Forum Klubu ROVERki.pl :: [R40] webasto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R40] webasto
Autor Wiadomość
smarzuch 




Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 63
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 08:38   [R40] webasto

witam .montował ktoś webasto do swojego roverka?? mam pytanko jak to można zrobić ( czyt. jak zainstalować) z jakich części składa się webasto , czy z R75 by podeszło? jeśli ktoś ma o tym pojęcie i mógł by naświetlić temat był bym wdzięczny. pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 31, 2010 08:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 12:05   

Szukaj całej instalki , na allegro jest mnóstwo samych piecyków . Częśc jest elektronicznie sterowana przez komputer z auta natomiast są też bardziej analogowe. Chyba thermotop z/c jest sterowane analogowo- dużio prostsze w konstrukcji i obsłudze niż te nowoczesne.
Potrzebujesz:
1) zegar sterujący
2) wiązka elektryczna od zegara do sterownika i od sterownika do piecyka i pompki
3) Sterownik
4) Piecyk
5) Pompka paliwa
6) Pompka wody i dmuchawa powietrza do piecyka ( najczęściej jest zintegrowana z piecem)

Kwestia podłączenia nie jest trudna , bardziej upchac pod maską będzie problem.
W dieslu wystarczy trójnik do ropy za fitlrem ale w benzynie trzeba oddzielny zbiornika albo ciągnąć przewód i jakoś do baku się podłączyć.
 
 
komarek666_2007 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 48
Skąd: PCIM



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 20:44   

witam kolegów
przeglądając allegro znalazłem przypadkiem odpowiedź na pytanie a mianowicie:

http://allegro.pl/item902..._postojowe.html

na pewno tańsze od montowanego w jakimś serwisie i można podłączyć je samemu :razz:
(nic tylko wsadzić :mrgreen: )
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 15:18   

To nie jest webasto tylko jakaś suszarka :) Moim zdaniem nie warte wiele. 150W to zbyt mało. PRawdziwe webasto mają 4-5 kW - nawet te suche które porównać można do tego wynalazku.
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 15:25   

komarek666_2007 napisał/a:
To nie jest webasto

Wyraźnie pisze w ogłoszeniu....Osuszacz do szyb :/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
komarek666_2007 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 48
Skąd: PCIM



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 15:25   

no rzeczywiście za 100 zł kupisz hahaha chyba pilot http://moto.allegro.pl/it...ot_webasto.html dla szpanu patrząc na ceny prawdziwych webasto to kosmos nie mówiąc już o miejscu pod maską którego może być brak dla tego systemu
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 21:14   

Ja za calutkie sprawne webasto na allegro dałem jakieś 2 lata temu około 500zł.. trafiają się okazje tylko trzeba śledzić.
Gdy włączam webasto w połowie drogi 6-kilometrowej do pracy silnik ma max temperaturę pracy. Gdy nie włącze osiąga 1/3 skali gdy jestem już na miejscu. (Termostat nowy)
Upchać zawsze sie da tylko czasami troche pracy trzeba włożyć w to ;)
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 07, 2010 00:10   

chudson, od czego dorwales to webasto?? 75?? czy calkiem inny model??
sam to podlaczales?? grzeje ci tez ciecz w silniku??
analogowy czy cyfrowy sterownik??
opisz cos wiecej
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lut 08, 2010 14:21   

Webasto które mam jest analogowe DBW46 , montowane było w mercedesach i grupie VAG w 1wszej połowie lat 90, produkowane dużo dłużej jako zestaw do montażu.
Z R75 i innych aut fabrycznie wyposażonych w ten bajer nie polecam gdyż często wiązka elektryczna jest zintegrowana z resztą wiązki a sam sterownik zawarty w koputerze auta a nie oddzielnie.
Montowałem sam - na początku podłaczone miałem szeregowo przed nagrzewnicą ale wiosną zapominałem sie i przy nawiewie na zimne włączyłem kilka razy ( obiek zamknięty zaworkiem) i wyłącznk termiczny wyłączał sprzęt wiec teraz mam równolegle wpięty( trójnik za gagrzewnicą i przy zbiorniczku wyrównawczym - nie jest to dobrze rozwiązanie i na wiosnę będe kombinował szeregowo za nagrzewnicą.

Podłączałem sam , jesli ma się wiązkę to zaden problem, cała wiązka wymaga jedynie podpięcia plusa do akumulatora i 2 miejsc do masy. Zegar mam zamontowany pod popielnicza zamiast miejsca na kasety . Sam piecyk pod akumulatorem . Był jedynie problem wyprowadzić węże bo troszke pozaginane i tu przydał sie patent gazowników żeby do środka węża włożyć sprężynę ( dostępne w castoranie) która pozwala układać przewody gumowe bez ich zaginania się.
Paliwo biorę z za fitra ropy ( własnoręcznie dorobiony trójnik stalowy ale można plastikowy dać zwykły z motoryzacyjnego jak do spryskiwaczy )

Przez ostatnie 1,5 roku uzytkowania zgromadzilem na zapas 2 piecyki na części wyhaczone z neta za niewielkie pieniądze więc nic nie powinno mnie zaskoczyć i unieruchomić mego udogodnienia ;)
 
 
kaaaziuu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 178
Skąd: Fermoy/Irlandia



Wysłany: Sob Lut 20, 2010 12:45   

Nie wiedziec czemu ostatnio czytalem Auto Swiat i tam napisali ze montowanie Webasto w autach kompaktowych i miejskich powoduje trudnosci ze sprzedaniem auta :/ Paranoja
_________________
Mały ale wariat :P
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 14:19   

Jeśli dziennikarz nie potrafi podać źródła lub dobrze wyjasnić dlaczego tak jest to znaczy ,że nie wie o czym pisze.
Chyba ,że to na zasadzie : - mało ludzi kiepsko obeznanych z motoryzacją wogóle wie co to "webasto" więc na wszelki wypadek omija auta z tym wynalazkiem.
Lub szukający kompaktowych aut chcą mało palących aut i dlaego unikają dogrzewaniaspalinowego. Choć wątpię by było wiele osób aż tak zorientowanych w temacie
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 14:54   

kolego chudson ja tez mysle o zamatowaniu webasta tylko ze do r75 i tez nie wiem czy nie kupic takie jak twoje bo pytalem raz pewnego mechanika i powiedzial mi ze jak kupie webasto z r75 to moze nie dzialac bo tak jak napisales wczesniej moge nie miec sterownika w swoim aucie wiec skusze sie na analogowe i mam takie pyt. do ciebie mogl bys mi podac jakiegos linka z takim webastem i zeby bylo kompletne bo ja sie na tym nie znam a nie chce zeby mi czegos brakowalo
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Mar 04, 2010 18:12   

jarekb napisał/a:
kolego chudson ja tez mysle o zamatowaniu webasta tylko ze do r75


Nie chcę cię martwić ale obawiam się że jest wielce prawdopodobne że webasto jest już w twoim samochodzie. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale coś mi się o uszy obiła że każda 75cdt była w nie wyposażona.

Poczytaj:

http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=13634

i

http://www.roverki.pl/article.php?sid=448
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 18:29   

tez slyszalem ze r75 maja to w standardzie ale moja jakos nie ma przynajmniej nie moge sie doszukac, moze przez to ze z wloch go przywiozlem a wersje na wlochy mogly nie miec webasta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink