Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400 LPG] Szarpanie i nierówna praca silnika!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 08:54
[R400 LPG] Szarpanie i nierówna praca silnika!
Autor Wiadomość
pablo230383 



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Suwałki



  Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 21:30   [R400 LPG] Szarpanie i nierówna praca silnika!
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: wszystkie

Witam! roverka mam od 6lat jak do tej pory sprawował się bajecznie! ale jak to w życiu..nie wszystko trwa wiecznie, teraz ma 239tys.km LPG wstawiłem rok temu STAG400.

Mam problem z silnikiem i szarpaniem, pojawiło się to już jakiś czas temu, (jeszcze przed instalacją Lpg.) silnik pracuje nierówno "podskakuje" jakby na 2-3cylind. szarpanie pojawia się przy dodawaniu jak i odejmowaniu gazu w trakcie jazdy, pozatym po odpuszczeniu pedału gazu strzela w wydech! tak samo na benz jak i na LPG..dodam że wymieniłem kable,świece, kopułke z palcem..ale to nie koniec historii..otóż byłem z tym problemem w serwisie w Białymstoku,tam powiedział elektr.że to wada czujnika wtrysku paliwa który ponoć jest w Komp.pokł.kupiłem komp wymieniłem w Wawie bo tam mają najbliżej Testbooka4 i się okazało że komp był OK! wina była sondy lambda która nie pracowala.. tak powiedzieli w serwisie..wymieniłem sondę ale krotko trwała euforia bo po 2dniach powróciło szarpanie a mi jeszcze bardziej szarpie nerw :evil: ludzie doradzcie co robić.. załamka!


Dzięki za wszelką pomoc
Pozdro
Ostatnio zmieniony przez szoso Czw Lis 18, 2010 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 21:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Emems 




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 42
Skąd: Nysa



Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 08:08   

A próbowałeś z powrotem założyć stare świece? U szwagra była podobna historia, wymienili pół samochodu, a szarpało nadal. Włożyli stare świece, problem zniknął ;)
_________________
Posiadacz Rover'a od 19.06.2009 r.
 
 
pablo230383 



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Suwałki



Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 17:30   

nie próbowałem bo je wyrzuciłem pozatym wstawiłem NGK więc powinne być dobre pozatym iskra świeciła jak ta lala i specjalnym przyrządem na diagnostyce sprawdzali kable i świece..kolega z forum polecił mi sprawdzić cewkę i czujnik walu korbowego bo często lubią płatać figle i przez to jest szarpanie..spróbuje i dam znac
 
 
grisza23 



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 93
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 00:18   

sprawdź 2 cewki: jedną "normalną" a drugą od gazu.
_________________
Kiedyś będę miał R75:)
 
 
 
pablo230383 



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pon Paź 04, 2010 19:16   

cewka daje niebieską jasną iskre po podłaczeniu świecy także wychodzi na to że OK, czujnik wału wporzo,badany oscyloskopem i zachowanie wedlug amplitudy podanej na forum,pozatym odpala silnik za dotknięciem,
Wczoraj rozerwało mi tłumik środkowy od wystrzału! co za grom sie dzieje????
normalnie strach wyruszać z domu..
czy to wina zapłonu czy sondy..czy katalizatora??chyba paliwo jest wyrzucane w wydech..albo jakies gazy się gromadzą.. :bezradny:
bo jak już wspomniałem wcześniej po dopuszczeniu gazu strzela gdzies w wydechu, jakby fajerwerek nawrzuccał do środka! oczywiście nadal szarpie..
czekam na wasze opinie.dzięki!
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Pon Paź 04, 2010 20:01   

hi
a czy sprawdzales kompresje, ja zaczal bym od tego potem podpiac komputer od lpg i posprawdzac czas wtryskow dla pb
 
 
 
pablo230383 



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Suwałki



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 19:31   

no wlasnie kompresji jeszcze nie, troche zerkalem znow pod maske..1 i 3 kabel na kopulke byl zasniedzialy..dziwne ale moze miec zwiazek bo jak motor sie zagrzeje to tak jakby chodzil tylko na 2 garach.sprawdzę ciśnienie i dam cynk.

[ Dodano: Pon Paź 11, 2010 19:31 ]
po sprawdzeniu ciśnienia wyszło 1.2 MPa na trzech cylindrach a na jednym 1.1 także jak na przebieg 240tys mechanior stwierdził że jest wporzo..natomiast miał wątpliwości co do działania poprawnego cewki także do boju! zamienię podłączę drugą..mechanik twierdził że od VW np nie pasuje..a ja czytałem tu na forum że moze być nawet od malucha..hmm
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 19:42   

Tak pasuje nawet od malucha a jeśli nie wierzy to masz poniżej zdjęcie:

Jedna cewka pojedyncza i druga podwójna (obydwie z malucha) i trzecia jako listwa zapłonowa chyba z opla.

Tak więc jak wsadzisz z malucha to pojeździsz, jeśli nie będzie pasować to będziesz miał takie objawy:
http://www.youtube.com/watch?v=ietTXALy3RE
I jak mocniej wciśniesz gaz to zacznie CI szarpać. Wtedy musisz poszukać mocniejszej. Ja jeździłem na cewce z BMW V6 z połowy lat 80 i nie było problemu.

Ja w swoim mam kompresję od 13.5 do 15.5 bara (1bar=0.1MPa), przebieg 145tys.
Na zimnym silniku wlej z 15ml oleju do cylindra i wtedy zmierz kompresję, jeśli mocno podskoczy to masz pierścienie zużyte, jeśli nie to uszczelnienie zaworów lub rozrząd przestawiony.
I od sprawdzenia rozrządu bym sprawdził, bo jeśli CI strzela to możliwe że zawory wydechowe są jeszcze otwarte w czasie pracy przez co strzela Ci.
 
 
 
pablo230383 



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Suwałki



Wysłany: Wto Lis 16, 2010 23:07   

Witam ponownnie po dość długiej nieobecności..nie znaczy to ze moje bolączki z autem się skończyły :roll: byłem u moich gazowników,wymienili filtry przestawili mapę o2 pkt. i zauważyli ciekawą rzecz,na wolnych obrotach nie pracuje ta nieszczęsna sonda lambda! po wejściu na wyższe obroty wykazuje wartości..nie kapuje o co jej biega..może to być wina sterownika??
dodam że nadal występuje szarpanie tyle że odrobinę zelżało, oni podpowiadali że może być rozszczelniony kolektor dolotowy..
Pozdro
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 00:22   

To tez jest jakies rozwiazanie. Przy takim czyms map sensor dostaje informacje o konkretnym podcisnieniu, ktore ucieka w wyniku nieszczelnosci.

Kup pianke do sprawdzania szczelnosci ukladow gazowych lub jakas inna gesta pianke (w ostatecznosci moze byc jakas supermarketowa do golenia) spsikaj kolektor i szukaj.

Sam mowiles, ze problem pojawil sie przed zalozeniem gazu ;)

A co z ta cewka? Ja od ponad roku mam nowa za 200zl kupilem i nie mam takich problemow. Przebieg niby 170tys ale kto jego wie czy nie ciut wiekszy :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
pablo230383 



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Suwałki



Wysłany: Czw Lis 18, 2010 21:14   

no właśnie oni pryskali jakimś białym preparatem w aerozolu i nic nie wynaleźli..hmm cos wspominali że wtryskiwacze mają uszczelniacze czy też oringi i że to one też mogą przepuszczać cudze powietrze..niezła zagadka, przydałaby się dobra wróżka :)
pozdro!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] nierówna praca silnika, szarpanie
luqar Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Sie 06, 2012 08:01
rafalrz1989
Brak nowych postów [r400 99' 1,6 LPG] Nierówna praca silnika
bzbroja Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Mar 24, 2010 17:22
praktis
Brak nowych postów [r400] nierówna praca silnika
daro76 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Mar 24, 2011 11:40
slax
Brak nowych postów [R45] Nierówna praca, szarpanie
mca Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Sie 31, 2007 11:03
Mariusz418
Brak nowych postów [414] nierówna praca silnika
ZiGuSs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Lip 02, 2012 12:27
ZiGuSs



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink