Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Auto samo przyspiesza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Auto samo przyspiesza
Autor Wiadomość
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

  Wysłany: Pon Sie 02, 2010 19:00   [R75] Auto samo przyspiesza
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

dziwna rzecz zauwazylem w moim R :shock: autko czasami jakby samo przyspieszalo,puszczajac noge z gazu lub hamujac autko dalej jakby samo rwie do przodu tak jakbym dalej trzymal noge na gazie :o przy nizszych predkosciach moge puscic noge z gazu a autko ciagnie same :/ na prostej drodze,ktos sie z tym spotkal,wie co to moze byc :?:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Lis 24, 2010 20:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 02, 2010 19:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sie 02, 2010 19:29   

menior napisał/a:
dziwna rzecz zauwazylem w moim R :shock: autko czasami jakby samo przyspieszalo,puszczajac noge z gazu lub chamujac autko dalej jakby samo rwie do przodu tak jakbym dalej trzymal noge na gazie :o przy nizszych predkosciach moge puscic noge z gazu a autko ciagnie same :/ na prostej drodze,ktos sie z tym spotkal,wie co to moze byc :?:
Czy czasami nie masz również spadków obrotów podczas hamowania na biegu jałowym? Miałem coś chyba podobnego. Nie schodził mi szybko z obrotów jak odejmowałem gaz,a podczas hamowania przed światłami z większych obrotów schodził poniżej 750rpm.
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 19:54   

Rczej tego nie zauwazylem,powiedzialbym ze na odwrot,gdy hamuje obroty jakby pozostawaly ciut wyzej niz powinny


uwaga od moderatora: piszemy hamuje

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 19:40 ]
O wlasnie apples mialem na mysli takie nie schodzenie z obrotow po odjeciu gazu,natomiast podczas hamowania zeby obroty spadaly ponizej 750 to mi sie nie zdarzylo

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 19:45 ]
Pytanie do moderatora:czy kazdy przebywajacy na forum jest zobowiazany poslugiwac sie bezblednie polska ortografia? Przyznam ze po 15 latach zycia na obczyznie nie jest to proste a do slownika nie mam ochoty ciagle zagladac :roll:

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 19:54 ]
To forum motoryzacyjne czy moze prof. JANA MIODKA ? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sie 02, 2010 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 21:13   

menior napisał/a:
Pytanie do moderatora:czy kazdy przebywajacy na forum jest zobowiazany poslugiwac sie bezblednie polska ortografia? Przyznam ze po 15 latach zycia na obczyznie nie jest to proste a do slownika nie mam ochoty ciagle zagladac :roll:
Po to jest moduł sprawdzania pisowni, żeby nie pisać z bykami.
Równie dobrze ktoś może Ci napisać, że nie ma ochoty czytać Twoich postów :roll: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 22:13   

kasjopea napisał/a:
menior napisał/a:
Pytanie do moderatora:czy kazdy przebywajacy na forum jest zobowiazany poslugiwac sie bezblednie polska ortografia? Przyznam ze po 15 latach zycia na obczyznie nie jest to proste a do slownika nie mam ochoty ciagle zagladac :roll:
Po to jest moduł sprawdzania pisowni, żeby nie pisać z bykami.
Równie dobrze ktoś może Ci napisać, że nie ma ochoty czytać Twoich postów :roll: .

Jak ktos nie ma ochoty to po prostu nie czyta :razz: Takie czepianie sie jest absurdalne :/
Przeciez nikogo nie obrazam,nie przeklinam i nie jestem wulgarny! Forum ma chyba sluzyc ludziom a nie by sie stresowac ortografia i z kogos nabijac :bezradny: A jakby tu wszedl jakis cudzoziemiec slabo wladajacy naszym jezykiem to na kazdym kroku bylby poprawiany :?:
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sie 02, 2010 22:18   

menior napisał/a:
Rczej tego nie zauwazylem,powiedzialbym ze na odwrot,gdy hamuje obroty jakby pozostawaly ciut wyzej niz powinny
Wydaje mi się że jest to coś z podciśnieniami (EGR). Przeczytaj http://forum.roverki.eu/v...p=475502#475502 i zobacz czy nie masz tak u siebie.

menior napisał/a:
A jakby tu wszedl jakis cudzoziemiec slabo wladajacy naszym jezykiem to na kazdym kroku bylby poprawiany :?:
Jest VMAtas :wink:
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 22:25   

A pozatym zeby miec ten modul sprawdzania pisowni trzeba wpierw miec jakis polskie oprogramowanie w kompie,czy sie myle?
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sie 02, 2010 22:31   

I jeszcze tu było http://forum.roverki.eu/v...p=444953#444953
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 22:42   

menior napisał/a:
Jak ktos nie ma ochoty to po prostu nie czyta :razz: Takie czepianie sie jest absurdalne :/
Absurdalne to jest Twoje tłumaczenie się z lenistwa.

Zacytuję jedynie słowa ze stopki jednego z Administratorów:
Cytat:
Przestrzegając zasad ortografii i interpunkcji, wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty.


menior napisał/a:
A jakby tu wszedl jakis cudzoziemiec slabo wladajacy naszym jezykiem to na kazdym kroku bylby poprawiany :?:
Ta sytuacja chyba nie ma odniesienia do Ciebie, prawda?

menior napisał/a:
A pozatym zeby miec ten modul sprawdzania pisowni trzeba wpierw miec jakis polskie oprogramowanie w kompie,czy sie myle?
W pasku nad wiadomością obok "cytuj" nie pokazuje Ci się czerwony ptaszek?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 19:33   

kasjopea napisał/a:
menior napisał/a:
Jak ktos nie ma ochoty to po prostu nie czyta :razz: Takie czepianie sie jest absurdalne :/
Absurdalne to jest Twoje tłumaczenie się z lenistwa.

Zacytuję jedynie słowa ze stopki jednego z Administratorów:
Cytat:
Przestrzegając zasad ortografii i interpunkcji, wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty.


menior napisał/a:
A jakby tu wszedl jakis cudzoziemiec slabo wladajacy naszym jezykiem to na kazdym kroku bylby poprawiany :?:
Ta sytuacja chyba nie ma odniesienia do Ciebie, prawda?

menior napisał/a:
A pozatym zeby miec ten modul sprawdzania pisowni trzeba wpierw miec jakis polskie oprogramowanie w kompie,czy sie myle?
W pasku nad wiadomością obok "cytuj" nie pokazuje Ci się czerwony ptaszek?

Nie wiem o co chodzi z tym ptaszkiem gdy tam klikam pokazyje mi wszystko na czerwono :bezradny: .A podany przeze mnie przyklad dotyczy w pewnym sensie i mnie :!: Wyjechalem z kraju 17 lat temu majac 15 lat,wiec to chyba normalne ze moglem troche zapomniec zasady polkiej ortografi :evil: Tylko komus bardzo zarozumialemu to moze przeszkadzac

[ Dodano: Wto Sie 03, 2010 19:28 ]
KASJOPEA w podanym przez Ciebie cytacie nie pisze ze jest obowiazkiem przestrzegania zasad ortografi :!: a ja specjalnie ani z lenistwa bykow nie robie.Bez przesady nie kazdy z nas byl prymusem w szkole i mial 5-tki z polskiego,czy jest gorszy i mozna sie z niego nabijac?! to sie nazywa DYSKRYMINACJA

[ Dodano: Wto Sie 03, 2010 19:33 ]
Ps.podkresla mi wszystko na czerwono bo nie mam polskiego alfabetu w kompie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez menior Sro Sie 04, 2010 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 11:17   

menior, nikt tu nie jest zarozumiały ani nikogo nie dyskryminuje, a obowiązkiem moda jest dbanie o forum także jeśli chodzi o ortografię ... a obowiązkiem użytkowników pisanie w sposób zrozumiały ... nie czepiamy się polskich literek i sporadycznych ortów, ale czasami są takie "oczojebne" ze nie sposób przejść obok nich obojętnie ... kasjopea dyskretnie zwróciła Ci uwagę ... nie wyjechała na czerwono z opierdzielem, nie napisała ogromnymi literami ... a to że to nie forum języka polskiego nie znaczy, ze nie należy pisać na nim przynajmniej poprawnie. Jak ktoś oczekuje pomocy to niech pisze tak, żeby bez problemu można było zrozumieć o co chodzi ... a nie najpierw 3x czytać posta, i zastanawiać się "co autor ma na myśli" ... jak czytasz 5 postów to nie problem .. ale jak czytasz 200 - 300 dziennie to niestety już tak ... popatrz na to nie tylko ze swojej strony. Nie masz pojęcia jak często moderatorzy poprawiaja byki, tak, ze nawet userzy się nie orientują, że zostali poprawieni, wiec uszanuj też tą drugą stronę :ok:

Koniec offtopowania ... :ok: wracajmy do przyspieszania i hamowania :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 12:31   

Co do tematu, to moim zdaniem coś nie halo jest z potencjometrem gazu. Trzeba by go podmienić i zobaczyć czy pomoże. Ew. można by zmierzyć mu jak się zachowuje w momencie kiedy auto przyspiesza samo, tylko tu nie wiem czy to by coś kolwiek dało i czy wynik pomiaru byłby prawidłowy...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 15:10   

Rowan napisał/a:
Co do tematu, to moim zdaniem coś nie halo jest z potencjometrem gazu.
Gdyby była to wina elektryczna potencjometra pedału gazu to maiłby również problemy z przyspieszaniem. Tak mi się wydaje. :???:
Może blokuje się na cięgnach i nie odbija prawidłowo. W takim razie trochę smaru grafitowego powinno załatwić sprawę.
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 04, 2010 20:30   

Brt napisał/a:
menior, nikt tu nie jest zarozumiały ani nikogo nie dyskryminuje, a obowiązkiem moda jest dbanie o forum także jeśli chodzi o ortografię ... a obowiązkiem użytkowników pisanie w sposób zrozumiały ... nie czepiamy się polskich literek i sporadycznych ortów, ale czasami są takie "oczojebne" ze nie sposób przejść obok nich obojętnie ... kasjopea dyskretnie zwróciła Ci uwagę ... nie wyjechała na czerwono z opierdzielem, nie napisała ogromnymi literami ... a to że to nie forum języka polskiego nie znaczy, ze nie należy pisać na nim przynajmniej poprawnie. Jak ktoś oczekuje pomocy to niech pisze tak, żeby bez problemu można było zrozumieć o co chodzi ... a nie najpierw 3x czytać posta, i zastanawiać się "co autor ma na myśli" ... jak czytasz 5 postów to nie problem .. ale jak czytasz 200 - 300 dziennie to niestety już tak ... popatrz na to nie tylko ze swojej strony. Nie masz pojęcia jak często moderatorzy poprawiaja byki, tak, ze nawet userzy się nie orientują, że zostali poprawieni, wiec uszanuj też tą drugą stronę :ok:

Koniec offtopowania ... :ok: wracajmy do przyspieszania i hamowania :)

BRT slowa OCZOJEBNE I OPIERDZIELEM sa slowami wulgarnymi i jako takie nie powinny byc uzywane,przeciez tu sa tez i dzieci :razz: czepiacie sie o ch zamiast h a sami uzywacie jezyka polskiego jak papieru toaletowego :lol:

[ Dodano: Sro Sie 04, 2010 20:30 ]
Ale wracajac do tematu nasuneliscie mi pomysl skad sie wzial problem,jakis czas temu mechanik cos mi kombinowal przy pedale gazu zeby podwyzszyc nieco obroty na wolnych obrotach,i to moze byc przyczyna :roll: APPLES a gdzie mam tego smaru dac?
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 20:56   

menior napisał/a:
jakis czas temu mechanik cos mi kombinowal przy pedale gazu zeby podwyzszyc nieco obroty na wolnych obrotach
:hahaha: Obroty tylko zwiększysz komputerem.
menior napisał/a:
APPLES a gdzie mam tego smaru dac?
Pod "jabłka" cięgna.
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 04, 2010 21:20   

APPLES ale jakos mu sie udalo i bez komputera :lol:

[ Dodano: Sro Sie 04, 2010 21:20 ]
nie znam sie ale cos regulowal wlasnie przy pedale gazu,a ze mu sie udalo to widze bo sam mu pokazywalem ile ma ustawic zeby wyeliminowac denerwujace drganie kierownicy :smile:
 
 
 
iThomas 




Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Londyn



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 21:58   

Miałem kiedys podobny problem. Jak stałem na światłach i noga na hamulcu (automat) a ten obroty miał na 3000 i sam rwał sie do przodu! Strach było nim jeżdzić :) Mechanik powiedział ze coś elektronika - nie wnikałem w to naprawił i smiga :)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 22:40   

menior napisał/a:
nie znam sie ale cos regulowal wlasnie przy pedale gazu,a ze mu sie udalo to widze bo sam mu pokazywalem ile ma ustawic zeby wyeliminowac denerwujace drganie kierownicy
Podregulował na cięgnie. Komputerem zrobiłby to dokładniej i bez kombinacji.
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 04, 2010 22:43   

Pewnie tak,no wiec pozbylem sie drgania kierownicy a mam za to bardziej zrywne auto :lol: jesli to jest powodem...
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 10:57   

menior napisał/a:
BRT slowa OCZOJEBNE I OPIERDZIELEM sa slowami wulgarnymi i jako takie nie powinny byc uzywane,przeciez tu sa tez i dzieci :razz: czepiacie sie o ch zamiast h a sami uzywacie jezyka polskiego jak papieru toaletowego :lol:
No widzisz, jeden od drugiego może się zawsze czegoś nauczyć, gdy zwróci się uwagę. Brt na pewno weźmie to sobie do serca :wink:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] 190 2.5 V6 obroty rosną auto nie przyśpiesza.
kapeczul Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Kwi 28, 2018 19:50
YOBACK
Brak nowych postów [R75] auto samo sie otwiera i opuszcza szyby
BumNiko Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lut 15, 2014 14:16
BumNiko
Brak nowych postów [R75] rosna obroty i przyspiesza
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Sty 12, 2017 09:13
Jacek176
Brak nowych postów [R75][2.0,v6] Sam dodaje gazu i przyspiesza
bpilkarz Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Lip 11, 2016 17:21
karol77787
Brak nowych postów [R75] Wolniej przyspiesza na cieplym silniku
tazOR Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Gru 06, 2013 11:41
tazOR



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink