Forum Klubu ROVERki.pl :: Wybory Prezydenckie 2010. II Tura.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Tomaszi
Pon Lip 05, 2010 01:26
Wybory Prezydenckie 2010. II Tura.

Co zrobisz 4 lipca?
Oddam swój głos na Bronisława Komorowskiego.
62%
 62%  [ 73 ]
Oddam swój głos na Jarosława Kaczyńskiego.
20%
 20%  [ 24 ]
Oddam głos nieważny.
3%
 3%  [ 4 ]
Nie będę głosował.
11%
 11%  [ 13 ]
Nie przeczytałem całego wątku i jeszcze nie wiem ;)
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 117
Wszystkich Głosów: 117

Autor Wiadomość
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 13:55   

morris napisał/a:

Ok. Więc jeszcze raz: nie kwestionuje protokołu. Drażni mnie jednak zarzucanie LK chęci wizyty w Katyniu. Wszystko jedno z jakich pobudek - miał prawo , choćby w ramach wizyty nieoficjalnej.
A czy ktos z nas tego prawa odmawia, jednak obludne jest to co wykazal Maciej, ze do katynia sie spieszyl przy wyborach TYLKO ;) to jaka tu polityka historyczna >? to jest populizm i doraznosc. TO jak to sie ma to wsyztsko do tego, co wygaduja poslowie PIS o samolocie przepychankach kto ma leciec kiedy itp itd. dla mnie to jest juz ZENUJACE, grob brata wykorzytsywac do takich celow O_o kto odmowil wylotu z Tuskiem na obchody >? Kaczysnski nie chial i zorganizowal "swoje" obchody , jako jedyny sluszny patriota, umarl jak meczennik zestrzelony przez uklad sil PO- sowieci :rotfl: jak cvzytam takie brednie na wp i onecie to ciezko sie nie zalamac...


morris napisał/a:
:brawo:
ale nie rozumiem twojego aplauzu, bo dla meni reformy PIS sa hamulcem ekonomii, podnoszenie opdatkow w imie bogatemu zabarac, dac biednemu, bo nie spadlo mu z nieba. Szpitale, kopalnie , stocznie....

Powiem tak, niech upadaja jak sa nierentowne, mi nikt do frimy z BUDZETU nie doplaca, jakby mi nie zabierali pokolie vat, zus, dochodowy od ktorych uciec nie uciekne, to bym moze zatrudnial wiecej osob. ZatrudniaŁEM 2 , ale to jest ekonomicznie nieoplacalne... wiec pracuej sam na siebie ...

Ale co moze wiedziec Kaczynski, ktory konta nie posiada- czy nei posiadal >? Proponuje do zapoznania sie z raportami konfederacji pracodawcow, centrum im adama Smitha itp itd i porownac to z programami parti ;) milej lektury :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 15, 2010 13:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 14:04   

morris napisał/a:
Ok. Więc jeszcze raz: nie kwestionuje protokołu. Drażni mnie jednak zarzucanie LK chęci wizyty w Katyniu. Wszystko jedno z jakich pobudek - miał prawo , choćby w ramach wizyty nieoficjalnej. Putin mógł sobie zapraszać lub nie kogo chciał na swoje obchody ale nie jest to osoba - która przynajmniej z mojego punktu widzenia - decyduje kto może a kto nie oddawać hołd w Katyniu. Tuska poleciał na zaproszenie, co nie oznacza, że LK już nie powinien, bo nie miał zaproszenia od Putina!

Ale kto tak twierdził? Kto twierdził, że LK nie miał prawa?

Napisz proszę, bo, jak dla mnie, kręcisz straszliwie.

Ja tylko twierdzę, że WAŻNE JEST Z JAKICH POBUDEK i te POBUDKI BYŁY BARDZO NISKIE (niskie sondaże wyborcze), a to z kolei oznacza, że jeden z głównych postulatów jego prezydentury był "na pokaz", więc to jakim pokazywały go media wcale nie było takie przekłamane, jak niektórzy twierdzą.

Na uroczystość oficjalną 7.04 Putin zapraszał Tuska, zgodnie z protokołem, a LK poleciał, bo mu się przypomniało, że to rok wyborów prezydenckich i samorządowych - takie jest moje zdanie i już.

Bo jak inaczej wyjaśnisz, że na jego, jeszcze wtedy, oficjalnej stronie prezydent.pl był rok, gdy w okresie 1-10.04 NIE BYŁO WZMIANKI O KATYNIU, a w latach wyborczych musiał tam polecieć?
morris napisał/a:
Jesteś dość tajemniczy.
Jeżeli chodzi o sprawę z "krzyżem". To nie wchodzac w szczególy (osobiście wogóle nie wzbudza to moich emocji) mam nieodparte wrażenie, że znowu na jakiś czas będzie temat numer 1, potem znowu coś w tym stylu i w ten sposób PO będzie miała swoje 500 dni spokoju w "nicnierobieniu". A o to przecież chodziło prezydentowi elektowi Bronisławowi Marii Komorowskiemu h. Korczak
Skoro wszystko jasne...

Teraz to nie wiem, czy udajesz, że nie wiesz o czym piszę, czy też nie czytasz gazet, nie oglądasz telewizji i nie słuchasz radia?

http://niezalezna.pl/article/show/id/36553

I kontynuacje:
http://www.tvn24.pl/23566...usku,wideo.html
http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Czy naprawdę uważasz, że z powodu tego krzyża mógłbym sądzić, że w obecnej chwili JK nie nadaje się do sprawowania jakiejkolwiek funkcji w Państwie?

Ech... Jak dla mnie to coś mącisz, ale to moje zdanie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tdw 



Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 15, 2010 14:34   

maciej napisał/a:
bo mu się przypomniało, że to rok wyborów prezydenckich i samorządowych - takie jest moje zdanie i już.

W 2007 roku były także przedterminowe wybory, zostały one rozpisane 08.09.2007. Czy myślisz że w 10 dni da się przygotowac taką wizytę ?
Nawet jeśli wziać 11 sierpnia jako datę zerwania umowy koalicyjnej, to w miesiąc też raczej się nie da tego zrobić.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 14:41   

tdw napisał/a:
maciej napisał/a:
bo mu się przypomniało, że to rok wyborów prezydenckich i samorządowych - takie jest moje zdanie i już.

czy samorządowe były takie ważne ? według mnie nie.

Czytaj dokładnie.

W tym roku jesienią miały być też prezydenckie, nawet, gdyby nie było przedterminowych.

Bardzo wybiórczo się odnosisz do faktów.
tdw napisał/a:
W 2007 roku były także przedterminowe wybory, zostały one rozpisane 08.09.2007. Czy myślisz że w 10 dni da się przygotowac taką wizytę ?
Nawet jeśli wziać 11 sierpnia jako datę zerwania umowy koalicyjnej, to w miesiąc też raczej się nie da tego zrobić.

A koalicja "prawa z bezprawiem" chwiała się już przynajmniej od pół roku...

A nie dziwi Cię, że jakoś w innym roku na oficjalnym portalu nie wspominano NAWET SŁOWEM o Katyniu między 1-10.04?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tdw 



Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 15, 2010 15:16   

maciej napisał/a:
tdw napisał/a:
maciej napisał/a:
bo mu się przypomniało, że to rok wyborów prezydenckich i samorządowych - takie jest moje zdanie i już.

czy samorządowe były takie ważne ? według mnie nie.

Czytaj dokładnie.

Przeczytalem dokładnie i napisałem że samorządowe były mało ważne, prezydenckie na pewno były istotne.

maciej napisał/a:
A koalicja "prawa z bezprawiem" chwiała się już przynajmniej od pół roku...

Ta koalicja była chwiejna od samego początku, więc idąc tym tropem powinien jeździć do Katynia dwa razy w roku, bo mogly być wybory :wink:
Nie chcę bronić tej koalicji, bo to było okropne, ale przynajmniej pan Lepper już się raczej nie załapie do Sejmu.

maciej napisał/a:
A nie dziwi Cię, że jakoś w innym roku na oficjalnym portalu nie wspominano NAWET SŁOWEM o Katyniu między 1-10.04?

Nie wiem dlaczego nie wspomniano o tym ani słowem, najlepiej by się było spytać jego samego, tylko że on teraz już nie moze odpowiedziec na żadne zarzuty.
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Czw Lip 15, 2010 16:16   

maciej napisał/a:
Ale kto tak twierdził? Kto twierdził, że LK nie miał prawa?

Napisz proszę, bo, jak dla mnie, kręcisz straszliwie.

Ok. Więc "nie powinien, nie miał po co itd ..." Podobnie jak rodziny Katyńskie, które właśnie 10.04 uważały za odpowiedni moment a nie obchody wyznaczone przez Putina. I wcale im się nie dziwię.
maciej napisał/a:
Na uroczystość oficjalną 7.04 Putin zapraszał Tuska, zgodnie z protokołem, a LK poleciał, bo mu się przypomniało, że to rok wyborów prezydenckich i samorządowych - takie jest moje zdanie i już.

Koniec końców LK chociaż latał do Katynia a premier polskiego rzadu tylko jak mu Putin pozwolił (tfu!) zaprosił.

Lansujesz jakąś swoją tezę, która jak rozumiem w Twoim mniemaniu jest demaskatorska i tłumacząca wszystko. Tylko ta "nie jasna" część nie widzi takich oczywistości :cry:
Tym bardziej, że o pustych gestach i kłamstwach Tuska pisałeś, że to taki wymóg dla chcącego wygrać wybory i tyle.

maciej napisał/a:
Teraz to nie wiem, czy udajesz, że nie wiesz o czym piszę, czy też nie czytasz gazet, nie oglądasz telewizji i nie słuchasz radia?

http://niezalezna.pl/article/show/id/36553

I kontynuacje:
http://www.tvn24.pl/23566...usku,wideo.html
http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Przeczytałem i tym bardziej nie rozumiem o co chodzi. No chyba, że Kaczyński z Brudzińskim kłamią, bo sam fakt mówienia źle o premierze nie jest jeszcze! przestępstwem mam nadzieję.
Jeżeli kłamią to podle. Jeżeli mówią prawdę to podły jest Tusk.
A co niby na podstawie wywiadu JK ma być rozstrzygające w jego kwalifikacjach na urząd prezydenta, to nie bardzo wiem.
Mam takie wrażenie jakby mówienie o katastrofie, żałobie, żalu, wątpliwościach etc. miałoby być wstydliwe. Jeśli zakladamy, że Brudzinski jednak nie udaje i ledwo wyrabiając mówi o tym jak się czuł widząc co dzieje się z ciałem prezydenta rzeczpospolitej i jak wyglądała sytuacja na miejscu, to co nie wolno mu?! dlaczego?! To wstydliwe? tak msamo jak to co myśli Kaczyński o okolicznościach śmierci brata?

Poza tym jeżeli to prawda z tą pokazówką Tuska - to jakie on ma kwalifikacje do swojego urzędu?!
Jeszcze gdyby wcześniej bezczelnie nie kłamał (vide stocznia gdanska) dla własnego wizerunku to może łatwiej by mi było uwierzyć, że robią z "biedaka" kozła ofiarnego.

[ Dodano: Czw Lip 15, 2010 16:16 ]
maniaq napisał/a:
morris napisał/a:

ale nie rozumiem twojego aplauzu, bo dla meni reformy PIS sa hamulcem ekonomii, podnoszenie opdatkow w imie bogatemu zabarac, dac biednemu, bo nie spadlo mu z nieba. Szpitale, kopalnie , stocznie....

W prawdzie nie wiem, o które reformy Ci chodzi ale byłbym bardzo ciekaw, być może czegoś się dowiem - zupełnie bez ironii. Bo o tym można dyskutować i to ma sens moim zdaniem w przeciwieństwie do argumentów PiS nie bo... PiS, małostkowy, ziobro, lepper, powiedział o pilocie, etc. Bo jakoś nie widzę za bardzo przełożenia tego na ekonomię. Ale np. "walki z korupcją" widzę i można się np. pozastanawiać nad skutecznością w tym zakresie rządów POvsPiS itd.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 17:24   

tdw napisał/a:
Przeczytalem dokładnie i napisałem że samorządowe były mało ważne, prezydenckie na pewno były istotne.

I dlatego wyedytowałeś pierwszą część swojej wiadomości?

Tak się na tym forum nie robi.

A skoro prezydenckie były ważne, to czemu odniosłeś się tylko do samorządowych?
tdw napisał/a:
Nie wiem dlaczego nie wspomniano o tym ani słowem, najlepiej by się było spytać jego samego, tylko że on teraz już nie moze odpowiedziec na żadne zarzuty.

Dla mnie liczą się czyny i o nich piszę, a nie słowa, i po czynach oceniam prezydenturę LK, bo mówić to wszyscy nasi politycy potrafią.
morris napisał/a:
Ok. Więc "nie powinien, nie miał po co itd ..." Podobnie jak rodziny Katyńskie, które właśnie 10.04 uważały za odpowiedni moment a nie obchody wyznaczone przez Putina. I wcale im się nie dziwię.

Ale wskaż, gdzie ktoś z nas pisał "nie powinien, nie miał po co itd ...".

Próbujesz wykręcić kota ogonem i tyle.
morris napisał/a:
Koniec końców LK chociaż latał do Katynia a premier polskiego rzadu tylko jak mu Putin pozwolił (tfu!) zaprosił.

Lansujesz jakąś swoją tezę, która jak rozumiem w Twoim mniemaniu jest demaskatorska i tłumacząca wszystko. Tylko ta "nie jasna" część nie widzi takich oczywistości :cry:
Tym bardziej, że o pustych gestach i kłamstwach Tuska pisałeś, że to taki wymóg dla chcącego wygrać wybory i tyle.

Nic nie lansuję, tylko pokazuję tą "politykę historyczną" i inne czyny LK (poniżanie ludzi itp), a każdy sam może ocenić jaki był LK po tym co robił.

Pokazuję, że to jego wizerunek PO katastrofie został WYBIELONY, a NIE PRZED OCZERNIONY.

A jeśli chodzi o "lansowanie" swoich idei, to patrz we własne posty: "Putin pozwolił (tfu!) zaprosił", zanim zaczniesz się czepiać innych.
morris napisał/a:
Przeczytałem i tym bardziej nie rozumiem o co chodzi. No chyba, że Kaczyński z Brudzińskim kłamią, bo sam fakt mówienia źle o premierze nie jest jeszcze! przestępstwem mam nadzieję.
Jeżeli kłamią to podle. Jeżeli mówią prawdę to podły jest Tusk.

Kłamią i rzucają sugestie, które znów nijak się nie mają do sytuacji faktycznej.

Ciężko odpowiedzieć jak zachowywali się Rosyjscy milicjanci w konwoju - nie byłem, nie wiem i na ten temat się nie wypowiem, ale:
- to Kaczyński nie przyjął zaproszenia od Tuska,
- to rząd Kaczyńskiego odwołał przetarg, nie Tuska, z powodu podejrzenia korupcyjnego (hm... analogia do Mostu Północnego w Warszawie?)
- to rząd Tuska odremontował bardzo dokładnie TU-154, które miały wtedy wylatane 5000 z 20000 godzin, na które przewidziany jest płatowiec TU-154M, więc samoloty były jak nowe,
- oba Air Force One są w tym samym wieku, a latają raczej więcej, a poprzednie Air Force One były wyprodukowane w 1958 i służyły do 1990 roku...

A nagle Kaczyński sobie przypomina o "zbrodniczej polityce" w kontekście zakupu samolotów?

To chyba była JEGO ZBRODNICZA POLITYKA.

I to przypomniał sobie tego samego dnia co wypowiedzieli się Brudziński i Girzyński?

Ich wypowiedzi nie chce mi się nawet komentować i powiem tylko, że nie wierzę w takie zbiegi okoliczności, że wszystko to pojawiło się jednego dnia.
morris napisał/a:
A co niby na podstawie wywiadu JK ma być rozstrzygające w jego kwalifikacjach na urząd prezydenta, to nie bardzo wiem.

Czy ja pisałem o kompetencjach?

Chodziło mi o to, że albo jest jeszcze tak rozhisteryzowany, że mówi takie rzeczy ("zbrodnicza polityka", zapomina, że to jego rząd odwołał przetarg itp), bo mu hamulce puściły po wyborach albo, w co osobiście bardziej wierzę, to jest zaplanowana akcja "gry śmiercią brata" pod kątem wyborów samorządowych - nie udało się z prezydenckimi "na spokojnie" to teraz będzie "na ostro".

I jedno i drugie dyskwalifikuje go dla mnie w tej sytuacji jako człowieka zajmującego jakiekolwiek stanowisko państwowe.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lip 15, 2010 17:54   

maciej napisał/a:
- to rząd Tuska odremontował bardzo dokładnie TU-154, które miały wtedy wylatane 5000 z 20000 godzin, na które przewidziany jest płatowiec TU-154M, więc samoloty były jak nowe,
Skąd masz takie informacje?
maciej napisał/a:
- oba Air Force One są w tym samym wieku, a latają raczej więcej, a poprzednie Air Force One były wyprodukowane w 1958 i służyły do 1990 roku...
Tzn. ?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 18:34   

apples napisał/a:
Skąd masz takie informacje?

W którejś z gazet były.

Musiałbym poszukać, ale pamiętam dokładnie, że bardzo mnie zdziwiło, że miały tak mały "przebieg", ale tu jest potwierdzenie:
http://pl.wikipedia.org/w...M_nr_boczny_101
Są podane źródła z Lotniczej Polski i inne artykuły.

A nawet jest podane, że płatowiec jest na 30 000, a nie 20 000 godzin, był też opis remontu oraz ile przeleciał od remontu do katastrofy.
Cytat:
Tzn. ?

Dwa Tu-154M z 36 SPLT zostały wyprodukowane w 1990 roku, podobnie jak VC-25A o numerach 28000 i 29000.

Reszta również za:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Air_Force_One
Z wsparciem:
http://www.whitehouse.gov/about/air-force-one/
http://people.howstuffworks.com/air-force-one6.htm

Wygląda, że w Wikipedii była nieścisłość - 707 były wyprodukowane w 1958, ale potem wymienione w 1972, natomiast potwierdza się, że obecne VC-25A zostało dostarczone w 1990, czyli tym samym roku, co Tu-154M dla polskiego rządu.

Jest informacja, że może w tym roku zostaną wymienione, ale nie znalazłem nic więcej na ten temat.

Jak wiesz coś więcej to napisz, bo ja mogę się opierać tylko na materiałach prasowych.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tdw 



Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 15, 2010 20:11   

maciej napisał/a:
I dlatego wyedytowałeś pierwszą część swojej wiadomości?
Tak się na tym forum nie robi.

Oczywiście mój błąd :oops:

maciej napisał/a:
A skoro prezydenckie były ważne, to czemu odniosłeś się tylko do samorządowych?

Bo to, cytując klasyka "oczywista oczywistość" :grin:
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lip 15, 2010 20:49   

maciej napisał/a:
- to rząd Tuska odremontował bardzo dokładnie TU-154, które miały wtedy wylatane 5000 z 20000 godzin, na które przewidziany jest płatowiec TU-154M, więc samoloty były jak nowe,
maciej napisał/a:
W którejś z gazet były.

Musiałbym poszukać, ale pamiętam dokładnie, że bardzo mnie zdziwiło, że miały tak mały "przebieg", ale tu jest potwierdzenie:
http://pl.wikipedia.org/w...M_nr_boczny_101
Są podane źródła z Lotniczej Polski i inne artykuły.
Tylko jeden TU-154 wrócił z remontu - boczny (REG) 101. Drugi nadal jest remontowany. Nie do końca tez są/był jak nowe ponieważ sporo części jest "regenerowanych" i tez sporo pozostawionych starych tylko sprawdzonych np. na mikropęknięcia taj jak wręgi skrzydeł, itp. Chyba :grin:
maciej napisał/a:
A nawet jest podane, że płatowiec jest na 30 000, a nie 20 000 godzin, był też opis remontu oraz ile przeleciał od remontu do katastrofy.
Z resursami jest to trochę bardziej skomplikowane niż by się wydawało. Resurs płatowca jest przekładany na liczbę lata statku powietrznego lub godziny spędzone w powietrzu lub ilość wykonanych operacji powietrznych. Oprócz tego osobno są resursy na poszczególne elementy które często też uziemniają samolot.
maciej napisał/a:
Wygląda, że w Wikipedii była nieścisłość - 707 były wyprodukowane w 1958, ale potem wymienione w 1972, natomiast potwierdza się, że obecne VC-25A zostało dostarczone w 1990, czyli tym samym roku, co Tu-154M dla polskiego rządu.
Tylko że dla każdego typu statku powietrznego jego producent określa indywidualny resurs. Mimo że samoloty są do siebie zbliżone konstrukcyjnie mogą mieć różne resursy więc nie ma co porównywać ich lat służby we flocie powietrznej. Każdy resurs można też często przedłużyć .
maciej napisał/a:
Jak wiesz coś więcej to napisz, bo ja mogę się opierać tylko na materiałach prasowych.
Jeżeli bym wiedział coś więcej to i tak nie napisze więcej niż jest napisane w gazecie bo ostatnio różnie cuda się działy w tym kraju. :smile: Mam nadzieję że od paru dni to już za nami, ale lepiej być jeszcze ostrożnym. :grin:

Osobiście mam nadzieję że szybko będą nowe samoloty dla 36splt gdyż jest paranoją by to cywile "wozili" nasze VIPy.

Jak ktoś ma ochotę niech się zainteresuje jak latały nasze statki powietrzne ostatnimi czasy do Juraty. Dokładnie o ich pustych przelotach - BELL412 i Tu 154. To dopiero są ... w porównaniu do wcześniejszych lat. :grin:


Już nie przeszkadzam. Miłej dalszej dyskusji :grin:
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 08:57   

maciej napisał/a:
Ale wskaż, gdzie ktoś z nas pisał "nie powinien, nie miał po co itd ...".

Próbujesz wykręcić kota ogonem i tyle.

Nie kręcę tylko już przestałem zdaje się rozumieć czemu służy wypominanie dat odwiedzin LK w Katyniu jeśli nie dyskredytowaniu jego obecności tam 10.04.
maciej napisał/a:
A jeśli chodzi o "lansowanie" swoich idei, to patrz we własne posty: "Putin pozwolił (tfu!) zaprosił", zanim zaczniesz się czepiać innych

Do tej pory napisałem to raz w przeciwieństwie do Ciebie, a chyba na tym m.in polega "uparte lansowanie". Nie bierzesz pod uwagę, że uroczystości upamiętniające Katyń nie były tylko organizowane w samym Katyniu ale takze w Polsce, USA - pomniki, ulice. I tam Kaczyński albo jakiś przedstawiciel kancelarii prezydenta uczestniczył (co zwykle podnosi znacznie rangę takich wydarzeń). Ale do Rosji rok w rok nie latał więc zapewne "tylko cynicznie wykorzystywał Katyń do swych niecnych wyborczych celów".
maciej napisał/a:
A nagle Kaczyński sobie przypomina o "zbrodniczej polityce" w kontekście zakupu samolotów?

To chyba była JEGO ZBRODNICZA POLITYKA.

I to przypomniał sobie tego samego dnia co wypowiedzieli się Brudziński i Girzyński?

To się pewnie da jakoś wyjaśnić, chociaż akurat kto co zaniechał w sprawie samolotów dla VIPów nie jest takie oczywiste. Nie znam sprawy tak dobrze jak inni - chociażby na tym forum więc trudno mi ocenić czy jednoznaczne oskarżenia JK mają sens i na ile są one odpowiedzialne.
maciej napisał/a:
Czy ja pisałem o kompetencjach?

maciej napisał/a:
I jedno i drugie dyskwalifikuje go dla mnie w tej sytuacji jako człowieka zajmującego jakiekolwiek stanowisko państwowe.

No właśnie jak ktoś się do czegoś nie nadaje to dla mnie oznacza brak kompetencji - chyba, że coś upraszczam.
maciej napisał/a:
- to Kaczyński nie przyjął zaproszenia od Tuska,

I co z tego? Jeśli opis wyścigu limuzyna vs. autobus jest prawdziwy, to jakie to ma znaczenie czy odmówił czy nie ?? !!
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 14:51   

http://www.tvn24.pl/0,166...,wiadomosc.html (Zobacz całą konferencję Jarosława Kaczyńskiego)

:olaboga:
 
 
monia0023 




Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 15:04   

No to się zaczyna :cry:
_________________
Monika
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 19:04   

http://wyborcza.pl/1,7547...od_krzyzem.html


O_O

M A S A K R A !!

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 19:04 ]
http://www.youtube.com/watch?v=-UvOfs8OcH8
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 18, 2010 20:36   

maniaq, ten filmik był już komentowany u nas na forum :smile:
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Lip 18, 2010 22:51   

To tez "zasługa" PIS. Dokładnie Ś.P. Aleksandra Szczygły. Sytuacja podobna jak z Ziobrą.



Cytat:

    Naszą armię rzucono na kolana

Armię rzucono na kolana i ktoś musi za to ponieść odpowiedzialność. Łby bym poucinał - powiedział "DGP" generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych.

Jarosław Olechowski: Prokuratura wojskowa ma problemy z uzupełnieniem materiałów sprawy Nangar Khel, dotyczącej siedmiu żołnierzy oskarżonych o popełnienie trzy lata temu zbrodni wojennej w Afganistanie. Postawienie żołnierzom zarzutów było błędem?
Generał Waldemar Skrzypczak : Ogromnym. Po trzech latach postępowania okazuje się, że dowody zebrane w śledztwie są bardzo słabe. Ten proces powinien się skończyć jak najszybciej. Żołnierzom wyrządzono wielką krzywdę, należą im się przeprosiny.
Od kogo?
Od polityków, którzy tę sprawę rozkręcili. Winni są także nieudolni oficerowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którą stworzył Antoni Macierewicz. Szukali taniej sensacji, a jak ją znaleźli, to rozdmuchali do niewyobrażalnych rozmiarów. Armię rzucono na kolana i ktoś musi za to ponieść odpowiedzialność. Nie rozumiem, jak można niszczyć własną armię, przecież to zbrodnia.
A może zdrada?
Ja bym tego tak mocno nie nazywał, ale łby bym im poucinał.
Zamieszanie z Nanghar Khel wpłynęło na morale polskich żołnierzy?
Wielu z nich straciło wiarę, że w Polsce jest sprawiedliwość. Poczuli się jak wyjęci spod prawa. Dlatego tak ważne jest, by przywrócić cześć i honor tym sponiewieranym i zlinczowanym publiczne przed telewizyjnymi kamerami. Dla żołnierzy i ich rodzin jest to wielkie piętno, z którym będą musieli żyć do końca swoich dni.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
2010-07-16
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lip 18, 2010 23:02   

"....wraca IV RP ...."


Pewne rzeczy nie ulegly przedawnieniu, nie udalo mu sie wygrac wyborow grzecznie w zalobie, to teraz brata bedzie przewracal w grobie wymyslaljac, kto to ma jego krew na rekach, a wszyscy chyba sie zgadzamy z faktem , kto odwolal przetarg na samoloty >? PIS !!

CZY JEST NA SALI KTOS KTO SIE NIE ZGADZA >? bo moze teraz nasz dziennik, czy inne "wlasciwe " i "obiektywne" media podaly kto jest temu winien >? :rotfl:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Lip 18, 2010 23:35   

maciej napisał/a:
Na uroczystość oficjalną 7.04 Putin zapraszał Tuska, zgodnie z protokołem, a LK poleciał, bo mu się przypomniało, że to rok wyborów prezydenckich i samorządowych - takie jest moje zdanie i już.

Twoje zdanie nie zmieni faktów kto, co i kiedy organizował:
http://kresy24.pl/showNews/news_id/10259/ - informacja z 1 marca, przed ogłoszeniem charakteru i terminu wizyty premiera Tuska na zaproszenie premiera Putina:
http://wiadomosci.dzienni...do-katynia.html
O jakim protokole, który zastosował Putin piszesz skoro uroczystości katyńskie 10 kwietnia organizowała Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa? Nawiasem mówiąc Rodziny Katyńskie nie miały się tam pojawić "przy okazji" spotkania premierów Polski i Rosji.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
gustav.pl 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 08:31   

maniaq napisał/a:
CZY JEST NA SALI KTOS KTO SIE NIE ZGADZA >?

Z pewną taką nieśmiałością, ja podnoszę rękę :roll: Tzn. i zgadzam się i się nie zgadzam :wink:
To, że A. Szczygło unieważnił przetarg nie ulega wątpliwości.
Pomijając fakt, że stan techniczny Tupolewa nie był przyczyną katastrofy(może gdyby miał większą moc?), dlaczego przetarg został unieważniony? i czy to była zła to zła i nie potrzebna decyzja?
Nie mam czasu by się teraz rozpisywać, ale podaje linki do artykułów traktujących o przetargach na samoloty dla rządu:

http://www.nie.com.pl/art21369.htm
http://www.nie.com.pl/art21635.htm
http://www.nie.com.pl/art21851.htm
http://www.nie.com.pl/art22099.htm
http://www.nie.com.pl/art23022.htm
http://www.nie.com.pl/art23117.htm

Co wrażliwszych uprzedzam, że artykuły te pochodzą z tygodnika "NIE" :twisted:
_________________
rover forever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wybory
yeee
argail Offtopic 160 Wto Lut 26, 2008 21:10
general_p
Brak nowych postów Idą wybory
schowaj babci dowód
Marian_K Offtopic 280 Pią Paź 26, 2007 12:31
piter34
Brak nowych postów Wybory - pozytywnie ;)
maciej Offtopic 1 Czw Cze 24, 2010 14:27
dobryziom
Brak nowych postów HIT na Lato 2010
Zukowaty Offtopic 1 Sro Gru 23, 2009 02:04
wiciu2xlc
Brak nowych postów 25.05.2010 - potrzebna pomoc.
Dydo Offtopic 4 Czw Maj 13, 2010 18:32
Dydo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink