Forum Klubu ROVERki.pl :: Nobel w kategorii debil roku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nobel w kategorii debil roku
Autor Wiadomość
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Mar 31, 2010 22:36   Nobel w kategorii debil roku

Sory ale muszę się wyżyć, owego Nobla debilizmu przyznaję projektantowi ustrojstwa do "zapinania" żarówki od świateł mijania w roverze 75.
Drucik sobie wyskoczył i masakra normalnie.... o rany jeszcze mnie nosi..
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 31, 2010 22:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
soviet100
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 31, 2010 23:28   

Nie rozumiem o co Ci za bardzo chodzi .

Nie wszyscy mają 75 .
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 31, 2010 23:43   

o taki sprytny drucik, który mocuje żarówkę ;) tylko jak on CI mógł spaść?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
flapjck1 



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Mar 31, 2010 23:44   

nie wiem na co narzekasz - robilem kiedys wymiane w zimie w zasniezonym aucie i zajelo mi to moze 45 sekund - dluzej chyba zdrapywalem snieg z nadkola niz sama wymiane robilem
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 09:11   

flapjck1 napisał/a:
nie wiem na co narzekasz - robilem kiedys wymiane w zimie w zasniezonym aucie i zajelo mi to moze 45 sekund - dluzej chyba zdrapywalem snieg z nadkola niz sama wymiane robilem


Nie wiem co tam się stało, może drucik się ułamał, ale oglądalem go dokładnie i nie ma śladów, do tego wnętrze reflektora wygląda ciut inaczej niż w instrukcji, na poniższym obrazku screen z instrukcji i rysunek poglądowy mojego gniazda żarówki, różni się tym że u mnie uchwyty na zapinkę są z obu stron, w instrukcji stoi że są tylko z prawej strony, do tego drucik u mnie wygląda tak jak na rysunku (czerwony) czyli jakby brakuje mu całej lewej srony która powinna niby być osadzona w uchwycie/zawiasie.
Jak drucik został mi w ręku podczas odpinania i go oglądnąłem to stwierdziłem że to musi być tak zamocowane jak na rysunku poglądowym bo po co byłyby te uchwyty z obu stron, żeby to zamocować pociąłem sobie normalnie łapę w kilku miejscach, ale dało się. Teraz myślę, że drucik może się złamał po prostu a zaczepy są po obu stronach... nie wiem czemu, uchwyt/zawias zapinki też mam po obu stronach, ale to już jest w zasadzie zgodne z instrukcją.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 09:25   

Hmm... ja bym debila roku przyznał inżynierowi co zaprojektował układ sprzęgła w R75 ;)
Z wyróżnieniem na umiejscowienie zbiorniczka i dostęp do niego ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 19:03   

To wszystko, co piszecie to są tylko mrzonki, żarówka, czy pompka sprzęgła to mały pan pikuś. Tak jak pisał flapjck1, dostęp do tych i innych rzeczy jest banalnie prosty, wszystko wymaga spokoju i przemyślnego działania, szybkie działanie przy R75 ma swój ciąg przyczynowo-skutkowy, wszystko się da tylko trzeba pomyśleć :)
R75 to jest samochód bajka w naprawie, niby awaryjny, ale rekompensuje on niejako swoje defekty łatwą dostępnością stosunkowo tanich zamienników i co jeszcze raz podkreślam łatwym dostępem do prawie wszystkich podzespołów. Piszę prawie wszystkich, bo na pewno zawsze może być lepiej i jest lepiej w przypadku innych marek, ale jeszcze raz podkreślam, nie było jeszcze części w R75 do której nie mógłbym się dostać, lub dostęp byłby mocno utrudniony.
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 00:13   

to ja daje nobla temu, ktory umiejscowil odpowietrznik ukladu chlodzenia przy filtrze powietrza i kablach WN w R400.

Ostatnio wlasnie odpowietrzalem uklad. Jak wiemy odpowietrzanie robimy na zagrzanym odpalonym silniku:
1. Nie dosc, ze sie poparzylem rozgrzanym plynem
2. Nie dosc, ze mi do obudowy filtra powietrza nasikalo sporo plynu
3. To jeszcze prad mnie kopnal jak dokrecalem srube odpowietrznika bo dotknalem lekko kopulki :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rozstanie po 3,5 roku
Mayson Offtopic 34 Pon Mar 12, 2012 00:16
Mayson
Brak nowych postów Komputer roku?
luki_pj Offtopic 5 Pon Lut 08, 2010 16:23
siemion_
Brak nowych postów WTOPA ROKU :P
kolka161 Offtopic 4 Wto Maj 24, 2011 23:48
radomraptile
Brak nowych postów SZCZEŚLIWEGO NOWEGO ROKU !! :D
Firq Offtopic 5 Wto Sty 01, 2013 13:41
maniaq
Brak nowych postów Skecz z 2008 roku...
maciej Offtopic 2 Wto Maj 18, 2010 21:24
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink