Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 25] 1.4 Impression S - ubywa wody/gaśnie i śmierdzi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 25] 1.4 Impression S - ubywa wody/gaśnie i śmierdzi
Autor Wiadomość
pioteroski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Sie 29, 2010 21:40   [Rover 25] 1.4 Impression S - ubywa wody/gaśnie i śmierdzi

tak jak w temacie

kupiłem 2 tygodnie temu roverka za niewielkie pieniadze
silnik 1.4 16 V k4M

pierwszy problem jaki zauwazylem to ubywajaca woda, aczkolwiek wyciekow nigdzie nie widzialem
drugi to brak mocy, przy wyzszych prekosciach jedzie jak mul i w ogole nie przyspiesza
spalanie to min 8-9 litrow z trybie 70trasa/30miasto

a dzis rano po ok 20km wycieczce zaczal sam gasnac, ciezko odpalal i smierdzial jakby paliwem ale troche inaczej

prosilbym o jakies sugestie, dizekuje!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 29, 2010 21:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 18:55   

Dla mnie to wygląda na HGF czyli na padniętą uszczelkę pod głowicą. Dla pewności możesz sprawdzić poziom oleju czy się nie zwiększył i czy nie masz mazi w zbiorniczku lub pod korkiem wlewu oleju.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
Ostatnio zmieniony przez leszczu Pon Sie 30, 2010 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pioteroski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Sie 30, 2010 19:33   

dzis wracalem w z pracy i nagle cala woda wywalila
korek od zbiorniczka gdzies sie zagubil

patrzylem wstepnie to tak jaby gdzies u dolu silnika w okolicy rozrzadu byl wyciek ale nie jestem pewien na 100%, woda poprostu sikala w dol... taki pech
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 19:38   

pioteroski napisał/a:
korek od zbiorniczka gdzies sie zagubil

:shock: :shock: :shock: Jak to zagubił.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
pioteroski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Sie 30, 2010 19:44   

nie wiem czy sam sie nie okdrecil po tym jak go niedokrecilem czy cos:/ sam zglupialem ale tym to sie nei martwie az tak...
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Sie 31, 2010 13:05   

A ja bym sie martwił bo taki nagły wyciek wody jest zabójczy dla każdego silnika, a co dopiero aluminiowego.

Generalnie sądzac po objawach ja bym tym samochodem nie jeździł, tylko od razu udał sie do mechanika, bo inaczej murowany HGF.

Choć bardzo prawdopodobne że HGF już jest, a to są tylko objawy.
Wszystko co napisałeś może być spowodowane właśnie padniętą uszczelką.

Sprawdz czy w zbiorniczku wyrównawczym nie ma śladów oleju. Sprawdź czy olej jest czysty. Czy dymi na biało?

Jeżeli jeździsz na mieszance oleju, płynu chłodniczego i paliwa, to nic dziwnego że śmierdzi, nie ma mocy i nie chce palić.
 
 
pioteroski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Sie 31, 2010 21:54   

powiem tak:

olej jest czysty
w chlodziwie nic nie ma - korek sie znalazl o dziwo moze nie byl dokrecony i spadl

samochod w ogole nie dymil od poczatku (moze dlatego ze w ukladzie jest woda)
pali nonstop na 3 gary tak jakby jeden cylinder nie palil paliwa i dlatego smierdzi, moze swieca?
aha co do pracy silnika, ciezko odpala, jak sie juz odpali to chodzi, po dodaniu gazu i odczekaniu az zejdzie z obrotow, ma tendencje do gasniecia i nierownej pracy, wtedy ponownie ciezko go znow odpalic, ale jesli powoli zejdzie sie z obrotow uzywajac pedalu gazu wtedy nie gasnie ale wraz chodzi na 3 gary

samochodem nie jezdze

a co do wycieku, to cieknie tylko kiedy samochod juz pochodzi pare minut, czyli kiedy wlacza sie chyba duzy obieg, cieknie od strony rozrzadu, moze wlasnie pompa wody

sprzedawca mowil ze wymienial uszczelke na metalowa, moze wymienial moze nie, kwitka nie mam a wiadomo jak to jest kiedy sie wierzy obcej osobie, to samo tyczy sie rozrzadu (niby byl wymieniony przy 115tys mil) teraz mam 124tys, moze byl wymieniony bez pompy ktora wlasnie teraz kojtnela
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 10:44   

Z wywaleniem wody to może być tak, że spadł Ci korek, nie było ciśnienia w układnie i woda przedwcześnie się zagotowała. Sprawdź tą pompę. A co do metalowej uszczelki, to ma ona taki listek metalu który wystaje z pod głowicy. Jest przy "kancie" głowicy nad kolektorem wydechowym. :cool:

[ Dodano: Sro Wrz 01, 2010 10:44 ]
Aha i może leje Ci się płyn też do 4 cylindra poprzez uszczelkę kolektora dolotowego? Może masz też problem z jedna świecą...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Grzem 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 37
Skąd: Mielec



Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 12:43   Odnośnie jazdy jak muł

Sprawdź, czy silnik wchodzi na właściwe obroty (max 6800 pod obciążeniem czyli np w czasie jazdy). Skoro odkupiłeś roverka może być tak jak u mnie było że poprzednik zdemontował s-k a na lince taki cyngwajs jest i on sie kręci jak chce. U mnie wykręcał 4500 max też był muł . Po ustawieniu obrotów zmieniając położenie tego cyngwajsa problem zniknął. :idea:
_________________
Latanie jest bezpieczniejsze od jazdy po polskich drogach
 
 
pioteroski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 18:47   

dzieki zaraz posprawdzam to co napisaliscie

silnik z tego co pamietam na pierwszych biegach wkreca sie do odcinki, problem pojawia sie pozniej przy wyzszych predkosciach, nie ma mocy

wczesniej poogladalem nieco silnik i tak:

w czasie kiedy jest zimny i chodzi na luzie ledwo co pokapuje, zdjalem wiec obudowe rozrzadu, przygazowalem troche zeby nabral temperatury i widac byla jak woda sika po rolkach i pasku rozrzadu po jego wewnetrznej stronie

jesli chodzi o uszczelke dolotu, tez myslalem ze cos moze byc z nia nie tak, kupilem nawet nowa ale totalnie nei wiem jak sie zabrac za wymiane

aha, po wlaczeniu stacyjki slychac delikatne bulgotania w okolicy rolki/pompy, podobnie jest kiedy dmucha sie w korek zbiorniczka wyrownawczego, czy to mozliwe zeby taki wyciek byl w uszczelce od glowicy?

silnik jak chodzil tak chodzi dalej warczac, wiec zrobilem taki test ze w czasie pracy silnika pokolei odpinalem kazda ze swiec, za kazdym razem mialo to wplyw na prace silnika czyli mialem wrazenie ze wszystkie gary chodza, to samo jest z kolektorem, rownomiernie kazda rura sie nagrzewa i jest b goraca
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 23:54   

pioteroski napisał/a:
w czasie kiedy jest zimny i chodzi na luzie ledwo co pokapuje, zdjalem wiec obudowe rozrzadu, przygazowalem troche zeby nabral temperatury i widac byla jak woda sika po rolkach i pasku rozrzadu po jego wewnetrznej stronie

Kolego, to się jeszcze zastanawiasz co zrobić ?? :shock:
pioteroski napisał/a:
jesli chodzi o uszczelke dolotu, tez myslalem ze cos moze byc z nia nie tak, kupilem nawet nowa ale totalnie nei wiem jak sie zabrac za wymiane

Odkręcasz kolektor i wymieniasz, żadna filozofia :cool:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
pioteroski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 13:42   

sprawa na dzis dizen wyglada tak, zrobilem cala glowice (wszystkei uszczelki, rozrzad i pompe wody - wydalem fortune w anglii ale musialem wrocic w danym terminie do polski - dodam ze poprzednia uszczelka byla ok, wymieniona niedawno ale glowica nie byla planowana, ale nie puszczala mimo wszystko wody

samochod nie sprawial wiekszych problemow na drodze do polski procz tego ze... nie mial mocy, w jednej chwili byl troche zwawszy, ale chyba wraz nie taki jaki powinien byc, a w drugiej chwili jest totalnym mulem i z pedalem w podlodze jedzie max 130

przed wyjazdem silnik ciezko odpalal, chodzil nierowno i szarpal przy ruszaniu ze trzeba bylo operowac mocno sprzeglem zeby nie gasl, palil tez chyba troszke wiecej, tak z litr/dwa czyli ok 9-10l przy spokojenj jezdzie

po przebytej podrozy (2100km) duzo sie poprawilo, rzekl bym ze jest PRAWIE w normie, rano odpala tez duzo lepiej, delikatnie nim jeszcze poszarpuje w czasie jazdy, czyli wraz cos jeszcze jest nie tak, i dalej troszke muli przy wiekszych predkosciach

kable i swiecie tez wymienione, przepustnice z grubsza wyczyscilem, byl w niej na dnie stary oleisty brunatny osad/zaciek, filtr paliwa nowy, powietrza tez

moja diagnoza to sonda, ale nie mam aktualnie jej jak sprawdzic, ale moze ktos ma jeszcze jakies pomysly?
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 00:49   

Hejka, metoda sprawdzania sondy lambda była gdzieś na forum, potrzebny będzie miernik.
Ehh, dzisiaj juz nie poszukam, pora iść spać :>
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [rover 214isi] ubywa mocy
pioneer_SRT Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Sie 08, 2009 00:54
DANTE79R
Brak nowych postów [rover 25 2.0 iTD] ubywa oleju (ok 400ml na 300km !!!)
sluchawa21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Mar 31, 2011 15:17
Jugol
Brak nowych postów [rover 216 si] oleju ubywa mimo wymienionych pierscieni i re
justekbb Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Kwi 02, 2013 11:55
leszczu
Brak nowych postów [R25 2.0 IDT] Śmierdzi paliwem
MarioBross Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 54 Pon Kwi 19, 2010 08:56
Marcinus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink