Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Zniknął klakson
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 09:34
[MGF] Zniknął klakson
Autor Wiadomość
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



  Wysłany: Czw Lis 04, 2010 21:28   [MGF] Zniknął klakson
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Od początku znajomości z moim MGFem klakson czasem zdychał, tutki nie działały albo było słychać jak ledwo trąbi, tak syczy, zamiast dawać dźwięk pełną parą. Tutki są dwie ale jesli obydwie są od klaksonu to jedna na pewno jest martwa bo nigdy jej nie slyszalem, natomiast druga chodzila tylko czasem sie wylaczala ale za jakis czas wszystko wracalo do normy. Teraz klakson umarł. Po nacisnieciu przycisku klaksonu słychać "cyknięcie" w skrzynce z bezpiecznikami, tak jak by sie cos wlaczylo, tu pod kierownicą, ale klakson milczy. Czy możliwe że padła mi tutka/piszczałka? Czy szukać raczej jakiejś niedrożności w przewodach, co i gdzie sprawdzić? Przydał by się klakson zwlaszcza ze jest on tez podlaczony jako alarm.
Ostatnio zmieniony przez emes Wto Lis 23, 2010 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 04, 2010 21:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 04, 2010 23:08   

sprawdź najpierw przewody jak wyglądają może coś nie łączy, ew. wyciągnij trąbkę i podłącz ją na krótko i będziesz wiedział :wink:
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pią Lis 05, 2010 22:00   

wyciągnąłem trąbki, po podłączeniu do 12V jak by dawały krótki sygnał jak by probowały sie załaczyc ale potem byla cisza, natomiast po podłączeniu żaróweczki w miejsce trąbek, świeciła po naciśnieciu klaksonu wiec prąd tam był :) Co ciekawe, gdy złożyłem wszystko do kupy nagle wszystko zaczeło działać :D i teraz jest ok, więc chyba coś musiało nie łączyć. Wymieniłem też bezpiecznik STOP LIGHTS/HORN ale on akurat chyba był dobry bo światła stop działały :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink