Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Oświetlenie tablicy rejestracyjnej, demontaż blendy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Oświetlenie tablicy rejestracyjnej, demontaż blendy
Autor Wiadomość
fliku 




Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 36

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 08:28   Re: [R75] Oświetlenie tablicy rejestracyjnej, demontaż blend

alpacino napisał/a:
Witam,ja zastosowałem u siebie trochę inne rozwiązanie .
Wyciąłem z pleksi na wzór oryginalnych nowe szybki do podświetlenia tablicy ( zastosowałem stare oryginalne uszczelnienie ,zerwane ze starych "szybek",wywierciłem odpowiednie dziurki.
Na nowe szybki nakleiłem niebieską folię samoprzylepną (taką jak do szyb) ,dałem zwykłe rurkowe żarówki ,tylko że nie 5,a 10 watowe i efekt jest POWALAJĄCY !! !
Światło mocne o efekcie ala ksenon z lekko niebieską poświatą
Naprawdę polecam ,koszt ,żaden ,zero błędów kompa (normalna żarówka ,,stabilna)
Dokładnie jak na zdjęciu powyżej


pochwal się proszę zdjęciem
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 08:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
olekkelo 



Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 70
Skąd: Ostrzeszów



Wysłany: Pon Maj 26, 2014 19:59   

W kombi jest podobnie jak w sedanie??
i 2 sprawa od zewnątrz nie ma opcji żeby wymienić żarówki ?? przezroczyste osłonki trzymają się na śrbki cyba torx ale łby pordzewiały i nie do odkręcenia więc zostaje opcja demontażu od środka....
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Pon Maj 26, 2014 20:51   

Od środka to Ci się raczej nie uda. Jeśli łebki choć troche wystają to spróbuj złapać kombinerkami i wykręcać
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 08:37   

modraba napisał/a:
oświetlenie LED to tylko do magistrali CAN BUS. Oszukuje kompa gdyż posiada rezystor imitujący rezystancje podobna do zwykłej żarówki. Polecam tylko z radiatorem gdyż na rezystorze wydziela się duża moc w wyniku czego bardzo się nagrzewa. Bez radiatora poświeci tylko kilka dni i do kosza! na foto przedstawiam żarówkę LED dedykowana do świateł postojowych. Na czerwono zaznaczony owy rezystor. W tym przypadku 2 połączone równolegle w celu zwiększenia mocy. Rezystora nie idzie dotknąć tak wysoką osiąga temperaturę. Padnie w przeciągu kilku godzin a komputer pokarze przepaloną żarówkę.


ja używałem LEDy dedykowane do świateł postojowych i przez pół roku było ok ale po tym czasie zaczęły mrugać jak stroboskop, to samo się tyczy takich z radiatorem miałem takie zamontowane w tablicy efekt ten sam po jakimś czasie (jedyne co to nie zapaliła się kontrolka spalonej żarówki mimo że one były już uwalone, dopiero znajomy jadący za mną powiedział że mam dyskotekę na tablicy) i tak się zakończyła przygoda z led-ami
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Maj 27, 2014 14:55   

Ja już nie mam problemu z tymi żarówkami. Rozebrałem całą listwe. Osilikonowałem całą płytke, a oprawki żarówek porządnie wyczyściłem drobnym papierem ściernym. Nie wiem jak u innych , ale u mnie przewodność była tragiczna bo na oprawce to był taki osad jakby coś tam rosło :-| takie zielone. Od tamtej pory mam spokój. Ważne jest ,żeby odizolować całą instalacje od wody ,która po deszczach regularnie wszystko zalewa, aha i przy okazji zobaczyłem jak ta listwa jest badziewnie wykonana... :boisie:
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
bartekrogal 



Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 1



Wysłany: Wto Lip 29, 2014 20:54   

Założyłem diody pokazuje że spalone :| czy z rezystorem jak znajdę to przestanie
Ostatnio zmieniony przez bartekrogal Wto Lip 29, 2014 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Lip 29, 2014 21:00   

I będzie pokazywać bo diody pobierają tak mało prądu ,że dla modułu świateł nie pobierają jej wcale , a co za tym idzie pokazuje komunikat ,że spalone
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Lip 29, 2014 23:57   

jeśli kupisz z wbudowanym rezystorem to przestanie sygnalizować, że spalona, najłatwiej szukaj pod hasłem: led canbus, taka żarówka będzie miała podobną rezystancje, chociaż wyjątki się trafiają :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sie 04, 2014 08:08   

Możesz też wyłączyć sygnalizację spalonej żarówki w blendzie. Wtedy wystarczy pasek 3-5 diód na każdą komorę, bezpośrednio lutowane do przewodów zasilających przegnitą płytkę.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sob Maj 12, 2018 14:14   

miałem już dosyć "dyskoteki", raz jedna lampka świeciła, raz druga, innym razem dwie, jeszcze innym żadna - irytujące

założyłem nową listwę i jest super :)

gdyby ktoś był zainteresowany posiadam na sprzedaż nowa listwę z żarówkami (nie mam tutaj na myśli blendy tylko podświetlenie), więcej na prv lub kontakt mailowy mg_rover@outlook.com
Ostatnio zmieniony przez R75 Sro Lip 25, 2018 23:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Cze 20, 2018 19:19   

Odswierze temat.Nie moge odkrecic blendy.Obracaja sie cale sroby z nakretkami.Nie ma sposobu jak je wykrecic.Jesli wyrwe na sile jest szansa ze sie to jakos posklada,czy lepiej szukac nowej od razu?
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 20, 2018 20:04   

jesz szansa mi się obrobiły 2 z 4 nie zapomnij że jest 4 odkręć te które się da i potem odciągaj blędę tak żeby zablokowało śrubę albo podwadzi czymśżęby się nie kręciła
ja to skleiłem jakimś super glue wsadziłem śruby i potem zalałem klejem na gorąco z pistoletu dobrze rozgrzanym trzyma jak wściekłe ;) łatwo jest to zrobić bo blenda ma kształt takiego korytka i łatwo do zalać klejem aż się śruba zatopi.
_________________
:pisze:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Oświetlenie Tablicy Rejestracyjnej.
DominikR75 Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Sie 28, 2014 20:02
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] oświetlenie tablicy rejestracyjnej
dexter77 Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Paź 06, 2015 15:11
marecki6
Brak nowych postów [R75] Oświetlenie tablicy rejestracyjnej
Dlugowlosy Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Kwi 06, 2017 09:45
bociannielot
Brak nowych postów [R75] pali sie pidświetlenie tablicy rejestracyjnej
zet Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Paź 25, 2014 11:01
zet
Brak nowych postów [R75] Bezpiecznik do oświetlenia tablicy rejestracyjnej
70Marek Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Wrz 29, 2012 20:06
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink