Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Skrzynia automat
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Skrzynia automat
Autor Wiadomość
reniatka266 




Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 105
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 12:24   [R75] Skrzynia automat
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam niestety ponownie w dziale usterki...


Wczoraj stalo sie cos dziwnego, nei wiem czy to dlatego ze mnie nie lubi czy dlatego ze nei mam szczescia do samochodow. Jezdze automatem nie od dziś wiec znam te wszystkie techniki jazdy itd, a wczoraj przejechalam dluzszy kawalek drogi, zgasilam autko....po kilku godzinach zapalam, wlaczam R (wsteczny :cool: ) A tu jak nie pi***** erdyknie do tylu, jakby mnie ktos z przodu uderzyl, no ale delikatnie zbagatelizowalam sprawe no i wlaczylam D zeby nawrócic a tam jebudu do przodu :( i wtedy jeszcze obroty byly ok w sensie ze po wbiciu D jechal sam jak zawsze w kazdym automacie po spuszczeniu nogi ze sprzegla/hamulca. Przejechalam 50 m, balam sie jechac dalej i stanelam, wbijalam kolejno powoli biegi i na kazdym szarpalo, juz pozniej nie bylo mocy nawet po sciagnieciu nogi z hamulca , tak jakby nie ciągnął , zauwazylam tez ze podczas jazdy nie zmienial sam biegów , jechal caly czas chyba na 1 biegu wiec jechalam powoli kląc na niego zeby dojechac do domu przy predkosci 70-80 km. Przejechalam tak okolo 30 km i musialam stanac po przejechaniu wielkiej kałuży wody ktora po obfitych opadach siegla mi po podwozie zapewne i na suchym kawalku zaraz po przejechaniu wody musialam tak czy siak wysiasc bo przedemna juz jezioro sie zrobilo i wtedy zaswiecila sie kontrolka akumulatora, szybko wylaczylam zapłon, swiatla, radio itd.....po chwili odpalilam autko i nie wiem, Ten U Góry chyba mnie wysłuchał i naprawił sie...dojechalam do domu normalnie jak gdyby nigdy nic. Dodam ze nie palily mi sie zadne kontrolki poza ta akumulatora ale ona chyba swiecila dlatego ze wjechalam w dosc duza wode i moze gdzies tam na kabelki polecialo.

Automat R75 2.0 benzyna

Teraz chodzi mi o to, co to bylo ? Czy musze teraz poczynic jakies kroki o ktorych nie wiem? Prosze o wskazówki...


Baba

[ Dodano: Pią Cze 04, 2010 12:24 ]
i dodam ze zawsze jak wpadalam w kaluze to swiecil mi sie ten zolty trojkacik z wykrzyknikiem chyba w srodku a teraz jak wpadam w kaluze mimo ze skrzynia smiga to on mi sie nie wlacza...tylko recznie jak chce. Pozatym wtedy jak nie mial mocy nie dzialaly mi przelaczniki na snow i Sport...teraz działają :roll:
_________________
lovelek jest tylko jeden :)
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 04, 2010 12:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 12:27   

reniatka266, albo coś ze sterownikiem skrzyni, albo padły zawory, w co jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, żeby tak odrazu się stało.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
reniatka266 




Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 105
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 15:59   

to za co sie najpierw wziasc ?? a moze olej trzeba wymienic ?? kurde boje sie ze mnie to szarpnie po kieszeni :(

[ Dodano: Pią Cze 04, 2010 15:59 ]
zauwazylam teraz wode po stronie pasazera na dywanikach z przodu i z tylu....bylo jej troche, elektryka mi szwankuje bo nie widze na wyswietlaczu wbitego biegu, widze tylko P...przy wstecznym mi sie dławi jak przyspiesze i swieci mi kontrolka trojkat z wykrzyknikiem w kółku ze strzalki ( odpowiedzialny za ruszenie z piskiem opon lub bez )
_________________
lovelek jest tylko jeden :)
 
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 19:28   

Może komp zalany i szwankuje? :?:
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 19:41   

Woda w samochodzie (kabinie)
- w grodzi silnika (zapchane odpływy) i w bagażniku
http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 19:43   

Zobacz odpływy na podszybiu i je przetkaj, zobacz skąd się woda leje, pewnie zalało elektronike i kompy i szlag to wszystko może trafić :| najlepiej wyjmij albo podnieś wykładziny i wysusz to wszystko :| pod wykładziną jest też czujnik od uderzeń bocznych i jak go zalało to pewnie niedługo zaczną się poduchy świecić :|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 20:52   

w sprawie tego wykrzykniczka co jak przejedziesz przez wodę i się zapala, to pewnie nie masz osłony pod silnikiem i woda dostaje się na pompę abs, a tam jest tak trochę nieszczęśliwie umieszczona wtyka i jak woda się dostaje to takie hity się dzieją, a trzeba by tą wtyczka się zainteresować bo ona lubi skorodować i wtedy wysiada abs i kontrola trakcji.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 22:07   

reniatka266, Wyczyść odpływy i wysusz wszystko jak najszybciej . Jeśli masz zalane wiązki przewodów to mogą się dziać jaja i jeśli takie numery się będą powtarzać to bardzo uważaj gdyż koszty naprawy automatu są wysokie a przy złym sterowaniu skrzyni można ją załatwić mechanicznie.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
reniatka266 




Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 105
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 23:10   

Kochani :)


Bardzo Baba dziekuje za pomoc, wysuszylismy dziś wszystko odkurzaczem do wody, wysechl na sloneczku i wszystko wrocilo do normy jesli chodzi o te cuda ktore odprawiał moj roverek. Smierdziało troszke padliną ale juz jest na 90 % sucho, mysle ze jak jutro przygrzeje sloneczko to bedzie dobrze...Jejku, zebyscie wiedzieli jak sie wystrachałam , nawet zaczelam sprawdzac ceny skrzyni na allegro...heh :cool:

Teraz musze opić sprawę i to konkretnie, za dużo stresów jak na Babe :)


...ale i tak jestescie cudowni :)


Pozdrawiam,
Baba :cool:
_________________
lovelek jest tylko jeden :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 ] Skrzynia automat szarpie
columbo Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Lis 03, 2013 14:37
columbo
Brak nowych postów [R75] problem ze skrzynią - automat :/
casa Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Wrz 05, 2013 11:04
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Silnik i skrzynia biegów-automat
krzysztof_kann Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Mar 12, 2009 18:03
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Problem ze skrzynią biegow automat
nowicjusz Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Sty 02, 2011 09:39
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Brak wstecznego biegu - skrzynia AUTOMAT
broken01 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lis 03, 2015 20:17
broken01



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink