Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Komp. pokł. i ekranik pod nim (z przebiegiem)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Komp. pokł. i ekranik pod nim (z przebiegiem)
Autor Wiadomość
NIDHOGG 



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pią Mar 19, 2010 20:14   [R75] Komp. pokł. i ekranik pod nim (z przebiegiem)
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam!
Proszę o pomoc.
1)Nie gaśnie mi ekranik ten na którym wyświetlany jest przebieg km i temp.
2) Nie wyświetlają się dane z komputera pokładowego ( wygląda to tak jakby ekranik od kom. w ogóle nie działał a ten od przebiegu świecił się cały czas - nawet po wyjęciu kluczyka i zamknięciu samochodu.) Wszystkie funkcje samochodu działają : mam na myśli to ze np halogeny świecą a kontrolka się nie zapala ... kontrolki od migaczy i długich są ok.
Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 19, 2010 20:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 23:51   

Jeśli masz uszkodzony licznik, patrz wyświetlacz kompa to takie masz objawy że nie gaśnie dolny wyświetlacz tzn u mnie gasł ale po paru godzinach. Pomogła wymiana licznika.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 08:41   

A samochód dobrze odpala? ja miałem taki przypadek, że jak mi masa od rozrusznika uciekła to świeciły mi się różne kontrolki, generalnie jedna wielka choinka...
Ale wtedy i samochód nie odpalał, najprawdopodobniej jest tak jak pisze dukat11,
 
 
 
NIDHOGG 



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 09:02   

Samochód odpala normalnie. Nie mam żadnych problemów z odpalaniem czy jazdą, kontrolki też nie mrugają tylko po prostu ekranik nic nie wyświetla a ten dolny nie gaśnie. Pewnie jest tak jak pisze duka11 więc nastawiam ie na wymianę licznika.
Czy możliwe jest że mam gdzieś zwarcie i po jego zlikwidowaniu objawy miną ?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 09:10   

wszystko jest możliwe, jak wyciągniesz licznik to posprawdzaj połączenia elektryczne, kostki (są dwie) czy dobrze przyłączone, jeśli masz duży wyświetlacz zamiast standardowych lampek to może też być tak, że taśma łącząca ten wyświetlacz z elektronika padła/przepaliła się, robi się zwarcie i dzieją się takie głupoty... Od razu piszę, że taśmy nie przylutujesz. Możesz kupić licznik od anglika, wtedy cyferblaty przełożysz ze swojego, ale trzeba go od nowa programować (przebieg, zmiana mil na km, lub nawet zliczanie ilości paliwa z galonów na litry)
Pojedź na komputer T4 do serwisu to będziesz pewny co się stało jak boisz się, lub nie wiesz jak rozebrać licznik
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 09:13   

NIDHOGG napisał/a:
Czy możliwe jest że mam gdzieś zwarcie i po jego zlikwidowaniu objawy miną ?


Raczej nie. Prawdopodobnie padła taśma od wyświetlacza komputera. Jeśli masz sprawny licznik to można spróbować kupić używany i przełożyć twoją pamięć do tego licznika. Wtedy zachowasz wszystko co masz w swoim liczniku.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
NIDHOGG 



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 09:18   

Dzięki. Pewnie właśnie tak zrobię. Pojadę na kompa i wszystko się wyjaśni. W przyszłym tyg w czwartek będę śmigał przez Nowe Miasto to wpadnę do PH JOWI pewnie powie mi co i jak... Zastanawiam się tylko czy do tego czasu nie narobię więcej szkód jeżdżąc z tym i obciążając akumulator. Ciekawe jaki ten licznik ma pobór prądu POZDRAWIAM i DAM ZNAĆ JAK BĘDĘ PO DIAGNOZIE KOMPEM I NAPRAWIE Sam nie czuje się na tyle mocny a rozgrzebać to każdy potrafi :-) :-) Napiszcie tylko czy Waszym zdaniem dotrwam do Czwartku jeżdżąc z tą usterką? boję się o akumulator...
Ostatnio zmieniony przez NIDHOGG Sob Mar 20, 2010 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 09:21   

NIDHOGG napisał/a:
Dzięki. Pewnie właśnie tak zrobię. Pojadę na kompa i wszystko się wyjaśni. W przyszłym tyg w czwartek będę śmigał przez Nowe Miasto to wpadnę do PH JOWI pewnie powie mi co i jak... Zastanawiam się tylko czy do tego czasu nie narobię więcej szkód jeżdżąc z tym i obciążając akumulator. Ciekawe jaki ten licznik ma pobór prądu POZDRAWIAM i DAM ZNAĆ JAK BĘDĘ PO DIAGNOZIE KOMPEM I NAPRAWIE


Raczej nie powinno się nic stać tylko będą problemy z identyfikacją co się dzieje w samochodzie. Ja tak jeździłem 2m-ce zanim naprawiłem.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
NIDHOGG 



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 14:03   

Dzięki dukat11 :-) Pomogłeś i uspokoiłeś mnie trochę. No to czekam do DGN. z KOMPA i odezwę się co było powodem takich objawów. Pozdrawiam Dzięki...

[ Dodano: Sob Mar 20, 2010 14:03 ]
WITAM !! !!
MAM nowe wieści. Postanowiłem sam się dobrać do licznika. Znalazłem fajny link na forum jak to zrobić samemu ( bardzo pomocny , krok po kroku z obrazkami) Wystarczyło że rozebrałem licznik, odpiąłem białą ( i tylko białą) kostkę i ponownie ją zapiąłem. wyświetlacz km się zgasił więc włożyłem kluczyk i okazało się że komputer też zaczął działać. Skręciłem wszystko do "kupy" i jak dotąd jest ok. Obstawiam że jakiś kabelek nie stykał albo kostka delikatnie się wypięła ( chociaż ciężko w to uwierzyć bo jest na taki zatrzask). Dzięki wszystkim za pomoc. PZDR
OTO POMOCNY LINK:
http://forums.mg-rover.or...trument+removal
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 22:25   

Handlarze jak dobierali się do licznika w celu przekręcenia kilometrów źle włożyli kostkę :wink:
 
 
NIDHOGG 



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 08:38   

Szkoda że auto od nowości u mnie w rodzinie :-) więc o to się nie martwię :-) PZDR to All
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 11:57   

NIDHOGG napisał/a:
auto od nowości u mnie w rodzinie
ale nawet gdyby nie , to korektę licznika robią interfejsem przez gniazdo OBD , w ciągu kilku minut, bez dotykania licznika.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
owcze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 127
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 19:19   

SeniorA napisał/a:
ale nawet gdyby nie , to korektę licznika robią interfejsem przez gniazdo OBD , w ciągu kilku minut, bez dotykania licznika.


czy ta korekta jest wykrywalna na T4?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 22:03   

przebieg w R75, jest jeszcze oprócz liczników zapisywany w pamięci EWS ( ukł. immo ) i module świateł , dlatego korekta jest do wykrycia.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 23:02   

SeniorA napisał/a:
przebieg w R75, jest jeszcze oprócz liczników zapisywany w pamięci EWS ( ukł. immo ) i module świateł , dlatego korekta jest do wykrycia.
hehe muszę na T4 jechać :) chociaż i tak trafiłem na auto w zadowalającym stanie, szczególnie jeśli chodzi blacharkę, a w gratisie znalazłem niezliczoną ilość długopisów, kluczy i eurocentów :) nawet rysik od plamtopa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Komputer pokł.nie wyświetla wszystkich komunikatów
MiReK Rover serii 75, MG ZT 35 Sob Lut 09, 2013 22:52
MaReK
Brak nowych postów [MG ZT-T] Brak kierunków oraz radia i komputera pokł.
xp_sekus_xp Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Wrz 16, 2016 17:11
xp_sekus_xp
Brak nowych postów [R75] Komp pokładowy - spalanie
Gość Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Cze 27, 2013 13:08
gustav.pl
Brak nowych postów [R75] Problem z komp. po odłącz. akumulatora??
leszek_1982 Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Kwi 12, 2011 23:01
apples
Brak nowych postów [R75] Gdzie wykonają diagnozę komp?
baca1924 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Sty 29, 2008 22:24
Marian_K



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink