Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420 Si Lux] Problemy z rozgrzanym Roverkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 11:49
[R420 Si Lux] Problemy z rozgrzanym Roverkiem
Autor Wiadomość
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:46   [R420 Si Lux] Problemy z rozgrzanym Roverkiem

Witam.

Obecnie dręczą mnie takie dziwne problemy, które zaczynają się po ok. 20 minutach jazdy miejskiej lub kiedy są upały i ustają w momencie dłuższej jazdy na trasie (kiedy nie zmienia się tak często biegów) lub kiedy się ochłodzi, np. rozpoczynam jazdę popołudniem a kończę wieczorem, wtedy mimo ciągłej jazdy problemy znikają, bo jest chłodniej.

1. Sprzęgło - nie wiem czy wina łapy sprzęgła czy wysprzęglika czy czegoś jeszcze innego, ale przy upałach albo po dłuższej jeździe pedał zaczyna ciężej chodzić i bardziej skokowo, sprzęgło zaczyna wyżej brać, praktycznie dopiero jak puszczę pedał to zaczyna brać, do tego zaczyna być słychać delikatnie syczenie jakby spod pedału, które potem zamienia się w okropne zgrzytanie, skrzypienie, które bardzo słychać z zewnątrz i ostatecznie pedał bardzo ciężko chodzi.
Smarowaliśmy z mechanikiem już ten wysprzęglik, ale to nic nie pomogło. Może w złym miejscu smarowaliśmy? Jak to poprawnie zrobić? Mechanik mi mówi, że żeby porządnie wszystko nasmarować to trzeba wyciągnąć skrzynię... Słyszałem też, że mogą tak hałasować tulejki przy pedale. Co o tym myślicie?

2. W tym samym momencie zaczyna się inny problem, mianowicie stukanie przy ruszaniu i przy zmianie biegu, ale nie za każdym razem, powiedzmy że co drugi raz. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym sprzęgłem czy to może przeguby, ale tak samo jak tamto jest odczuwalne po dłuższej jeździe lub w upał i znika kiedy się ochłodzi.

3. Jednocześnie występuje kolejny niepokojący objaw, czyli pukanie i delikatne szarpnięcie po puszczeniu pedału gazu i to pukanie występuje już za każdym razem (ale nadal tylko kiedy jest gorąco, jak chłodniej lub jak samochód zimny to tego nie ma). Wydaje mi się, że to pukanie dochodzi z okolic skrzyni właśnie, czy to ma związek z łapą lub wysprzęglikiem?

4. Niepokoi mnie jeszcze równocześnie praca dźwigni zmiany biegów. Oczywiście też występuje to po rozgrzaniu. Kiedy wyciągam samochód z garażu przez pierwsze kilkanaście km biegi wchodzą miękko, lekko, cicho i dość precyzyjnymi ruchami dźwigni, po rozgrzaniu daje się słyszeć jakieś puknięcia przy wrzucaniu biegów i jakby praca tej dźwigni nie jest już tak komfortowa i tak precyzyjna... :(

Podejrzewam, że to wszystko może być winą tego wysprzęglika lub łapy, samo sprzęgło bierze dość późno, ale nie zauważyłem żeby się jakoś bardzo ślizgało, da się zapiszczeć kołami, nie słychać łożyska oporowego, więc może ze sprzęgłem nie jest jeszcze tak źle. Na razie nie mogę sobie pozwolić na wymianę kompletnego sprzęgła, mam inne wydatki, ale chciałem pojechać Roverkiem w Tatry i chcę szczęśliwie zajechać i wrócić.

5. Przy okazji proszę o poradę z jeszcze jednym problemem, otóż zauważyłem mały wyciek ze zbiornika paliwa, z tego co zajrzałem pod samochód wygląda, że sączy się przy jakimś takim jakby korku - czy tam jest korek spustowy paliwa? Dokoła tego czegoś jest mokro tak jakby jakaś uszczelka pod tym czymś puściła. Co to takiego?
Również w innym miejscu są ślady, które wyglądają jakby ciekło z rury wlewowej paliwa, ponieważ widać je od okolicy wlewu i dalej po ściankach baku i potem jakby skapywało już z baku. Co o tym myślicie? Miał ktoś podobny problem?

Więc reasumując kiedy wyciągam samochód z garażu to chodzi wszystko jak ta lala, cichutko, leciutko i miękko, a po ok. 20 minutach jazdy (dużo zmian biegów) zaczynają się takie cyrki.

Uffff... Pomożecie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
orson 



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Wrocław

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 01, 2010 14:09   Re: [R420 Si Lux] Problemy z rozgrzanym Roverkiem

ArekL napisał/a:


Uffff... Pomożecie?


Umow sie z uzytkownikiem Mariusz418 - serwis Rover'a w Warszawie. Ma T4 wiec bedzie mial "calosciowy" wglad.
 
 
 
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Czw Lip 01, 2010 16:59   

No będę musiał, dzięki, ale czy nikt więcej nic nie podpowie?
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 08:47   

Jeśli chodzi o problemy ze skrzynią - smarowanie wysprzęglika raczej nie ma sensu - warto natomiast sprawdzić:
- poziom płynu w układzie sprzęgła w zbiorniczku na pompce i stan pompki sprzęgła (wycieki itp)
- sprawdzić i ew nasmarować mocowanie pedału sprzęgła w kabinie
- sprawdzić i ew uzupełnić poziom oleju w skrzyni biegów
- nasmarować mechanizm zmiany biegów
Stuki przy dodawaniu - ujmowaniu gazu mogą świadczyć o wyeksploatowanych przegubach.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 11:19   

darek_wp, dzięki, czyli wygląda, że urlop spędzę u mechanika.
darek_wp napisał/a:
sprawdzić i ew nasmarować mocowanie pedału sprzęgła w kabinie
Czy to jest dużo roboty?
darek_wp napisał/a:
nasmarować mechanizm zmiany biegów
Czy do tego faktycznie trzeba zrzucać skrzynię tak jak mówił mój mechanik?
darek_wp napisał/a:
Stuki przy dodawaniu - ujmowaniu gazu mogą świadczyć o wyeksploatowanych przegubach.
A wiesz może czemu to wraz z temperaturą się pojawia?
_________________
Rover 420 Si Lux '96 bez gaziuuu :)
wcześniej PoldoRover 1.4 MPi "Adrenaline" 105,5 KM :)
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 13:51   

1- smar w spraju i 5 min roboty z głową pod kierownicą
2- nie, nic nie trzeba ściągać - chodzi oczywiście o zewnętrzny mechanizm - do przesmarowania cięgna itp.
3- może być tak, że pod wpływem temp zmniejsza się gęstość smaru i nie wygłusza on pracy przegubu - tu można jeszcze zrobić test - skręcić koła na max w prawo i bardzo wolno jechać słuchając czy przeguby są ciche czy "wydają" dźwięki. To samo po skręceniu w lewo.
Może się też okazać że stuki dochodzą ze skrzyni jak nie ma oleju lub jest uszkodzona (w tym ostatnim przypadku dopiero trzeba ją zdjąć i rozebrać).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Nie Lip 04, 2010 10:16   

darek_wp, dzięki wielkie. Postaram się to wszystko zrobić, mam nadzieję, że pomoże na dłużej, a nie tylko chwilowo.

[ Dodano: Nie Lip 04, 2010 10:16 ]
EDIT:
Dzisiaj pojeździłem sporo Roverkiem i jest chłodno i nic się z samochodem nie dzieje, chodzi jak ta lala. A jak będą upały znowu będą cyrki. Zobaczymy jak to będzie.
_________________
Rover 420 Si Lux '96 bez gaziuuu :)
wcześniej PoldoRover 1.4 MPi "Adrenaline" 105,5 KM :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 23:54   

hmm co do skokowego dzialania po rozgrzaniu, sadze ze to moze byc wina wysprzeglika i jego uszczelnień gumowych, poprostu cus puchnie od temp
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [416]Problemy z roverkiem 416
muciagos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 25 Sro Lut 23, 2011 17:51
muciagos
Brak nowych postów [R420] Przygasa silnik przy rozgrzanym silniku
kvs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Lip 28, 2007 23:38
Paul
Brak nowych postów [R420] Problemy z alarmem ???
piotreq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Lip 18, 2007 10:39
piter34
Brak nowych postów [R420]Problemy z odpaleniem
jacol9 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Wrz 14, 2011 07:44
szoso
Brak nowych postów [R420] Problemy z zapalaniem
Upgreydd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 35 Pon Gru 10, 2007 21:32
Upgreydd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink