Forum Klubu ROVERki.pl :: [r416 Si] Szarpie w trakcie jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 10:17
[r416 Si] Szarpie w trakcie jazdy
Autor Wiadomość
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 29, 2010 19:28   [r416 Si] Szarpie w trakcie jazdy

Na wstępie napiszę, że przeszukiwałem forum aby znaleźć problemy pasujące do mojego, niestety nie pomogły mi one w walce z Roverkiem.

Problem wygląda następująco - zauważyłem, że auto w trakcie przyspieszania ma tzw, dziury, lubi też poszarpywać na biegu jałowym (wygląda to tak jakby palił na 3 cylindry) nie jest to ciągłe, tylko raz na jakiś czas. Czasami w trakcie jazdy przy wysprzęglaniu obroty schodzą do około 200-300, potem stabilizują się w granicach 900. W trakcie deszczu problem nasila się.

Autko pali od tzw kopa - zwykle rozruch trwa około sekundę. Kable i świece wymienione niecałe 10 000 km temu - NGK. Kopułka i palec wymieniane około 2 lata temu przez poprzedniego właściciela, wyglądają bardzo dobrze. Kopułkę, palec, oraz świece czyściłem - jest minimalnie lepiej. Oględziny pracy silnika w nocy - brak "dyskoteki" pod maską (badane okolice kopułki, kable WN. Po dolaniu większej ilości paliwa do baku problem nie ustępuje, bak nie był wcześniej suszony. Masa idąca od aku do pasa przedniego, bloku silnika OK. Czujnik temperatury sprawdzony - sprawny. Oleju, płynu chłodniczego nie ubywa.

Pozostało kilka opcji:

- cewka zapłonowa - idzie to jakimiś "domowymi" sposobami sprawdzić?
- układ paliwowy - czy w przypadku niskiego ciśnienia paliwa mogłyby się takie cuda dziać? Dodam, że filtr paliwa został wymieniony około 10 000 km temu
- czujnik położenia wału korbowego - z odpalaniem nie mam żadnych problemów, więc WYDAJE mi się że można go pominąć, ew w jaki sposób sprawdzić czy jest sprawny?

Ewentualne dodatkowe sugestie, pomysły, propozycje mile widziane :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 29, 2010 19:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 29, 2010 19:43   

Jeśli wyczyściłeś kopułkę i palec a po tym było troszkę lepiej, to sprawdź cewkę.

Popytaj się znajomych czy poszukaj jakiejkolwiek cewki zapłonowej, może być z trabanka, poloneza, WV, BMW, malucha... cokolwiek, cewka to cewka.
Odłączasz wtyczkę od starej cewki, kabelkami robisz przedłużkę od wtyczki (najlepiej wpić igłę w kabel i ją wsadzić do wtyczki, najłatwiej) i podłączasz do zdobytej cewki a tą do kopułki.

Cewkę przyklejasz gdzieś tam i jedziesz się przejechać aby sprawdzić jak teraz jeździ. Jeśli dobrze to już wiesz co.

Mi kiedyś zaczął szarpać a potem nie mogłem go odpalić. Wstawiłem jakąś inną cewkę (w sumie listwa zapłonowa) i samochód odpalił od razu, ale poszarpywał z powodu że cewka była przeznaczona na jeden cylinder a nie na 4, przez co iskra była za słaba i takie coś się działo.

Teraz wstawiłem cewkę z BMW 6 cylindrowego i jeździ cudownie, żadnych poszarpywań, nawet odpala lepiej, wystarczy że musnę zapłon a on sam odpali :grin:

Ale jeszcze z tym że obroty spadają Ci nisko to wygląda mi na problem z silnikiem krokowym lub nieszczelnym układem dolotowym powietrza, także go oględzin.
 
 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 29, 2010 21:52   

Przed chwilką byłem przy aucie i zauważyłem że jeden z przewodów podciśnienia jest dziurawy. Niestety dzisiaj autka nie będę testował ale mam mega nadzieję że to jest to
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Włącza się ABS w trakcie jazdy
Piotrekx Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Sie 02, 2007 00:44
yorker
Brak nowych postów [R416] Gaśnie w trakcie jazdy
muniek11d Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sob Mar 28, 2009 17:18
muniek11d
Brak nowych postów [R45 2.0 IDT] gasnie w trakcie jazdy
gustawson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Gru 23, 2009 07:47
gustawson
Brak nowych postów [R 420 SDI] Zgasł w trakcie jazdy i nie chce odpalić
MSaigon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Lis 24, 2009 09:48
MSaigon
Brak nowych postów [Rover416SI] W trakcie jazdy zgasł i już nie chce odpalić
Lezro Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Lip 16, 2015 15:53
Lezro



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink