Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kontrolka ABS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kontrolka ABS
Autor Wiadomość
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Wto Maj 20, 2014 04:52   

Gdyby uszkodzili przewód to na kompie byłby błąd czujnika. Obstawiam że podczas wymiany tulei (stukania, pukania) coś wpadło między pierścień a czujnik. Jeśli wymieniali tylko z jednej strony, to zacznij właśnie od niej. Tak jak pisał Kamil79 zdjąć koło, odkręcasz zacisk hamulcowy, odkręcasz i zdejmujesz tarczobemben, odkręcasz piastę i wyjmujesz. Puźniej szmateczką czyścisz pierścień i sam czujnik. Nie używaj ostrych narzędzi do czyszczenia.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 20, 2014 04:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 20, 2014 08:40   

Ok dzieki za informacje :) benzyna to mozna przemyc ? nic sie nie uszkodzi?:) Niestety wymieniali z dwoch stron takze czeka mnie troszke zabawy :) A mozecie mi jeszcze powiedziec jakie musze miec do tego klucze? Bo nie mam zestawu wiec bede sie musial zaopatrzec :P
 
 
titanum2b 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Maj 25, 2014 20:06   

Nie będę zakładał nowego tematu a swój problem z czujnikiem ABS opisze tutaj.

Pewnego czasu zapaliła się kontrolka czujnika ABS i kontroli trakcji - automatycznie w tym samym czasie przestał działać predkościomierz oraz licznik kilometrów. Komputer pokazał błąd prawego przedniego czujnika. Czujnik wymieniony na nowy ale problem nie ustał otóż jak zapale auto po nocnym postoju to po przejechaniu paru metrów, czasem nawet od razu po odpaleniu, wyskakuje błąd czujnika co skutkuje brakiem prędkościomierza i zliczania kilometrów - robie tak około 20km po czym mam mały postój np. pod sklepem w miescie, wychodzę odpalam auto i o dziwo wszystko działa i jak narazie nie zdarzyło mi się żeby błąd wyskoczył ponownie - po nocnym postoju powtórka z rozrywki.
Mechanik podejrzewał że kupiłem kijowy czujnik i aby sie o tym przekonać przełożył czujniki (z lewej na prawą a z prawej na lewą stronę). Odebrałem auto i wszystko działało aż do czasu pierwszego postoju (jakiś kilometr od mechanika) na stacji benzynowej - po postoju znów to samo tzn. nie działa predkościomierz i licznik kilometrów a po przejechaniu paru dziesięciu kilometrów wszystko wraca do ,,normy'' tak jak to było na początku awarii.

Czy to może oznaczać ze do wymiany będzie łożysko w prawym przednim kole??


pozdro
 
 
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Nie Maj 25, 2014 20:23   

Może, ale bardziej obstawiałbym uszkodzony przewód lub wtyczkę. Nie będę się rozpisywał bo temat wałkowany i dobrze opisany, wystarczy poczytać.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Maj 25, 2014 20:52   

wtyczka na pompie ABS i tam bankowo jest problem, wiem bo miałem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
titanum2b 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Maj 25, 2014 20:54   

sknerko napisał/a:
wtyczka na pompie ABS i tam bankowo jest problem, wiem bo miałem


Czyli co robić - wypiąć i przeczyścić czy wymiana??
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Maj 25, 2014 20:58   

wypiąć sprawdzić czy nie skorodowała jak moja i podjąć decyzję czy da się naprawić czy trzeba wymienić. Podejrzewam, że wystarczy spryskać sprajem KONTAKT do styków i parę razy zapiąć i odpiąć i powinno pomóc, u mnie już 4 lata jak działa. Wtyczka lubi skorodować jak nie ma osłony pod silnikiem albo jak kwas z akumulatora na nią się wyleje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pon Maj 26, 2014 08:35   

Tylko że mi też czasem ABS się zaświeci a czesem nie a wtyczkę przeczyściłem dokładnie i zapodałem kontakt, W moim przypadku to co mówicie wcale nie pomogło. Ostatnio jednak zauważyłem że przy szybkiej jeździe prędkościomierz zaczął się gubić i wariować więc to pewnie wina prawego czujnika.
Już raz był wymieniany i pewnie mechanicy skaleczyli pierścień magnetyczny.
Jutro wymiana to dam znać czy pomogło.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 26, 2014 09:07   

U mnie jak kiedyś wariowała kontrolka ABS to miałem uszkodzony/przetarty kabelek na przejściu przez nadkole i przewód dotykał do blachy (nie był przerwany), też właśnie prawy przód
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 19:03   

Gdy auto postoi w upale to po załączeniu silnika zaświeca się kontrolka ABS,gdy postoi w cieniu już się nie zaświeca.Tak było dzisiaj przy ponad 30 stopniach i tak było też kilka tygodni temu kiedy też było ok.30 stopni.Co może być przyczyną?
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
titanum2b 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Lip 27, 2014 09:56   

Problem z ABS w dalszym ciągu nie rozwiązany.

Mechanik sprawdził wszystkie wtyczki, przejścia i połączenia - sygnały do pompy dochodzą.
Na diagnostyce występuje błąd zaworka koła - mechanior twierdzi że do wymiany jest pompa ABS - czy to prawda??

Czy kładąc się pod auto odczytam nr pompy czy muszę to robić z góry??

pozdro
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Lip 27, 2014 11:18   

ja bym obstawił kabelek od pompy do wtyczki czujnika,wyjmij może akumulator i skrzynke akumulatora, sprawdź wiązke od pompy czy nie przetarła sie o silnik i do niego nie dotyka
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Lip 27, 2014 11:24   

titanum2b napisał/a:
Czy kładąc się pod auto odczytam nr pompy czy muszę to robić z góry??


Raczej od góry, bo od dołu za wiele nie zobaczysz.
 
 
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



Wysłany: Pon Lip 28, 2014 19:02   

Poczytałem i w większości widze że kontrolki wam migaja a abs raz jest a raz go nie ma;/ Ja mam taki przypadek że oddałem autko do mechanika na wymianae tarcz i klocków z przodu, autko odebrałem po 10 km pedał wpadł okazało się że 0 płynu.
Dolałem na cpn i jako że palant wyjechal nie mam jak go zj :twisted: bać. Co gorsza zapaliła mi się kontrolka ABS i pedał nie drży czyli abs nie działa. Jakieś sugestie pomysły? oprócz takich że mechanika zabic, bo juz do niego nie mam zamiaru jechać..
Prędkościomierz działa, kontrola trakcji chyba nie działała przed zaprowadzeniem, navi nie posiadam..
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Wto Lip 29, 2014 08:03   

cyngiel, przy wymianie tarcz mógł coś źle poskładać i czujnik nie dochodzi do piasty w którymś kole albo mógł przerwać przewód. Podjedź na początek na kompa - jeśli to będzie któryś czujnik to go wykryje. Jeśli wykryje nieznany błąd to będzie pewnie złe spasowanie czujnika do piasty lub uszkodzony pierścień magnetyczny.
Najlepiej poczekaj na powrót mechanika i każ mu to zrobić za darmo..
 
 
mis_dj 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 22:58   

Dziwny objaw zauważyłem ostatnio w moim R75.
jakiś czas temu miałem problem z TC/ABS/ ręcznym ale okazał się przetarty przewód. Ostatnimi dniami zauważyłem dziwny objaw: Jak lekko naciskałem na hamulec to był taki odgłos (spod maski) jakby klocek hamulcowy się kończył i tarł metalem o metal - takie delikatne chrobotanie. Po mocniejszym naciśnięciu pedału ABS działał normalnie.

Trwało to jakieś 2 dni aż do teraz. Teraz po przekręceniu kluczyka od razu zapala mi się kontrolka ABS/TC hamulca ręcznego. Czy waszym zdaniem padła pompa czy któryś z czujników/pierścieni? Nie wiem od czego zacząć - może jutro zacznę ob pomiarów miernikiem każdego z czujników.
_________________
MISiek
 
 
stee-zoo 




Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Kwitajny/WARM.-MAZ.



Wysłany: Czw Lut 04, 2016 18:14   

Witam...
I mnie dopadł problem z swiecącą sie kontrolką ABS i kontroli trakcji :cry:
Wyciągałem wtyczki sprawdzając czy może gdzies sie nie dostala woda do srodka ,po wyjęciu wtyczki lewego koła wpięciu jej z powrotem kontrolka po przekreceniu kluczyka zgasła ale tylko na chwile i zapalila się z powrotem.
Rozpinałem ją i wpinałem kilkakrotnie pare razy zgasla i zapalała się ,teraz swieci cały czas.
Dziś przejechałem sie kawałek autem i rzeczywiscie nie działa też tempomat czyli na stówkę bedzie to lewy przedni czujnik.
Patrze na allegro ceny tych czujników od 50zł do ponad 200 zł ,co myslicie na temat tych tanszych np. http://allegro.pl/czujnik...i5728269414.htm
podziałają troche :?:
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lut 04, 2016 18:52   

jak cudowała przy rozpinaniu to raczej kabel lub wtyczka do naprawienia, po co kupować nowy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Lut 04, 2016 19:03   

Szukaj oryginału, z zamiennikami są problemy, choc niektórym działają i mają się dobrze.
 
 
stee-zoo 




Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Kwitajny/WARM.-MAZ.



Wysłany: Czw Lut 04, 2016 20:45   

Sknerko cudowania dużo nie było poprostu odpiolem wtyke chcialem sprawdzic czy nie ma wilgoci prysnołem spreyem silikonowym i wpiołem z powrotem.
Jak kontrolka za pierwszym razem zgasła a po chwili zapaliła się z powrotem pomyslałem ze coś w tym wtyku nie łączy to kilka razy wypiołem i wpiołem z powrotem i to wszystko.Tak sobie mysle ze w wtyku czujnika są dwa cieniutkie bolczyki i moze one nie łacza dobrze z drugą wtyką.
A tak wogóle jest jakis sposób żeby sprawdzić czujnik abs , i tą wtykę od pompy abs czy sa dobre :?:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75] kontrolka abs kontrolka trakcji kontrolka ręczneg
lukasz-89 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 04, 2022 11:06
lukasz-89
Brak nowych postów [R75] Kontrolka ABS
dragonnn1 Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Mar 24, 2013 16:27
rafalmis1
Brak nowych postów [R 75 ] kontrolka ABS
Pitek Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Mar 24, 2013 16:03
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Kontrolka ładowania aku.
mariose Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Gru 16, 2008 23:53
mariose
Brak nowych postów [R75] Kontrolka silnika
Wujekdarek Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lip 05, 2010 09:58
Wujekdarek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink