Forum Klubu ROVERki.pl :: [WWW] NOWA STRONA - uwagi dot. OBECNEJ TREŚCI I BŁĘDÓW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[WWW] NOWA STRONA - uwagi dot. OBECNEJ TREŚCI I BŁĘDÓW
Autor Wiadomość
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 10:00   [WWW] NOWA STRONA - uwagi dot. OBECNEJ TREŚCI I BŁĘDÓW

Witam Wszystkich

Jak już wiecie nasz strona klubowa http://www.roverki.pl została odnowiona. Na Zlocie na Walnym Zgromadzeniu prosiliśmy o zgłaszanie uwag na temat jej niedoskonałości. Strona jest w trakcie prac obecnie i uzupełniania treści i jeszcze trochę to potrwa wszystko (administratorzy poświęcają na to swój wolny czas). Natomiast jak będziecie przeglądali stronę i znajdziecie jakieś błędy (np.: niedziałające linki, braki obrazków itp. itd) to proszę wypiszcie je w tym temacie. Proszę tylko o bardzo precyzyjne wskazanie błędu (link do artykułu + opis błędu) bo to pozwoli nam na szybką reakcję, bez zbędnego szukania "o co chodzi". I prosilibyśmy zanim ktoś coś wpisze o sprawdzenie czy wcześniej już ten błąd nie został tutaj wyszczególniony do poprawki.

Z góry dziękujemy :)

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 10:00 ]
PS. I wiemy że spora część Klubowiczów widnieje na nowej stronie jako Sympatycy .... korekta w najbliższym czasie ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 31, 2010 10:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
martens 




Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 10:45   

1. na glownym, poziomym menu/klub/o klubie poprawic na o klubie>> (tak jak multimedia/Galerie>>
2. na glownym, poziomym menu pod IE 8 /klub/o klubie zaslania lewa strone rozwijalnego menu (klubowe ABC, Wladze, Statut) oraz w multimedia/Galerie>> i Download>>.
3. na glownym, poziomym menu blednie podlinkowane "multimedia>>" - odsyla do http://www.roverki.pl/index.php
4. na glownym, poziomym menu zdecydowac sie na opisywanie przyciskow albo z malej litery wszystkie albo z duzej
5. artykuły>>/Charakterystyki modeli - http://www.roverki.pl/ind...erystyki-modeli
- zmniejszyc czcionke w:
ROVER serii 100 - dane techniczne
Dane techniczne ROVERa 25 (1999-2004)
Tabelaryczne zestawienie danych technicznych ROVERów serii 800
6. artykuły/Z archiwum Roverki.pl - nie pojawia sie menu po lewej stronie
http://www.roverki.pl/index.php/archiwalne
7. techniczny faq/Części i warsztaty
http://www.roverki.pl/index.php/czci-i-warsztaty
o co chodzi z tym SOBI2?
8. techniczny faq/Części i warsztaty/Szukaj warsztatu
http://www.roverki.pl/ind...obi2Task=search
okna wyszukiwarki zaslaniaja grafike ASO I WARSZTATY - pod IE8, pod Firefoxem wjezdzaja pod grafike (ekran 1280/1024)
9. problem z dzialaniem lewego menu pod multimedia>>/Galerie>> i Download>>
wiekszosc jest zle podlinkowana
10. Galeria klubowa - wybierajac kategorie ze strony jest OK, wybierajac z lewego menu np. Galeria klubowa/spotkania lokalne
http://www.roverki.pl/ind...lne/category/13
prowadzi do pierszego spotu na Bemowie (spotkania lokalne - 2001.04 Bemowo) zamiast do strony z wyborem spotow lokalnych
11. z lewego menu
Multimedia/filmoteka... i filmy reklamowe... brak podstron
http://www.roverki.pl/&Itemid=113
http://www.roverki.pl/&Itemid=114
12. menu glowne poziome: multimedia>>Galerie>>/ nieuwzgledniona jest tam galeria klubowa/spotowa i zlotowa. W porownaniu do podzialu z lewego menu jest troche niekonsekwencji.
13. kolejnosc umieszczania katalogow z informacjami/zdjeciami jest jak dla mnie bardo chaotyczna w porownaniu z poprzednia strona
na przyklad:
http://www.roverki.pl/ind...egory/17-modele
to samo w galeriach:
http://www.roverki.pl/ind...kie/category/12
moze umieszczac datami?
Ostatnio zmieniony przez martens Pon Maj 31, 2010 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 11:30   

w dziale "o klubie" nieaktualne informacje dotyczace wladz stowarzyszenia.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 12:11   

- w komentarzach nie można wpisać literki "Ł". Pozostałe polskie znaki OK.
- podpisy pod komentarzami są po imieniu i nazwisku (u mnie tylko imię), zamiast po nicku z Forum
- może to nie błąd, ale IMHO brak opcji "zaloguj automatycznie"
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 12:15   

Mayson napisał/a:
- w komentarzach nie można wpisać literki "Ł". Pozostałe polskie znaki OK.

Nie wpisuje się w pole "Komentarz", czy po wysłaniu się nie pojawia, gdy komentarz już jest na stronie?

Pytam, bo już to sprawdzałem po Twoim PW do Paula i u mnie da się wpisać "Ł" w pole, ale nie wysłałem tego komentarza, bo dopiero potem pomyślałem, że może pisząc "wpisanie" nie chodzi Ci o samo wpisanie w pole, tylko o wysłanie i wyświetlenie. Czy możesz sprecyzować?
Jakiej przeglądarki używasz i w której wersji?
Chodzi o komentarz do artykułu czy do warsztatu?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 12:16   

http://roverki.pl/index.p...6-2001-09-wilga
Problem ze zdjeciami.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 12:25   

maciej, konkretnie chodzi o komentarz pod artykułem o nowej stronie. Jest tam moja wypowiedź i widać "l", zamiast "ł", bo przy próbach wpisania tej literki nic się nie pojawia w okienku, więc fizycznie wpisałem "l". Teraz sprawdziłem i nadal nie da się wpisać, więc informuję. Pisane oczywiście: " ALT+l ", a inne polskie znaki działają. Przeglądarka - IE 8.0.

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 12:25 ]
- i jeszcze jeden błąd teraz zauważyłem - pod komentarzami jest taka żarówka - nie wiem czemu ma ona służyć, ale po najechaniu na nią, pojawia się: "zdjmij z publikacji", a powinno być zapewne "ZDEJMIJ".
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 12:30   

Mayson napisał/a:
maciej, konkretnie chodzi o komentarz pod artykułem o nowej stronie. Jest tam moja wypowiedź i widać "l", zamiast "ł", bo przy próbach wpisania tej literki nic się nie pojawia w okienku, więc fizycznie wpisałem "l". Teraz sprawdziłem i nadal nie da się wpisać, więc informuję. Pisane oczywiście: " ALT+l ", a inne polskie znaki działają. Przeglądarka - IE 8.0.

Ciekawostka... Rzeczywiście w IE 8.0 tak jest, a w FF 3.6.3 wszystko działa... Hm... Obawiam się, że to może być problem kompatybilności IE, a nie strony, ale poszukamy, czy da się z tym coś zrobić.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 16:09   

jak wejść w profil/konto na stronie klubowej??
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 16:31   

Na razie nie można. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 16:43   

martens napisał/a:
7. techniczny faq/Części i warsztaty
http://www.roverki.pl/index.php/czci-i-warsztaty
o co chodzi z tym SOBI2?

- dodatkowo rozjeżdżają sie pola 'WaySearch', co widać dobrze w profilu PHJOWI. Inna sprawa to nazwa samego pola, przydałoby się ją przetłumaczyć.

Generalnie jak większość z nas nie lubi zmian, dlatego moje prywatne odczucia zostawię na razie bez komentarza, bo potrzeba troche czasu do przyzwyczajenia się.

- Ale bardzo mnie rażą, zdjęcia osób na górze strony, wg mnie powinny być tam tylko auta. Tak samo ksywy aut? bez jaj. Powiedzmy podpis kogo to auto jeszcze przejdzie, ale ksywa?

-Przy wysyłaniu artykółu jest
Cytat:
* Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny.

Przydałoby się wyjaśnienie, kto może kto nie. A nawet najlepszym rozwiązaniem wg mnie byłoby pozwolenie wrzucanie każdemu z adnotacją że musi zostac zaakceptowany. Zdaje się że ostatnio obiecywane było na forum że tak właśnie będzie (ale może pomieszałem coś)

- przy najechaniu na menu klub -> o klubie, rozwija się dodatkowe podmenu. Gdybym przypadkowo nie najechał bym sie nie domyślił że coś tam może być. Powinny byc oznaczone pola które jeszcze się rozwijaja które nie. W multimediach to jest zrobione.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 17:01   

azer napisał/a:
-Przy wysyłaniu artykółu jest
Cytat:
* Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny.

Przydałoby się wyjaśnienie, kto może kto nie. A nawet najlepszym rozwiązaniem wg mnie byłoby pozwolenie wrzucanie każdemu z adnotacją że musi zostac zaakceptowany. Zdaje się że ostatnio obiecywane było na forum że tak właśnie będzie (ale może pomieszałem coś)
A byłeś zalogowany, kiedy próbowałeś to robić?

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 17:01 ]
azer napisał/a:
- Ale bardzo mnie rażą, zdjęcia osób na górze strony, wg mnie powinny być tam tylko auta. Tak samo ksywy aut? bez jaj. Powiedzmy podpis kogo to auto jeszcze przejdzie, ale ksywa?
Rozumiem, że to Twoje subiektywne odczucie, ale są to zdjęcia, które ludzie sami przysłali, bo chcieli, żeby pojawiły się na stronie. I bez przesady, zrzeszamy ludzi, a nie auta :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Andrzej_1272 




Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 304
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 17:05   

Chciałem ściągnąć sobie wygaszacz R45 jestem zalogowany,i niestety nie mogę.Może robię coś nie tak.
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 17:11   

azer napisał/a:
bardzo mnie rażą, zdjęcia osób na górze strony, wg mnie powinny być tam tylko auta.


Klub to ludzie a nie tylko auta, zatem zdjęcia pokazujące Klubowiczów przy okazji lokalnych spotkań lub zlotów wydają się być dobrym rozwiązaniem, tymbardziej, że stanowią one tylko małą część z ponad 80 zdjęć, które losowo wyświetlają się na bannerze.

Jeżeli zdjęć aut będzie przybywało (a mam nadzieję, że będzie) to i częstotliwość wyświetlania się zdjęć "klubowych" będzie mniejsza - oczywiście poza sekcją "klub", gdzie z założenia mają się wyświetlać wyłącznie zdjęcia pokazujące integrację klubową.

azer napisał/a:
Tak samo ksywy aut? bez jaj. Powiedzmy podpis kogo to auto jeszcze przejdzie, ale ksywa?


Z tego co pamiętam, to tylko TF violi ma ksywkę (Tofik) - reszta obrazków aut zawiera podpis wg schemetu MODEL (nick wlaściciela).


Przy tej okazji zachęcam wszystkich, którzy nie mieli czasu wcześniej tego zrobić do nadsyłania zdjęć swoich R i MG jeżeli życzą sobie aby ozdobiły odnowioną stronę www (PW lub ley@roverki.pl) :)
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 17:48   

kasjopea napisał/a:
A byłeś zalogowany, kiedy próbowałeś to robić?
tak, testowałem 3 razy. Również przed chwilą

Reszty waszych odpowiedzi nie komentuje, przyjałem do wiadomości. Liczę że było to przedyskutowane, więc jako że nie brałem udziału w rozmowach to przystosowuje się :)

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 17:48 ]
w klub->klubowe abc-> Jak można zostać członkiem Klubu -> jest link
Cytat:
Najpierw należy wypełnić dokładnie formularz (tutaj)
link nie działa
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 17:50   

Dlaczego nie mogę się zalogować na stronie klubowej ?? :bezradny:
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 18:20   

wchodzac w sprawdzajke vin'u mamy, podane 2 daty dodania i poprawy, poprawy czego? Dziwnie to wygląda. Dodatkowo wyskakuje od razu że niepoprawny vin

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 18:09 ]
Na głownej sa wyświetlane najlepsze firmy, wg mnie powinny wyświetlać się same warsztaty, tak jak było w starej wersji. W tej chwili informacje tam wyświetlane są mało przydatne, zwłaszcza że posiadają po jednej ocenie.

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 18:12 ]
tak samo, pole ostatnie komentarze do warsztatów. W tej chwili tylko widać do jakiego warsztatu jest komentarz. W starej był podgląd i było to przydatniejsze

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 18:17 ]
u góry przycisk sprawdź pocztę, nie mam konta, ale klucz szyfrujący firefox odrzuca i po wpisaniu niepoprawnych danych wyrzuca na ekran bład phpa zamiast info o błędnym loginie czy coś w tym stylu
 
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 19:23   

Dlaczego na stronie klubowej mam statut "Sympatyka", skoro jestem "Klubowiczem" ?? :bezradny:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 19:25   

Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie, a dokładnie PS. pod nim :ok: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
_papa_ 




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 19:58   

Generalnie jeśli layout jest ok, to jest problem ze znalezieniem potrzebnych informacji. Brakuje czytelnego menu tak jak to było na poprzedniej wersji strony. Wczoraj chciałem znaleźć Dane techniczne aut i za cholerę nie mogłem, dopiero przy drugiej próbie i dużej ilości cierpliwości się udało. Poprawcie proszę menu!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink