Forum Klubu ROVERki.pl :: Tanie linie lotnicze
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Tanie linie lotnicze
Autor Wiadomość
Lisus 




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 15:56   Tanie linie lotnicze

Witam, Coraz więcej się słyszy o tanich liniach lotniczych, tylko jak to jest na prawdę? Są rózne ogłoszenia... np. Lot do Londynu za 30zł.
To jest jakaś ściema, czy na serio można kupić bilet za 30zł, zwiedzić londyn czy inne miasto i wrócić za kolejne 30zł? Bardzo mnie zastanawia ile w tych ogłoszeniach jest prawdy. Wie ktoś coś o tym?
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 15:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 16:18   

Lisus napisał/a:
To jest jakaś ściema, czy na serio można kupić bilet za 30zł, zwiedzić londyn czy inne miasto i wrócić za kolejne 30zł? Bardzo mnie zastanawia ile w tych ogłoszeniach jest prawdy. Wie ktoś coś o tym?
Niestety nie jest tak kolorowa jak piszą i reklamują. Jest zazwyczaj kilka ukrytych opłat, np: opłaty lotniskowe, dodatkowy bagaż powyżej 5kg, podatek, bilet jest Last Minute, płatności tylko w walucie obcej po niekorzystnym kursie lub bilet w jedną stronę z obowiązkowym wykupieniem w drugą za dużo większą kasę, itp. Dodatkowo tanie linie lądują na lotniku oddalonym od miasta i aby dostać się do celu trzeba wydać na dodatkowe bilety komunikacji miejskiej lub Taxi. Czasami wychodzi sporo więcej niż bilety bez "promocji". Musisz dobrze przeczytać co obejmuje cena, co gwarantuje przewoźnik, zobaczyć gdzie wylądujesz i co jest napisane pod gwiazdką. :wink:
 
 
Lisus 




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 18:32   

OK, wielkie dzięki za info.
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 19:03   

Troche sie polatalo :razz: roznymi liniami i juz nie latam tymi tanimi, po dodaniu oplat lotniskowych juz nie jest tak tanio, mniej bagazu mozna wziasc i bardzo tego pilnuja, w Polsce nie wyladujesz w Warszawie. Nie ma przypisanych miejsc wiec wsiadasz jak do PKS-u i szukasz miejsca. Samoloty maja inna konfiguracje tak ze jest 5cm mniej miejsca na nogi ,a to czuc po 3 godzinach lotu i nie rozkladaja sie oparcie . Terminal z ktorego odlatujesz jest gdzies daaaaaleko jesli to duze lotnisko, toaleta jest nie serwisowana czasem wiec nie ma gdzie sie odlac podczas lotu. I trzeba poczte sprawdzac bo zwykle zmieniaja godzine odlotu dzien wczesniej. To tak co pamietam ,nie zawsze bylo tak zle ,ale to co lata teraz UK i IRL wyglada tak mniej wiecej. Oczywiscie to najgorszy scenariusz bo nie wszystko sie na raz zdaza (tylko RyanAir masz bankowa wszystkie atrakcje), zalezy od lini. Kilka dobrych tanich lini juz nie lata .Pozdr.
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 20:27   

keczu napisał/a:
(tylko RyanAir masz bankowa wszystkie atrakcje),
A ostatnio ich prezes kombinuje, żeby jeden pilot latał ... :boisie:
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 22:19   

Paul napisał/a:
keczu napisał/a:
(tylko RyanAir masz bankowa wszystkie atrakcje),
A ostatnio ich prezes kombinuje, żeby jeden pilot latał ...

"Czy leci z nami pilot?" :mrgreen:
I kombinuja ze stojacymi miejscami na krotkich trasach, powaznie .Stoisz z jakims poddupkiem i oparciem przypiety pasami, byly fotki w gazetach. :shock:
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 23:17   

keczu napisał/a:
w Polsce nie wyladujesz w Warszawie.
Wylądujesz. Tanie linie które lądują na Okęciu (EPWA): Norwegian, Germanwings, Wizz Air, Iceland Express, Blue1, Blue Air, BMI Baby. Wszystko zależy jeszcze dokąd chcemy lecieć lub skąd przylecieć.
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 08:03   

apples napisał/a:
keczu napisał/a:
w Polsce nie wyladujesz w Warszawie.
Wylądujesz. Tanie linie które lądują na Okęciu (EPWA): Norwegian, Germanwings, Wizz Air, Iceland Express, Blue1, Blue Air, BMI Baby. Wszystko zależy jeszcze dokąd chcemy lecieć lub skąd przylecieć.

Tak jak napisalem.
keczu napisał/a:
Oczywiscie to najgorszy scenariusz bo nie wszystko sie na raz zdaza (tylko RyanAir masz bankowa wszystkie atrakcje), zalezy od lini. Kilka dobrych tanich lini juz nie lata .Pozdr.

Zadna z tych lini nie lata z IRL, a z UK tez sie sporo wycofalo, jedna czy dwie co wymieniles lataja tylko krotkie trasy wew. UK i pomiedzy IRL .Ale nie jestem pewny, przeczytam na stronach tych firm, po angielsku, ze zrozumieniem :wink: i jak bede pewny to napisze dokladnie co i jak.Pozdr.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 11:01   

keczu napisał/a:
Tak jak napisalem.
Napisałeś
keczu napisał/a:
w Polsce nie wyladujesz w Warszawie.
Więc napisałem że tanie linie lotnicze lądują na Okęciu. :smile:
keczu napisał/a:
Zadna z tych lini nie lata z IRL, a z UK tez sie sporo wycofalo, jedna czy dwie co wymieniles lataja tylko krotkie trasy wew. UK i pomiedzy IRL
Nikt nie pisał o IRL czy UK oraz o przelotach wewnętrznych. Temat dotyczy wylotów z Polski, a Londyn był przykładem. Można tanio również latać bezpośrednio, z międzylądowaniami lub przesiadkami po trasach międzynarodowych startując z Okęcia. Wymienione prze zemnie linie lądują na Okęciu i informacja jest aktualna na tyle ile to możliwe. Niektóre linie latają tylko w określonych okresach (sezonowo) często ze względu na dodatkowe koszty związane np.: z odladzaniem samolotów w okresie zimowy.
keczu napisał/a:
przeczytam na stronach tych firm, po angielsku, ze zrozumieniem
Jeżeli ze zrozumieniem to nie rozumiem :smile:
keczu napisał/a:
i jak bede pewny to napisze dokladnie co i jak.

Skończ swoje kąśliwości w moim kierunku i napisz to co jest pewne, oczywiste i na temat. Jeżeli kwestionujesz to co napisałem teraz lub pisałem kiedyś i się z tym nie zgadzasz przedstaw rzetelne i dokładne informacje na temat aby wyprowadzić mnie oraz osoby które czytają moje posty z błędu. Osobiście nie ma ochoty na dalsze dziecinne przepychanki, wysłuchiwanie przechwałek, niezrozumiałej krytyki mojej osoby, itp. więc znajdź sobie inne źródło zainteresowania. Natomiast co do mojego angielskie to nie martw się o to jak sobie radzę i na jakim poziomie znam. Nie Tobie oceniać stopień jego znajomości, a co do Twojego z pewnością można by było się również doczepić. :wink:
 
 
Lisus 




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 14:38   

apples napisał/a:
Nikt nie pisał o IRL czy UK oraz o przelotach wewnętrznych. Temat dotyczy wylotów z Polski, a Londyn był przykładem.

Tak jak napisałeś, to był tylko przykład.

Generalnie to chodzi mi o kurs Poznań->Barcelona i oczywiście Barcelona->Poznań :mrgreen:
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 15:48   

apples napisał/a:
Skończ swoje kąśliwości w moim kierunku

Nie moge, za bardzo lubie jak mi odpisujesz. Tyle detali i tresci ,ja zyje tylko po to zeby wlaczajac kompa przeczytac kolejnego posta od Ciebie. :pisze:
apples napisał/a:
wysłuchiwanie przechwałek

Z przechwalkami to nie wiem o co chodzi, ale dawaj mozemy zaczac. :kłótnia:
apples napisał/a:
więc znajdź sobie inne źródło zainteresowania

Nie ,Ty jestes moj #1. :bukiet:
apples napisał/a:
Nie Tobie oceniać stopień jego znajomości, a co do Twojego z pewnością można by było się również doczepić.

Jasne , ale rozumiem to co czytam :czytaj to:
apples napisał/a:
Jeżeli kwestionujesz to co napisałem teraz lub pisałem kiedyś i się z tym nie zgadzasz przedstaw rzetelne i dokładne informacje na temat aby wyprowadzić mnie oraz osoby które czytają moje posty z błędu.

Po co ,mam satysfakcje ze sie troche nameczyles przed kompem potwierdzajac te jakze wazne informacje. Osobiscie latam z Dublina i podalem to jako przyklad (inteligentni ludzie to zauwazyli).
Lisus napisał/a:
apples napisał/a:
Nikt nie pisał o IRL czy UK oraz o przelotach wewnętrznych. Temat dotyczy wylotów z Polski, a Londyn był przykładem.

Tak jak napisałeś, to był tylko przykład.

3-4 lata temu mialem 5 lini lotniczych do wyboru, teraz 2 i tylko jedne" tanie" ,co nie laduja w Warszawie.Pozdrawiam.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 16:30   

Lisus napisał/a:
Generalnie to chodzi mi o kurs Poznań->Barcelona i oczywiście Barcelona->Poznań
Z Ławicy (EPPO) masz bezpośrednie połączenia do Barcelony na lotniska Gironia i Reus.
Czytaj tylko dokładnie oferty przewoźników zanim kupisz bilet. :wink:



keczu, ponownie dużo i nie na temat, a tak dużo piszesz o inteligencji :roll:
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 16:49   

apples napisał/a:
keczu, ponownie dużo i nie na temat

Tak jak lubisz ,wszystko dla Ciebie. :kwiatek:
apples napisał/a:
a tak dużo piszesz o inteligencji

Tylko raz cos napisalem ,wiec to jest malo. Ale teraz pozwoli Ci to wyciac z kontekstu i napisac cos w rodzaju "malo inteligencji" czy jakos tam ,wiec dawaj.
keczu napisał/a:
3-4 lata temu mialem 5 lini lotniczych do wyboru, teraz 2 i tylko jedne" tanie" ,co nie laduja w Warszawie.Pozdrawiam.

To bylo na temat ,reszta odpowiedz na Twoje wycinki szanowny kolego - tez mozesz to wyciac i napisac cos w rodzaju ze nie jestesmy kolegami itp.jak chcesz ,ale to mnie troche zrani :stres:
Lisus napisał/a:
Generalnie to chodzi mi o kurs Poznań->Barcelona i oczywiście Barcelona->Poznań

Do Barcelony to wszystko lata. Dzis odbieralem kolege z wakacji wlasnie z Hiszpani, tydzien temu innego kolege tez z Hiszpani i nawet dziadowski Ryanair laduje na glownym lotnisku . Z Warszawa jest problem bo jest jednym z najdrozszych lotnisk w Europie. Czasem duzo taniej jest z przesiadka w Berlinie i to nie tanimi liniami .Pozdr.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 22:02   

keczu napisał/a:
Tak jak lubisz ,wszystko dla Ciebie.
keczu napisał/a:
Tylko raz cos napisalem ,wiec to jest malo. Ale teraz pozwoli Ci to wyciac z kontekstu i napisac cos w rodzaju "malo inteligencji" czy jakos tam ,wiec dawaj.
keczu napisał/a:
To bylo na temat ,reszta odpowiedz na Twoje wycinki szanowny kolego - tez mozesz to wyciac i napisac cos w rodzaju ze nie jestesmy kolegami itp.jak chcesz ,ale to mnie troche zrani
:ok2: :haha:
keczu napisał/a:
Do Barcelony to wszystko lata. Dzis odbieralem kolege z wakacji wlasnie z Hiszpani, tydzien temu innego kolege tez z Hiszpani
:grin:
keczu napisał/a:
nawet dziadowski Ryanair laduje na glownym lotnisku
Ciekawe które dla Ciebie jest główne :hmm:
Z informacji na stronie Raynera wynika że latają tylko do "Barcelony" na lotnisko Gironia. :roll: Głównym lotniskiem dla Barcelony jest Lotnisko Barcelona (LEBL), a dla Hiszpanii - Madryt Barajas, ale tam też nie lata Rayaner z Poznania. :roll:
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 08:37   

Moja zona lata WIZZAIREM z Wloch do Polski (ja tylko Roverkiem :grin: ) i bardzo sobie chwali,taniej niz np.autokarem no i oczywiscie wiele wygodniej i szybciej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Bilety lotnicze - gdzie najtaniej
wylot do Hameryki Północnej
Brt Offtopic 13 Pią Lut 13, 2009 11:29
ernesto
Brak nowych postów Tanie Nawigacje
Daraz2 Offtopic 26 Pią Maj 18, 2012 17:20
magill
Brak nowych postów SD/SDi Tanie paliwo ?
Raptile Offtopic 16 Wto Mar 22, 2011 06:34
Alexi
Brak nowych postów Czy rover'ki w Anglii sa takie tanie?
funfel Offtopic 17 Sob Lip 19, 2008 10:14
krajan32
Brak nowych postów adrspach i okolice weekend tanie noclegi
merf3 Offtopic 4 Nie Cze 26, 2011 12:43
walkie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink