Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Pompa sprzęgła i przegub
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Pompa sprzęgła i przegub
Autor Wiadomość
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 12:10   [R620] Pompa sprzęgła i przegub
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam. Koledzy mam dwa pytania. Padła mi pompa sprzęgła i chce sie spytać czy ta by pasowała
http://moto.allegro.pl/it...a_sprzegla.html
A drugie to:
Podczas przyśpieszania po wyżej prędkości 70km/h słyszę stukanie z przodu przy kole po lewej stronie. jak jadę wolniej np.50km/h i przyspieszam to tego stukania nie ma. Zastanawiam się czy to nie półoś albo przegub zewnętrzny. dodam jeszcze że pękła mi osłona tego przegubu. Możecie podpowiedzieć co to może być?
Z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lut 22, 2011 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 06, 2010 12:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 13:52   

1.Będzie pasować :smile: , możesz też spróbować przywrócić ją do życia za pomocą reperaturki pompy AUTOFREN D1-531 , koszt ok 20zł

2.Jeśli pękła ci osłona przegubu i jeździsz już tak jakiś czas to masz jasną odpowiedź dlaczego tak ci stuka, to najprawdopodobniej przegub, pękniętą osłonę należy wymienić natychmiast, inaczej doprowadzi to prędzej czy później do zużycia przegubu oraz półosi, poprzez pękniętą osłonę wydostaje się cały smar i dostają się wszelkie zanieczyszczenia, kurz, woda, kamienie, które przylepiają się i go niszczą co objawia się właśnie stukiem, wyobraź sobie że pocierasz papierem ściernym o papier ścierny, to samo w tej chwili dzieje się z twoim przegubem :wink: i w twoim przypadku prawdopodobnie musisz już odłożyć € na nowy przegub.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 23:08   

No właśnie w tym problem. zrobiłem zaledwie około 20km jak mi tak puka. co do smaru to jest w dobrym stanie (tak mi się wydaje. nie widać i nie czuć jakiegoś brudu) poza tym ta osłona pękła mi przy przegubie zewnętrznym (przy kole) więc przy skręconych kołach powinien też stukać. A tak nie jest. boje się ze to przegub w skrzyni.
Już sam nie wiem.
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 23:28   

Trudno tak wywnioskować, jeśli zrobiłeś na tej pękniętej osłonie tylko 20km to najprościej jak najszybciej wymień ją na nową, bo koszt niewielki, oczyść przegub ze starego smaru i z tego co się tam nazbierało, bo może da się go jeszcze uratować a 20km wystarczy żeby resztki smaru się wydostały i dlatego stuka przy 70km/h a przy skręcie nie bo się na tyle jeszcze nie zużył, napchaj nowego smaru jak należy tzn. ile wlezie w osłonę i przegub, osłonę kupisz w komplecie ze smarem tak że problemu nie ma :wink: , załóż porządnie opaski zaciskowe na osłonę (są też w kpl.) tak żeby się smar gdzieś bokami nie wydostał i złóż wszystko do kupy, po tym zabiegu zrobisz przejażdżkę i będziesz wiedział co i jak :wink:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 01:11   

narazie samochodzik stoi w garażu :smile:
w poniedziałek sie tym zajmę bo czekam tez na pompkę sprzęgła więc zrobię obie rzeczy na raz. jak juz bedzie wszystko oki to napisze co było nie tak.
Może temacik komuś sie przyda w przyszłości :wink:
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 09:43   

zimek-1985, wymiana osłony przegubu jest dość droga, chyba, że wiemy co kupić.

Wszystkie sklepy sprzedają osłonę dedykowaną do R600 za około 160 zeta. To bardzo dużo jak za kawałek gumy.

Jeśli nie chcemy przepłacać to szukajmy osłony od Accorda. Można taką dostać z katalogu JC za około 30 zł. z tym, że jest ona węższa o 2mm. Normalnie to da się założyć i w niczym nie przeszkadza.

Podjedź do mechanika niech obejrzy ten przegub. Będzie widać, czy wystarczy wymiana osłony, czy jednak trzeba kupić nowy.
Jeśli masz ABS to trochę Cię zmartwie, bo w sprzedaży prawie nie ma przegubów do diesla (ciężko znaleźć). Wszystkie sprzedawane są do benzyny i różnią się ilością zębów w koronce abs.
Podobno pasuje od R800.

Niektórzy przekładają koronke ze starego przegubu, ale jest to dość ryzykowne (potrafi pęknąć).

Co do stuków, czy wyczuwalne są jakieś luzy przy szarpaniu półosią, bo to może być przegub, ale wewnętrzny.
Nie wiem, czy jest wymienialny, czy trzeba wymieniać całą półoś.

zuber84cool napisał/a:
osłonę kupisz w komplecie ze smarem
Nigdy nie spotkałem się z osłoną ze smarem w komplecie, być moze jest.
Za to smar do przegubów można kupić osobno.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 11:16   

marthinez napisał/a:
Nigdy nie spotkałem się z osłoną ze smarem w komplecie
Że co??? :shock: A jak to ty sobie wyobrażasz? No nie chce mi się wierzyć że nigdy się nie spotkałeś ze smarem w komplecie :roll: , opasek też pewnie niema? pleciesz bzdury, po co ma niby kupować smar osobno? ot proszę http://allegro.pl/listing...%82ona+przegubu to tam w tych tubkach to co to jest? czekolada?

Jeśli by się okazało że to przegub wewnętrzny, to jest on jak najbardziej wymienialny, tylko trudno osiągalny i znacznie droższy od zewnętrznego i kolega póki co nie musi jeździć do mechanika bo z wymianą osłony może poradzić sobie sam, bo jest to na tyle proste a po co ma płacić jeszcze komuś za robociznę. Po tym będzie wiedział czy nadal stuka, czy to może coś innego. Póki co niech się zajmie wymianą tej osłony :wink: .
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 14:21   

zuber84cool napisał/a:
Że co??? :shock: A jak to ty sobie wyobrażasz? No nie chce mi się wierzyć że nigdy się nie spotkałeś ze smarem w komplecie :roll: , opasek też pewnie niema? pleciesz bzdury, po co ma niby kupować smar osobno? ot proszę http://allegro.pl/listing...%82ona+przegubu to tam w tych tubkach to co to jest? czekolada?
Trzymaj nerwy na wodzy kolego i trochę szacunku oczekuję.
Dwa razy kupowałem osłonę przegubu i w komplecie miałem tylko gumę i opaski.
Zresztą napisałem, że być może jest i Ty to potwierdziłeś linkami do allegro, więc luz.
Zważ tylko na to, że nawet w linkach, które podałeś zdarzają się bez smaru, więc bzdur nie piszę.
zuber84cool napisał/a:
kolega póki co nie musi jeździć do mechanika bo z wymianą osłony może poradzić sobie sam, bo jest to na tyle proste a po co ma płacić jeszcze komuś za robociznę.
Potrafisz po jego postach ocenić, czy jest w stanie to zrobić?

Jeśli potrafi i ma tyle doświadczenia by ocenic stan przegubu to czemu nie.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 14:30   

Ty marthinez, kolego, nie przesadzaj z tymi nerwami i szacunkiem ok? nie siedzieliśmy razem w szkole w jednej ławce :roll: . Ja od siebie dodam że mnie się jeszcze nie zdarzyło kupić osłony bez smaru w kpl, przecież jak już kupujesz osłonę to cały kpl. manszeta, opaski, smar. A kolego, który założył temat myślę że jak daję sobie radę z wymianą płynów, wymianą klocków itp. to i da sobie radę z wyminą osłony :wink: .
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 15:28   

Cytat:
Ty marthinez, kolego, nie przesadzaj z tymi nerwami i szacunkiem ok?
Nie przesadzam i Ty też nie powinieneś.
zuber84cool napisał/a:
nie siedzieliśmy razem w szkole w jednej ławce
Tym bardziej.
zuber84cool napisał/a:
Ja od siebie dodam że mnie się jeszcze nie zdarzyło kupić osłony bez smaru w kpl
Mi się zdarzyło.
zuber84cool napisał/a:
A kolego, który założył temat myślę że jak daję sobie radę z wymianą płynów, wymianą klocków itp. to i da sobie radę z wyminą osłony :wink: .
Czego szczerze mu życzę.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 15:43   

:roll: Eh marthinez, lubisz mnie cytować... to ja też zacytuję
marthinez napisał/a:
Mi się zdarzyło.
To jesteś jednym z niewielu wyjątków i bynajmniej w tej kwestii nie przesadzam :wink: . A autorowi życzę jak najlepiej, na pewno sobie poradzi.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Wto Sie 10, 2010 09:23   

Oj koledzy koledzy :smile:
Byłem u znajomego mechanika na weryfikacji tego stukania i powiedział ze to przegub. pękła osłona, smar wyleciał i przegub padł. nowy przegub po zniżkach w sklepie kupiłem za 120 zł. nie mam ABS-u wiec nie będę miał problemu z tą koronką :grin:
W zestawie jest smar, manżeta czy jakoś tak i opaski. Jutro czeka mnie wymiana. a co do tego czy są przy samych osłonach smary to tak i nie. jak pytałem sie w sklepie to nie wszyscy producenci daja smar. choc wiekszosc z nich tak :grin: ale i wtedy cena jest inna. roznica to jekies 5-10zł
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 10, 2010 10:47   

Z tymi osłonami no to tak, po prostu do popularnych samochodów na rynku dla ludu, nie ma problemu, manszety można kupić w kpl ze smarem i opaskami, nawet do takiego SDi podpasuje manszeta od Accord'a V a te 2mm w tę czy w tę to praktycznie żadna różnica :wink: , chociaż trafiają się takie egzotyczne egzemplarze do których trudno znaleźć kpl. lub go nie ma.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Sie 10, 2010 15:37   

zuber84cool, marthinez, po co te nerwy? :smile:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
rustus 




Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd: Kąkolewnica



Wysłany: Pią Lis 04, 2011 17:54   

ja dziś kupiłem osłone przegubu dedykowaną do r600 i accorda za 24 ziko
:grin:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] 2 pompa sprzegła
wlodi1991 Rover serii 600, Honda Accord 7 Pon Gru 21, 2009 12:26
darek_wp
Brak nowych postów [R620] Pompa sprzęgła
Lodzia Rover serii 600, Honda Accord 6 Wto Lut 02, 2010 19:30
funfel
Brak nowych postów [R620] Wysprzęglik czy pompa sprzęgła?
wiruwa Rover serii 600, Honda Accord 13 Czw Lip 03, 2008 23:57
maciej
Brak nowych postów [R620] Pompa sprzęgła, szybka pomoc
maciekklb Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Lip 14, 2011 13:45
CzajsonKrK
Brak nowych postów [R620] Pedał sprzęgła wpadł. Łapa sprzęgła?
kitty25 Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Maj 31, 2010 19:23
kitty25



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink