Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Awaria centralnego zamka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Awaria centralnego zamka
Autor Wiadomość
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 22:07   [R75] Awaria centralnego zamka
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam Wszystkich. Zakupiłem to fajne auto Rover 75 2.0 CDT. W aucie niesprawny jest centralny zamek, który z konsoli wewnątrz otwiera i zamyka wszystkie zamki poprawnie, a z pilota tylko otwiera. Przy próbie zamknięcia pilotem jest krótki klakson, co według instrukcji informuje o niedomkniętych drzwiach. Czujniki otwarcia drzwi umieszczone w zamkach działają poprawnie włączając oświetlenie wnętrza. Pytanie czy z oświetlenia sygnał przekazywany jest do centrali, i gdzie w tym aucie umieszczona jest centralka?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 14:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 17, 2010 22:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 10:43   

29centy napisał/a:
Pytanie czy z oświetlenia sygnał przekazywany jest do centrali, i gdzie w tym aucie umieszczona jest centralka
centralny zamek(mikrowyłaczniki w zamkach drzwi i bagażnika , oraz krańcowy maski ) i oświetlenie wewnętrzne, jest w obwodzie sterownika komfortu BCU , który umieszczono za schowkiem po stronie pasażera.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 14:05   

Dzięki za wskazanie lokalizacji sterownika. Faktycznie jest pod schowkiem, i wpięte są tam trzy wtyki ze sporą ilością kabelków. Sprawdziłem na pewnym portalu, tam te sterowniki są do kupienia. Czy kupiony sterownik będzie działał z pilotami które posiadam, oraz czy to rozwiąże problem?
A może ktoś ma pomysł co mógł bym sprawdzić.

Wielkim problemem jest brak schematów, ale szukajką nic nie znalazłem.
Proszę o pomoc.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 16:27   

29centy napisał/a:
Czy kupiony sterownik będzie działał z pilotami które posiadam, oraz czy to rozwiąże problem?
odbiorniki sygnału pilota jest w tunelu pod ręcznym lub za zegarami ( zależy od roku produkcji ).Zacząłbym od sprawdzenia pilota , odbiornika sygnału i pojedynczo zamków.Mało prawdopodobne by winny był sterownik.

[ Dodano: Sro Sie 18, 2010 16:25 ]
jest o tym na forum , poszukaj.

[ Dodano: Sro Sie 18, 2010 16:27 ]
http://forum.roverki.eu/v...light=odbiornik
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 16:33   

Rozebrałem zamek w drzwiach od kierowcy bo zauważyłem również brak sterowania zamkiem z kluczyka (kilka razy otworzył i przestał reagować). I rzeczywiście po wyjęciu zamka okazało się że mechanizm obracający wyłącznikiem nie reaguje na ruch kluczyka a to oznacza konieczność wyjęcia klamki. No i kolejna niespodzianka, po godzinie dłubania przy klamce nie udało się jej zdemontować. Wyjąłem nawet szybę, i nic. Brak mi pomysłu jak wyjąć klamkę.
SeniorA napisał/a:
Zacząłbym od sprawdzenia pilota , odbiornika sygnału i pojedynczo zamków.Mało prawdopodobne by winny był sterownik.

To też sprawdzę, zaczynając od pilota.
Pytanie: jak ponownie zaprogramować pilot (czy wyjąć baterię z pilota , czy rozłączyć akumulator-bo akumulator rozłączałem i nic się nie zmieniło) ?

Dzięki za linka.Ktoś to przeszedł, tyle że finał nie został opisany.
Ostatnio zmieniony przez 29centy Sro Sie 18, 2010 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 16:40   

29centy, tematy o zamku http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
Programowanie kluczyka http://forum.roverki.eu/v...p=255287#255287

Synchronizacja kluczyka http://forum.roverki.eu/v...p=526233#526233
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 16:52   

29centy napisał/a:
Brak mi pomysłu jak wyjąć klamkę.
Podważ delikatnie odciągając do tyłu krótką osłonkę i zdejmij ją. Następnie też odciągając klamkę do tyłu i do siebie, wyciągaj klamkę zaczynając od strony krótkiej osłonki.Pod uszczelką gumową jest śruba od kasety.Odkręć obie śruby od kasety, wcześniej wyciągnij zamek póżniej kasetę
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 17:04   

Ok, taki opis podoba mi się. Może niczego nie popsuję bardziej.

Tylko nie rozumiem z tym programowaniem pilota, bo co w przypadku wymiany baterii w pilocie - serwis ?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 17:11   

29centy napisał/a:
bo co w przypadku wymiany baterii w pilocie - serwis ?
Nie. Przeczytaj link który podałem o synchronizacji. :wink:
 
 
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 17:30   

Z opisu wynika że pilot mogę mieć niezsynchronizowany.
Ale dlaczego mając w reku zamek podłączony do kostki i zamknięty(jakby zamknąć drzwi) obracam cięgnem od kluczyka i to samo- czyli przy próbie zamknięcia klakson i nic, a otworzyć można po uprzednim zamknięciu z konsoli ?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 17:34   

29centy napisał/a:
przy próbie zamknięcia klakson i nic,
Któraś z krańcówek sygnalizuje że drzwi są nie zamknięte. Posprawdzaj wszystkie. Mogła któraś się zablokować.
 
 
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 17:45   

Sprawdziłem wszystkie drzwi w następujący sposób: po otwarciu każdych zapala się światło wewnątrz, a po zamknięciu po chwili gaśnie. Na kompie przy włączonym zapłonie też pojawia się stan otwarcia drzwi ale znika po zamknięciu.

Moje pytanie czy mikro-wyłączniki nie działają dwukierunkowo tzn. po otwarciu załączają obwód oświetlenia a po zamknięciu drugi obwód zamka?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 17:50   

29centy napisał/a:
Sprawdziłem wszystkie drzwi w następujący sposób: po otwarciu każdych zapala się światło wewnątrz, a po zamknięciu po chwili gaśnie. Na kompie przy włączonym zapłonie też pojawia się stan otwarcia drzwi ale znika po zamknięciu.
Czyli OK. Zrób synchronizacje, może pomoże.
29centy napisał/a:
Moje pytanie czy mikro-wyłączniki nie działają dwukierunkowo tzn. po otwarciu załączają obwód oświetlenia a po zamknięciu drugi obwód zamka?
Nie wiem.
 
 
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 18:00   

Czy do synchronizacji wyjąć baterię z pilota aby się zrestartował ?

Zasięg ma kilku metrów, pewnie bateria wiekowa. Może kupię nową i wymienię?
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 18:23   

29centy napisał/a:
Zasięg ma kilku metrów
kilka metrów to super zasięg dla tego autka, one tak mają.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 11:39   

29centy napisał/a:
Moje pytanie czy mikro-wyłączniki nie działają dwukierunkowo tzn. po otwarciu załączają obwód oświetlenia a po zamknięciu drugi obwód zamka?
oświetlenie wnętrza jest włączane przez BCU na podstawie stanu mikrowyłącznika (zwarty/rozwarty), który jest naciskany lub zwalniany przez stopkę mechanizmu rygla zamka (drzwi zamknięte/otwarte).Następne dwa mikrowyłączniki, monitorują położenie mechanizmu bębenka zamka ,w celu uruchomienia przez BCU silniczków zamka w czasie użycia kluczyka.29centy, gdyby było tak jak sugerujesz , to po każdym zamknięciu drzwi , następowało by zamknięcie zamka i trzeba by używać pilota lub kluczyka.
W klapie bagażnika też są dwa mikrowyłączniki , jeden w samym zamku i drugi w mechanizmie bębenka kluczyka.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 14:18   

Z tym działaniem dwukierunkowym mikro wyłącznika miałem na myśli dwie sytuacje:
1. po otwarciu drzwi zamknięcie pierwszego obwodu oświetlenia , a rozwarcie obwodu zamka uniemożliwiając jego zamknięcie
2. po zamknięciu drzwi sytuacja odwrotna ale bez samoczynnej zmiany stanu zamka

To było moim pytaniem i sugestią o mikro wyłączniku dwustanowym ponieważ przycisk na konsoli wewnątrz auta rygluje zamki pod warunkiem że przednie drzwi są zamknięte a tylne w trakcie ryglowania są otwarte. Obecnie w ten sposób zamykam auto przez tylne drzwi, a otwieram normalnie pilotem i to w sposób prawidłowy-pierwsze naciśniecie tylko drzwi kierowcy a drugie-pozostałe drzwi

A z pilota nadal nie mogę zamykać.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 15:02   

29centy napisał/a:
z pilota nadal nie mogę zamykać.
z drugiego też ?. Pytam , bo spotkałem się z przypadkiem uszkodzenia switcha od zamykania w pilocie.
Mikro wyłącznik jest wpięty do jednostronnego działania ( zał/wył ).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Czw Sie 19, 2010 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
29centy 




Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 15:26   

Mam drugi pilot, ale uszkodzony ma przycisk od zamykania. Drugi przycisk od otwierania działa. Muszę go rozebrać i naprawić bo przy naciskaniu guziczka mam wrażenie jakby pod gumką nic nie było (może mikro styk wyłamany- jeszcze nie wiem)

Kupiłem jakiś spray do elektryki. Może powinienem porozpinać wtyki i popryskać ?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 15:48   

29centy napisał/a:
przy naciskaniu guziczka mam wrażenie jakby pod gumką nic nie było
właśnie tak było w znanym mi przypadku , wykruszony był trzpień.Mikro wyłącznik ma symbol 1055.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] dźwięk zamka centralnego
markozalko Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Mar 31, 2011 21:01
markozalko
Brak nowych postów [R75] Pilot centralnego zamka
niqel Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Sty 18, 2010 20:31
niqel
Brak nowych postów [R75] Sterownik centralnego zamka
piotr1972 Rover serii 75, MG ZT 55 Sob Maj 06, 2017 02:28
MaReK
Brak nowych postów [R75] Schemat zamka centralnego
Colin1488 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Lip 14, 2009 20:16
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Siłownik centralnego zamka
satan Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Maj 02, 2008 09:55
rafalg



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink