Forum Klubu ROVERki.pl :: [ r200 ] klimatyzacja aż czt tylko mały problem? :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:02
[ r200 ] klimatyzacja aż czt tylko mały problem? :)
Autor Wiadomość
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

  Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:06   [ r200 ] klimatyzacja aż czt tylko mały problem? :)

Witam,

otóż mam oryginalną klimatyzację (czytaj wszystkie elementy do niej potrzebne) do Rovera 200. Mam też rovera 200 :D

Problem polega na tym że mój roverek nie był stworzony do klimy a ja chce mu dać klimę ale on widocznie nie chce... albo mi się wydaje...


najlepiej pokaże to na zdjęciach:

oraz:


1 - tam jest dziura gdzie klima ma wejść
2- słupek przeszkadza bo robi się "dźwignia"


to jest jeden problem... słupek trochę wypchałem ręką do siebie i jako tako siedzi (dotyka ale siedzi) ale jak wsadzę chłodnicę wody to całkiem trą o siebie (bo prostu są tak blisko siebie że musiałbym zniszczyć trochę żeberek od chłodnicy by wlazła) a tak chyba ma nie być...


pytanie... czy te uszy (stopki tam gdzie chłodnicę wsadza) w roverze w wersji z klimą nie były inne bardziej ku silnikowi? i drugie pytanie czy ten słupek który jest na zdjęciu co napisałem że przeszkadza w wersji z klimą też jest inny? Bop kurde albo złośliwość rzeczy martwych albo coś jest nie tak...

problem jest i zastanawiam się czy sobie coś wyspawać jakieś uchwyty czy iść do mechanika i żeby mnie skroił z 500zł (a chciałem zaoszczędzić...)


dodam że klimatyzacja oryginalna od rovera na bank bo sam wykręcałem. Dodam że alternator jest już wyżej i sprężarka od klimy też już jest zamontowana... to małe piwo... dodam że rozbieranie auta nawet na czynniki pierwsze nie są mi straszne tylko ludzie powiedzcie mi co to k... jest bo już mi ręce opadają...

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 23:06 ]



dobra wszystko w tym temacie... widzę że klimę inaczej montuję... odwrotnie... ale dziwne bo tak ją wyciągałem tak zapamiętałem i tak chciałem wsadzić... widocznie coś było nie tak...


jeśli to to to pół biedy...




PS. 3x to obok siebie jeszcze tak nie pisałem ;p
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:24   

Matius, tylko się cieszyć z takich forumowiczów, którzy są w stanie sami sobie pomóc :grin: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:31   

cieszyć się z własnej głupoty nie mam zamiaru... kurde nie wiem dlaczego nie obróciłem jej :hm: no mówię tak ją wyjąłem i tak chciałem wsadzić albo mi się całkiem coś pomerdało... te słońce dzisiejsze mnie dobiło :D :D :D


tak ale jeszcze jakbym dorwał gdzieś rave najlepiej po polskiemu do rovera 200 byłbym wdzięczny... bo "nie ma z powodów technicznych"
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:37   

Nie myli się ten, który nic nie robi :wink: .

No niestety, na klubowej stronie na razie nie ma :/ . A po polsku rave to w ogóle nie ma :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:46   

no dobra... a może ktoś ma z kolegów i mógłby udostępnić? kurde poczytałbym sobie i jutro coś podziałał...
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
tomo63 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 240
Skąd: Lipie/Warszawa



Wysłany: Sro Cze 09, 2010 23:57   

Matius,
Jakbyś mógł zrobić zdjęcia podczas instalacji byłoby super, bo sam mam zamiar w najbliższym czasie taką klimę założyć i może by sie przydały.

powodzenia :)
_________________
... muszę czuć ten piach ;)
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 00:05   

no postaram się jak nie zapomnę ;) ale... alternator mam już wyżej zamontowany (na tym innym uchwycie) i sprężarę od klimy...


zrobię Ci zdjęcia jak wstawię chłodnicę parę rurek i w środku jak będę działał...
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 00:23   

mogę udostępnić RAVE, ale na krótko (póki mnie nie skontrolują) więc jak coś to daj znać rano :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 21:30   

Witam i proszę o pomoc...

dziś od 15 do tej pory udało mi się wszystko zamontować... wczoraj tylko chłodnicę klimy i wody wstawiłem i ciemno się zrobiło...

więc tak mam problem z elektryką bo zostało mi parę wtyczek :D :D :D


Problem pierwszy to zaraz jak z kabiny wychodzi kabel do komory silnika są dwie wtyczki o takie:


o domyślam się że trzeba tam dać coś takiego:



albo takiego:




i teraz nie wiem które ;/ na jednym pisze YWB 100900 08W a na drugim pisze YWB 100970 08W i nie wiem który jest od Rovera jeśli w ogóle jest bo kilka aut rozbierałem i teraz nie wiem czy to nawet te... nie wiem czy może coś się stać jak podłącze zły... oby jedno z nich w ogóle było dobre...

[ Dodano: Czw Cze 10, 2010 20:57 ]
problem numer dwa to jak idę dalej wiązką kabli to mam kolejne wtyczki tym razem trzy ;/




oraz inne ujęcie





ta jasna wchodzi chyba do sprężarki ale nie jestem jeszcze tego pewny bo nie wsadzałem ale na 99,9% tak... te dwa pozostałe nie wiem gdzie wcisnąć bo nigdzie nie ma wolnych miejsc :P


dodam że ten czarny okrągły i biały do siebie pasują na zasadzie samiec - samica... wie ktoś do czego to? może jakieś zapasowe albo czegoś jeszcze nie mam co powinno być jeszcze do działania klimy? :/

[ Dodano: Czw Cze 10, 2010 20:58 ]
jeżeli komuś nie działają fotki to wrzucę na inny serwer...

[ Dodano: Czw Cze 10, 2010 21:30 ]
mój błąd... to czarna wtyczka a nie biała pasuję do sprężary teraz sprawdzałem i czarna na 100% no ale dobra a ta biała i ten czarny kwadratowy wtyk do czego?
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 21:52   

szczerze mówiąc nie wiem do czego te wtyczki...

któryś z tych przekaźników na pewno musisz założyć, ale nie wiem jaki jest numer tego właściwego :(

rave póki co masz tutaj:
http://kfilipowicz.zut.ed...tutorial_CD.rar

hasło jakby było potrzebne to roverki.pl
transfer powinien być znośny ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 22:31   

ja rok temu zakladalem klime fabryczną. Zmienilem całą wiązke główną silnika zeby wszystkie wtyczki pasowaly, bo bez klimy nie idą te kable. Więc albo zmienisz wiązke albo bedziesz sztukowal kable wg schematu. U mnie dziala ok, z jednym wyjatkiem. Czasem klima potrafi mi sie sama wlaczyc, bez wciskania guzika i nie moge jej wylaczyc. Dalej nie rozwiazalem problemu:)
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 23:06   

ash napisał/a:
Zmienilem całą wiązke główną silnika zeby wszystkie wtyczki pasowaly, bo bez klimy nie idą te kable.


przecież to jest tragedia trzeba silnik niemal wyciągać... sztukować kable? masakra... jeśli tam 2-3 wtyczki to ok ale jak mam wszystko dłubać to zaczyna mi się odechciewać ;/


dziwne to...

[ Dodano: Czw Cze 10, 2010 23:06 ]
sTERYD pobrałem już dzięki :ok: poczytam i dam znać...
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
tomo63 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 240
Skąd: Lipie/Warszawa



Wysłany: Czw Cze 10, 2010 23:21   

Dziś ten sam temat przerabiałem i byłem zaskoczony że fabryczna klima ma podłączenie do komputera.

Ta czarna wtyczka nie może być wpięta w białą, to jest od czujnika temperatury wody (jak się nie mylę - tego niżej - nie z przodu).

Będziesz miał też problem z takim czerwonym kablem,, który idzie do sprężarki i 5 powiedzmy kolorowymi, które idą do komputera i to wszystko.

Demontowałem dziś klimę i musiałem rozkminić i właściwie rozwalić całą instalację aby nie przekładać całych wiązek. teraz dołożę sobie tylko brakujące, wepnę do kostki komputera i tyle ;)


Aha, i akurat tw wtyczki co masz na zdjęciach muszą się znaleźć na wysokości pompy hamulcowej :)

PS. Robiłem zdjęcia przy demontażu wszystkiego, więc mogę jutro dać jakiegoś linka do nich jak ktoś jest chętny, bo jest na nich wszystko.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 23:29   

tomo63 napisał/a:
Dziś ten sam temat przerabiałem i byłem zaskoczony że fabryczna klima ma podłączenie do komputera.


To jest raczej oczywiste :wink: Ja jak montowałem swoja klimę dokładana to na końcu kabli byli luźne piny które trzeba były do wiązki kompa wsadzić i tyle :wink: Niestety dwóch mi brakowało, i można je łatwo przylutować i dokupić takie malutkie piny w sklepie elektrycznym :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 23:32   

a jak to wygląda można znaleźć na allegro dla porównania? bo nie czaje... i druga sprawa z której wtyczki to wyrwać i w jakie miejsce to wpiąć? kurde ja z elektryki nigdy nic nie robiłem... tylko żarówkę wkręcałem w lampkę ;/
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 23:41   

Trzeba oglądnąć sobie jak to wygląda przy orig. wtyce. i takie coś dobrać. Jak nie będą pasować to dogiąć to jakoś żeby wlazło to pustego otworu przy wtyce :wink:

Nie wiem jak to się nazywa dokładnie styk, końcówka na kabel :wink: Kup jak najmniejsza :wink:



Matius napisał/a:
z której wtyczki to wyrwać
Musza być luźne kable juz, wyrywacz sie raczej nic nie wyrywa :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 10, 2010 23:54   

Matius napisał/a:
alternator mam już wyżej zamontowany

czemu alternator zmienia się z dołu i przekłąda na góre (jak rozumiem montuje się go tutaj na bloku silnika .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 11, 2010 00:09   

ja nie mam żadnych wolnych kabli...

więc tak... może od początku... jak tylko wchodzą kable od klimy do komory silnika to idzie lewą stroną i wychodzą dwie wtyczki - już wiem że mam tam wsadzić w nie moduł - ok.

dalej idzie i zakręca w prawo (lewa lampa samochodu) i tutaj wychodzą 3 wtyczki jedna idzie do sprężarki a dwie są nie wiem od czego i one są dość krótkie jakieś max 25cm... dalej idzie sobie przewód w prawo i dochodzi do prawej strony (tam gdzie lampa) i rozgałęzia się jeden idzie do wentylatora a drugi do osuszacza i to wszytko...


w kabinie mam dwie kostki jedna weszła w przycisk a druga do wiązki kabli...


pytanie tylko po co te dwa wolne kable przy sprężarce? I czy od nich trzeba ciągnąć aż do kompa?

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 00:09 ]
jakub333 napisał/a:
czemu alternator zmienia się z dołu i przekłąda na góre (jak rozumiem montuje się go tutaj na bloku silnika .


bo dochodzi sprężarka klimy i montuje się specjalny uchwyt na niego i daje większy pasek chyba...
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 11, 2010 00:30   

i potem kładziemy taki pasek na to ?
http://www.tomateam.pl/sk...al=paski&c=1528
alternator do góry w tym miejscu

dobrze rozumiem
a co to za uchwyt skombinowac ?


aaaa i powodzenia w realizacji niecnego planu !
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 11, 2010 08:17   

już nie pamiętam dokładnie bo ja to robiłem rok temu... a teraz chciałem założyć resztę :D

ale to nie jest to miejsce... po prostu jak patrzysz na silnik z góry to po lewej na dole alternator idzie do góry masz go na wyciągnięcie ręki a w jego miejsce idzie sprężarka od klimy... alternator jest na takiej specjalnej łapie wszystko jest napędzane jednym paskiem chyba ciutkę większym z 4cm nie pamiętam...

chyba tak tak to było jutro (dziś) mogę zrobić fotkę jak to wygląda z każdej strony :ok:

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 08:17 ]
Witam w nowy dzień :D

wiem że trzeba dodatkową instalacje ciągnąć (oprócz jednej luźnej to jeszcze dodatkową trochę przebojową...) tzn trzeba ją wypruć z oryginalnej rovera który miał klimę w standardzie...

znalazłem teraz jedną kostkę z niej wychodzi 6 kabli (pasuje idealnie do tej wolnej mojej nawet kolory się zgadzają kabli) 4 idą bezpośrednio do kompa w puste miejsca trzeba je wcisnąć czyli te do kompa mam. od tej wtyczki wychodzi jeden kabel i łączy się z jakimś i też idzie do kompa i jest jeszcze jeden czerwony on idzie do jakieś małej okrągłej wtyczki i nie wiem co to jest... nie wiem gdzie ją wcisnąć... sam jeden kabelek.


znalazłem też obok tej wtyczki co ma te 6 kabli jeszcze jedną która mi podejdzie taka okrągła czarna na dwa kable też chyba podejdzie co mam wolny wtyk... i kolory tez te same (trochę wyblakłe ale chyba były te same)

jeszcze nie sprawdzałem gdzie to idzie bo zbytnio nie mam czasu ale zobaczę nie wiem czy to nawet to...


mam jeszcze jedną wolną wiązkę kabli jakąś osobną i tam jest wtyczka która pasuje idealnie do mojej trzeciej ostatniej wtyczki... tez ma dwa kable i tez kolorami pasuje.


czy dobrze kombinuje? trzeba rozwalać instalację wyciągać kabelki i dodać ją do instalacji którą mam w roverze... trochę roboty...
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] mały problem z niskimi obrotami
grzesiek_96 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 44 Pon Kwi 10, 2017 09:01
grzesiek_96
Brak nowych postów [R200] Taki mały problem z klimą
zbrojsson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Sie 31, 2010 13:21
sTERYD
Brak nowych postów [R200 1.4i 98r.] problem z centralnym i nie tylko
Radek001 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Maj 05, 2009 07:03
blads
Brak nowych postów [r200 sdi] Problem z klimatyzacją
plemaster Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Czw Lip 01, 2010 22:50
plemaster



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink