Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Przednie sprężyny ciekawa historia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Przednie sprężyny ciekawa historia
Autor Wiadomość
Qbs 




Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: okolice K-ce



Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 14:02   [R75] Przednie sprężyny ciekawa historia
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Wiem że tematy o przednich i tylnich sprężynach już były ale ten przypadek jest trochę inny, już mówię dlaczego. Rowerka kopiłem jakiś miesiąc temu stał na zimowych oponach... z racji tego że się trochę ociepliło pojechałem jakieś 2 tyg temu na serwis aby zmienić koła na letnie. Po wymianie zauważyłem że autko nie prowadzi się tak jak poprzednio, jedzie raz w lewo raz w prawo czasem trzeba walczyć z kierownicą dodatkowo coś zaczęło zgrzytać z tyłu. Pojechałem na stacje diagnostyczną i mówię do gościa aby sprawdził mi zawieszenie bo auto nie prowadzi się tak jak powinno a dodatkowo coś tam czasem zgrzytnie (szczególnie z rana jak jest zimny, nie wiem dlaczego ale potem jakoś to ustaje). Pan diagnosta wpakował się do kanału kazał wjechać na szarpaki pokręcić kierownicą i takie tam ogólnie wyszło wszystko dobrze, potem sprawdził mi amortyzatory i też rzekomo wszystko było ok. Pytam go co może być powodem tego że auto tak dziwnie jeździ na co odpowiedział " zmień pan koła z tyłu na przód ". No to pojechałem na ten sam serwis w którym zmieniałem koła aby mi je przerzucili i tu historia robi się ciekawa. Po odkręceniu przedniego lewego koła (trzeba było użyć siły bo nie chciało zejść ) sprężyna amortyzatora która była już jakiś czas złamana ( była po prostu przerdzewiała w miejscu złamania więc jakiś czas tak jeździła) spadła i wbiła się w oponę. Trzeba było obciąć ją kontową bo nie dało się zdjąć opony. I tu kilka pytań.

1. czy złamana sprężyna amortyzatora nie powinna zostać wykryta na diagnostyce ?
2. czy za tak niechlujnie przeprowadzone badanie mogę obciążyć zakład który to wykonywał kosztami które poniosłem ? (sprężynę wiadomo że gdybym wiedział to bym wymieniał ale teraz dodatkowo doszły mi koszty związane z wymianą opon )
3. kto sprawuje nadzór nad stacjami kontroli pojazdów?
4. no i chyba ostatnie pytanie jakie sprężynki polecacie ( r75 2.0 cdt rok 2000 )
_________________
stay alert stay alive ;)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 00:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 14:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 21:48   

nie no az sie gotuje we mnie jak takie cos słysze. Ja bym im narobił koło pióra.

Qbs napisał/a:
1. czy złamana sprężyna amortyzatora nie powinna zostać wykryta na diagnostyce ?


Jesli powiedziałes im ze cos nie tak z zawieszeniem, to powinni nie tylko dac auto na wytrzęsiarke zeby sprawdzic amorki, tylko powinni byli go tez wziasc na kanał, poruszac kazdym kołem czy nie ma luzów i dokładnie obejzec kazda czesc zawieszenia. Nie wierze ze mechanik z wprawnym okiem nei zwrócił by uwagi na zrabaną spręzyne. Ja jak kupiłem roverka, i pojechalem na pierwsze ogledziny do mechanika, to odrazu zauwazył ze sa powstawiane gumy w tylnie sprezyny - powiedzial ze pewnie byly juz tak miekke ze tył siadał, ale wstawienie takich gum to tez nie rozwiazanie bo napręzenia inaczej sie rozkładają i sprezyna moze pęknąc i lepiej wymienic, chyba ze nie jezdze zbytnio obciązony. Nie odpuszczaj im, tylko zrób afere, powiedz ze milaes problem z prowadzeniem auta, dales im do sprawdzenia, oni Ci wmawiaja ze jest super a potem Ci sprezyna peka - mogles sie zabic nawet. Muszą Ci przynajmniej zwrócic koszt tej "diagnozy" a było by miło jak by załozyli ci nowe sprezyny za free, minus koszt spręzyn.
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 22:17   

Jeśli na diagnostyce miałeś jeszcze sprężynę w całości to mogli nic nie wykryć. A wątpie żeby była już wtedy pęknięta skoro badanie amorków wyszło dobre. Zresztą przy pękniętej spręzynie auto siada z tej strony.
Masz chociaż rachunek z diagnostyki żeby móc reklamacje składać ?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 22:25   

chudson napisał/a:
A wątpie żeby była już wtedy pęknięta skoro badanie amorków wyszło dobre. Z
Ja też.

Qbs napisał/a:
potem sprawdził mi amortyzatory
podaj wartości jakie wyszły
 
 
Qbs 




Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: okolice K-ce



Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 15:42   

Mam paragon fiskalny ale nie mam żadnych papierów (raportu) na potwierdzenie czy badanie było ok. Diagnosta powiedział że wszystko w porządku zapłaciłem i odjechałem cały happy :X a sprężyna była pęknięta dłuuugo zamieszczam fotki zobaczcie jaka jest przerdzewiała.
_________________
stay alert stay alive ;)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 15:51   

Nieźle. Faktycznie była walnięta długo.
 
 
Qbs 




Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: okolice K-ce



Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 15:56   

Panowie co radzicie ? Czy stacje powinny magazynować jakieś raporty ? Typu dnia tego i tego o godzinie tej i tej był badany samochód X stwierdzono taki i takie wady ?!
_________________
stay alert stay alive ;)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 16:35   

Napisz co chcesz osiągnąć.
Zapłacisz za rzeczoznawce tyle co za nową oponę i okaże się ze jeszcze nic nie udowodnisz.
 
 
Qbs 




Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: okolice K-ce



Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 19:13   

umówiłem się z właścicielem tej stacji diagnostycznej na oględziny tej uszkodzonej opony aby zobaczył że faktycznie jest uszkodzona. Powiedział że jeśli tak będzie to wymieni mi je na inne w ramach rekompensaty ... zobaczymy co z tego będzie.

P.S. A co do pytania o to jaką firmę polecilibyście jeśli chodzi o te sprężyny to są jakieś typy ? mogę mieć podobno "oryginalne" za 310 zł za szt. opłaca się ?
_________________
stay alert stay alive ;)
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 21:57   

ja dałem 200zł/szt za szwedzkie
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 22:06   

Qbs napisał/a:
Powiedział że jeśli tak będzie to wymieni mi je na inne w ramach rekompensaty ... zobaczymy co z tego będzie.
to git :wink:
Qbs napisał/a:
A co do pytania o to jaką firmę polecilibyście jeśli chodzi o te sprężyny to są jakieś typy ?
LESJÖFORS http://www.iparts.pl/auto...463-100113.html
 
 
witia24 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 192
Skąd: opole



Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 23:34   ok

ja mam te co pisze apples nie ma się nad czym zastanawiać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przednie sprężyny-wymiana
MiReK Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Cze 17, 2013 21:57
Alex_Tom
Brak nowych postów [R75] miekkie sprezyny przednie
Janosik72 Rover serii 75, MG ZT 31 Sob Lut 25, 2017 21:05
Arczibald
Brak nowych postów [R75] Dluuga historia
Milek Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sty 27, 2020 15:03
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek - nieprawdopodobna historia z R 75.
Viking6 Rover serii 75, MG ZT 21 Wto Sie 26, 2014 17:25
Punx
Brak nowych postów [r75] krótka historia problemów - w poszukiwaniu rozwiązania
baxspace Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Mar 23, 2015 09:29
baxspace



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink