Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ustawienie obiegu wewnętrznego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ustawienie obiegu wewnętrznego
Autor Wiadomość
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:33   [R75] Ustawienie obiegu wewnętrznego
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

od jakiegoś czasu zauważyłem inne, tak mi się wydaje działanie obiegu wewnetrznego na panelu klimatyzacji.
otóż gdy na dworze jest chłodniej niż w aucie, to po wejściu do środka i odpaleniu silnika zawsze włącza się samoczynnie obieg wewnętrzny-dlaczego?
moim zdaniem nie powinien gdyż musi zaczerpnąć zimnego powietrza z dworu by schłodzić wnętrze. więc dlaczego dzieje się inaczej.
nie było tego problemu gdy było zimno.
teraz muszę pamiętać aby zawsze po uruchomieniu wyłączyć ten przycisk.
panel klimy pracuje u mnie w trybie econ, bo jakoś nie widzę potrzeby uruchamiania klimy(nie jest tak ciepło)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lis 27, 2010 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:37   

też to mam:-) Badałem tą zależność mi sie wydaje ze jak temp na dworze jest o 4 stopnie (albo o 6)nizsza jak w aucie ustawiona to sie wlacza obieg:-) bo roverek stwierdza ze na dworze jest za mala roznica by cos dalo:-) mi to nie przeszkadza, po prostu odklikuje:-)
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:40   

Panel klimatyzacji sam dostosowuje napływ powietrza do auta, dzieje siętak na podstawie różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz auta. Przykładowo, jeśli wewnątrz auta jest gorąco i uruchamiasz klimatyzację, to włączy się obieg wewnętrzny, aby szybciej schłodzić powietrze wewnątrz samochodu.
Najlepiej jest jeździć z włączonym trybem AUTO i sterować tylko różnicą temperatury na poszczególne strefy/kanały. Jak ustawisz sobie na 22 st.C i na zewnątrz auta będzie chłodno, to klima i tak się nie włączy. Daj swojemu roverkowi wykazać się inteligencją przed swoim właścicielem i niech sam ''pomyśli'' w sprawie nawiewu i włączania klimatyzacji :wink:
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:49   

ja bardzo cenię jego inteligencję tylko myślałem że coś się zepsuło.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:51   

jak się zapala to działa, a skoro działa to znaczy, że jest wszystko OK widocznie tak ma być, od określonej różnicy temperatur załącza się obieg wewnętrzny.
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:52   

a jeszcze jedno, jak ta klima się nie włączy bo na zewnątrz będzie chłodniej to rozumiem że wentylator też się nie uruchomi?
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:54   

jeśli klima faktycznie się nie uruchomi to wentylator na chłodnicach też nie będzie się kręcił.
Wentylator włącza się wraz z włączaniem się sprężarki klimatyzacji.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:58   

jarema napisał/a:
panel klimy pracuje u mnie w trybie econ,
dlatego recyrkulacja włącza się automatycznie i samoczynnie się wyłączy po 4 minutach. Jak chcesz tą funkcję zlikwidować , to przytrzymaj dłużej ten przycisk ( ponad 2 sek. )
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:59   

czegoś jeszcze nie rozumiem. przed chwilą zrobiłem pewien test;
na dworze pokazuje mi 13 stopni, więc włączyłem klime przyciskiem auto i spręzarka uruchomiła się razem z wentylatorem. wyłączyła się gdy ustawiłem na panelu dopiero 24 stopnie. chyba zbyt duża rozpiętość -nie sądzicie?
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 21:03   

Zrób sobie jutro test klimatyzacji i będzie wszystko wiadomo.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 21:06   

jarema napisał/a:
chyba zbyt duża rozpiętość -nie sądzicie?
u mnie jest tak samo, więc nie powinno być żadnej usterki. Jest to spowodowane utrzymaniem optymalnej temperatury ustawionej przez kierowcę i pasażera. Najlepiej zrobić test klimatyzacji przytrzymując przycisk AUTO i jednocześnie przycisk z ludzikiem od sterowania kierunkiem nawiewu i włączyć zapłon. Test wykonuje się na słońcu, bo inaczej pokaże błędy. Kod 00 oznacza brak błędów.

[ Dodano: Sro Maj 19, 2010 21:06 ]
http://forum.roverki.eu/v...p=112015#112015
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 21:06   

testy http://forum.roverki.eu/v...p=112015#112015
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 21:06   

http://www.youtube.com/wa...l&v=LPQfc4jvfUE
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 21:28   

ok.jutro sprawdzę jak będzie jasno.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 19, 2010 22:03   

jarema, nie szuajcie dziury w calym bo to jak z kobitka jak bedziesz szukal wad w niej na sile to dopiero ci pokarze:-D
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 15:39   

no i zrobiłem test ale wszystko wyszło ok, czyli nie ma błędów.
a dzisiaj rano jak jechałem do pracy to na dworze było 12stopni, więc włączyłem samochód , przycisk auto i temperaturę ustawiłem na 22stopnie. ku mojemu zdziwieniu włączył się wentylator i sprężarka. wyłączyła się dopiero jak na panelu ustawiłem 26stopni.
dla mnie jest to nieprawidłowe działanie.
a czy zbyt niski poziom czynnika lub jego małe ciśnienie może powodować takie objawy? bo już w ubiegłym roku to z chłodzeniem wnętrza było nie za ciekawie, dość długo się czekało.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 15:58   

jarema napisał/a:
ku mojemu zdziwieniu włączył się wentylator i sprężarka. wyłączyła się dopiero jak na panelu ustawiłem 26stopni.
dla mnie jest to nieprawidłowe działanie.
widocznie w samochodzie było na tyle ciepło, że klimatyzacja włączyła się w celu schłodzenia. U mnie też tak jest, że przy opisanej różnicy temperatur klima się włącza. Przypuszczam, że gdyby klima pochodziła, schłodziła wnętrze auta to z czasem na pewno się wyłączy sama.
Tak jak pisze hvil, nie szukaj dziury w całym, bo jest wszystko OK :wink:
Takie same działanie klimatronika zauważyłem także w Oplu Omedze, Audi A6 więc tak ma po prostu być :)
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 16:03   

ale ja napisałem że na dworze było 12 stopni. czyli jeżeli samochód postał przez całą noc na dworze to w nim o 8 rano była podobna temperatura. a po drugie to ona miała grzać a nie walić mi lodowatym powietrzem.
może szukam dziury w całym, ale to powinno się odbywać w ten sposób że wrzuca mi do schłodzenia powietrze z zewnątrz bo jest zimne - prawda? a nie włącza się sprężarka.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 16:14   

Można prysnąć sprężonym powietrzem w czujnik temperatury wewnętrznej. Jest to ta kratka za stacyjką kluczyka. Ja nie próbowałem ale jak pamiętam hvil, pisał w innym temacie, że może to pomóc w lepszym ustalaniu temperatury. Zależy też, czy Twój samochód stał na słonecznym miejscu. Dziś w Warszawie od rana świeci słońce, nie wiem jak u Ciebie. Zwykle jest tak, że czujnik nasłonecznienia też ma duży wpływ na uruchomienie się klimatyzacji.
Myślę, że każdy tak ma jak u Ciebie. To co się wydaje Tobie z punktu widzenia elektroniki jest inne, a jeśli test wyszedł pomyślnie to znaczy, że czujniki też są dobre. Już nie wiem jak mam Ci to inaczej wytłumaczyć :) skoro tak bardzo Cię to denerwuje to pozostawiaj samochód na trybie ECON a klimę włączaj sobie wtedy kiedy uznasz, że jest potrzebna. Ja czasami też tak robię.
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 16:24   

dzięki wam za wszystkie odpowiedzi. może jestem zbyt dociekliwy, jakoś przez 3 lata jak mam roverka mnie to nie interesowało. ot chyba taka moja przypadłość że do czegoś się muszę przyczepić.
jeszcze jedno pytanko, jaka powinna byc temperatura przy wylocie z kratek? gdzieś wyczytałem że około 6 stopni -prawda?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG] Wymiana światła wewnętrznego
bonk456 Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Wrz 20, 2021 16:47
bonk456
Brak nowych postów [R75] Osłona przegubu wewnętrznego
dukat11 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lip 26, 2011 19:24
dukat11
Brak nowych postów [R75] Luz przegubu wewnętrznego w wejściu skrzyni automat
Brat Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Wrz 12, 2020 12:05
nanab
Brak nowych postów [R75] Ustawienie rozrządu
Wacekjo Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Mar 16, 2021 23:17
automechanik
Brak nowych postów [R75] Ustawienie zagłówków
pineska Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sty 02, 2013 21:36
Rowan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink