Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kontrolka ABS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kontrolka ABS
Autor Wiadomość
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 16:52   

najlepiej to jedź na jakiś lepszy komputer zamiast w ciemno 300 ładować :neutral:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 16:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
invictus_ 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 12



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 12:05   

witam zamierzam kupić r75 ale jest z nim maly problem swieci sie abs nie dziala tempomat i kontola trakci.
wlasciciel mówi ze wymienil wszystkie czujniki ale zero poprawy twierdzi ze wizyta na kompie i adaptacja czujników powinna pomoc ale skoro to by bylo takie prostę to raczej by to zrobil sprzedając auto co by kontrolki nierazily.

z tego co czytalem to podobno odpowiedzialne są za takie usterki owe czujniki które podobno zostaly wymienione. nasuwa sie pytanie czy faktycznie wystarczy podlaczenie do kompa czy może cos więcej jest na rzeczy. bądź poprostu gość twierdzi ze wymienil a poprostu tego niezrobil.

pytanko czy przy tych 3 usterkach winowajcami są tylko te styczniki i ewentualnie jakies kolo magnetyczne jeśli dobrze kojarze czy przyczyna leży po innej stronie
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 12:27   

Wymieniał pod domem ?

jak nie to powinni się w warsztacie podłączyć pod kompa by sprawdzić co jeszcze.

Może być czujnik, ale może walną komp ABS. A może zardzewiała wtyczka od kompa pod aku.

Bez podłączenia pod kompa się nie dowiesz na 100%
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
invictus_ 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 12



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 12:44   

jeśli byl by na warsztacie to pewnie by sprawdzili, wiec obstawiam ze pod domem to robil.
a w przypadku uszkodzoneko kompa abs, wymiana naprawa kosztowna jest?
mam nadzieje ze wystarczy restart kompa
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 13:09   

Cytat:
mam nadzieje ze wystarczy restart kompa


a to już kupiłeś ?

pompy są do 100 do 400 na portalu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 13:32   

invictus_ napisał/a:
mam nadzieje ze wystarczy restart kompa
nie ma potrzeby resetu i nie ma czegoś takiego i adaptacji czujników w R75 przy usterce ABS. Ta usterka może wymagać wymiany łożyska (lewy przód), wymiany lub naprawy pompy ABS oraz naprawy instalacji Can-bus jeśli czujniki już były wymienione.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2014 13:32 ]
damiwr napisał/a:
pompy są do 100 do 400 na portalu.
tylko , że trzeba trafić na właściwą.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
invictus_ 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 12



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 14:17   

narazie rozwazam zakup i zastanawiam sie czy naprawa jest blacha czy koszta pociagna mnie na dno:p
skoro czujników nie trzeba adaptowac to pojawia sie czerwona kontrolka co srzedajacy chce ukryc:p
 
 
damiwr 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 14:47   

Cytat:
[ Dodano: Sro Maj 14, 2014 13:32 ]
damiwr napisał/a:
pompy są do 100 do 400 na portalu.
tylko , że trzeba trafić na właściwą.


i sprawną :mrgreen:

Cytat:
narazie rozwazam zakup i zastanawiam sie czy naprawa jest blacha czy koszta pociagna mnie na dno:p
skoro czujników nie trzeba adaptowac to pojawia sie czerwona kontrolka co srzedajacy chce ukryc:p


bez podłączenia nic się nie dowiesz.

[ Dodano: Sro Maj 14, 2014 14:47 ]
SeniorA,

co masz na myśli ?

SeniorA napisał/a:
oraz naprawy instalacji Can-bus jeśli czujniki już były wymienione.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 14, 2014 19:05   

Cytat:
SeniorA,

co masz na myśli ?

SeniorA napisał/a:
oraz naprawy instalacji Can-bus jeśli czujniki już były wymienione.

mam na myśli magistralę danych CAN , czyli obwód komunikowania się czujników, modulatora ABS i IPK (zegarów), może być gdzieś przerwa w przesyłaniu lub brak odbioru informacji.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
invictus_ 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 12



Wysłany: Czw Maj 15, 2014 10:22   

wyczytalem za za podobne przyczyny może odpowiadać jakies lozysko magnetyczne, czy to aby prawda? jeśli tak to które i czy ona ma również wplyw na tempomat?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Maj 15, 2014 10:59   

invictus_,czytaj co piszemy , a najlepiej cały temat od początku.
SeniorA napisał/a:
Ta usterka może wymagać wymiany łożyska (lewy przód)
w szalce łożyska piasty koła są punkty magnetyczne które współdziałają z czujnikiem ABS.Sygnał z czujnika ABS z lewego przodu jest wykorzystany przez ECM i tempomat.Jeśli jest uszkodzony pierścień magnetyczny to są takie objawy o jakich piszesz, ale przyczyny mogą być też inne . Napisz jakiego R75 to dotyczy , z jakim silnikiem bo to ma znaczenie.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
invictus_ 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 12



Wysłany: Czw Maj 15, 2014 11:51   

tak jak pisalem chce go kupić ale zastanawiam sie czy to droga usterka
jest to diesel rok 2000 115Km

ciężko mi jest powiedzieć cos więcej o usterce z przyczyn wiadomych i orjetacujnie chcialem sie dowiedzieć o możliwościach naprawy.
wiadomo jeśli sie okaze ze potecjalne naprawy zmieszcza sie w kwocie np 600zl to pokusze sie o zakup a w przypadku większych kosztow inwestycja może być nieoplacalna.
dlatego chcialem orjetacyjnie dowiedzieć sie jakie elementy mogą być zato odpowiedzialne
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Czw Maj 15, 2014 15:09   

invictus_ napisał/a:
tak jak pisalem chce go kupić ale zastanawiam sie czy to droga usterka
jest to diesel rok 2000 115Km

ciężko mi jest powiedzieć cos więcej o usterce z przyczyn wiadomych i orjetacujnie chcialem sie dowiedzieć o możliwościach naprawy.
wiadomo jeśli sie okaze ze potecjalne naprawy zmieszcza sie w kwocie np 600zl to pokusze sie o zakup a w przypadku większych kosztow inwestycja może być nieoplacalna.
dlatego chcialem orjetacyjnie dowiedzieć sie jakie elementy mogą być zato odpowiedzialne


Tu masz wszystko odnośnie absu w R75, poczytaj jak zdjagnozować.
http://www.macfadyen998.plus.com

a czujniki diagnozujesz tak:


 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Maj 19, 2014 16:32   

Hej chlopaki.

Nie mam juz sily do absu w tym aucie ;/ Podpialem pod bmw scanner - no errors. Wczesniej jedynie pojawil sie blad... ale zamiast go zapisac... to wyczyscilem wszystkie bledy i teraz jezdze i jezdze i nic. No errors. Pompa po przejechaniu kilku metrow zaczyna pracowac i mimo ze nie ma poslizgu to auto caly czas odbija pedal. Kontrolka absu sie nie pali. Co zrobic? Pompa walnieta? Wszystko dziala, predkosciomierz, obrotomierz, tempomat. Co radzicie?
 
 
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Pon Maj 19, 2014 20:28   

W moim przypadku przy podobnych objawach przyczyną było zanieczyszczenie pierscienia magnetycznego przy tylnym kole. Kilka płatków skorodowanego bębna odpadło i przykleiło się do pierścienia, powodując błedne odczyty czujnika. Odkręciłem, wyczyściłem i git. :mrgreen:
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Maj 19, 2014 20:38   

A mozesz wytlumaczyc jak dla cymbala jak to zrobic?:) Dzis tak myslalem ze to sie pojawilo po tym jak wymienili mi z tylu tuleje (?). W koncu zaswiecila sie tez kontrolka od absu... podpialem kabel i pokazalo "Wrong gear at one wheel". Ktos ze specow od bmw scannera moglby wyjasnic o co kaman?:)
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Pon Maj 19, 2014 22:02   

tazOR napisał/a:
A mozesz wytlumaczyc jak dla cymbala jak to zrobic?:) Dzis tak myslalem ze to sie pojawilo po tym jak wymienili mi z tylu tuleje (?). W koncu zaswiecila sie tez kontrolka od absu... podpialem kabel i pokazalo "Wrong gear at one wheel". Ktos ze specow od bmw scannera moglby wyjasnic o co kaman?:)


prawdopodobnie tak jak przedmówca pisze masz problem z pierścieniem magnetycznym- tylko nie wiadomo którym . Jeśli licznik ci działa normalnie to można odrzucić przedni prawy. Skoro kontrolka gasła po zapaleniu, to znaczy że abs przechodzi auto test, oraz test eektryczny czujników. Jesli jak piszesz abs pulsuje przy naciśnięciu hamulca przyczyną na 90 % jest pierścień ferromagnetyczny w łożysku. Moja rada : zdjąć tarcze hamulcowe z tyłu, odkręcić piasty i wyczyścić pierścienie magnetyczne w piastach jak i same czujniki. Mam nadzieję że masz taki sam rozmiar kół na obu osiach.

Poczytaj : http://www.macfadyen998.plus.com
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Maj 19, 2014 23:47   

Tak. Kola sa te same. z poczatku myslalem ze wlasnie przednie prawe bo wyrznalem w kraweznik. ale pozniej skminilem ze jaja sie zaczely jak sciagneli mi tylne opony i wymieniali tuleje. Mam nadzieje ze nie uszkodzili nic ;/ bo lom z tego co pamietam jakos wciskali pod wahacz. mogli uwalic cos czy raczej to jest malo prawdopodobne?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 19, 2014 23:56   

a kable w całości? moze wtyczka rozpięta od czujnika?
_________________
75 Red Edition
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 20, 2014 00:09   

Wszystko wygladalo na wporzadku... ale w takim razie zajde do garazu jak tylko znajde chwile. rozkrece kola z tylu i zobacze jak to wszystko wyglada. tarczy narazie nie bede odkrecal. przejze tylko kable.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] kontrolka abs kontrolka trakcji kontrolka ręczneg
lukasz-89 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 04, 2022 11:06
lukasz-89
Brak nowych postów [R75] Kontrolka ABS
dragonnn1 Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Mar 24, 2013 16:27
rafalmis1
Brak nowych postów [R 75 ] kontrolka ABS
Pitek Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Mar 24, 2013 16:03
Dziadek
Brak nowych postów [R75] kontrolka poduszki
grota10 Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Paź 10, 2018 20:47
grota10
Brak nowych postów [R75] Świecąca kontrolka air bag
ostr Rover serii 75, MG ZT 18 Pią Lis 23, 2007 17:50
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink