Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 2.0 idt 2004] piski z zawieszenia i syczenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 2.0 idt 2004] piski z zawieszenia i syczenie
Autor Wiadomość
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



  Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 12:48   [R25 2.0 idt 2004] piski z zawieszenia i syczenie

Witam!
Szukałem trochę na forum, ale nie znalazłem nic podobnego :sad:
Problem 1. to zawieszenie: w czasie jazdy po nierównej nawierzchni coś popiskuje (słychać bardzo cicho i tylko jak nie włączę radia :razz: ) w lutym zmieniane były sworznie wahaczy, później (jakieś 2-3 tygodnie temu) wahacz prawy (ten po stronie pasażera). Nie wiem, czy to ważne, ale po wymianie sworzni okazało się, że była pokrzywiona belka ( ?? wahacz jest do niej mocowany na 2 śruby) więc zbieżność była skorygowana, tak samo po wymianie wahacza trzeba było ustawić zbieżność (co według mechanika było dosyć dziwne...)
Problem 2. objawia się dosyć głośnym syczeniem i brakiem "efektu turbo" przy przyspieszaniu. Wąż (ten dłuższy, z przodu) był wymieniony jakoś na początku grudnia, teraz go sprawdzałem i nie wydaje się, żeby było coś nie tak z nim.
Poza tym pojawia się pełno stuków i bzyków z wnętrza, ale to mnie troszkę mniej martwi...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc Marcinus
P.S Życzę wszystkim Wesołego Alleluja i modrego dyngusa :twisted:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 12:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 21:04   

Marcinus, gdy chcesz uzyskac - pomoc podaj wiecej szczegolow. Cos popiskuje ale gdzie?... Z boku, z przodu, z tylu?... Glosne syczenie ale gdzie i czy w trakcie jazdy, ciagle czy tylko przy dodaniu gazu. Komus czynnik z klimy uciekal i tez syczalo....
Waz najlepiej sprawdzic wymontowujac go - centymetr po centymatrze.

pozdrawiam
Marta
 
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 21:48   

Już uściślam. Popiskuje z przodu, wydaje mi się, że po lewej stronie, głównie słychać jak powoli jadę po jakiejś nierównej drodze, lub zatrzymuję się (wtedy przód idzie w dół, a w czasie powrotu słychać takie piśnięcie). Teraz zostawiłem samochód pod domem , wrzuciłem bieg, delikatnie spuściłem z ręcznego, żeby stał na silniku (podjazd jest troszkę pod górkę) i usłyszałem takie jakby skrzeczenie...
Syczenie jest tylko jak przyspieszam, też z przodu raczej lewego. Klimę nabijałem w lutym i sprawdzał mi facet szczelność w czasie nabijania (serwisują tylko klimatyzacje, więc raczej się znają, ale kto to wie...)

[ Dodano: Nie Kwi 04, 2010 21:48 ]
Syczenie pojawiło się też dzisiaj jak parkowałem, przy skręcie kierownicy, ale tylko w jednym położeniu. Przy mocniejszym, lub słabszym skręcie znikało. Skręt w prawo, słyszalne z przodu auta, przy skręcie tak około 1.2 obrotu (max to 1.5).
 
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 01:16   

A nie myślisz, że to może być coś ze wspomaganiem? Mam na myśli syczenie. Zobacz czy masz płyn wspomagania, a jeśli jest, to może warto sprawdzić układ za to odpowiedzialny - pompę itp.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
newans 



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Łańcut



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 09:17   

Kumpel tak miał taki problem w Vectrze C, i okazało się że miał zapieczone łożyska przy amortyzatorach. Przy skręcie kierownicą stawiały opór co objawiało się właśnie takim skrzypieniem. Najlepiej niech ktoś kręci kierownicą przy odpalonym silniku a Ty patrz na amortyzatory i wtedy będziesz widział czy stawiają opór
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 12:15   

kharry napisał/a:
A nie myślisz, że to może być coś ze wspomaganiem? Mam na myśli syczenie. Zobacz czy masz płyn wspomagania, a jeśli jest, to może warto sprawdzić układ za to odpowiedzialny - pompę itp.

Mam płyn, nawet troszkę powyżej max, z tego co widzę. Jak odpowietrza się pompę? Czy ma znaczenie, że jak mam koła skręcone na max i dodaję gazu, to też słychać jakiś dziwny dźwięk i telepie kierownicą trochę?
Jakiego koloru powinien być płyn we wspomaganiu? Może jest już po prostu stary?
 
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 12:52   

Płyn powinien być "czerwony" - DEXRON II, tylko nie pamiętam, czy serio jest czerwony, czy tylko tak się mówi. Nie odpowietrzałem jeszcze układu, choć wydaje mi się, że mógłbym spróbować.
Ogólnie taki tamat warto zobaczyć:
http://forum.roverki.eu/v...plyn+wspomag%2A
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 13:05   

Kolor niema znaczenia, aby był do DEXRON II :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 22:26   

Wieczorem sprawdziłem płyn w zbiorniczku. Jest barwy przypominającej czerwoną, z1,5 do 2 cm powyżej znaczniku maksymalnego poziomu.
Szarpnąłem kilka razy kołem z prawej, lewej i trochę od góry, luzów nie wyczułem, ale słychać było skrzypienie, takie samo jak wtedy, gdy przy wyłączonym silniku wrzuci się bieg i spróbuje się "pohuśtać" samochód w przód i w tył. Miałem już coś takiego wcześniej, ale wtedy mechanik powiedział, że to sworzeń wahacza, który został wymieniony. Czyżby miał tak krótką żywotność?
 
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 07:52   

A może coś spartaczyli przy wymianie i np. jakiejś uszczelki czy nakładki gumowej nie wymienili - dali starą lub wcale jej nie dali.. przejedz się do mechanika i niech zobaczy co jemu tam piszczy :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 22:56   

Byłem dzisiaj u mechanika, popatrzył, posłuchał, przejechaliśmy kawałek i wychodzi na to, że muszę głośniej słuchać radia :wink:
Popiskiwanie pochodzi od osłony pod silnikiem, która obciera o jakiś element podwozia, wspomaganie jest w porządku, słychać je, do pasek się delikatnie ślizga przy maksymalnym skręcie, jeżeliby się nasiliło, to trzeba będzie wymienić rolkę napinacza, syczenie to opływ powietrza wokół samochodu+twardsze, większe, letnie gumki, stąd szum jest głośniejszy niż zimą. Węże sprawdził i są szczelne.
Dziękuję wszystkim za pomoc, dobrze, że nie ma jakichś poważniejszych usterek, tylko ja jestem przewrażliwiony :lol:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Piski pod maską
The_Baca Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Sty 04, 2012 17:14
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R25] Piski w okolicy przednich kół
slate Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pią Lip 27, 2012 20:44
Guciek
Brak nowych postów [r200 '98] piski na wybojach
ywis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Lip 29, 2009 07:17
ywis
Brak nowych postów [ Roverki ] 25 1.4 skrzypienie piski stukanie etc.
pitersonic Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Maj 29, 2018 16:39
pitersonic
Brak nowych postów [r200 SDi]Piski w prawym kole
plemaster Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Sie 20, 2011 09:32
Raptile



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink