Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400 2.0 Di 98r] Gaśnie w czasie jazdy i nie odpala od razu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 10:30
[R400 2.0 Di 98r] Gaśnie w czasie jazdy i nie odpala od razu
Autor Wiadomość
aadi 



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 3
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Cze 06, 2010 22:10   [R400 2.0 Di 98r] Gaśnie w czasie jazdy i nie odpala od razu

Witajcie,

jakiś czas temu podczas jazdy roverem na trasie w pewnym momencie zgasł mi silnik i nie chciał ponownie zapalić. Postałem trochę i po około 5-10 min silnik zapalił - z oporami, ale udało się. Na odcinku 100 km taka sytuacja zdążyła się 5 krotnie. Silnik po prostu gasł, bez żadnych dodatkowych objawów.

Wszystkie pięć razy zdarzyło się w korkach, przy dość dużej temperaturze zewnętrznej. Na odcinkach, na których jechałem szybciej nie było problemów.

Sprawdziłem czujnik temperatury przy chłodnicy. W gotującej się wodzie nie załapywał. Jak go podgrzałem zapałką, to zadziałał - niestety nie ma jak sprawdzić przy jakiej dokładnie temperaturze. Sam wentylator przy chłodnicy działa - spięcie przewodów przy czujniku uruchamia oba wentylatory. Łapią też przy uruchomionej klimie.

Wskaźnik temperatury na desce pokazywał normalną temperaturę, około połowy skali. Czujnik był niedawno wymieniany, bo poprzedni padł (wskazówka leżała cały czas na zerze).

Innym ciekawym objawem było to, że zaraz po odpaleniu nie działał gaz. Naciskałem pedał, a silnik pozostawał na wolnych obrotach. Taki stan utrzymywał się krótko - 5 do 8 sek, potem jechał normalnie.

Czy to może być coś innego niż problem z temperaturą? Jeśli tak, to co? Czy to w ogóle jest możliwe, żeby przy wysokiej temperaturze silnik sam się wyłączył? Przy jakiej temperaturze powinny załączać się przednie wentylatory?

Potem, po kilku dniach zauważyłem jeszcze problem z odpalaniem - przy przekręceniu kluczyka rozrusznik czasami tylko cyknie raz i dopiero przy drugiej próbie odpali normalnie.

A gdy po drodze zatrzymałem się na chwile, a potem próbowałem odpalić to okazało się, że nie kręci w ogóle, albo kręci przez ułamek sekundy i milknie. Po kilku próbach zadziałał normalnie.

W czym może tkwić problem?

[ Dodano: Nie Cze 06, 2010 22:10 ]
Diagnostyka wykazała dwa błędy - coś z czujnikiem wału i bardzo wysoką temperaturę paliwa (około 90 st. C po jeździe, około 70 km i chwili stania w warsztacie).

Mechanik sugerował, że błędy czujnika wału niekoniecznie oznaczają jego uszkodzenie (brak falowania obrotów, auto bez problemu wchodzi na wysokie obroty - około 5 tys.), ale prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik temperatury paliwa, ale sprawdziliśmy - rzeczywiści pompa była gorąca. Miała mniej więcej tą samą temperaturę, co reszta silnika, czyli te 90 st. są całkiem możliwe. Powodem był zacięty zawór - nie wiem jak dokładnie się on nazywa, ale to ten zawór przez, który paliwo wraca do baku. Zawór naprawiliśmy, paliwo przelatuje przez niego, a pompa jest znacznie chłodniejsza od reszty silnika.

Pytanie tylko, czy to mogło być przyczyną? Czy wysoka temperatura pompy (a więc i paliwa w pompie), mogła powodować wyłączanie się silnika i niemożność odpalenia ponownie przez około 10 min?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 06, 2010 22:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Cze 06, 2010 22:32   

up
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 416 Si, 96r, LPG]-Silnik gaśnie w czasie jazdy.
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Lip 31, 2010 21:42
leszczu
Brak nowych postów [R414] Gaśnie w czasie jazdy-Pomóżcie proszę:(
a także padlo ogrzewanie a woda prawie prawie sie gotuje
cate Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Pią Lut 08, 2008 12:53
piter34
Brak nowych postów [R420Di] Gaśnie przy zapalaniu i w czasie jazdy
vynth Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Lis 18, 2013 13:56
wierbik
Brak nowych postów [R400] Auto zapala i od razu gaśnie
swirek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Wto Cze 26, 2007 14:28
domino1985
Brak nowych postów [R400] coś mi piszczy w czasie jazdy
kamilmalikpl Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Maj 04, 2011 09:21
Kaze



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink