Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Montaż nowych przednich wahaczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Montaż nowych przednich wahaczy
Autor Wiadomość
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 16:30   [R75] Montaż nowych przednich wahaczy
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam koledzy
sory nie szukałem takiego tematu bo auto już na podnośniku...
tak jak w temacie , czy dam rade wymienić przednie wachacze ??mam do dyspozycji podnośnik dwukolumnowy,może jakieś rady?aha i jeszcze jedno,jak wybić ten swożeń przy piaście?bo tylko z nim mam problem...czy powinienem odkręcić drążek stabilizatora?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lis 26, 2010 22:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 16:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 17:35   

Dasz radę. :grin:
Odkręć wahacz razem z tuleją wahacza gdyż łatwiej będzie tym wszystkim manewrować. Dolny sworzeń najlepiej wychodzi jak w szczelinę w zwrotnicy wbijesz jakiś śrubokręt (przecinak) aby rozszerzyć, a łomem lub rurką pchasz za wahacz do dołu. Nic więcej rozkręcać nie musisz. Przy składaniu ciężko może być włożyć sworzeń ten który przykręcasz do sanek. Musisz pokombinować lub popuścić sanki na śrubach. Podstaw sobie coś pod samochód aby nie zwalił się na Ciebie jakby poleciał z lewarka i uważaj aby nie powyrywać czujników od ABS i czujnika klocków.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 14:50   

jednak nie jest to takie straszne,największy problem sprawiło mi przykręcenie tulei wahacza podczas montażu tego wszystkiego ale też do opanowania:) dzięki apples za rady:) tylko nadal coś stuka na dziurach i przy ruszaniu i niewiem co to może być...czyżby coś z tyłu??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lip 20, 2010 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 14:58   

Nie tył. Z przodu. Co? Nikt tego nie wiem. :grin: Jest o tym wątek na forum. Ja osobiście mam prawie nowe zawieszenia i dalej puka. :???:
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 15:18   

jeśli przód to jeszcze przychodzi mi do głowy poduszka pod silnikiem albo łączniki stabilizatora,wymieniałeś te części?
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 15:30   

Wymienione wahacze, gumy stabilizatora, łożyska McPersona, tuleje wahacza, drążki stabilizatora i przekładnia po regeneracji.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 15:46   

to troche tego jest... i nadal puka?? więc wina nie leży w zużytych częściach może a w jakimś poluzowaniu...myśle że to rozpracuje...bo nie lubie stukania:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 16:00   

Ja też. :grin:
Podłoże gumki pod stabilizator w gumach i zobaczę. Może jest wytarty i jest większy luz.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 17:43   

o którym stabilizatorze i kturych gumach piszesz??
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 17:49   

Drążek stabilizatora przedniego. Gumy są pod obejmami przykręcone do sanek. Założyłem nowe ale po skręceniu drążek mogłem podnosić i opuszczać bez większego wysiłku.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 18:10   

więc to też sprawdze:)

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 18:10 ]
a próbowałeś rozkręcić drążek i sie przejechać????
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 15:27   

sash997

Dzisiaj jestem po przeglądzie i chyba wiem co jest powodem dziwnego stukania. Jak niektórzy śledzili moje wymiany elementów zawieszenia to wiedzą że już prawie wszystko wymieniłem na nowe. Po długich oględzinach przez Pana diagnostę, testach na szarpakach, itp. niestety nic nie wyszło. Zawieszenie w idealnym stanie. Teknorot po 15tys. przebiegu nie wykazuje najmniejszych luzów :grin: Poprosiłem aby zrobił również test amortyzatorów. Podczas testu wyszło że amorki oczywiście dobre (78% i 80%), ale jak położyłem rękę na poduszce amortyzatora do delikatnie pukało i najbardziej ze stukającej podczas jazdy prawej strony. Jak była moja radość z tego, że po takim okresie chyba wreszcie wiem co jest grane. :lol: Doszliśmy do wniosku że winne są amortyzatory i stukają w górnym położeniu lub mocowanie łożyska McPersona bo łożysko klepie o poduszkę. Podobno nagminna usterka w Audi i VW. Rozbiorę na dniach z powrotem McPersony i zobaczę jak wszystko wygląda i dam jeszcze znać.
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 08:41   

U mnie po wymianie wahaczy odkręciły się tuleje wahacza,przykręciłem i po tygodniu znów się poluzowały i stąd coś stuka :) .
 
 
Warager 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 93
Skąd: Szczecin

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 03, 2010 17:44   

Witam!
U mnie po wymianie wahacza prawy przód, tulei i łaczników stabilizatora (zainwestowałem w TEKNOROTA) po przejechaniu 5 km zaczęło stukać po lewej stronie, wróciłem na warsztat, okazało się, że felga się poluzowała, po lewej stronie, lub fajansiarski mechanior "dał ciała" i nie dokręcił nalezycie. Na szczęście żadnych konsekwencji dla auta.

Zwróciło moja uwagę, że poprzednia tuleja też była plastikowa (okrągła obudowa), nowa kosztowała mnie jakieś 25 zł. Wymiana samej tulei bez metalowej obudowy z gwintami zostawia w kieszeni jakieś 100 zł, więc warto zmusić mechanika do wymiany samej tulei.
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 11, 2010 23:58   

apples napisał/a:
...Zawieszenie w idealnym stanie. Teknorot po 15tys. przebiegu nie wykazuje najmniejszych luzów Poprosiłem aby zrobił również test amortyzatorów. Podczas testu wyszło że amorki oczywiście dobre (78% i 80%), ale jak położyłem rękę na poduszce amortyzatora do delikatnie pukało i najbardziej ze stukającej podczas jazdy prawej strony...

W moim przypadku było tak:
Od jakiegoś czasu moje ucho zaczęło wychwytywac jakieś dziwne odgłosy stukotania dobiegające z prawej strony samochodu.Z czasem to stukotanie zaczęło być coraz głośniejsze.Do tego doszło jeszcze jakieś popiskiwanie,kwiczenie i odgłosy jakiegoś tarcia.Najlepiej było to słyszalne podczas ruszania z miejsca, czy powolnej jazdy po dziurawych naszych drogach.Postanowiłem zmierzyć się z tym problemem.Poczytałem troche na forum i zacząłem wymieniać.Zacząłem od łożysk McPhersona,prawe i lewe-nic nie pomogło.Następnie po kilku dniach zakupiłem w TomaTeam tuleje wahacza przedniego TEKNOROT-wymieniłem i nic.Sworznie-ok, drążki stabilizatora-ok.Ostatecznie doszliśmy z mechanikiem do wniosku,że to amortyzator jest odpowiedzialny za to wszystko.Naciskając na błotnik było słychać jak w tym amorze coś delikatnie stuka,piszczy i ociera i wogóle jest jakiś niestabilny.
Powoli zaczęło mnie to wszystko denerwować,stwierdziłem,że jeśli nie pomoże wymiana amortyzatorów to pieprzę to i będę jeździł z tym stukotaniem.Zakupiłem więc komplet nowych amorów MONROE REFLEX,pojechałem do mechanika,wymienił i zrobił od razu zbierzność kół.Po całym zabiegu wsiadam do mojego R.Ruszam z miejsca...cisza, jadę powoli po dziurach...cisza, wyjeżdżam na główną ulicę i wszystko OK!!!
Radość była przeogromna :hura:
Udało się!!!
Na forum wszyscy pisali o wahaczu,łożysku,tulei,sworzniach czy drążkach stabilizatora,ale prawie nikt nie napisał,że to po prostu amortyzator jest za to wszystko odpowiedzialny :wink:
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Cze 13, 2010 13:31   

ale troche to dziwne żeby amortyzator pukał i trzymał tak samo jak ten po drugiej stronie,ja mam itak jeszcze pare żeczy do wymiany więc jeśli nie pomoże to też wymienie amory w ostateczności:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Cze 13, 2010 13:51   

sash997 napisał/a:
ale troche to dziwne żeby amortyzator pukał i trzymał tak samo jak ten po drugiej stronie
U mnie oba maja po 78% i diagnosta powiedział że na 100% stuka amortyzator. Teraz wiem że jak sprawdzać zawieszenie to tylko jechać na stację gdzie pracują starzy diagności. Tacy którzy pracowali w Polmozbytach i TOSach. Wszyscy młodzi twierdzili co innego. Stuki amortyzatora czuć też na "trzepaczce" do sprawdzania amortyzatorów.
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 13, 2010 14:33   

apples napisał/a:
Teraz wiem że jak sprawdzać zawieszenie to tylko jechać na stację gdzie pracują starzy diagności. Tacy którzy pracowali w Polmozbytach i TOSach.

Zgadzam się z przedmówcą w 100%
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 08:28   

Podłączę się do tematu. Mam lekki luz na sworzniu prawego wachacza. Podczas jazdy na np. łatanych drogach nwet lekkie górki, to słychać stukanie z prawej właśnie strony. Ciężko stwierdzić czy to przód czy tył. Dźwięk jest jakby tatatatatatatata :) :) Jak skręcam w lewo np. przy wjeździe na parking (ale to słyszałem ze 2 razy, bo wtedy radio wyłączyłem) to słychać z prawej strony jakies puknięcie. Czy to może być od wachacza? Nie ściąga mnie na boki tylko te stukanie denerwujące. Wiem że na nierównościach w każdym będzie pukać ale denerwuje mnie to. Ile można jeździć z takim wachaczem?
 
 
piterazim 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

  Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 09:27   

Miałem podobnie - przy małych prędkościach na nierównościach buło słychać stuki. Na postoju jak naciskałem ręką błotnik słyszalny był dźwięk tartej gumy. Popsikałem pod gumową harmonijką na McPersonie sprayem teflonowym używanym przy siłownikach hydraulicznych - już nic nie skrzypi i nie puka :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tuleje wahaczy przednich
wymiana
saute Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Lis 15, 2009 12:41
saute
Brak nowych postów [R75] Montaż przednich halogenów przeciwmgielnych
Kouek Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Gru 17, 2009 09:32
Kouek
Brak nowych postów [MG ZT] czy to normalne w nowych wahaczach
pumba1 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Kwi 21, 2018 10:23
groszek_76
Brak nowych postów [R75] WYMIANA WAHACZY
Gość Rover serii 75, MG ZT 44 Pon Sty 30, 2023 00:11
maciejk1980
Brak nowych postów [R75] Wymiana wahaczy
maras62 Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Gru 22, 2022 20:01
maras62



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink