Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 2.0 Sdi] Auto podczas jazdy nagle gaśnie i zapala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:01
[R200 2.0 Sdi] Auto podczas jazdy nagle gaśnie i zapala
Autor Wiadomość
chozi 



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Cieszyn



  Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 23:13   [R200 2.0 Sdi] Auto podczas jazdy nagle gaśnie i zapala

Witam! To mój pierwszy post, więc z góry przepraszam jeżeli mimo przeczytania regulaminu i zasad, gdzieś popełnię błąd:)

Wracając do pieklącej sprawy! Auto mam od 3 miesięcy, jak dotąd nie sprawiało mi najmniejszych problemów - swego czasu świeciła się kontrolka SRS, ale po przeczytaniu kilku postów na forum poradziłem sobie bez problemu. Tym razem jednak problem jest duuuużo poważniejszy. Od razu zaznaczam też, iż jest dużo bardziej nietypowy niż niektóre podobne, opisywane na forum, stąd mój post.

Samochód z kompletnie niewiadomych przyczyn ot tak sobie gaśnie podczas jazdy, czy to na biegu czy na luzie, z tą różnicą, że kiedy jest na biegu odpali na nowo, sam po jakichś 2 sek. od zgaśnięcia (co jest dość logiczne, bo to chyba tak jakby wziąć go na "pycha"); na luzie oczywiście już zgaśnie i nie odpali. Wszystko to dzieje się zupełnie niezależnie od pogody. Tylko tu właśnie pojawia się problem, bo początkowo gdy pierwszy raz pojawiła się ta awaria, stało się to na parkingu, a nie podczas jazdy. A dokładnie po ok. 3h postoju wsiadłem do auta odpaliłem go, włączyłem światła mijania i w tym momencie auto zgasło, myślałem, że to przypadek, więc wyłączyłem światła, cofka kluczykiem, odpalam na nowo, włączam światła i to samo.. i tak 3 razy, aż w końcu kiedy kolejny raz przekręciłem kluczyk zaświeciła się tylko kontrolka od akumulatora i oleju, a reszta nie... I teraz rzecz najdziwniejsza - wiecie co pomogło? zwykłe otworzenie maski - niczego nie dotykałem, po prostu cofnąłem kluczyk, otworzyłem maskę, spojrzałem czy kable są na swoim miejscu, wsiadłem i normalnie odpaliłem auto i nie zgasło po włączeniu świateł - w ciągu tygodnia takich sytuacji z samym otwieraniem maski i światłami na postoju było ze 4, potem coraz więcej, aż ostatnio problem z gaśnięciem zaczął się pojawiać podczas jazdy... Najpierw przy zmianie świateł na długie (drogowe) - tak zgasł mi 2razy, potem przy włączaniu migaczy - też kilka razy zgasł, aż teraz od 3 dni gaśnie bez mieszania przy światłach - po prostu jego widzimisię... W najmniej spodziewanych momentach, niezależnie od obrotów, od sprzęgła, czy pogody, czy Bóg wie czego jeszcze... No i ja już teraz zgłupiałem całkiem..

Bo początkowo myślałem, że to pewnie przy manetce po lewej stronie kierownicy coś musi być, potem że może stacyjka, po przeczytaniu waszych postów, że kable WN, itp. rzeczy, a jeszcze dziś znajomy mechanik postraszył mnie, że z immobiliserem może się coś chrzanić, a że ten jest zintegrowany w komputerze, to trzeba będzie Ecu wymienić..

Od siebie dodam tylko, że mechanik i znawca ze mnie taki, że śmiechu warte, ale bardzo bardzo mocno chciałbym Was prosić o jakieś sugestie na ten temat, a ja postaram się przy pomocy wszelkich dostępnych środków sprawdzić to co zaproponujecie!
Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek odezwę! Pozdrawiam!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 23:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 23:22   

peirwsze to wystukaj kody błędów będzieny mieli jakieś podstawy od czego zacząć drugie zmien mechanika/elektryka ECU nie trzeba wymieniać z immo razem bo same immo można wywalić i nie bedzie problemu... Chyba ze chcesz nowe immo to fakt razem z kompem i pilotami ale samo immo można wywalić :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
chozi 



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 23:46   

Ok, TUTAJ znalazłem już jak sprawdzić kody błędów, więc jeżeli jutro pogoda dopisze to postaram się coś sklecić i dorzucić Wam info na ich temat (jeśli się pojawią). Ps. szukając postu o odczytywaniu błędów natknąłem się na coś takiego LINK Jest to w ogóle możliwe, żeby nie miał tego 15 pinu? W między czasie proszę o kolejne sugestie. Dzięki!
 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 23:58   

Cytat:
Jest to w ogóle możliwe, żeby nie miał tego 15 pinu?

zależy od wyobraźni poprzedniego właściciela :D
a tak naprawde to musi byc oryginalnie :)
Wystukaj błedy i daj znać :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 00:16   

chozi napisał/a:
Jest to w ogóle możliwe, żeby nie miał tego 15 pinu?


Jest mozliwe jak sie nie ma SDI tylko SD :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200] Gasnie podczas jazdy
daniel13 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Sty 04, 2011 21:25
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R200 1.6 Si Lux] gaśnie podczas jazdy
ywis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Sty 27, 2013 12:22
leszczu
Brak nowych postów [R200] Gaśnie podczas jazdy
regi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Kwi 14, 2012 11:27
regi
Brak nowych postów [214 i] '96r Nagle zgasł podczas jazdy!
Sephiroth Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Lis 10, 2009 09:23
skladak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink