Forum Klubu ROVERki.pl :: Renault Laguna II - opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Laguna II - opinie
Autor Wiadomość
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:33   Renault Laguna II - opinie

Witam wszystkich gorąco :) Mam takie oto pytanie do Was :) Otóż nadarzyła nam się okazja na wymianę naszego Focusa na jak w tytule. Renault Lagune II z silnikiem 2.0 IDE (benzyna) 140km. w pełnej wersji wyposażenia z roku 2002r. Samochód można powiedzieć że za ,,śmieszne" pieniądze bo niecałe 14tys. zł. I moje prośba jest taka... abyście mi moi drodzy podali jakieś opinie na temat tego auta. Co wiecie chętnie poczytam. Pozdrawiam :*
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:35   

Cześć, nam każdy, dosłownie każdy odradzał lagune, nazywając ją królową lawet :|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:37   

Tzn ja wiem z naocznego doświadczenia(byłe auto mojego szefa)że jest strasznie awaryjny.. ale nie wiem czy to tyczy się wszystkich lagun czy tylko klekotów...
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:43   

Adrian355, zdecydowanie NIE!!! To jest chyba najbardziej awaryjne auto ostatniego 10-lecia. Psuje się wszystko, a w szczególności pada elektronika.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:45   

Ojciec ma taka Lagunę jak zobaczyłem co kupił to wyglądałem mniej więcej tak


Ale szczerze mówiąc przez ponad dwa lata użytkowania z tego co pamiętam raz padła tylko cewka żadnych innych poważniejszych awarii. Auto całkiem wygodne tylko z silnikiem 1.6 16V mułowate ale 2.0 powinno już się przyjemnie prowadzić. Z francuzami jest tak, że jak dobrze trafisz będziesz śmigał bezproblemowo jak kupisz szrot to będzie twoje ostatnie francuskie auto....
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:45   

Może się przyda KLIK
pozdrawiam :)
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:51   

wrc_fan_, znam to już na pamięć :P

Pływak napisał/a:
że jak dobrze trafisz będziesz śmigał bezproblemowo

Mam nadzieje że tak będzie w moim przypadku... zobaczymy do końca tygodnia jaki będzie wybór.
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
dafit 




Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 22:00   

zdecydowanie NIE! 100 razy bardziej wolałbym na twoim miejscu zostać przy focusie ,miał to coś w dieselu kiedyś mój znajomy, no i mało co jeździł bo wiecznie coś gdzieś się psuło , osobiście dwa razy go z trasy ściągałem , po tym była wymiana silnika a dalej utrata nerwów i sprzedaż , poza tym opinie w warsztatach i w internecie mówią same za siebie :mrgreen:

Oczywiście jak to zazwyczaj bywa zdażaja się wyjątki :razz: i wytrzymuje to jakoś...

Zdecydowanie lepiej jak chcesz tanioo i dobrze wyposażone no i w miarę nowsze auto to celuj w alfę 156 z tamtych lat to będzie zdecydowanie leprze auto od Laguny , albo R75 :ok: chociaż to chyba już nie ta cena...
Ostatnio zmieniony przez dafit Wto Maj 25, 2010 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 22:02   

Ogolnie o Lagunach slyszalem: Krolowa warsztatow.
Znam trzy Laguny, ktorych wlasciciele zalowali.
Moj przyjaciel z Wolomina ma do sprzedania perelke kombi 1.8 benzyna z przebiegiem chyba 70 000km.
Doradzal mi, zebym ja wzial, ale ja sie boje tych aut, mowil ze diesle sie sypia, ale w benzynce raczej nie.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 22:09   

No ja mam do kupienia z silnikiem 2.0 ide czyli 2.0 16V o mocy 140 koni.
A przyznam szczerze że nie chcemy jakieś nudnego VW B5 albo Golfa..
A Focus na trasie Kielce - Radom (piętek-sobota-niedziela) z prędkościami 110km/h - 180km/h wciąga olej od stanu max. do poniżej stanu min. I to trochę motywuje do zmiany.

dafit napisał/a:
alfę 156
ja bardzo chętnie... tata nie koniecznie..
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
dafit 




Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 22:31   

Adrian355 napisał/a:


dafit napisał/a:
alfę 156
ja bardzo chętnie... tata nie koniecznie..


no jak dla mnie to ta alfa będzie dużo lepszym wyborem niż renault
 
 
Marcinus 




Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 22:39   

a dla mnie przeciwnie :wink: wolałbym renówkę, niż alfę. Z tego co ja słyszałem, to sypią się głównie klekoty, i to tylko dla tego, że jest zbyt duża przerwa między kolejnymi wymianami oleju. Tym Renault strzeliło sobie samobója... Osobiście nie widziałem Lali na lawecie, nawet sam chciałem kupić (II nadal mi się bardzo podoba), ale jak w każdym samochodzie nadmiar elektroniki się musi psuć... Czasem to po prostu jakieś połączenie zaśniedziało, a czasem trzeba pół samochodu wymieniać :???:
Ogólnie kupowanie używanego samochodu, to gra w rosyjską ruletkę z prawie pełnym magazynkiem rewolweru.
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 23:46   

Adrian355, macie DuraTeca? Albo ZeteCa? W nich to normalne, szczegolnie powyzej 4000rpm wcinaja olej. Tzn. nie jest to normalne, ale norma.
Ja bym obstawial Avensisa lub Mazde 6.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
dafit 




Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 00:46   

Marcinus nie chcialbym tu rozpoczynać wojny w stylu renault vs AR bo nie o tym temat, ale popatrz na opinie w internecie renówek i alf :wink: wiem ze to może byc malo wiarygodne źrudło ale coś to chyba jednak znaczy co nie ? ,poza tym modele t.j. Clio I,II; megane I, Espace, laguna I,II, wszystkie te auta mieli/mają ludzie których znam i z tego co widać i z tego co mówią to tragedia jest z tymi autkami ... przypadek? wątpię ;) Sam kiedyś chciałem kupić Lagunę I ale z tego co się naczytałem naoglądałem i nasłuchałem to ja dziękuję, na pewno nigdy nie kupię nic z pod znaczka renault, przynajmniej tych starszych modeli bo może nowe laguny, clio itd. są dobrymi autami, ale to jeszcze czas pokaże ...

może ktoś powiedzieć ze w alfach wcale to nie wygląda lepiej ale to błąd bo co jak co ale fiatowskie diesle są BDB benzynki z poj. 2.5 też ponoć bardzo dobre , jedyny minus to zawieszenie i elektryka ale to też zależy od szczęścia czasem działa wiecznosć czasem psuję się co chwile :P natomiast alfa ma jeszcze dwa duuuże plusy wygląd no i przyjemność z jazdy ;)

co do avensisa i mazdy 6 to nie kupi tych aut za tą kwotę z takim wyposażeniem i w takim roczniku :roll:bo chyba głównie o to chodzi Adrian355 ? dodatkowo w mazdzie odpadają wadliwe diesle i jest problem z korozją w egzemplarzach przed liftem (do 2003? )

Avensisek fajny i twardy ale nie za ta cenę :roll:
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sro Maj 26, 2010 00:53   Re: Renault Laguna II - opinie

Adrian355 napisał/a:
Witam wszystkich gorąco :) Mam takie oto pytanie do Was :) Otóż nadarzyła nam się okazja na wymianę naszego Focusa na jak w tytule. Renault Lagune II z silnikiem 2.0 IDE (benzyna) 140km. w pełnej wersji wyposażenia z roku 2002r. Samochód można powiedzieć że za ,,śmieszne" pieniądze bo niecałe 14tys. zł. I moje prośba jest taka... abyście mi moi drodzy podali jakieś opinie na temat tego auta. Co wiecie chętnie poczytam. Pozdrawiam :*


Z tego co mi wiadomo, to jest najlepszy silnik, jeśli chodzi o benzynowce w tej Lagunie. 1.9DCi i 1.8 benzyniak (bodajże) to są baardzo kiepskawe i to głównie przez tą gamę silników te auta tak utraciły na wartości.

Musisz się liczyć z tym, że karta czasem wysiada i trzeba ją wymienić (koszt 50 zł). Reszty tak na szybko nie pamiętam :hmm:
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 09:29   

Jezeli nie zalezy im na combi to ja bym w takim razie wybral Accorda.

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 09:29 ]
Jezeli chodzi o wawryjnosc Renaultow to jeszcze immobilajzer sie psuje.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 16:39   

Jesli mówimy o awaryjności reno, chyba łatwiej napisać co się nie psuje :) Znajomy ma meganke 1.5dci czy jak to tam, psuje się to baaardzo, a autko kupił nowe :| na serwisie był pare razy, głównie elektronika, ale zawieszenie też, samo mu poząbkowało opony ;|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sro Maj 26, 2010 16:42   

W sumie to elektronika zarówno w Megane jak i Lagunie II to bolączka tych samochodów.. Non stop albo znajomi na to narzekają, bo coś tam, albo w internecie się czyta po forach. A szkoda, bo mi osobiście te auta podobają się i nawet cena teraz jest przyzwoita a spadła dlatego, bo m.in. silnik 1.9 DCi bardzo psuje opinie tego auta a także 1.8 benzyniak bodajże, a szkoda.
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 16:45   

właśnie przed kupnem 75 oglądaliśmy je, bo są bardzo ładne i eleganckie, jednak po zagłębieniu się w lekture daliśmy sobie siana ;|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Maj 26, 2010 17:00   

Perez, macie ZETEC-s :)

Panowie sam już nie wiem.. mamy opcje wypróbować to auto przez parę dni.. to może wtedy sie wyklaruje co i jak :)
Markzo, nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym 75.. albo chociaż 45 ...
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
Czy przyda się coś takiego?
piter34 Offtopic 421 Pią Gru 20, 2019 23:12
adam665
Brak nowych postów renault laguna II
Golab33 Offtopic 57 Pią Maj 23, 2008 09:22
dobryziom
Brak nowych postów Nietypowe ogłoszenie Renault Megane
Pawkaz Offtopic 3 Wto Cze 24, 2014 13:08
Pawkaz
Brak nowych postów [Rover 200 1.4 8v 75KM] vs. Renault Clio II 1.5 dCi 82KM
SwitchBlade Offtopic 14 Pią Cze 14, 2013 17:15
Gość
Brak nowych postów opinie r600
_papa_ Offtopic 1 Pią Mar 18, 2011 21:24
adamsky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink