Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200 2.0 sdi] nie pali na zimno
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maciej
Czw Lis 18, 2010 09:22
[Rover 200 2.0 sdi] nie pali na zimno
Autor Wiadomość
maciek142 



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Lublin



  Wysłany: Pon Paź 18, 2010 21:32   [Rover 200 2.0 sdi] nie pali na zimno

Witam od tygodnia jestem nowym właścicielem roverka 200 2.0 sdi 105 km z 1999roku i mam z nim pare problemów na początek największy. Nie chce palić na zimno świece są ok a przynajmniej 3 które sprawdziłem bo do 4 brak dostępu poprzedni właściciel mówił że wymienił rok wcześniej na nowe beru. Raczej wątpie żeby nie chciał palić przez jedną świecę idźmy więc dalej prąd w przewodach do świec jest taki jaki być powinien i tu się kończą moje mozliwości sprawdzania. pytałem mechaników niektórych jedni mówią kąt wtrysku drudzy że paliwo się cofa co prawda jest gruszka raz zanim odpiliłem roverka napompowałem paliwa gruszką jak mi mechanik polecił ale dalej było to samo odpalił dopiero za 3 razem i tak jest codziennie a gdy go dopale i zaraz zgasze i odpale znowu to kołat i chodzi nie mam już pomysłów a co najgorsze idzie zima. Prośba pomóżcie. a teraz mniejsza usterka wycieraczki na wolnym biegu się zatrzymują na najszybszym działają elegancko ale średni biegto stają w połowie i jak chce żeby tylko raz się ruszyły i puszczę dzwignie to też staną. Proszę o pomoc i jakąś porade np co do mechanika który zna roverka z tego co zdąrzyłem się zorientowac to pompa wtryskowa jest taka jak w VW passat 1.9 tdi 1Z wiem bo mam takiego w domu
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Paź 19, 2010 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 18, 2010 21:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Pon Paź 18, 2010 23:25   

a filtr paliwa zmieniałes? i czy nie jest czasem w baku bio ?
a co do cofania sie paliwa to załozyłbym kawałeczek przezroczystego przewodzika (wtedy byłby widac czy po zgaszeniu silnika paliwo cofa sie do baku)
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
siersciuch01 




Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 10:17   

Miałem podobny problem.. wymieniłem świece - nie pomogło , zaworek zwrotny przed filtrem paliwa - nie pomogło, nowy filtr paliwa - nie pomogło. Pojechałem na serwis Bosha ustawili kąt wtrysku, zapłon - o jeden ząbek na pasku od tego momentu zero problemów z paleniem na zimnym!
 
 
 
maciek142 



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Paź 19, 2010 20:47   [Rover 200 2.0 sdi nie pali na zimno]

kolego a ile zapłaciłeś za ustawienie kąta wtrysku i tej całej reszty czuje że też bedzie mnie czekać wizyta w serwisie bosha
 
 
 
michalR 



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: katowice



Wysłany: Sro Paź 20, 2010 14:48   

Tez mam ten model Rovera
Powinno cie to kosztować koło 100-150zł
I musi byc ok, ustal kąt na 5-6
 
 
siersciuch01 




Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Rzeszów

Rover 25

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 15:22   

Koszt razem z wymiana filtra paliwa 160zł, natomiast miałem znajmoego w serwisie w jakiś sposób potraktowali mnie łagodnie.
 
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 20, 2010 18:13   

Witam wszystkich!

Podłączę się do tematu.
W swoim R mam podobne problemy jak autor wątku, na zimnym teraz przy tych temp. co mamy po podgrzaniu świec czekam aż gasną kontrolki i jeszcze dodatkowo czekam aż przekaźnik wyda charakterystyczne pstryknięcie. Kręcę na zimnym 5-6 sek czasami do 10sek za mną biało-szara chmura dymu, pojechałem na serwis boscha, koleś mi powiedział, że kąt wtrysku jest dobrze ustawiony ;]
I też mi polecił założyć wężyk przezroczysty idący od filtra do rurki silnika.

Zaobserwowałem następujące rzeczy:
Rano silnik zimny podgrzewam świece 2-3 razy auto pali praktycznie od razu. Świece wymienione rok może 1,5 temu szt.3 HKT kupione w TomaTeam.
Po pracy raz podgrzewam świece kręcę 6-10 sek pali, za mną chmura biało-szarego dymu. Kolejnym razem gruszką pompowałęm paliwo, raz podgrzany to samo, za mną biało.
Dzisiaj rano i po pracy podgrzałem świece 3 razy auto od razu pali.

O co kaman?
Przkeaźnik świec żarowych?
Świece kiepskie?
Czy 4 (raczej na 90% nie działająca) świeca może mieć wpływ na tak ciężki rozruch? Zimą ubiegłego roku przy -20 st. po 3 podgrzaniach odpalił, zgasł i za 4 razem było ok, teraz przy takim mrozie obawiam się że może być jeszcze większy problem.
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 18:43   

Yassu, Sprawdź świece, czy wszystkie grzeją. To co opisałeś to mi wygląda na to, że któraś (lub któreś) świece padły. Ja w zeszłym roku wymieniłem 3 świece i po dwóch tygodniach dwie były uwalone. Jeżeli sie okaże, że świece dobre wymień przekaźnik (koszt ok. 10-15PLN-ów)
Jeżeli chodzi o świece to stosuj BERU 0 100 226 184. One były montowane fabrycznie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 20, 2010 19:47   

A wymieniałeś 4 świece? W sposób nienaruszający pompę, czy demontowałeś?
Jeśli chodzi o przekaźnik, może ktoś pamięta symbol/oznaczenie itd?
 
 
maciek142 



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 02, 2010 21:03   

witam zdiagnozowałem już problem w swoim roverku mianowicie był nim przekażnik świec żarowych raz załączał grzanie świec raz nie wymieniłem przekażnik i po problemie jeżeli nadal ma ktoś problemy a sprawdził wszystko inne polecam to sprawdzić najlepiej podjechać do jakiegoś elektryka który by go sprawdził u mnie raz łączył raz nie. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [r200] znowu zimno i nie pali
dozowacz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Sty 13, 2015 19:21
robsson78
Brak nowych postów [ROVER 200 ]Dmuchawa ciepło zimno
lisek1210 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Paź 11, 2016 09:41
bociannielot
Brak nowych postów [Rover 214] pali 10l
adrianek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Kwi 08, 2014 10:28
leszczu
Brak nowych postów [Rover 200 SDi ]Nie pali problem
Radoo0103 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Sie 30, 2015 10:52
m166



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink