Forum Klubu ROVERki.pl :: Japońskie postojówki.. co myślicie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Japońskie postojówki.. co myślicie?
Autor Wiadomość
kornik11 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: Myślenice



Wysłany: Czw Gru 24, 2009 22:46   Japońskie postojówki.. co myślicie?

Witam,

Pytanko jak w temacie, co myślicie o takich postojówkach?: LINK

Ktoś może ma takie zamontowane? Czy policja się nie będzie czepiać? :roll: Czy może lepsze LED'y??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 24, 2009 22:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 24, 2009 23:17   

Z tego co wiem żarówki nie mogą być barwione. Muszą też świecić w odcieniu białym, nie mogą np. na niebiesko.

I szczerze to jestem za takimi przepisami, już wkurzają mnie goście którzy montują sobie nie wiadomo co w światła a potem albo oślepia człowieka, albo nie wiesz co to jedzie.

Raz już tak miałem, wyjeżdżam z parkingu a że budynek obok to nie widzę czy coś nadjeżdża więc patrzy się na ulice czy zaczyna być oświetlona, jak nie to się wyjeżdża i jedzie.
Pewnego raz stoję, patrze że ulica z tamtej strony oświetlona więc stoję i czekam, czekam, czekam...
W końcu się wkurzyłem zacząłem wyjeżdżać, patrze, a koleś jeszcze z 250m dalej jest, tylko miał jakieś niebieskie ustrojstwo zamontowane i świeci daleko.

Jak dla mnie takie barwione światła to ani ładne, ani przydatne, bo na pewno widoczności nie poprawiają.

--------------------

Właśnie parę rzeczy wygrzebałem:

...zarówka ma miec atest zgodny z polskimi normami (szkło zarowki musi byc przezroczyste) i MUSI swiecic swiatłem białym - szczegolnym wyjatkiem jest swiatło przeciwmielne/przeciwmglowe.

Zgodnie z § 13. 1. rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.1999.44.432) światła, za wyjątkiem świateł drogowych nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu.. Warunki szczegółowe jakim powinny odpowiadać światła umieszczone w pojeździe zostały określone w załączniku nr 6 do wyżej wymienionego rozporządzenia.
...barwę świateł to zgodnie z wyżej wymienionym załącznikiem do rozporządzenia światła drogowe i światła mijania mogą mieć barwę białą lub żółtą selektywną. W związku z tym niedopuszczalne jest używanie świateł niebieskich w zwykłych reflektorach. Jeżeli po zastosowaniu żarówek barwa świateł mijania i drogowych będzie biała lub żółta selektywna to można uznać, że stosowanie tych żarówek jest dozwolone. Każda inna barwa jest zabroniona.


Ja wolał bym już wstawić takie żarówy czy LED'y, abym miał krystalicznie białe światło.
 
 
 
MaTiX_lama 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 49
Skąd: Tarnowskie Góry

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 24, 2009 23:35   

ADI-mistrzu napisał/a:
już wkurzają mnie goście którzy montują sobie nie wiadomo co w światła a potem albo oślepia człowieka, albo nie wiesz co to jedzie.

Moim osobistym zdaniem to ciężko będzie kogokolwiek oślepić postojówkami :razz: , no ale... ;)

ADI-mistrzu to co piszesz to bardziej chyba dotyczy świateł mijania, też się z tym zgadzam, bo też nie mogę spokojnie patrzeć, jak ktoś z naprzeciwka jedzie z jakimiś pseudo-xenonami :???:

Tyle, że temat bardziej dotyczy postojówek. I tutaj z tego co czytałem na necie są różne zadania na ten temat. Jedni mówią, że światło musi być białe, a drudzy, że może być w jakim kolorze chcesz, bo to w końcu tylko zaznaczenie swojej pozycji na drodze... A co do samych tych japońskich postojówek; osobiście nie lubię takich bajerów typu niebieskie postojówki, itp. U siebie mam zamontowane diody LED High Power 1W i bardzo ładnie to wygląda, daje to takie zimne białe światło (trochę zalatuje niebieskim). Polecam ;)
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Gru 24, 2009 23:40   

Hm.... w sumie masz racje, trochę tez z mijania poplątałem :razz:
Ale też według ustawy którą wyżej wrzuciłem (tam jest jej więcej ale skrócę), nie wolno mieć barwnych. Ogółem mówi że wszystkie światła, oprócz drogowych, przeciwmgielnych i specjalnych (jakieś koguty pewnie, kierunki czy coś) muszą mieć barwę białą lub żółtawą.
Czyli postojowe także muszą być białawe.

A najłatwiej przejść się na posterunek czy nawet zapytać się Panów policjantów, najlepiej w radiowozie, może się dalej zapytają, wtedy będzie pewność.
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Czw Gru 24, 2009 23:47   

Moie zdanie takie,
po co komu taka postojówka?
W jakim celu ją się montuje?? "tuning"??
Kto na to zwraca uwagę na ulicy że taka postojówka czy diodaLED daje inne światło??
A jeśli zauważy ten co się na tym zna to co z tego. Kierowca poczuje się lepiej w tym momencie?? Napewno takie żarówki nie poprawiają widoczności. Taka postojówka połączona z zwykła żarówką nic nie widać... a dobry kasek dla policji co by mogła się przyczepić
Jeśli producent zamontował takie jakie są niech takie pozostaną.
Poźniej bedą pytania "czemu nie świeci mi się postojówka czemu się tak czesto przepala??"
Nie chcę się wymądzać ale to moje zdanie Sam kiedyś takie cos montowałem.
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 11:09   

A ja zamontowałem sobie coś takiego http://moto.allegro.pl/it...tuning_vat.html
Oczywiście białe.Białe ledy świecące zimnym białym światłem.
Jak dla mnie z daleka auto widoczne jak na zwykłych, no może trochę gorzej(sprawdzone z około 300m podczas opadów śniegu).
Dzięki temu, że R400 ma postojówki razem z mijania to policja podczas jazdy nie widzi na jaki kolor świecą poszczególne żarówki i się nie przyczepia.
A patrząc w reflektor po założeniu ledów odniosłem wrażenie, że barwa światła jest bielsza niż kiedy miałem zwykłe żarówki :shock:

Czemu je założyłem?Mi się podoba :mrgreen: a o gustach się nie dyskutuje :wink:
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
kornik11 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: Myślenice



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 13:01   

Po przemyśleniu sprawy ja chyba też założę LEDy. Chciałbym uzyskać właśnie takie chłodne białe światło ("zalatujące niebieskim") a te japońskie jednak trochę obciachowo wyglądają :/
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 13:04   

Jak kupowałem PHILIPS BLUEVISION coś tam to w pudełku jako zestaw były dodatkowo postojówki W5W. Kolor miały błękitny a światło przez nie emitowane to takie zimne białe co w porównaniu z oryginalnie barwioną bańką H1 PHILIPSA daje dość ładny efekt prawie białego światła zarówno na drodze jak i patrząc na lampy...
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 14:05   

japońskie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jak one są z Japonii to ja z Madagaskaru

Ciny to nie to samo co Japonia nawet jeśli ludzie podobni ;)

a tak na poważnie, kup zwykłe żarówki, albo biale ledy. tylko nie niebieskie bo to oślepia
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 15:36   

kornik11 napisał/a:
Po przemyśleniu sprawy ja chyba też założę LEDy. Chciałbym uzyskać właśnie takie chłodne białe światło ("zalatujące niebieskim") a te japońskie jednak trochę obciachowo wyglądają :/


Masz lampy z homologacją na led'y? ;) :rotfl: ... a tak poważnie to tak jak filo wspomniał w5w Philips BlueVision i się czepiać nikt nie powinien bo świecą barwą zbliżoną do białej i można je dostać też osobno nie tylko w zestawie z H1, H4 itp
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 25, 2009 23:19   

chlopak chcial porady a wy tu sie klocicie czy grzebanie z zarowkami jest be czy nie:-) Jeśli postojówki będą niebieskie to cie psy przytną, ja miałem białe ledy idealnie białe, a i tak twierdzili ze są niebieskie "bo nie swieca jak zarowka "osram" poojowa wiec sa niebieskie a nie biale, nawet przykladalem kartke biala by im udowodnic, ot uparli sie. Wiec niestety w polsce jak trafisz na nadgorliwcow i tak cie przytna.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sob Gru 26, 2009 21:25   

kornik11, wsadź tam diody (białe) i spokój. :cool:
Niebieskie żarówki, chyba bym nie użył takich, dużo lepszym wyborem są diody.
dudus87 napisał/a:
tylko nie niebieskie bo to oślepia


Naprawdę oślepiają Cię światła postojowe? To w nocy masz nie ciekawie... :shock:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 00:35   

truten23 napisał/a:
kornik11, wsadź tam diody (białe) i spokój.
Niebieskie żarówki, chyba bym nie użył takich, dużo lepszym wyborem są diody.

Dokładnie. Mam 2x W5W białe LED - bardzo ładnie to wygląda i prawie nie żre prundu :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Speedy 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 434
Skąd: Owińska / Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 00:44   

ja mam też białe LED i wygląda to tak
_________________
Speedy :)
 
 
 
karino 



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 52
Skąd: Puławy



Wysłany: Wto Mar 16, 2010 13:57   

mobilki jaki symbol maja postojówki do rover 600?
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 16, 2010 14:05   

karino,
Mayson napisał/a:
Dokładnie. Mam 2x W5W białe LED - bardzo ładnie to wygląda i prawie nie żre prundu :ok:


:wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
karino 



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 52
Skąd: Puławy



Wysłany: Wto Mar 16, 2010 14:08   

gafa.....
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 16, 2010 14:14   

Ja bym takie wsadził jak by mi sie teraz moje zwykle spaliły:
Ale zimno białe :wink:

http://www.allegro.pl/sea...wcat=1&fb=1&p=1
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
karino 



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 52
Skąd: Puławy



Wysłany: Wto Mar 16, 2010 17:56   

jakie żarówki ida do podświetlenia tablicy rejestracyjnej w 600 i jakie są w halogenach?? i jak sie je wymienia?
 
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 16, 2010 18:07   

http://www.lighting.phili...ighting&lang=pl
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Niebieskie postojowki .... ???
andrzejziom Tuning wizualny 31 Pon Kwi 07, 2008 13:17
Nexus
Brak nowych postów co myślicie o czarnych alusach...?
magot1 Tuning wizualny 47 Czw Kwi 26, 2007 20:48
HaDeSsS
Brak nowych postów Co myślicie o takich lampach?
Gość Tuning wizualny 6 Czw Kwi 12, 2007 23:39
emes
Brak nowych postów Co myślicie o pasach sportowych?
zagi Tuning wizualny 6 Pią Sie 14, 2015 06:29
tuners
Brak nowych postów [R ALL] gleba za 7,50 zł co myslicie o takim knifie?
obniżanie za 7,50
memphisto Tuning wizualny 43 Pią Kwi 17, 2009 00:36
memphisto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink