Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] VIN na grodzi vs. przekładka z anglika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] VIN na grodzi vs. przekładka z anglika
Autor Wiadomość
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 17:44   [R45] VIN na grodzi vs. przekładka z anglika

Witam.
Znalazłem przyjazną firmę, która podjęła się przeróbki mojego Roverka 45. Problem jednak się pojawił bo to autko ma VIN nabity na grodzi którą trzeba wyciąć i wymienić na europejską na której będzie oczywiście VIN innego roverka. Pytania:
1. Czy na europejskiej wersji Rovera 45 jest nabity VIN?
2. Wiem, że można wystąpić do urzędu komunikacji o nadanie nowego VIN ale co zrobić z tym nabitym na europejskiej grodzi?
3. Czy istnieje legalny sposób wycięcia mojego oryginalnego VINa i wspawanie go do europejskiej grodzi?

Bardzo proszę o odpowiedź bo utknąłem w miejscu.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 31, 2010 17:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 18:08   

wyciąć i przespawać, chyba szkoda zachodu bawić się w coś innego :roll:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 31, 2010 20:08   

jak wystąpisz o przebicie win bo przekładka to popłyniesz, bo według ustawy do przekładki to setki dokumentów trzeba, dokumenty ze czesci wymienione w rozporzadzeniu za niemożliwe do montowania uzywane wymieniles na nowe, że woz ma homologację na prawą i lewą strone od producenta itp. Ja nierobie 45 bo wlasnie ma litą ścianę ale co niektorzy to wycinaja grodz omijajac nr win, co prawda przy skladaniu wozu jest on lekko zachodzący na bodajrze serwo ale zostaje w tym samym miejscu, poprostu wycinasz omijajac vin, ew. przespawac albo samemu nabic w innym miejscu:D:D:D:D::D:D:D:D hehehe.
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 22:07   

No właśnie tego nie rozumiem. Dlaczego nie można po prostu wyciąć i przespawać. Przecież nr się będzie zgadzał.

Problem taki, że mój macher się tego nie chce podejmować bo jak powiedział miał już podpadówkę u policji i się teraz boi grzebać w VINie. Dlatego chciałbym mu zawieżć jakiś papier, że można wspawać mój VIN do innej grodzi.

Druga opcja: Da się kupić nową (bez nabitego numeru VIN) ścianę grodziową? Bo wtedy wystarczy w stacji diagnostycznej nabić VIN i po sprawie (przynajmniej tak myślę).?
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 31, 2010 23:15   

ale jak bez vin scianie?? i co im powiesz dlaczego zniknął win?? Wspawywać nie można bo to podlega zainteresowaniu psiarni czy wóz jest krojony, ostatnio nawet na forum forda na spocie w lublinie chłopaki coś wspominali o tym ze policja robiła nalot na warsztat i jakaś maszynka sprawdzali czy nie spawane winy.

Ogólnie to z tym trochę problem, nie da się wyciąć tak by zostawić vin w podszybiu?? Wina przespawywać to przestępstwo, zglosic sie po nowy to troche ryzyko ze sie do przekladki przyczepią tak jak powinni według prawa a nie jak robia:)

A i nie pucuj sie po urzędach w swej miejscowości że przekladka i tak dalej bo jak mówię prawidłowo do przekładki potrzeba tyle dokumentów że nawet urzędnicy nie zdają sobie z tego sprawy a tak po prostu jedziesz po przekladce na przeglad na ang blachach, nic nie mowisz tylko ze 1 przeglad on maca, placisz 90 zł i wystawia papier, w urzedzie dajesz dokumenta i gotowe, a jak sie bedzie gadać o przekladce itp to w koncu trafi się taki co zna temat i jak ja przerobił wszystkie polskie akty prawne na ten temat i wowczas pupa rozbita trzeba zmieniac miasto na rejestracje po przekladce:)

Pozdróka
Hvil, jeżdżący przełożonym 75 :mrgreen:


P.s. Pomijam fakt ze przekladki wozow z lita ścianą to trochę rzeźba.
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 09:09   

Jeszcze jedno pytanie, czy na Waszych Roverkach 45 (europejskich) są VINy również nabite?
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 18:41   

A jak by zrobic dokumentacje foto.
Poprosić tego co przekłada od potwierdzenie fotek. W razie czepiania sie policji miałbyc dokumentację że auto nie jest lewe, tylko po przekładce.
Ew. stary jak świat nr z konserwacją.
Przespawywujesz ścianę i i dajesz na całą ściane grubą warstwę konserwacji w sprayu na to wszystko dajesz matę wygłuszającą i jak coś to zwalasz na mechaniora że wygłuszeniem pozakrywał wszystko.
Policjant się czepia no to odchylasz matę w miejscu gdzie jest VIN a tam grubo konserwacja nawalone.
Nie ma śladów spawania i policjant odpuszcza.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 18:54   

Wszystkie te sposoby sa lamaniem prawa.
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 08:07   

SyntaX napisał/a:
Nie ma śladów spawania i policjant odpuszcza.

a diagnosta nie podbija przeglądu ;) wiem, że można zrobić przegląd "po znajomości" :P mi zawsze pierwsze co, to sprawdzali numery auta
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:33   

Panowie proszę kontynuować tę dyskusję na kanałach prywatnych. Gdyż sugerowanie lub nakłanianie do omijania prawa nie jest na tym forum tolerowane.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:50   

Kasjopea masz rację :)

Ja szukam LEGALNEGO sposobu załatwienia sprawy.

W każdym razie był dzisiaj rzeczoznawca i skasował 200 zł. Powiedział, że mam dwie opcje:
1. Przekłądka bez naruszania grodzi z wycięciem dziury na drążek kierowniczy. Podobno wystarczy przełożyć serwo i inne paście i nie trzeba wycinać grodzi.

2. Kupić nową bez numerów gródź i taką wspawać. Wtedy auto na lawecie wraca od mechanika, rzeczoznawca przyjeżdża jeszcze raz i jeszcze raz kasuje 200 zł i wytawia opinię, że wszystko z literą prawa się odbywa. Wtedy z tą opinią na lawecie jadę do stacji diagnostycznej i nabijają mi tam ten sam numer.

3. Autko gotowe do rejestracji.

Pytania: jak jest po angielsku ściana grodziowa?
Gdzie można kupić nową europejską ściane grodziowa do Roverka 45 z 2002 roku i za ile.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 17:46   

ściana jest lita z karoseria w tym wozie wiec raczej chyba nie da sie kupic jako element zamienny ale ja blacharzem nie jestem. Nie wystarczy wiciac dziury bo ci nie bedzie pasowala klima, pedali itp.
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 22:16   

Toma Team rocks!
830 za nową ścianę grodziową. Chyba pójdę w tym kierunku. Swoją drogą, może ktoś potwierdzić w EPC numer tej części?

Ściana grodziowa do Rovera 45 2.0 diesel z 2002, oczywiście wersja LHD. Nie mam chwilowo EPC pod ręką. Może ktoś zerknąć?
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 22:46   

poszukaj tu:
http://www.rimmerbros.co....ittings--m-2002
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 13:15   

Patrzyłem :) tylko czy to jest część nr 25 na obrazku?

Może jakiś posiadacz R45 się wypowie?

[ Dodano: Pią Wrz 03, 2010 13:15 ]
Właśnie dzwoniłem do Anglii i tak to jest ta część także jakby ktoś szukał grodzi do R45 to to jest to.

Tyle tylko, że Rimmer Bros już tego nie mają na skłądzie i mieć NIE będą. Szukam innych źródeł jak znajdę to napiszę gdzie.

I raczej na pewno zostaje opcja przez Toma Team.
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 18:46   

redcloud, spróbuj w X-part
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [wszystko, co ma koła] Przekładka Anglika
Poszukuję legalnej firmy
zippermann Prawo i ubezpieczenia 7 Wto Maj 27, 2008 13:06
piter34
Brak nowych postów [Inne] Kupno anglika
Piotrass Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lip 21, 2010 19:53
Piotrass
Brak nowych postów Rejestracja Anglika. Jaka jest w końcu prawda?
Vesper416 Prawo i ubezpieczenia 13 Nie Lip 25, 2010 23:54
Gość
Brak nowych postów [Przegląd] Przegląd "anglika"
sylwesterd Prawo i ubezpieczenia 10 Sro Sty 21, 2009 11:23
sylwesterd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink