Forum Klubu ROVERki.pl :: Foto w plecy MG ZS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Wto Sie 10, 2010 18:19
Foto w plecy MG ZS
Autor Wiadomość
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 10, 2010 18:07   Foto w plecy MG ZS

Siemka
Dostałem dziisj ze SG pismo z fote ze moje auto jechal za duzo czyli 71 na 50 :(
Ale na fot nie widac ze to tern zabudowany :) i teraz Olac to czy kombinowac ko to jechał :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 10, 2010 18:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 10, 2010 18:16   

Przeczytaj ten temat:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=51962
Ja niedawno też dostałem fotkę od :dupa: strony (75 na 50). Nie olałem tego, bo za 100PLN-ów nie chce mi się szlajać po sądach i się z nimi szarpać. Na focie tego nie widać czy zabudowany, czy nie, ale w piśmie masz dokładnie podane miejsce, numer i kilometr drogi oraz czas.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 10, 2010 19:24   

Co do miejsca to małe szanse, bo oni po prostu zapisują miejsce gdzie stali i to wystarcza sądowi za dowód, bo jakby sąd nie wierzył policjantom, to od wszystkiego możnaby się tak wykpić.

Jak foto było w plecy, to, jeśli nie pamiętasz kto prowadził, i to zeznasz, to prawdopodobnie dostaniesz mandat tej samej wysokości, tylko bez punktów i z innego paragrafu - taka jest praktyka, bo teoria jest taka, że za niewskazanie kto prowadził Twoje auto możesz dostać od 50 do 500 zł, bo jest w PoRD obowiązek wskazania kierowcy na żądanie Policji i innych służb.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 10, 2010 19:40   

tronsek napisał/a:
Przeczytaj ten temat:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=51962
Ja niedawno też dostałem fotkę od :dupa: strony (75 na 50). Nie olałem tego, bo za 100PLN-ów nie chce mi się szlajać po sądach i się z nimi szarpać. Na focie tego nie widać czy zabudowany, czy nie, ale w piśmie masz dokładnie podane miejsce, numer i kilometr drogi oraz czas.


w sek w tym ze oni chca mi dac 200 i 4 punkty oraz 300 jak nie wskaze osoby ktora to prowadzila i ja za to zabule :(
no cos tam jest napisane ze to w tym i w tym miejscu ale skad ja to mam wiedziec ze to prawda w koncu tylko same drzewa sa :(
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 10, 2010 20:31   

Nie mogą Ci dać więcej niż 200PLN-ów i 4pkt karne. Taryfikator też ich obowiązuje. 300zł to poprostu straszak.
Moim zdaniem Jeżeli oddasz sprawę do sądu, to pewnie na 99% przegrasz sprawę i dojdą Ci jeszcze do zapłaty koszty procesu. Ale najlepiej jak to potwierdzi jakiś ekspert od prawa.

Słyszałem jeszcze o takim sposobie, że można było napisać wyjaśnienie, że w danym czasie autem jechały np 4 osoby i np co 5km zmieniali się za kółkiem i nie wiadomo kto w danej chwili prowadził. Wtedy dostaje się mandat do zapłaty ale bez punktów karnych (bo nie jest możliwe ustalenie kierowcy). Ale ile w tym prawdy to nie wiem :bezradny:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 10, 2010 20:36   

tronsek napisał/a:
Nie mogą Ci dać więcej niż 200PLN-ów i 4pkt karne. Taryfikator też ich obowiązuje. 300zł to poprostu straszak.
Moim zdaniem Jeżeli oddasz sprawę do sądu, to pewnie na 99% przegrasz sprawę i dojdą Ci jeszcze do zapłaty koszty procesu. Ale najlepiej jak to potwierdzi jakiś ekspert od prawa.

Słyszałem jeszcze o takim sposobie, że można było napisać wyjaśnienie, że w danym czasie autem jechały np 4 osoby i np co 5km zmieniali się za kółkiem i nie wiadomo kto w danej chwili prowadził. Wtedy dostaje się mandat do zapłaty ale bez punktów karnych (bo nie jest możliwe ustalenie kierowcy). Ale ile w tym prawdy to nie wiem :bezradny:


ale taryfikator mowi ze kwota jest od 100 do 200 a nie od 200 do 300 za przekroczenie 21-30 km/h a oni mi dowalili od razu 200 troche chamskie w koncu skad ja mam wiedziec czy ja nie wjezdzalem czy juz wyjezdzalem z tej wiochy skor sa same drzewa wiec watpie żebym robil jakies wielkie zagrozenie :)
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Sie 10, 2010 21:30   

BoloSr napisał/a:
w sek w tym ze oni chca mi dac 200 i 4 punkty oraz 300 jak nie wskaze osoby ktora to prowadzila i ja za to zabule :(

no tak, 200 zł za przekroczenie prędkości a jak nie wskażesz kierującego to kierują sprawe do sądu (czyli +~100zł koszty procesu)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 10, 2010 21:52   

BoloSr napisał/a:
skad ja mam wiedziec czy ja nie wjezdzalem czy juz wyjezdzalem z tej wiochy skor sa same drzewa wiec watpie żebym robil jakies wielkie zagrozenie
Wmyśl prawa, nie ma znaczenia, czy wjeżdżałeś, czy wyjeżdżałęś z wiochy, stwarzałeś zagrożenie czy też nie. Skoro na terenie zabudowanym, oznaczonym znakami D-42 i D-43, stwierdzono Tobie przekroczenie prędkości w przedziale od 21 do 30km/h, to należy Ci się mandat w wysokości od 100 do 200zł oraz 4pkt. karne.
Jedyne co teraz możesz "utargować" to to, że nie przyznają Tobie punktów karnych.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Sie 11, 2010 08:59   

tronsek napisał/a:
Jedyne co teraz możesz "utargować" to to, że nie przyznają Tobie punktów karnych.
Możesz jeszcze zażądać okazania zezwolenia Policji na ustawienie foto w TYM miejscu i czasie, w jakim zdjęcie zostało zrobione oraz legalizacji urządzenia. Jak wszystko będzie się zgadzać, to spróbuj się potargować, bo w końcu to 1-szy kilometr widełek a oni od razu z górnej półki :(
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sie 11, 2010 10:08   

Paul napisał/a:
Jak wszystko będzie się zgadzać, to spróbuj się potargować, bo w końcu to 1-szy kilometr widełek a oni od razu z górnej półki

dokładnie ... proponuję jak masz niedaleko to pójść osobiście i załatwić sprawę, a jak daleko, to napisz pismo z wyjaśnieniem, że było sucho, droga szeroka, brak zagrożeń a Ty załapałeś się na dolny próg z zakresu prędkości taryfikatora, wiec prosisz o obniżenie mandatu na 100PLN i przyjmujesz 4 pkt. ... u mnie zadziałało ;)

Te 300PLN bez punktów coś mi się nie zgadza ... mozesz napisać podstawe prawną ?? Ostatnio szukałem po necie i podobno została zniesiona opcja "niepamiętania" kto prowadził i mandat bez punktów ... poszperaj w necie ... ja gdzieś znalazłem info o tym ... niestety nie pamiętam gdzie to było.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 11, 2010 12:10   

http://motofinanse.pl/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 11, 2010 13:26   

takie oto pismo dostałem

pismo juz napisalem i zobaczymy co bedzie ale tez znalazlem ich na necie i moze byc ta ze nic nie ugram bo to niezla SG tylko czychaja na kase zreszta sam sobie poszukaj co wyprawiaja wpisz SG Żalno to sie przekonasz :(
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 11, 2010 13:57   

Ciufcia napisał/a:
no tak, 200 zł za przekroczenie prędkości a jak nie wskażesz kierującego to kierują sprawe do sądu (czyli +~100zł koszty procesu)

Jak się uprą to będzie sprawa o ustalenie kto prowadził, ale nie ustalą, więc będzie umorzona, a 300 zł (a nawet mogą do 500, bo na to nie ma taryfikatora) wlepią i tak w postaci mandatu za niewskazanie kierującego przez właściciela.

A jak się na to nie zgodzisz to będzie sprawa w sądzie grodzkim przegrana na wejściu (sąd doliczy 80-100 zł kosztów i zatwierdzi to co ustaliła straż).

Nie uwierzę, że jakikolwiek sąd podważy zeznanie strażników nt. miejsca ustawienia radaru, więc wybór masz taki:
- nie przyznać się i dostać 300 zł bez punktów (sprawa o przekroczenie padnie z braku dowodów i zeznań)
- przyznać się i poprosić o "łagodniejszy wymiar kary" - 100 zł zamiast 200 i zobaczyć co zrobią.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 11, 2010 14:06   

ja tam sadzic sie nie zaczynam bo mnie na to niestac a placi 300 tez nie zamierzam a pismo juz wysmarowalem i przyjmuje na klate ze to ja bo tylko ja moglem jechac w koncu zony i samochodu si enie pozycza :) wiec czekam na info czy dadza mi nizszy wymiar kary
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink