Forum Klubu ROVERki.pl :: czy taki zakup nie ściąga na mnie jakiś problemów prawnych?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sro Sie 25, 2010 11:14
czy taki zakup nie ściąga na mnie jakiś problemów prawnych?
Autor Wiadomość
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 25, 2010 01:33   czy taki zakup nie ściąga na mnie jakiś problemów prawnych?

Witam,
Przystąpiłem do etapu prac nad pewnym pojazdem, budowany on będzie wręcz od zera. w tym celu zamiast kupować dawce bo wiadomo wyrejestrowanie itp, znalazłem człowieka co mi ze sierry odda wszystkie elementy, które mi będą potrzebne do budowy za łączną kwotę 500zł, wszystko mogę sobie brać, on chce budę(tak twierdzi) i elektrykę drzwi radio lusterka lampy. Myślę że to dobry pomysł bo odchodzi mi problem wyrejestrowania i złomowania. i tu mam 2 pytania i będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

1. Koleś sprzedaje mi części, ja daję kasę wóz do siebie, wyjmuję części, jego kolega przyjeżdża lawetą po wrak, wóz jest zarejestrowany WFZ czy WFV nie pamiętam numerów, czy to dobrze że będę miał same graty, czy muszę coś jeszcze by nie było problemów, umowa, kopia dokumentów? czy mogę poprostu zapłacić i wyjąć sobie te części? I kolejna sprawa, wóz jest zarejestrowany ma opłacone oc, itp, ale stoi na osobę od której on go kupił, mówił ze da mi dokumenty na czas jak wezmę go do siebie, ale czy nie wywinie mi tak że weźmie 500zł ja wyjmę rzeczy a on wyprze się wraku? Czy czymś ryzykuje?

2. Tak profilaktycznie mnie tknęło, że kurcze, czy jak wóz jest krojony albo coś, on mi go da, ja wyjmę gratyczy nie jest to ryzykowne??

Bardzo dziękuję wam za odpowiedz na te 2 pytania.

Pozdrawiam,
Hvil.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 25, 2010 01:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 25, 2010 10:02   Re: czy taki zakup nie ściąga na mnie jakiś problemów prawny

hvil napisał/a:

1. Koleś sprzedaje mi części, ja daję kasę wóz do siebie, wyjmuję części, jego kolega przyjeżdża lawetą po wrak, wóz jest zarejestrowany WFZ czy WFV nie pamiętam numerów, czy to dobrze że będę miał same graty, czy muszę coś jeszcze by nie było problemów, umowa, kopia dokumentów? czy mogę poprostu zapłacić i wyjąć sobie te części? I kolejna sprawa, wóz jest zarejestrowany ma opłacone oc, itp, ale stoi na osobę od której on go kupił, mówił ze da mi dokumenty na czas jak wezmę go do siebie, ale czy nie wywinie mi tak że weźmie 500zł ja wyjmę rzeczy a on wyprze się wraku? Czy czymś ryzykuje?


Moim zdaniem warto zrobić kopię umowy K-S, gdyż ona jest ostatnim dokumentem stwierdzającym prawo własności samochodu. Możesz również zrobić tak, że poprosisz o nią poprzedniego właściciela lub choćby o to, aby ją zachował. W razie problemów, problem idzie do ostatniego właściciela, na którego był zarejestrowany, a ten odbija piłeczkę umową K-S, i tak piłeczka może być odbijana, aż do człowiek, który kolejnej umowy nie ma i piłeczki nie odbie. Jeśli masz dowód, który stwierdza prawo własności i OC, to wydaje mi się, że sytuacja jest czysta.

hvil napisał/a:
2. Tak profilaktycznie mnie tknęło, że kurcze, czy jak wóz jest krojony albo coś, on mi go da, ja wyjmę gratyczy nie jest to ryzykowne??

Jeśli samochód jest kradziony, może grozić Ci sprawa o paserstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ubezpieczenia] Źródła i wyjaśnienia kwestii prawnych
Linki do stron zawierających wyjaśnienia nt. najczęściej występujących problemów
maciej Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Cze 22, 2009 13:00
maciej
Brak nowych postów [Eksmisja] Czy jest jakiś ratunek ?
memphisto Prawo i ubezpieczenia 13 Czw Sty 07, 2010 16:50
Pavel
Brak nowych postów ZUS - tyle się należy czy mnie oszukali? ;P
Matius Prawo i ubezpieczenia 3 Wto Gru 28, 2010 22:07
Matius
Brak nowych postów [rover 214 i 75KM 97r.] Niemiec stuknął mnie na parkingu.
wojtas090984 Prawo i ubezpieczenia 2 Pią Sty 17, 2014 15:14
wojtas090984
Brak nowych postów Zakup auta
zagi Prawo i ubezpieczenia 1 Pią Lut 26, 2021 07:34
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink