Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Webasto (piec) wymontowane - jak dołożyć?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Webasto (piec) wymontowane - jak dołożyć?
Autor Wiadomość
MATRIXorg 




Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Elbląg



Wysłany: Wto Gru 25, 2018 17:26   [R75] Webasto (piec) wymontowane - jak dołożyć?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam,

Wygląda na to że ktoś wymontował u mnie piec webasto.
Spójrzcie na zdjęcia, czy coś poza piecem jest mi jeszcze potrzebne?
Mam też Toaf i kabel więc z opcją włączenia opcji nie będzie problemu.
Znalazłem kilka pieców 40W:
https://allegro.pl/listing?string=rover%2075%20webasto&order=m&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-5-1123
ale są dość drogie. Czy można tam wstawić słabszy od mazdy 6, 26W?
https://allegro.pl/listing?string=webasto%20mazda%206&order=p&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-5-1123

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 25, 2018 17:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 26, 2018 00:08   

Fabrycznie było thermo top Z. Nie wiem czy z mazdy podejdzie, chociaż kiedyś przymierzałem się do takiego zabiegu. Jednak udało się zdobyć fabryczne z Rovera. Polecam przed założeniem rozebrać piec i zrobić mu małe spa. Sprawdzić świecę, jak wygląda komora (oczyścić), zobaczyć czy jest sitko itp. itd. Później podłączyć się oprogramowaniem do Webasto (Toaf nie ogarnia tego) lub jednym z plików PRG z pakietu INPA/NCS/TOOL32.

Dlaczego zakładasz, że ktoś wymontował? Może go fabrycznie nie miałeś?
Oczywiście wtedy kostki powinny być ładnie zabezpieczone, a przewód paliwowy zakończony zaślepką, z jednej i drugiej strony. Na zdjęciach nie widać czy masz pompkę paliwa. Pokazujesz nam chłodniczkę powrotu paliwa. Pompkę musisz szukać dalej na wysokości tylnej kanapy. Do niej też musi iść wiązka, której przewód jeśli nie jest na dole podłaczony do pompki, będzie zwnięty pod siedziskiem kanapy.

TOAF nie jest do tej operacji potrzebny. Nie trzeba nic kodować. To autonomiczny system, który wymaga jedynie dodatkowego czujnika temperatury przy chłodnicy, to nie ten sam co w zderzaku. Musisz sprawdzić czy go masz. Jeśli elektronika WEBASTO jest sprawna oraz sam piec też, to wszystko powinno śmigać po podłączeniu. Może w nowszej wersji TOAF będzie mógł zrobić z webasto tyle co T4.

Reasumując musisz sprawdzić czy masz:

- pompkę paliwa do webasto
- webasto :)
- bezpiecznik
- czujnik temp.

Założyć odpowiednio wszystko do kupy i podłączyć.
Uruchomić silnik (min. 4.5C) i jeśli webasto jest sprawne, powinno odpalić się i zacząć grzać.
Może przy tym być widoczna chmurka dymu. Nie wystrasz się i uspokój ludzi obok, żeby ktoś nie podleciał z gaśnicą ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Gru 26, 2018 20:55   

piec z mazdy nie bedzie działał bo sterownik w piecu z mazdy jest sterowany cyfrowo,nawet w roverze były 2 wersje pieca( 2 sterowniki) i z nowszego na starszy można zamienić P&P a ze starszego na nowszy trzeba przekładać pin w kostce sterującej bo piec będzie ciągle pracował, 400zł za sprawny piec to nie jest drogo... nowa świeca do niego kosztuje 300zł a pompka wody 500zł więc patrząc z tej strony 400 za cały to są grosze, sam je sprzedaje sprawdzone po 400-600 i na obecną chwile żadnego na stanie nie mam, można szukać z bmw e46 z pierwszych roczników ale trzeba patrzeć na sterownik aby był sterowany analogowo
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 26, 2018 20:59   

sash997 napisał/a:
bo sterownik w piecu z mazdy jest sterowany cyfrowo

Ale bebechy chyba pasują? Ja chciałem zrobić jeden z dwóch. W Roverkowym elektronika działała, ale niestety wewnątrz była kupa. Świeca padła, sitko wypalone. Ale w końcu udało się dostać dobry egzemplarz od R75 więc zaniechałem prób.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Gru 27, 2018 15:00   

Tak, cała reszta pasuje z tym że dogrzewacz z mazdy nie posiada pompki obiegowej
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
MATRIXorg 




Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Elbląg



Wysłany: Pią Gru 28, 2018 23:48   

Nie wiem czy czasem nie pasuje od BMW X3 X5 E83 E53, parametry wyglądają podobnie, nie wiem jak było sterowane, zasada działania wygląda inaczej.
Tylko dziwnie bo z jednej strony napisane Thermo Top Z, a z drugiej Thermo Top C

Po czym poznać w naszym webasto, który to rodzaj sterownika?
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Gru 30, 2018 17:38   

Sterownik w x5 jest ten sam co w nowszej wersji w r75, z tym ze bez przeprogramowania nie bedzie w roverze działać bo mówiąc prostym jezykiem ten z BMW pyta samochodu czy moze odpalić, w roverze jest inny soft w sterowniku który sie "nie pyta"
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
thomassonss 



Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 68



Wysłany: Wto Sty 01, 2019 19:46   

MATRIXorg możliwe że ja będę miał piec na sprzedaż. Nie obiecuję na 100% czy i kiedy ale jeśli nie potrzebujesz "na już" to pewnie dałbym ci znać do tygodnia.

Mój piec miał uwalony sterownik, kupiłem drugi z rozbitka, niby sprawny a uwalony sterownik w tym samym miejscu. Oba stery są w naprawie u kolegi kolegi, więc jak nie powie dużo to będę miał zapasowy.

Jeślibyś się zdecydował na używkę z innego źródła to wymuś jakoś gwarancję albo najlepiej odbierz osobiście. Jeśli przyjdzie ci szajs, to nie jest powiedziane że będzie to proste do udowodnienia i (nie)uczciwy sprzedawca przyjmie zwrot, a najtańsza naprawa sterownika to 150zł +przesyłka.
 
 
MATRIXorg 




Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Elbląg



Wysłany: Wto Sty 01, 2019 21:21   

Spokojnie, to nic pilnego. Muszę jeszcze sprawdzić czy mam pompkę paliwa i czujnik temperatury. Wszystko i tak bym montował na wiosnę, gdyż nie mam warunków, garażu.
 
 
thomassonss 



Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 68



Wysłany: Sro Sty 02, 2019 11:07   

Pompka paliwa jest pod autem w okolicach prawego tylnego koła (ja najpierw rozkręciłem kanapę i tam szukałem.. ;-) ). Jak się schylisz to powinieneś dostrzec, najwyżej trzeba będzie dźwignąć wóz.

Czujnik temp. moim zdaniem możesz olać. To chyba ty chcesz decydować kiedy sie ma włączyć? Piec jest uruchamiany poprzez 12V na pin 1. Kup sobie na ali za 3 USD (albo gdziekolwiek) moduł+pilot i odpalaj zdalnie. Ew. zwykły włącznik gdzies w kabinie umieść. Jakbyś miał słaby aku albo zwyczajnie było dość ciepło to ostatnie co chcesz to włączony piec.

Do montażu pieca nie potrzeba garażu - klucz 10 i szczypce na klipsy obejm (chyba że masz silne palce :mrgreen: ). Montaż i dostęp b. prosty. Warto tylko odpiąć rurę od intercoolera od strony egr bo ułatwia to dostęp.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Sty 02, 2019 21:29   

thomassons jakby sie nie udało naprawić to mogę odkupić uszkodzone
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Webasto do kv6 2.5 v6
Brat Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Gru 10, 2017 16:42
PiotrVN
Brak nowych postów [R75] WEBASTO
Jakie są różnice?
Kubowy Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 07, 2008 11:01
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] CDT 2.0 WEBASTO
lepti Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Gru 29, 2012 18:38
apples
Brak nowych postów [R75] Webasto
działanie
zdzisiekgiby Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Kwi 23, 2008 11:05
Maniek_gg
Brak nowych postów [R75] Webasto
Słychac tylko przelewanie paliwa, niby załącza a nie odpala
marcin_i_alunia Rover serii 75, MG ZT 207 Pią Sty 02, 2015 12:24
groszek_76



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink