Forum Klubu ROVERki.pl :: HALO ŁÓDŹ
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
HALO ŁÓDŹ
Autor Wiadomość
kruszan 




Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 13, 2015 10:17   

oj Harry, Harry
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 13, 2015 10:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 13, 2015 16:10   

Cytat:
oj Harry, Harry

tak jest :P
 
 
 
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Sob Lut 21, 2015 14:08   

Hej moze jakis maly spocik? Jutro po 16?
 
 
Yennefer 


Członek Zarządu
sekretarz


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 153
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lut 22, 2015 12:25   

To widzimy się o 16:30 na parkingu Pasażu Łódzkiego na Jana Pawła przy rondzie, a potem na łyżwy :P Kto się dołącza?

Yennefer, Margos, Harry i Ewelina
 
 
 
osarro 




Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 12:46   

Się zobaczy....może na godzinkę wdepnę :P
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
MARGOS 




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 709
Skąd: Łódź był Olsztyn

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 13:09   

Oskar, a w co wdepniesz - Chester zostawił niespodziankę :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
osarro 




Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 14:53   

Całe szczęście nie tym razem :P
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
Lysack 




Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 25, 2015 19:40   

Nie wiem gdzie napisać, a że to co chcę napisać tyczy się głównie Łodzian, to stwierdziłem, że napiszę tutaj :D

Oprócz Roverka mam Opla Astrę F - stary, poczciwy wół roboczy, prosty jak konstrukcja cepa. Jak się okazuje niekoniecznie. Auto od ponad roku cierpi na niedobór mocy i nadmierne spalanie. Wszyscy mechanicy "na czuja" chcieli wymieniać co tylko się dało. Przyznam, że w paru przypadkach uległem, zwłaszcza jeśli chodziło o elementy eksploatacyjne. Tym samym wymieniłem rozrząd, przewody zapłonowe, świece, sondę lambda...
Nic nie pomogło. Auto podpinane pod kompa - żadnych błędów. Mechanicy rozkładają ręce.

Kolejny mechanik, który się poddał w akcie rozpaczy polecił mi elektromechanika. Pojechałem do niego i już teraz mogę stwierdzić, że to dobry fachowiec. Przez godzinę rozmowy przedstawił mi wszystkie potencjalne przyczyny (o których inni mechanicy nawet nie wspominali), opisał łopatologicznie co jak działa, jakie są objawy jak działa nieprawidłowo i jakie są tego przyczyny. Wszystkie parametry z pamięci. W rozmowie czuje się, że ma się do czynienia z pasjonatem elektroniki i że gość zagłębia się w temat dotąd, aż rozwiąże problem.

Mam tylko nadzieję, że mnie nie skasuje, ale na podwórku stoją też tańsze auta, więc jest szansa, że będzie znośnie. Zresztą lepiej zapłacić troszkę więcej raz, niż tak jak do tej pory jeździć po mechanikach i u każdego płacić za coś, co nie daje większego efektu...

Jutro prawdopodobnie będę mógł odebrać auto, więc podzielę się opinią, ale wiele wskazuje na to, że mamy w Łodzi dobrego elektromechanika. Jak nie przesadzi z ceną i uda mu się rozwiązać problem, to jadę do niego z wiązką klapy w R. Do tego jeden głośnik mi nie domaga, więc też powinien coś na to zaradzić :)

To ten sam typ co gość w Szczekocinach, u którego robiłem uszczelkę pod głowicą. Tamten z kolei zajmuje się tylko silnikami serii K i też sypał parametrami z pamięci, a przewody zapłonowe wyszukał na jakimś zadupiu, bo do mojego silnika nie było już w żadnej hurtowni...
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 25, 2015 21:46   

Lysack napisał/a:
wiązką klapy w R

to moge CI naprawić :razz:
Jak Osarro pożyczy mi antenę swoją od Cb :mrgreen:

[ Dodano: Sro Mar 25, 2015 21:45 ]
a co do astry. Kompresje sprawdzali ? jaki to silnik ma 1.6 8v ? to może uszczelka pod głowicą

[ Dodano: Sro Mar 25, 2015 21:46 ]
to podaj namiary na tego elektromechanika, bo z moim problemem nie potrafią sobie poradzić
 
 
 
Lysack 




Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 25, 2015 23:05   

Harry -> uszczelka nie, sonda lambda nie, rozrząd nie, ustawienie gazu nie, żadnych błędów na kompie, filtry nowe, katalizator nie, EGR nie :) Kompresja w porządku, ciśnienie na pompie paliwa tez w porządku...

Silnik 1.4 16v :)

Elektromechanik - Łupkowa 28, tel. 603184325. Ale radzę poczekać, aż upora się z moim problemem :) Wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej :)

Żeby nie było, ze polecam kogoś niesprawdzonego :) Przetestuję na sobie :) Pierwsze wrażenie 10/10, ale ocenię w praktyce. Nie spodziewam się, że na 100% znajdzie przyczynę, ale jeśli pomierzy i wyeliminuje większość możliwości, które mu podałem, to już będę miał szacunek do gościa - bo jak na razie nikt z poprzednich mechaników nie wspominał o możliwościach sprawdzenia czy zmierzenia niektórych rzeczy, a po prostu wymieniali części.

Poważnie jestem dobrej myśli :) Fajnie się go słuchało - na tyle, że spędziłem u niego godzinę rozmawiając o sprzętach audio, gdzie ta dziedzina jest dla mnie dość obca, a i tak fajnie było się dowiedzieć :D

Aż mi się przypomniały lekcje w technikum. Na historii miałem nauczyciela, który opowiadał fakty historyczne jakby tam był. Z kolei chemik pokazywał doświadczenia na produktach codziennego użytku. Pomyślałem wtedy - "To chemia\historia mogą być takie ciekawe?" :D

Myślę, że jak ktoś opowiada z pasją to właśnie takie wrażenie się odnosi :)
 
 
osarro 




Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 05, 2015 21:25   

Hehe...antena CB dobra na wszystko łapie nie tylko zasięg ale i kable :P
Co do tego mechanika też czekam z niecierpliwością ...może w końcu ktoś by ogarnął mały temat mojego R a nie tylko spychologia gaziarz na mechanika , mechanik na gaziarza.
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
Aska85 



Dołączyła: 23 Mar 2015
Posty: 23



Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 18:56   

Może jakiś większy spocik będzie, bym się chętnie przejechała i zobaczyła jak to wygląda, a troszkę mam do Łodzi.
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 20:37   

no trzeba coś zrobić, ale jak ostatnio bywa...chętnych brak

[ Dodano: Wto Kwi 07, 2015 20:37 ]
bliżej chyba masz do Poznania
 
 
 
Yogi92 



Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 30



Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 21:30   

Jak by termin nie kolidował z pracą to też bym był chętny :)
 
 
rafał 



Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 65
Skąd: zgierz



Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 20:07   

no ja tam obserwuje forumy 3ech klubów i jak tylko termin i czas mi pasi to sie zjawiam ja np w tą sobotę napewno czasu nie znajdę ale w niedzielę bardzo chetnie ale mazdą bym był bo rover ma karę za szybę czołową :(
 
 
Ricardus 




Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 22:11   

Niedziela raczej mi odpadnie, ale sobota między godz 15 a 16 mam czas. Później niestety mam wyjazd.
 
 
osarro 




Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 22:54   

Sobotę to ja będę sie chyba spotował ale pod Częstochową :P tak na przekór...a niedziela...sie zobaczy... ;)
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
rafał 



Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 65
Skąd: zgierz



Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 06:04   

no ja tam obserwuje forumy 3ech klubów i jak tylko termin i czas mi pasi to sie zjawiam ja np w tą sobotę napewno czasu nie znajdę ale w niedzielę bardzo chetnie ale mazdą bym był bo rover ma karę za szybę czołową :(
 
 
MARGOS 




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 709
Skąd: Łódź był Olsztyn

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 19:00   

osarro, na kolanach na Jasną Górę ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rafał 



Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 65
Skąd: zgierz



Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 15:14   

Witam :) ktoś planuje jakiś spocik ?? w niedalekiej przyszłości ?? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink