Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG TF] Korek pod chłodnicą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG TF] Korek pod chłodnicą
Autor Wiadomość
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

  Wysłany: Pon Lip 05, 2010 12:37   [MG TF] Korek pod chłodnicą
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Czy chłodnica od MG TF ma jakiś korek (spustowy?) na swojej dolnej krawędzi? Jeśli tak to czy jest możliwość żeby to się rozszczelniło?
_________________
Gites
MG TF 135 '02
Ostatnio zmieniony przez emes Wto Lis 23, 2010 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 05, 2010 12:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
gilbi 



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 20
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 05, 2010 13:58   

Sprawdzę za jakiś czas, to Ci powiem, choć poczekaj, zerknę do instrukcji serwisowej

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 13:57 ]
Wiesz, chłodnica nie ma, instrukcja serwisowa mówi, żeby spuszczać rozszczelniwszy pod autem rury na cybantach, tylko tyle

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 13:58 ]
Jak Ci leci, to raczej coś tam się przytrafiło, a nie rozszczelniło się. Trzeba plastiki pooglądać, czy nie ruszone. U mnie jest ok.
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Pon Lip 05, 2010 15:17   

Tak... auto miało dzwona.
Daję sobie głowę uciąć, że chłodnica którą widziałem ma pod spodem korek... czyżby wstawiony jakiś zamiennik po dzwonie? (pyt. retoryczne)
Tak właśnie jak piszesz... widziałem w instrukcji serwisowej że płyn chłodzący spuszcza się rozszczelniwszy rury instalacji.
_________________
Gites
MG TF 135 '02
Ostatnio zmieniony przez Gites Pon Lip 05, 2010 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gilbi 



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 20
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 05, 2010 17:16   

Wiesz, teraz nie mam auta, bo jak może czytałeś, rozwaliło mi się w trasie. Jak tylko będę mógł na nie zerknąć, podrzucę Ci co widziałem. Czyli jak rozumiem, zakupiłeś tę zieloną TF'kę?
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Pon Lip 05, 2010 20:06   

Ano... widzę, że jesteśmy w podobnej sytuacji, czyli kupiliśmy wymarzone autko które podczas sprawdzania w serwisie zachowywało się cacy a na drugi dzień wyszły problemy :D Cóż... tak to już jest, że jak mnie nie stać na nówkę z salonu to nie ma co tak naprawdę liczyć że obędzie się bez początkowych napraw. Pozdrawiam ;)
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
gilbi 



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 20
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 09:49   

Nie mogłeś tego ująć lepiej, jakby co, służę pomocą. Może nie serwisową, bo trochę daleko, ale ma dobrego mechanika na stanie, co zawsze pomoże radą.
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 12:04   

Dzięki... Jestem pewien, że będziemy sobie pomagać bo niewielu jest posiadaczy TFów na tym forum. Autko wdzięczne no ale trzeba swoje przy nim odrobić ;) Pozdrawiam.
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
gilbi 



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 20
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 17:21   

Tak, zauważyłem, że TF'ek jest mało. Trzeba się będzie wspierać :)
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 12:29   

Tak tylko uaktualniam wątek o cieknącej chłodnicy...
Przed chwilą wróciłem z garażu. Oglądnąłem jeszcze raz chłodnicę przez wszystkie możliwe szpary (czasem używałem lusterka diagnostycznego). Chłodnica mojego TFa ma na lewym boku (patrząc na auto z przodu) wkręconą śrubę. Jest ona umiejscowiona 1cm nad lewym-dolnym rogiem chłodnicy. Widać ją przez siatkę grilla w zderzaku (trzeba się mocno nachylić lub najlepiej klęknąć bokiem do zderzaka). Na bank nie służy ona do przymocowania chłodnicy do karoserii - zwyczajnie jest wkręcona w chłodnicę. Wspomniana śruba jest mocno wilgotna od płynu chłodniczego. Auto traci go kilka kropel na dobę jeśli stoi lub zostawia 15cm plamę jeśli danego dnia było używane. No cóż... dalej będę walczył z tematem. Spróbuję się jakoś dostać do tej śruby i ją dociągnąć. Chyba czeka mnie demontaż zderzaka :???:

[ Dodano: Sro Kwi 13, 2011 12:29 ]
Odświeżam trochę watek nowymi informacjami... a są one dość dziwne lub może nawet niecodzienne hehe.
Tak jak kiedyś wspominałem, auto jest po dzwonie od przodu. Parę dni temu wróciłem do tematu tajemniczej śruby na chłodnicy. Zacząłem porównywać to co widać w moim aucie z rysunkami technicznymi. I co widzę? Jestem prawie pewien że osoba naprawiająca auto po wypadku (napisałem "osoba" bo mechanikiem to on raczej nie był) zamontowała chłodnicę odwrócona o 180 stopni!!! W załączeniu rysunki na których widać o co mi chodzi. Śruba zaznaczona czerwonym kolorem jest u mnie widoczna w lewym, dolnym rogu (patrząc od przodu auta). Bolce mocujące chłodnicę (zaznaczone na niebiesko) i tak samo podłączenia rur (zaznaczone na zielono) są moim zdaniem tak umiejscowione na chłodnicy, ze jej ewentualne obrócenie o 180 stopni i tak umożliwia zmontowanie wszystkiego w pasującą całość - tyle że śruba odpowietrzająca nie jest tam gdzie powinna być czyli w otworze tuż przy prawym reflektorze (patrząc od przodu auta).
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić że zamontowanie odwróconej chłodnicy jest teoretycznie możliwe?
Pozdrawiam,
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG TF] Korek i poziom oleju w skrzyni biegów
Rafal_MG_TF MGF i MG TF 5 Wto Cze 07, 2011 20:14
practicator
Brak nowych postów [MG TF] Odwrócona chłodnica?
Gites MGF i MG TF 1 Czw Kwi 14, 2011 20:59
Xao
Brak nowych postów [MGF] chłodnica klimatyzacji
superkto MGF i MG TF 1 Wto Gru 04, 2007 11:04
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink