Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Centralny zamek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Centralny zamek
Autor Wiadomość
owerr 



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:01   [R75] Centralny zamek
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam, mam problem z centralnym zamkiem w moim Roverku 75. Zawsze jak otwierałem auto, naciskałem raz przycisk - wyłączał się alarm i później drugi raz go naciskałem i otwierały się wszystkie drzwi oprócz tych od kierowcy bo je otwierałem kluczykiem zawsze. Teraz jest tak, że jak otwieram auto to nie otwierają się drzwi od kierowcy i co dziwne od strony pasażera z przodu. Myślałem, że to moze coś z bezpiecznikami, ale jak zamykam pilotem, to normalnie się zamykają, tylko nie chcą się otwierać z pilota i musze je otwierać od środka ręczne.

Ostatnio miałem problem z akumulatorem, ponieważ jest dosyć słaby a auto stało w garażu nieużywane ponad tydzień. Zacząłem go ładować i po godzinie chciałem odpalić i auto nie odpaliło. Być może przez to w aucie poszło jakies zwarcie i to przez to drzwi od pasażera nie chcą się otwierać i się tylko zamykają...? Już naprawde nie wiem co może być przyczyną :(

Z góry dziękuje za pomoc
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:36   

owerr napisał/a:
Zawsze jak otwierałem auto, naciskałem raz przycisk - wyłączał się alarm i później drugi raz go naciskałem i otwierały się wszystkie drzwi oprócz tych od kierowcy bo je otwierałem kluczykiem zawsze.
Powinno być tak: raz przyciskasz - otwierają się drzwi kierowcy, dwa - pozostałe drzwi. Chyba że ustawisz za pomocą T4 aby na raz otwierały się wszystkie.


Zobacz tu http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
 
 
owerr 



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:27   

Jutro rano sobie to wszystko poczytam bo dzisiaj już nie mam totalnie siły. Boję się, że to może przez ten akumulator coś się zrobiło, bo wcześniej było wszystko w porządku. No i dziwi mnie tez to otwieranie, że u mnie drzwi otwierają się inaczej niż u Ciebie :/
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:40   

Wymiana baterii. Jeżeli pilot nie otwiera i nie zamyka samochodu.
Naciśnij szybko czterokrotnie (4) oba przyciski na pilocie będąc przy samochodzie w celu synchronizacji z centralką. Jeżeli synchronizacja przebiegnie prawidłowo to po czwartym naciśnięciu drzwi powinny się otworzyć lub zamknąć, potwierdzając prawidłowość synchronizacji.

Jeżeli pilot natomiast nie otwiera lub nie zamyka (tylko jedno lub drugie) samochodu należy synchronizować nadajnik z odbiornikiem. Pilot trzymamy blisko samochodu i co najmniej czterokrotnie (4) bardzo szybko przyciskamy jeden dowolny przycisk na pilocie.
 
 
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 07, 2010 10:57   

apples napisał/a:
Wymiana baterii. Jeżeli pilot nie otwiera i nie zamyka samochodu.
Naciśnij szybko czterokrotnie (4) oba przyciski na pilocie będąc przy samochodzie w celu synchronizacji z centralką. Jeżeli synchronizacja przebiegnie prawidłowo to po czwartym naciśnięciu drzwi powinny się otworzyć lub zamknąć, potwierdzając prawidłowość synchronizacji.

Jeżeli pilot natomiast nie otwiera lub nie zamyka (tylko jedno lub drugie) samochodu należy synchronizować nadajnik z odbiornikiem. Pilot trzymamy blisko samochodu i co najmniej czterokrotnie (4) bardzo szybko przyciskamy jeden dowolny przycisk na pilocie.


apples u mnie problem jest taki,że żeby otworzyć drzwi kier.muszę nacisnąć kilka razy najczęściej 2 przycisk na pilocie.I co najbardziej mnie wkurza to pilot reaguje dopiero około 0,5m od R, a bateria jest nowa.Synchronizowałem tak jak opisałeś już wielokrotnie ale to nie pomaga.Myśle że to nie jest normalne jak jest w innych R?Może jest jakiś sposób, dzięki któremu będę mógł posługiwać się pilotem w odległości 5 m.
 
 
 
psxman
[Usunięty]






Wysłany: Nie Paź 17, 2010 16:37   

apples napisał/a:
Powinno być tak: raz przyciskasz - otwierają się drzwi kierowcy, dwa - pozostałe drzwi. Chyba że ustawisz za pomocą T4 aby na raz otwierały się wszystkie.


witam

a u mnie jest tak : raz naciskam - otwierają się drzwi kierowcy, dwa - drzwi pasażera, trzy - tylne drzwi(prawe i lewe)To normalne, ustawione za pomocą T4?
 
 
kobzan 



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Dębicy



Wysłany: Czw Lut 17, 2011 15:17   

Witam.
Ja mam identyczny problem jak w temacie. Tzn. Pilotem moge otworzyc Rovera ale nie moge juz nim zamknac. Zamykanie i otwieranie wewnatrz samochodu dziala poprawnie. Dodam jeszcze tylko ze jesli wyciagne kleme minusowa i podlacze ponownie to otwieranie z pilota i zamykanie działa normalnie ale jesli tylko przekrece kluczyk w stacyjce to wszystko wraca z powrotem do sytuacji wyjsciowej. Probowalem synchronizacji pilota ale to nic nie daje. Prosze bardzo o pomoc.
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 15:43   

owerr masz najprawdopodobniej zepsute zamki w dzwiach, kiedys juz o tym bylo pisane jak zbudowane
sa te zamki i co sie dzieje jezeli jeden z dwoch silniczkow w nim padnie.
Jeden odpowiada za zamykanie "miekkie" czyli jezeli otwierasz wkladajac kluczyk do zamka
oraz jezeli uzywasz przycisku na srodkowej konsoli, a drugi za ryglowanie uzywany jest kiedy
wlaczy sie alarm i nie da sie nawet od srodka auta otworzyc.
Jezeli uszkodzi sie ten "miekki" to silniczek z ryglawanie jest w stanie zamknac... dlatego ja
tez sie dziwilem dlaczego mi sie tylko zamyka a otwierac juz sie nie da, dopuki nie rozebralem
zamka i nie zobaczylem jego budowy.
niestety ciezko sie rozbiera ten zamek szczegolnie ze jest nitowany oraz dostepnoosc tych
silniczkow tez jest znikoma...

pozdrawiam
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
kobzan 



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Dębicy



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 17:20   

Dzieki za odpowiedz. Sprawdze twoja rade. Faktycznie mialem problem z dzwiami i wlasnie po tym mi sie to stało. Tylko nie rozumiem dlaczego jak sciagne kleme to zamek działa?
 
 
dziki1971 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 35
Skąd: rzeszow



Wysłany: Sob Lut 19, 2011 20:41   

Witam a jesli chodzi o zasieg pilota wystarczy dolutowac kawałek kabelka w pilocie jako antene zasieg kilka metrów tu link .http://www.roverki.pl/zrob-to-sam/552-poprawienie-zasiegu-w-pilocie.html
 
 
 
mondigo 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 125



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 00:05   

Witam

Mam problem podobny otoz samochod stał 2 ponad 2 dni na mrozie nie odpalany noi akumulator padnał wyjalem naładowałem zamontowalem samochod odpalil

problem jest teraz taki za drzwi sie otwieraja z pilota prawidłowo natomiast zamykanie nie działa probowalem niby naciskac szybko na pilocie przycisk raz jeden raz drugi oba nic nie pomoglo

Ogolnie jak naciskam w srodku to slysze pyaknie jednak nie zamyka natomiast przy naciskaniu tego w srodku przycisku od zamykania i otwierania drzwi to nawet pyaknia nie slychac

czy mozliwe ze wszystkie silniczki od zamykanai podły przy podpieciu akumulatora jakies zwarcie albo cos?

Dodatkowo wlasnie teraz jeszcze jakis dziwny odglos slysze takie jakby pykanie tykanie na uruchominym silnikiem gdzies jakby ztylu samochodu ale nie zlokalizowalem jeszcze gdzie i to wszystko pojawilo sie od momentu wyjecia i wlozenia akumulatora

dodatkowo swieci mi sie kontrolka niedomknietych drzwi i nie moge teraz otworzyc prawych przednich ale pewnie przymrozilo i po dluzsej jezdzie pewnie pusci odmrozi

denerwuje mnie zamek bo nie zamyka a tak musze od srodka zamykac wszystkie recznie

jakies sugestie?
 
 
jmierzwa952 



Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 36
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lis 01, 2016 20:04   

Witam, odświerze troche temar moim problemem z centralnym. Przy otwieraniu pilotem otwiera tylko tyl auta, drzwi kierowcy otwiera kluczykiem a pasażera tylko od wewnatrz, przy zamykaniu wszystko w porządku, wiec jaka przyczyna i rozwiązanie?
 
 
 
Grzesiek_MN 




Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 16
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Cze 07, 2017 18:40   

jmierzwa952 napisał/a:
Witam, odświerze troche temar moim problemem z centralnym. Przy otwieraniu pilotem otwiera tylko tyl auta, drzwi kierowcy otwiera kluczykiem a pasażera tylko od wewnatrz, przy zamykaniu wszystko w porządku, wiec jaka przyczyna i rozwiązanie?


Moim zdaniem problem z siłownikami w zamkach - chyba są oddzielne dla otwierania przekręcając kluczyk i do otwierania z pilota.

[ Dodano: Sro Cze 07, 2017 18:40 ]
apples napisał/a:
Wymiana baterii. Jeżeli pilot nie otwiera i nie zamyka samochodu.
Naciśnij szybko czterokrotnie (4) oba przyciski na pilocie będąc przy samochodzie w celu synchronizacji z centralką. Jeżeli synchronizacja przebiegnie prawidłowo to po czwartym naciśnięciu drzwi powinny się otworzyć lub zamknąć, potwierdzając prawidłowość synchronizacji.

Jeżeli pilot natomiast nie otwiera lub nie zamyka (tylko jedno lub drugie) samochodu należy synchronizować nadajnik z odbiornikiem. Pilot trzymamy blisko samochodu i co najmniej czterokrotnie (4) bardzo szybko przyciskamy jeden dowolny przycisk na pilocie.


Cześć,

Mam podobny problem (samochód Rover 2.0 CDT - 116KM, nie jest to MG ZT po liftingu), ale rozwiązania z "synchronizowaniem" przez naciskanie przycisków w różnej konfiguracji przy otwartym, zamkniętym samochodzie z zewnątrz jak i od środka nie pomagają:
- mam dwa kluczyki, oba otwierają samochód przez przekręcenie w zamku w drzwiach kierowcy oraz odpalają samochód, normalnie można z nich korzystać w tym zakresie
- w jednym pilot otwiera i zamyka drzwi (uzbraja też alarm)
- w drugim pilot ma dobrą baterię, wysyła sygnał (kolega to sprawdzał), ale ani nie otwiera ani nie zamyka drzwi

Czy bez jakiegoś "specjalnego" kodu serwisowego da się tego pilota zsynchronizować (spowodować żeby działało otwieranie i zamykanie)? W sumie nie pamiętam żeby kiedykolwiek on działał, bo korzystałem tylko z jednego od 2009 roku...
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 07, 2017 20:55   

Mozna go odplatnie dopisać toafem do sterownika :D
_________________
75 Red Edition
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Sro Cze 07, 2017 21:43   

Podlacz TOAFa i sprawdz czy masz go dopisanego. Bo moze masz tylko jeden zakodowany przez co drugi nie otwiera
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
pawelo12 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 54

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 07, 2017 22:39   

Cześć wszystkim. Korzystając z okazji, że ktoś odkopał temat centralnego zamka pozwolę sobie zadać pytanie. Czy w R75 ze wszystkimi zamkami sprawnymi w 100%, po przekręceniu zamka kierowcy kluczykiem, powinny otworzyć się tylko drzwi kierowcy czy wszystkie drzwi?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Cze 07, 2017 23:02   

zależy jak jest zaprogramowany, może być że kierowca tylko lub wszystkie na raz przy pierwszym naciśnięciu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 08, 2017 09:01   

sknerko napisał/a:
przy pierwszym naciśnięciu


Kolega pytał o :

pawelo12 napisał/a:
po przekręceniu zamka kierowcy kluczykiem


I zdaje sie powinny otworzyc sie wszystkie, ale nie wiem bo nigdy nie otwieralem kluczykiem przez 7 lat 8)
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Cze 08, 2017 09:23   

Tak samo jest kluczykiem nie ma znaczenia sposób otwierania przynajmniej w moich autach, bo tak samo mam w Freelanderze

[ Dodano: Czw Cze 08, 2017 09:23 ]
Nie jestem pewien bo nie pamiętam dokładnie czy przypadkiem nie jest tak że jak zakluczysz kluczykiem (bez super locka) to odkluczenie podniesie wszystkie zamki a jak zakluczysz kluczykiem czy pilotem z superlockiem to wtedy najpierw kierowca potem reszta
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 08, 2017 10:34   

Czyli jak trzeba kluczykiem obrócić 2 razy (raz, cofnąć i jeszcze raz?)
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
zbig1967 Rover serii 75, MG ZT 25 Wto Paź 23, 2007 20:14
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
Zrubo Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Paź 14, 2007 04:29
PD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZT] Centralny zamek
art034 Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Paź 01, 2010 21:47
apples
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Cze 01, 2022 22:21
tomi_zog
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek
marcello Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Kwi 09, 2010 00:40
marcello



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink