Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Głośniejsza praca silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Głośniejsza praca silnika
Autor Wiadomość
peroomen 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: bolesławiec



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:40   [R75] Głośniejsza praca silnika
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

witam panowie! Otóz mam taki problem juz rece rozkładam bo nie wiem co mam robic,u nas w miesie nie ma ani jednego mechanika co sie zna na roverach.Ja mam 75 2,5 V6 i mam taki problem ze wyjezdzałem do francji gdzies z 2tyg temu i cos mi na wolnych obrotach lekko popiskiwało po stronie rozrzadu,"przy kole jakby sie schylic i posłuchac to z tamtad dochodza odgłosy'' po przyjezdzie zauwazyłem ze pisk zanikł ale za to zaczał wydobywac sie dziwny odglos jakby jakies lozysko sie zacierajaca czy cos podobnego ogólnie duzo głosniej pracuje silnik od strony rzrzadu na dole.Wiem ze ciezko opisac cała sprawe póki sie nie usłyszy samemu na zywo ,ale moze naprowadzicie mnie co to moze byc lub czy ktos sie spotkal z takim czyms? i jeszcze jedno pytanko czy to moze byc padajacy rozrzad?? pozdrawiam i czekam na jakas pomoc,dziekuje:)
_________________
peres
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 11:59   

podobne objawy miałem u siebie w aucie jak padała sprężarka klimy (po jej wyłączeniu dźwięk ustawał) ale to tylko jedna z możliwości, najlepiej zdiagnozował by to mechanik i nie koniecznie znający się na roverach tylko ogólnie kumaty ;-)
... może to być też rozrząd o ile jego żywotność dobiega końca (ile ma zrobione km od wymiany?)
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
peroomen 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: bolesławiec



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 12:25   

sprawdze dzisiaj z ta sprezarka czy jest u mnie podobne a co do rozrzadu przyznam sie bez bicia auto mam około 3 miesiecy w posiadaniu a kiedy był wymieniany to nie mam pojecia moze byc nowy a moze byc na wykonczeniu.
_________________
peres
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 12:34   

peroomen napisał/a:
co do rozrzadu przyznam sie bez bicia auto mam około 3 miesiecy w posiadaniu a kiedy był wymieniany to nie mam pojecia moze byc nowy a moze byc na wykonczeniu.

w silnikach v6 wymiana rozrządu jest skomplikowana i droga często auta są sprzedawane na wyeksploatowanym rozrządzie więc warto to sprawdzić by nie narazić się ja jeszcze większe koszty, jeśli strzeli rozrząd, bo wtedy to tylko wymiana silnika!
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
peroomen 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: bolesławiec



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 12:38   

obawiam sie własnie ze to rozrzad i dlatego nie mam pojecia komu to zlecic ponewaz u nas sa sami partacze niestety.
_________________
peres
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 12:51   

peroomen napisał/a:
obawiam sie własnie ze to rozrzad
wcześniej trzeba sprawdzić rolkę napinacza i rolkę kierunkową paska wielorowkowego
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 12:53   

peroomen napisał/a:
obawiam sie własnie ze to rozrzad i dlatego nie mam pojecia komu to zlecic ponewaz u nas sa sami partacze niestety.

w tym przypadku naprawdę warto zlecić wymianę komuś kto choć raz wymieniał rozrząd w tym silniku by nie uczył się wymiany na Twoim, ja długo szukałem warsztatu który chciał się tego podjąć, bo albo nie chcieli się podejmować bo dużo pracy albo nie wiedzieli jak to zrobić
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 13:07   

peroomen, szukać możesz również fachowca od KIA. Ten silnik montowany był w KIA Carnival. :wink:
 
 
peroomen 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: bolesławiec



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 16:24   

dziekuje bardzo panowie za wszystkie odpowiedzi i w zwiazku z nimi mam kilka pytan

SeniorA- czy po sprawdzeniu rolek mozna stwierdzic jeszcze zywotnosc rozrzadu ?

Aragorn- wiem własnie u mnie w miescie juz szukałem mechaników i tak jak pisałem wczesniej jest straszna ''lipa'' ja jestem z dolnego slaska moze wie ktos gdzie znajde kogos z doswiadczeniem??

Apples-dziekuje za podpowiedz napewno sie przyda przy szukaniu fachowca

Uwaga od moderatora: kolor czerwony zarezerwowany jest dla moderatorów i administratorów forum.
_________________
peres
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Wrz 26, 2010 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 17:13   

peroomen napisał/a:
SeniorA- czy po sprawdzeniu rolek mozna stwierdzic jeszcze zywotnosc rozrzadu ?
peroomen,jeśli nie wie się kiedy był wymieniany rozrząd , to lepiej uznać , że padnięcie rolki lub paska ( przegiąć go czy nie ma pęknięć na stronie roboczej ) jest sygnałem do wymiany rozrządu , bo czasokres wymiany wielorowkowego i rozrządu jest taki sam tzn. 150 kkm lub 6 lat (co pierwsze nastąpi), chociaż jeśli silnik pracuje w ciężkich warunkach , to lepiej dokonać wymiany w okolicach 100 kkm ( lub 6 lat). Jest możliwość , że ktoś wcześniej wymienił rozrząd bez wymiany wielorowkowego - ale tego nie wiemy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
peroomen 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: bolesławiec



Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 19:27   

Seniora dziekuje bardzo za odpowiedz :) wiadomo ze kazdy próbuje naprawic auto jak najtanszymi kosztami ale takze zeby jakosc była odpowiednia dlatego mam pytanko czy ten zestaw rozrzadu co znalazłem na allegro nadaje sie do zalozenia ??

http://moto.allegro.pl/ro...1243016483.html
_________________
peres
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 20:23   

peroomen napisał/a:
Seniora dziekuje bardzo za odpowiedz :) wiadomo ze kazdy próbuje naprawic auto jak najtanszymi kosztami ale takze zeby jakosc była odpowiednia dlatego mam pytanko czy ten zestaw rozrzadu co znalazłem na allegro nadaje sie do zalozenia ??

http://moto.allegro.pl/ro...1243016483.html


tu masz orientacyjne ceny dla porównania oraz spis tego co wypadało by wymienić
http://www.roverki.pl/por...-robocizna.html
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Głosniejsza praca silnika
kranik01 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sty 04, 2012 00:52
kranik01
Brak nowych postów [R75] Głośniejsza praca silnika przy skrętach
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Kwi 10, 2010 17:21
jacekmarus
Brak nowych postów [R75]Dziwna praca silnika i jej zmiana po zgaszeniu silnika
marecki6 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Cze 08, 2016 10:53
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Zła praca silnika, niskie obroty silnika
boomi19lca Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Gru 22, 2011 15:51
joannak25
Brak nowych postów [R75] Nierówna praca silnika
marcelo0506 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Sie 25, 2008 22:23
marcelo0506



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink