Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Gotuje się płyn w chłodnicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Gotuje się płyn w chłodnicy
Autor Wiadomość
tadek32 



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 17
Skąd: Śląsk

Land Rover Freelander

Wysłany: Nie Lip 18, 2010 13:42   [Freelander] Gotuje się płyn w chłodnicy
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam mam problem z płynem w chłodnicy
Podczas jazdy w ciepły dzień na wskaźniku temperatury wskazówka pokazywała połowę skali a nagle ze zbiorniczka zaczął wypływać płyn i się gotować co może być przyczyną jak usunąć awarie. Dodam że nie załączyły się też wentylatory.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 22, 2010 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 18, 2010 13:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lip 21, 2010 09:14   

Jak dla mnie odpowiedź jest oczywista - termostat albo czujnik temp.
Czy wentylatory się załączają.
Obstawiam że termostat się nie otwiera i nie puszcza płynu.
 
 
tadek32 



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 17
Skąd: Śląsk

Land Rover Freelander

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 13:21   

Właśnie wszystko zbadałem przyczyną było że samochód jest przerobiony z Anglika i goście którzy go robili to wentylatory podłączyli pod zapłon i po wyłączeniu samochodu wyłączają się wentylatory i nie schładzają płynu w chłodnicy. Muszę teraz znaleźć kogoś co odnajdzie zasilanie do wentylatorów i je prawidłowo podłączy pod bezpieczniki.
 
 
damiansz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 272
Skąd: Kraków/Radom



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 19:38   

w 400-setkach to jest standard że po wyłączeniu zapłonu wyłączają się wentylatory.. przerabialem ten sam temat ostatnio.. u mnie przepalony był bezpiecznik i nie chodził jeden (z dwóch) wentylator..
_________________
ach ten roverek.. ciągle trzeba coś przy nim pogrzebać.. :-(
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 19:59   Re: [freelander 98 td] gotuje się płyn w chłodnicy

tadek32 napisał/a:
Witam mam problem z płynem w chłodnicy
Podczas jazdy w ciepły dzień na wskaźniku temperatury wskazówka pokazywała połowę skali a nagle ze zbiorniczka zaczął wypływać płyn i się gotować co może być przyczyną jak usunąć awarie. Dodam że nie załączyły się też wentylatory.

spróbój od wymiany korka od zbiorniczka wyrównawczego bo może nie trzymac cisniena i dlatego płyn wylewa sie ze zbiorniczka,
a ja nie bede tworzył nowego termatu tylko zapytam tu.
drodzy koledzy i koleżanki, a ja ma pytanie, a chodzi o korek zbiornika wyrównawczego, mianowicie czasami, żadko zdaża mi sie że temp. silnika rosnie(w korkach) ale po chwili spada jak tylko ruszam z miejsca, więc postanowiłem cos z tym robić i zacząłem od najtańszego rozwiązania i w dniu dzisiejszym pomyslałem nad zmianą korka od zbiornika wyrównawczego. odkręciłem wiec ów korek i myślę ze gdzies już "go" widziałem! długo nie główkując poszedłem otworzyć maske ciqecento ojca i moim oczą ukazał sie identyczny korek (identyczne symbole i oznaczenia)jak mój. więc już wiem ze mój korek jest od fiata cinqecento i rózni sie wizualnie od naszych roveroskich korków widocznych w katolokach, czy chociażby na zdjęciach zamieszczonych na forum. i teraz istotna sprawa - odkreciłem korek od auta mojego ojca i wkręciłem do mojego roverka a wnioski były nastepujące: wskażnik temp na rozgrzanym silniku był min. niżej niż zawsze(praktycznie 1/3 skali), w korku ulicznym temp. nawet na chwile nie podskoczyła do góry i równie istotne jest to, że wiatrak od chłodnicy nie włączył sie!(a wczesniej wystarczyło że przejechem w te upały 10-12km i wiatrak zawsze sie włączał i chodził do momentu aż dojechałem do celu). i teraz nasuwa sie pytanie czy mogę jeżdzić na tym korku od cinqecento, skoro wszystko jest ok, a nawet lepiej! to chyba tak??!!??
 
 
damiansz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 272
Skąd: Kraków/Radom



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 20:04   

co lepsze.. nie tylko od cienkiego pasuje korek.. od poloneza też ;-) kupisz w każdym motoryzacyjnym za kilka groszy, załóż nowy i spokój..
_________________
ach ten roverek.. ciągle trzeba coś przy nim pogrzebać.. :-(
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Lip 23, 2010 20:17   

to, że kupie w każdym motoryzacyjnym sklepie to lekka przesada :> , bo dziś pytałem w 4 miejscach(2sklepyu i 2 hurtownie) i nigdzie nie mieli! a po drugie to zawsze pytali do jakiego poloneza, czy atu, czy caro itd.., wiec odpowiadałem - do poldka z silnikiem rovera, no i lipa, bo nigdzie nie ma! jedyne co mieli to do opla i mówili ze bedzie działał. kosztował 10zł ale jeszcze go nie zakładałem.
pozdrawiam
 
 
damiansz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 272
Skąd: Kraków/Radom



Wysłany: Pią Lip 23, 2010 21:20   

kurcze, nikt wcześniej nie miał problemów z zakupem takiego korka.. no trudno, spróbuj tego od opla, a jak nie to na alle można kupić: http://allegro.pl/item115...land_rover.html
_________________
ach ten roverek.. ciągle trzeba coś przy nim pogrzebać.. :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Gotuje się woda
zielu6 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 16 Wto Lis 18, 2008 10:25
Brt
Brak nowych postów [FREELANDER] Gotujący się płyn?
bartolinib Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Wto Gru 09, 2014 08:31
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink