza się automatycznie. Po podłączeniu zmieniarki USB wiatraczek z tunera TV ciągle chodzi. Stałem przy aucie dobre 10min i nie chciał się wyłączyć. Odpiąłem zmieniarkę USB, zamknąłem auto i po 1-2min wiatraczek się wyłączył. Pomyślałem sobie a może kostkę odwrotnie wpiąłem(chociaż to nie możliwe bo bolce w kostce nie są równomiernie rozmieszczone) ale spróbowałem. Wynik był taki że na wyświetlaczu była ciemność i grało jedynie radio. Żaden guzik nie reagował na przyciskanie.
Boje się że gdy auto postoi noc lub dwa dni to padnie aku bo wygląda na to że zmieniarka USB cały czas "ciągnie" prąd....
Teraz pytanie do tych którzy mają tą zmieniarkę USB i mają dużą nawigację. Czy u Was też tak jest?

[ Dodano: Wto Paź 11, 2011 22:51 ]
Jestem po konsultacjach ze sprzedającym prince11. Poradził mi żeby znaleźć "+" który pojawia się po zapłonie, przeciąć przewód w przejściówce z kostki zmieniarki USB/kostka oryginalna do zmieniarki R i podłączyć ją właśnie pod ten plus po zapłonie.
Tylko teraz mam pytanie gdzie w okolicach schowka znajdę plus po zapłonie gdzie mógłbym się spokojnie podpiąć z moją zmieniarką USB?
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 17, 2011 22:04   

xROnx napisał/a:
Odkopuję temat :)
Tylko teraz mam pytanie gdzie w okolicach schowka znajdę plus po zapłonie gdzie mógłbym się spokojnie podpiąć z moją zmieniarką USB?

Ja bym się podpiął pod zasilanie zapalniczki. Tylko w takiej sytuacji warto dodać na zasilaniu zmieniarki dodatkowy bezpiecznik, bo ten od zapalniczki jest zdecydowanie za duży.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 22:11   

robo napisał/a:
Ja bym się podpiął pod zasilanie zapalniczki.

robo napisał/a:
Tylko w takiej sytuacji warto dodać na zasilaniu zmieniarki dodatkowy bezpiecznik

tak też uczynię. a jaki mam nabyć?
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 15:53   

5A zdecydowanie wystarczy. Najwygodniej w oprawce na przewodzie.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 10:55   

xROnx napisał/a:
robo napisał/a:
Ja bym się podpiął pod zasilanie zapalniczki.

robo napisał/a:
Tylko w takiej sytuacji warto dodać na zasilaniu zmieniarki dodatkowy bezpiecznik

tak też uczynię. a jaki mam nabyć?


Problem jedynie będzie ze bez kluczyka w stacyjce gadżet działać nie będzie. A u mnie radio bez kluczyka też działa. Ja bym podpiął się pod zasilanie wzmacniacza antenowego tylko nie wiem czy w duzej navi jest to wyprowadzone na kablu w środku auta.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 11:28   

sknerko, ale xROnx właśnie szukał rozwiązania, które odcina zasilanie tego ustrojstwa w wyłączonym aucie bo ma problemy w przypadku zasilania na stałe.
Swoją drogą jak różne są nasze auta. U mnie bez kluczyka w stacyjce radia nie włączysz ;-) .
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 13:02   

robo napisał/a:
Swoją drogą jak różne są nasze auta. U mnie bez kluczyka w stacyjce radia nie włączysz
Bo pewnie tu masz dużą navi i one tak mają. a co do xROnx, to jak by podłączył pod wyjście na wzmacniacz antenowy to po wyłączeniu radia tam zasilania nie ma.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 15:16   

sknerko, masz rację. Opisany przez Ciebie sposób jest najlepszy. A ja faktycznie mam dużą navi.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Paź 19, 2011 15:45   

No to zmiana planów w takim razie. tylko trzeba będzie przeciągnąc kawałek przewodu bo zdaje się wzmacniacz antenowy jest w okolicach prawego tylnego słupka...
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Paź 20, 2011 15:56   

xROnx napisał/a:
tylko trzeba będzie przeciągnąc kawałek przewodu bo zdaje się wzmacniacz antenowy jest w okolicach prawego tylnego słupka...

Nic chyba nie trzeba przeciągać bo to napięcie dla niego wychodzi z radia i teoretycznie powinien być przewód w kostce przy radiu. Poszukam w Rave może coś wydłubię ale to wieczorem i nie obiecuję.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 22:47   

sknerko napisał/a:
z radia i teoretycznie powinien być przewód w kostce przy radiu

heh... tylko radio to ja mam w bagażniku :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Paź 20, 2011 23:24   

nie ma znaczenia gdzie radio, instalacja jest uniwersalna i raczej zasilanie do wzmaka antenowego będzie z konsoli środkowej auta.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 21, 2011 00:50   

zasilanie do wzmacniacza antenowego to taki kabelek z metalową końcówką zagiętą pod kątem 90st. i końcówka jak się na nią spojrzy od frontu wygląda trochę jak ta od anteny tylko parę razy pomniejszona , ja mam z tym właśnie problem, bo wymieniłem radio i nie mam w nim wyjścia na zasilanie tym wzmacniaczem co skutkuje jego nie działaniem i brakiem fal radiowych , ktoś może z tym walczył już jak to obejść
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Podłączenie zmieniarki CD
maryba Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sob Paź 02, 2010 19:54
maryba
Brak nowych postów [R75] Magazynek do zmieniarki
Markzo Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Lis 12, 2009 15:00
witgut
Brak nowych postów [R75] Kabel do zmieniarki
Matty Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Wrz 28, 2011 19:50
Matty
Brak nowych postów [r75] Zamiast zmieniarki
tommsz Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sob Sty 11, 2014 10:37
Balas87
Brak nowych postów [R75] Kabel do Zmieniarki
keda Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Lis 28, 2012 17:34
keda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink