Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Światła bi-xenon
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Światła bi-xenon
Autor Wiadomość
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 21:19   

bo taki silnik musiałby działać bardzo szybko i bardzo często co by go zabiło na polskich drogach, poza tym jak sobie wyobrażasz jazdę po nierównościach jednym kołem? będzie trzepało obiema lampami góra-dół no wybacz. Nie wiem czy widziałeś kiedyś filmik z pracy zawiechy tam chyba tylko na autostradzie nie ma jakichś dużych wychyleń bo małe są bez przerwy więc byłby efekt niedokreconej lampy nawet jak by silniki były w stanie się wyrobić.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 17, 2010 21:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 21:31   

pewnie ze się zgadzam na naszych drogach trzeba uważać by ze śmietany nie zrobiło sie masło :mrgreen: ale czujnik przecież może działać w określonych zakresach położenia wahacza, no i jest przecież komputer który może wybierać usrednienie wychyleń wahacza -choć w to wątpie ale kto wie w końcu to Rover 75....a to że jest na jednym wahaczu to tez przecież logiczne bo jak sam zauważyłeś wahacze działają niezależnie ...i lampy dostałyby zeza :mrgreen:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:01   

Tordal napisał/a:
ale czujnik przecież może działać w określonych zakresach położenia wahacza, no i jest przecież komputer który może wybierać usrednienie wychyleń wahacza -choć w to wątpie ale kto wie w końcu to Rover 75

i tak to jest zrobione w niektórych nowych autach ale z tego co sie orientuję bardzo rzadko spotykana funkcja. W takich lampach sa bardzo szybkie silniczki ale mysle ze to jest patent na nabijanie kasy serwisom jak z naszą pompką sprzęgła. Nie jestem na 100% pewny ale w nowych accordach są światła dynamicznie sterowane a pisze o tym dlatego bo mijam sie codziennie z takim autem (salonowy nie ma więcej jak pół roku) i oślepia na dziurach jak nie wiem co, więc albo tam tego systemu nie ma albo można go o kant d...y rozbić.

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 22:01 ]
zresztą co tu dywagować. Sprawdź sobie sam, podjedź pod ścianę a potem podjedź jeszcze raz ale najedź na coś żeby nierówność zasymulować i zobacz sam że lampy ani drgną, ale jak dosadzisz 100kg kumpla do auta to wtedy pewnie zadziałają tyle ze będziesz je musiał pewnie ponownie uruchomić.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:16   

oj jak słyszę ASO to włosy staja na głowie masz racje ...a z oślepianiem na koleinach to może być jak zauważyłeś albo gość z hondy ma walnięte ustawianie xenonów podczas jazdy lub czujnik i silniczki nie reagują na gwałtowne wychylenia na dziurach w drodze ...tego nie rozstrzygniemy ....a co do naszego podwórka mozna by przetestować światła i ich działanie np. rozciągniąć prześcieradło przed maska auta w czasie jazdy ale to byłaby ostatnia podróż....nie podejmuję sie :mrgreen:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:21   

Tordal napisał/a:
a co do naszego podwórka mozna by przetestować światła i ich działanie np. rozciągniąć prześcieradło przed maska auta w czasie jazdy ale to byłaby ostatnia podróż....nie podejmuję sie

ale wystarczy że powoli wjedziesz na krawężnik przednimi kołami przed jakimś murem, jak ma dynamiczne lampy to powinny się obniżyć i prześcieradła nie trzeba :razz:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:40   

...jak znajde odpowiednie miejsce to sie zdecyduje na mały test i napisze ...
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:42   

:ok: :brawo:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 30, 2012 14:17   

Odświęże trochę temat,a mianowicie mam pytanie do osób które włożyły xenony:czy wymieniająć na xenony muszę wymienić również wtyczkę,czy czy są takie same i wystarczy tylko odpiąć stare lampy i podpiąć nowe?
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 30, 2012 15:26   

MiReK napisał/a:
Odświęże trochę temat,a mianowicie mam pytanie do osób które włożyły xenony:czy wymieniająć na xenony muszę wymienić również wtyczkę,czy czy są takie same i wystarczy tylko odpiąć stare lampy i podpiąć nowe?


U mnie wszystko pasowal, zadnej przerobki! Montujesz lampy, podlaczasz i wszystko "hula". Oczywiscie nie do konca jest to zgodne z warunkami techniucznymi poniewaz (u mnie) nie ma spryskiwaqczy ani samoregulacji, a podobno to musi byc przy xsenonach. Ale przeglady od 3 lat przechodzi bez problemu.
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Sro Maj 30, 2012 15:39   

skrzypol napisał/a:
Ale przeglady od 3 lat przechodzi bez problemu.


Tylko w razie jakiejś kolizji ubezpieczalnia może się do tego przyczepić, że np zamontowane reflektory nie spełniają pewnych wymagań które mają moc prawną.
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 30, 2012 19:22   

U mnie to akurat nie problem bo mam zderzak ze spryskiwaczami :wink: a nie sądze żeby na przeglądzie sprawdzano poziomowanie wahaczy.
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
Kasa313 




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 140
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 21:50   

Witam potrzebuję porady.

Chcę zakupić komplet lamp xenonowych - wydatek jak widzę 1500-2400zł na allegro, ale jestem zdecydowany. Nasuwa mi się kilka pytać i będę z góry wdzięczny za odpowiedź:

1) Czy lampy halogenowe mogę normalnie zamienić na xenonowe z żarnikiem DS2 czy jakie tam są metodą plug&play? Montaż rozumiem bez problemu, ale chodzi mi o tematy kostki, która normalnie zapinam teraz na żarówkę H7 jak wygląda to w przypadku Xenonów? Jak to się podpina?
2)Czy automatyczne poziomowanie, które podają w aukcjach umożliwi mi mimo wszystko po wpięciu kostki manualną regulację lamp z tego pokrętła w aucie?
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Lip 03, 2014 08:38   

Kasa313 napisał/a:
Witam potrzebuję porady.
1) Czy lampy halogenowe mogę normalnie zamienić na xenonowe z żarnikiem DS2 czy jakie tam są metodą plug&play? Montaż rozumiem bez problemu, ale chodzi mi o tematy kostki, która normalnie zapinam teraz na żarówkę H7 jak wygląda to w przypadku Xenonów? Jak to się podpina?

Palnik D2S mocowany jest inaczej. Trzeba odkręcić 5 torx-ów, zdjąć przetwornicę, odpiąć wtyczkę i wyjąć żarnik. Samo podłączenie lampy (kostka/gniazdo) jest takie samo.
Kasa313 napisał/a:
2)Czy automatyczne poziomowanie, które podają w aukcjach umożliwi mi mimo wszystko po wpięciu kostki manualną regulację lamp z tego pokrętła w aucie?

Samopoziomowanie nie zależy od rodzaju reflektora tylko od modułu LSM i czujników na wahaczach. Jeśli nie masz owych czujników, nie kombinuj z samopoziomowaniem. Będziesz mógł sterować wysokością wiązki światła jak dotąd - potencjometrem. jeśli natomiast zmienisz moduł LSM (włącznik świateł) na wersję bez potencjometru (Xenon) nie dokładając czujników na wahacze, LSM wykryje błąd i ustawi światła w dolnym skrajnym położeniu i tak się skończy bajka o samopoziomowaniu. :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lip 03, 2014 08:38 ]
sknerko napisał/a:
ale wystarczy że powoli wjedziesz na krawężnik przednimi kołami przed jakimś murem, jak ma dynamiczne lampy to powinny się obniżyć i prześcieradła nie trzeba :razz:

I tak się właśnie dzieje po ok. 30 sekundach. LSM w czasie rzeczywistym monitoruje położenie czujników, jednak zmienia wysokość wiązki światła dopiero jeśli zmiana położenia czujnika jest trwała (powyżej 30-40 sekund) co ilustruje poniższy filmik. :mrgreen:
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 07:09   

Pineska w tobie nadzieja.Moje pytania o porady w sprawie felg niewiele pomocy przyniosły i kupiłem sam jak się wkurzyłem 18 MG Rover są bajka co do lamp też było dużo dziwnych wypowiedzi kupiłem kxenony ale jest problem.Nie działało mi poziomowanie prawej lampy zwykłej i myślałem że lampa padła ale i xenon prawy też nie poziomuje.Po mojemu nie widzę bezpiecznika od poziomowania więc proszę o poradę jak ruszyc ten temat.
_________________
Gogo
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 10:18   

kosiacki, a po przekręceniu kluczyka nie podnosi się również? Skoro zwykła się nie ustawiała to na "chłopski rozum" najpewniej nie dostaje napięcia lub informacji na którymś kablu/pinie za to odpowiedzialnym. sprawdź wiązkę dochodzącą i może kontaktem spryskaj styki. Tak na początek...
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 12:59   

Pineska chyba się nie zrozumieliśmy od początku lewa lampa się podnosiła a prawa nie mam kolesi na stacji i przeglądy mi podpisywali ale teraz jak założyłem xenony to chciałbym żeby wszystko działało.Przedtem myślałem że jest coś uszkodzone w lampie ale niemożliwym jest żeby to samo uszkodzenie było w drugiej.Piszą coś na forum że jest jakiś czujnik na wahaczu ale gdzie to jest.Pozdrawiam.Pisz do mnie gogo bo mnie !@!$# kosiacki ja pierwszy raz tak się zalogowałem i tak zostało a nie wiem jak to zmienić.
_________________
Gogo
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 13:29   

Na wahaczu masz do xenonu jeden czujnik z przodu, i jeden z tylu, wiec to nie ma wpływu na działanie 1 lampy
_________________
75 Red Edition
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 13:33   

Longer 86 więc jaki może być powód braku samopoziomowania 1 lampy.
_________________
Gogo
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 13:34   

Ok, Gogo;-)

Ale dołożyłeś samopoziomowanie? Skoro wcześniej miałeś zwykłe lampy to go nie posiadałeś więc bez dokładki nie masz co sprawdzać na wahaczu ;-)

Rozumiem co napisałeś - ani wcześniej ani obecnie prawa lampa się nie podnosi, tak?
Czyli to nie wina lampy. Radziłbym Ci najpierw sprawdzić wiązkę dochodzącą i oczyścić styki - może po prostu nie dochodzi do niej sygnał że ma się podnieść lub napięcie do silniczków (nie w samej lampie ale w wiązce auta, albo wtyczce).
Jak to się wykluczy trzeba dalej szukać przyczyny, np. błędów w module świateł...

A reaguje na kręcenie pokrętłem w aucie od wys. świateł?
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 18:18   

Pineska nie odpisywałem bo miałem znajomych teraz sprawdziłem i tak jak po włączeniu świateł działa lewa strona tak przy ręcznej próbie też działa tylko lewa strona.
_________________
Gogo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] xenon
xen0n Rover serii 75, MG ZT 33 Nie Gru 03, 2017 12:45
prebenny
Brak nowych postów [R75] Samopoziomowanie Xenon-ów
MARCONI13 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Lip 29, 2009 13:00
sknerko
Brak nowych postów [R75] Xenon - przetwornica
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Cze 08, 2008 08:10
lamer
Brak nowych postów [R75] żarówki H7 i H7 Xenon ?/
kazi55 Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Paź 04, 2012 16:41
seyfer
Brak nowych postów [MG ZT lampy bi-xenon]
dj_darco Rover serii 75, MG ZT 89 Sro Lut 01, 2017 12:06
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink