Forum Klubu ROVERki.pl :: Skandaliczne zaniedbanie Policji...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Skandaliczne zaniedbanie Policji...
Autor Wiadomość
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 20:14   Skandaliczne zaniedbanie Policji...

...przyczyną uszkodzenia dwóch pojzadów. Co robić?
Wczoraj (23 czerwca) około godziny 2:30 nad ranem, na 541 km drogi S1 w okolicach Sosnowca, uszkodzeniu uległy cztery samochody. Przyczyną uszkodzenia było najechanie na porozrzucane betonowe podstawy słupków ostrzegawczych. Jestem jednym z poszkodowanych i nie bardzo wiem co mam w tej sytuacji zrobić.
Na wskazanym wyżej odcinku drogi S1 są prowadzone roboty drogowe. Prawy pas jezdni w kierunku Krakowa jest wyłączony z ruchu. W zasadzie oznakowanie jest prawidłowe. Ograniczenie prędkości do 50 km/h, ostrzeżenie o prawostronnym zwężeniu drogi, biało-czerwona tablica ze strzałkami i słupki oddzielające dwa pasy ruchu. Nie było jednak takie w momencie opisywanego zdarzenia. Prawdopodobnie jakiś kierowca nie zauważył, bądź zbyt późno zauważył tablicę ostrzegawczą, uderzył w nią, na skutek czego została przewrócona. Dodatkowo zostało uszkodzonych kilka słupków ostrzegawczych. Z rozmiarów uszkodzeń można wnioskować, że był to duży samochód ciężarowy. Na porozrzucane betonowe podstawy słupków najechały dwa samochody, uszkadzając sobie felgi i opony. Dostawczy (nie znam marki) oraz Daewoo Tico. Patrol Policji wezwany przez kierowcę Tico po przyjeździe na miejsce stwierdził, że miejsce jest prawidłowo oznakowane (przewrócona tablica, porozrzucane podstawy słupków na pasie nie wyłączonym z ruchu!!!), a przyczyną zdarzenia była nieuwaga kierujących. Po czym nie robiąc kompletnie nic w celu zabezpieczenia miejsca wypadku, po prostu odjechali. Niestety kolejnym kierującym jadącym feralną S1 byłem ja. Widząc znaki ostrzegawcze o zwężeniu drogi zwolniłem do przepisowych 50 km/h i zjechałem na lewy pas jezdni. Pomimo tego najechałem lewym przednim kołem na leżącą na lewym pasie betonową podstawę słupka. Próbowałem ją ominąć, jednak pole manewru znacznie ograniczały słupki rozdzielające pasy ruchu. Uderzenie rozerwało oponę. Zawiadomiłem o zdarzeniu Policję. Dyżurna z wielką i nieukrywaną niechęcią przyjęła zgłoszenie. Stwierdziła również, że już raz wysyłała w to miejsce patrol. W międzyczasie kolejny samochód, Audi A4 najechało na leżący na drodze beton. Ten kierowca miał najmniej szczęścia ponieważ po najechaniu samochodem zarzuciło, uderzył w metalową barierę oddzielającą jezdnie i dodatkowo rozerwana została miska olejowa. Policjanci z Sosnowca (ci sami, którzy byli wcześniej) mnie również zarzucali nieostrożną jazdę, nie przyjmując do wiadomości rzeczowych argumentów i oczywistych faktów. Dopiero po drugim przyjeździe zabezpieczyli miejsce stawiając radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi, pozbierali porozrzucane podstawy słupków i czekali na przybycie patrolu autostradowego, który zajął się naprawą oznakowania ostrzegawczego. Nie zrobili zdjęć miejsca zdarzenia, nie sporządzili dokumentacji. Przyjęli zgłoszenia ode mnie i kierowcy Audi, oczywiście po wcześniejszym sprawdzeniu dokumentów i stanu trzeźwości, po czym autorytatywnie stwierdzili, że zarządca drogi za zdarzenie nie odpowiada, bo oznakowanie było prawidłowe (sic!).
Według mnie zachowanie Policji było karygodne i powinno zostać napiętnowane. Gdyby przy pierwszej interwencji zabezpieczyli miejsce zdarzenia, nie doszłoby do kolejnych niebezpiecznych wypadków.
Proszę o radę, co w tej sytuacji robić? Zwrócić się do zarządcy drogi, czy pozwać i oskarżyć Policję o zignorowanie zagrożenia i doprowadzenie do dwóch wypadków drogowych?
Pozdrawiam.

P.S. Notatka służbowa ze zdarzenia znajduje się w Komendzie Policji w Sosnowcu ale nie znam jej treści.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 24, 2010 20:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Cze 24, 2010 22:24   

o odszkodowanie zglaszaj sie do zarzadcy drogi
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Joshua121 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 105
Skąd: Śląsk\Dobieszowice



Wysłany: Czw Cze 24, 2010 23:38   

Kurcze kiepska sprawa... Niestety mieszkańcy sosnowca... no cóż w tym kraju nic mnie nie zadziwi
_________________
Kupie przedni zderzak do R200 w kolorze JRJ
, przednią europejską lampę lewą kontakt pw :)
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pią Cze 25, 2010 00:04   

nie ta strona przemszy?

daj spokoj, nie powielaj stereotypow
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kontrola drogowa policji
maniaq Prawo i ubezpieczenia 21 Sob Lis 14, 2015 08:59
SyntaX
Brak nowych postów Szkoda parkingowa i bierność policji - droga niepubliczna
encor Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Sty 24, 2016 19:54
mil88
Brak nowych postów Runda 3 czyli moja batalia o ROVER'a - sprawa już na policji
memphisto Prawo i ubezpieczenia 55 Sro Gru 07, 2011 08:07
szoso
Brak nowych postów [PoRD] Kontrola policji kiedy nam się spieszy oraz teren pry
kilka założeń oraz jak z nich wybrnąć?
xROnx Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Mar 01, 2010 11:02
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink