Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] POMOCY!!! Problem z biegami i z dziwnym dzwiękiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] POMOCY!!! Problem z biegami i z dziwnym dzwiękiem
Autor Wiadomość
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 13:50   [R620] POMOCY!!! Problem z biegami i z dziwnym dzwiękiem
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam.
Kurczę dzisiaj w nocy mam wyjeżdżać na wakacje i coś się zje...ało :( Nie wiem, czy istnieje takie pojęcie jak dobry mechanik, bo jak na razie każdy coś zepsuł.
Tydzień temu zostało wymienione sprzęgło, po wymianie zaczęły ciężko chodzić biegi, a przy redukcji w ogóle nie chciały wejść. Tutaj na forum zuber84cool doradził żeby ustawić sprzęgło i je odpowietrzyć. Przy okazji zmieniłem płyn sprzęgłowy na nowy. Problem zniknął.
Dzisiaj wyjechałem trochę dalej 20 km i w drodze powrotnej zaczęły się problemy. Biegi ciężko wchodziły momentami nawet w ogóle ( na przejściach dla pieszych), i po 5 minutach na szczęście weszła 2 ( korek za mną). Jak tak jechałem na tej 2 to zaczęły się wydobywać dziwne dźwięki spod maski (piski, szum podobny do turbiny, tarcie czegoś o coś) wraz z obrotami coraz większe. Szczególnie na biegu 2 i 3.
Przy wymianie sprzęgła mechanik uszkodził zimering w skrzyni biegów i olej wycieka z ośki. Wczoraj sprawdzałem olej w skrzyni biegów i trochę dolałem, więc wątpię, że dzisiaj wszystko wyciekło.
Proszę o pomoc, bo jak już wspominałem dzisiaj miałem wyjeżdżać i chyba nic z tego nie będzie :( :beczy:
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lut 21, 2011 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 30, 2010 13:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Asmodeusz 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Sztum

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 14:30   

jesli masz nowe sprzeglo i odpowietrzone wszystko to musze Cie zmartwic najwyrazniej poszla skrzynia biegow jakies pol roku temu mialem to samo myslalem ze mi docisk padl bo tez mialem takie tarcie po zdemontowaniu skrzyni i jej rozebraniu okazalo sie ze poszlo lozysko na jednej z zebatek, proponuje dac skrzynie do fachowca ktory sie zajmuje tym i zeby sprawdzil, jesli faktycznie to skrzynia rozgladaj sie za uzywana koszt ok 600zl a nowe lozyska w granicach 750zl :/ a wiadomo ze jak juz w skrzyni jest grzebane to troche lipa
 
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 15:01   

A jeśli przed wizytą wszystko działało oprócz tego, że się sprzęgło ślizgało, a zrobieniu sprzęgła i odebrania auta biegu nie były takie same jak przed wizytą u niego, to chyba wina mechanika. Można go obarczyć kosztami nowej skrzyni biegów?? Dzwoniłem do niego i kazał przyjechać, zobaczymy co wywnioskuje.
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
Asmodeusz 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Sztum

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 16:56   

czy mozna obarczyc go kosztami to nie mam pojecia,ale gdybys chcial tak zrobic to nic nie grzeb przy tym jesli co to daj do tego mechanika co Ci robil tylko wtedy musi byc juz przy tym rzeczoznawca bo nie bedziesz mial podstawy do tego zeby obarczyc go kosztami
 
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 17:28   

Aż takich radykalnych kroków nie zrobię. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Mechanik zrobił sobie jazdę próbną doznał tego samego, ale z powrotem znowu działało. Działa w kratkę, powiedział, że może w środku się coś poluźniło albo itp. Będą sprawdzać i w poniedziałek dzwonić. Trzeba mieć nadzieję.
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:43   

Wygląda jakby synchronizatory skończyły swój żywot, ale to dziwne skoro przed wymianą sprzęgła było w porządku, może któryś z tych fachmajstrów się nie przyłożył i coś nie tak poskładał :roll:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 23:14   

A taki synchronizator w jakiej cenie jest? Mam nadzieje, ze to bedzie to, bo po odbiorze wlasnie ciezko biegi wchodzily albo byl wcisníety i na swoim miejscu, ale go nie lapalo.
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 23:43   

Trudno wnioskować, gdyby się okazało że coś jest ze skrzynią/synchronizatorem to = wyjęcie i rozebranie skrzyni, ewentualnie remont/naprawa, ogólnie to drogi interes bo kupić nowe synchronizatory poza ASO(astronomiczne ceny) to ciężko :wink: , pozostaje jeszcze znaleźć inną skrzynię i z niej wyciągnąć lub całą skrzynię przełożyć :wink: ,używana skrzynia to koszt ok 400-600zł, druga rzecz to olej, sprawdź jeszcze raz jego stan, może jest go za mało bo jest gdzieś wyciek, poza tym zalecany do tych skrzyń jest MTF94, tak czy siak czy będziesz remontować czy przekładać to najlepiej zmienić na ten właśnie olej, ale na rozwalony synchronizator nawet on nie pomoże, jednak po zalaniu na sprawną skrzynię tym olejem może być tylko lepiej :smile:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 22:43   

Na razie i tak nic nie wiadomo. Mam nadzieję, że w środku się nic nie posypało:P
Napisze w poniedziałek co wywnioskował mechanik.

[ Dodano: Sro Sie 04, 2010 22:43 ]
Na szczęście nic się nie posypało w skrzyni. Problem był taki, że coś się w niej zapiekło. Teraz śmiga lepiej niż po zakupie auta :P
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] POMOCY - problem z biegami
Lukasz620 Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Lut 07, 2010 17:51
Lukasz620
Brak nowych postów [R620] Problem z biegami
problem z biegami
mariuszgit Rover serii 600, Honda Accord 14 Pią Lut 19, 2010 17:33
leszczu
Brak nowych postów [R620] Problem z biegami
wsteczny i piątka
SzymonK Rover serii 600, Honda Accord 10 Czw Mar 25, 2010 21:25
SzymonK
Brak nowych postów [R620] Problem z biegami po wymianie sprzęgła
mariuszlol23 Rover serii 600, Honda Accord 7 Sro Lip 28, 2010 16:48
zuber84cool
Brak nowych postów [R620] Problem ze sprzęgłem pomocy
gofer83 Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Maj 27, 2009 09:06
gofer83



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink