Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprzęgło w podłodze :(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprzęgło w podłodze :(
Autor Wiadomość
dobreokulary 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 21:20   [R75] Sprzęgło w podłodze :(
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Drodzy Panowie, Drogie Panie

Bede bardzo wdzieczna za pomoc i udzielenie fachowej porady.

Model mojego samochodu: Rover 75 2002r. CDT disel

Wczoraj, wyjezdzajac spod domu, po przejechaniu kilkudziesieciu metrow, po nacisnieciu sprzegla, pedal sprzegla zostal w podlodze.

Kilku sasiadow pomoglo mi zepchnac samochod na parking pod domem. Wrocilam do domu, wlaczylam komputer i przeczytalam, zeby po prostu recznie probowac 'podniesc' pedal sprzegla. Tak tez zrobilam. Dzisiaj jadac po miescei, stanelam na skrzyzowaniu i znowu niemila niespodzianka. Pedal sprzegla zostal w podlodze. Zachowuja zimna krew i nie zwazajac na trabienie innych kierowcow, wlaczylam swiatla awaryjne, wysiadlam i znowu 'wyjelam' pedal sprzegla z podlogi.

Prosze o pomoc i informacje:
1. co sie moglo stac ze sprzeglem?
2. gdzie w Warszawie lub okolichach Warszawy moge naprawic te usterke?
3. jakie konkretnie czesci powinnam wymienic?
4. ile powinna kosztowac taka naprawa

Moje wszystkie powyzsze pytania niestety zwiazane sa z moim bardzo nieprzyjemnym dotychczasowym doswiadczeniem zwiazanym z wizytami z moim samochodem w warsztacie samochodowy.

W zeszlym roku wymienialam sprzeglo w warsztacie w Olsztynie - wiadomo kobieta, na dodatek z Warszawy, no i blondynka. Uslyszalam sporo i zaplacilam tez sporo. Szkoda gadac i wspominac, bo 'cholera' mnie bierze.

Teraz ciagle mialam uzupelniany plyn przy wysprzegliku, tuz kolo kierownicy. W koncu wpadli na to, zeby wymienic 'uszczelke' czy tez 'zakretke'.

Wymienilam tez wahacze, klocki hamulcowe i rure do intercoolera. W piatek, niecaly tydzien temu odebralam samochod od mechanika, ktory wymienial wszystkie te elementy - rozumiem, zuzycie materialu, w koncu moj Rover nie jest nowy. No, i znowu problem ze sprzeglem?!!!?

Dlatego, bede bardzo wdzieczna za pomoc w powyzszym temacie, bo moj mechanik, po wykonaniu do niego telefonu, oswiadczyl, ze nie wie co to moze byc.
Mam juz dosc i juz powoli nie mam sily do ciaglych problemow ze sprzeglem, dlatego bardzo.... bardzo prosze o pomoc inoformacyjna :)

Pozdrawia i Dziekuje :)
Monika
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 21, 2010 21:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 21:26   

Na początek sprawdź czy jest płyn w zbiorniczku.
Czy podczas jazdy ciężko wchodzą biegi ?

Złap kontakt na forum z kolegami z Wa-wy i okolic, na pewno pomogą i wskażą odpowiedni zakład naprawczy.
 
 
jesse 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 121



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 21:28   

dolej płynu i odpowietrz sprzęgło
 
 
dobreokulary 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 21:38   

[quote="mimo66"]Na początek sprawdź czy jest płyn w zbiorniczku.
Czy podczas jazdy ciężko wchodzą biegi ?

Sama tego raczej nie sprawdze, bo nie wiem jak. Jesli mialabym 'krok po kroku' to jak najbardziej.

Biegi wchodza normalnie. Wiem jak wchodza biegi w przypadku braku plynu w zbiorniku, lub tez jak nie wchodza, bo 2 razy mialam samochod holowany do warsztatu.

Dlatego zmeczona juz jestem ciaglymi problemami z tym cholernym sprzeglem.

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 21:38 ]
jesse napisał/a:
dolej płynu i odpowietrz sprzęgło



Dziekuje, mam nadzieje, ze tym razem moj mechanik bedzie wiedzial jak skutecznie naprawic sprzeglo.
 
 
jesse 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 121



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 21:56   

pompka sprzęgła do wymiany i parę stówek do wydania .
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 22:01   

Na początek jak koledzy radzą dolałbym płynu do pompki sprzęgła, odpowietrzył i jeździł. Tylko za bardzo nie męcz sprzęgła, czyli na postoju nie trzymaj nogi w podłodze na biegu, tylko daj odpocząć nodze i wrzuć na luz i puść sprzęgło. To wiele pomoże w użytkowaniu. Co raz pod pompuj pedał sprzęgła ( 2-3 wciśnięcia ). Jeżeli sama nie wymienisz płynu, zwykły mechanik poradzi sobie z tym. Powiedz, żeby odpiął moduł LSM ( od świateł ) będzie miał lepszy dostęp i nie będzie marudził, że ciężki dostęp. Roboty jest na 20-30 minut. Kiedyś zapłaciłem za to 40 zł pod Warszawą, teraz robię sam :)
 
 
 
dobreokulary 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 22:32   

jesse napisał/a:
pompka sprzęgła do wymiany i parę stówek do wydania .


OMG.... nowa pompka kosztuje okolo 800-900pln... fakt, mocny wydatek!

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 22:32 ]
se7en86 napisał/a:
Na początek jak koledzy radzą dolałbym płynu do pompki sprzęgła, odpowietrzył i jeździł. Tylko za bardzo nie męcz sprzęgła, czyli na postoju nie trzymaj nogi w podłodze na biegu, tylko daj odpocząć nodze i wrzuć na luz i puść sprzęgło. To wiele pomoże w użytkowaniu. Co raz pod pompuj pedał sprzęgła ( 2-3 wciśnięcia ). Jeżeli sama nie wymienisz płynu, zwykły mechanik poradzi sobie z tym. Powiedz, żeby odpiął moduł LSM ( od świateł ) będzie miał lepszy dostęp i nie będzie marudził, że ciężki dostęp. Roboty jest na 20-30 minut. Kiedyś zapłaciłem za to 40 zł pod Warszawą, teraz robię sam :)



Baaaaardzo dziekuje za info co i jak... :) Oj, juz od dawna nie 'mecze' sprzegla. Niestety, sama tego nie zrobie, bo sie boje, ze cos pomyle. Pewnie jest to bardzo proste.

Znalazlam na forum cos takiego:

http://roverki.pl/index.p...cle/21-inne/480

Chyba wydrukuje to mojemu mechanikowi. Mam nadzieje, ze w koncu zrobi wszystko jak nalezy... :)
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 22:36   

Zgłoś się do Rovana. Podobno regeneruje pompkę.
 
 
 
jesse 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 121



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 22:41   

ten link ci się na nic nie przyda pompka nie trzyma ciśnienia ,pokazuje tylko jak dolać plyn i gdy cieknie oringiem.

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 22:41 ]
Boncky regeneruje .ale jest ze śląska
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 23:13   

ROVAN nie regeneruje pompek. Wiem, że kiedyś chciał sprzedawać gotowe zestawy do samodzielnego montażu ale na pompie BMW. PS wstaw pompę od BMW koszt 140 zł.
 
 
dobreokulary 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 23:34   

kerbi napisał/a:
ROVAN nie regeneruje pompek. Wiem, że kiedyś chciał sprzedawać gotowe zestawy do samodzielnego montażu ale na pompie BMW. PS wstaw pompę od BMW koszt 140 zł.


Dziekuje za odpowiedz :) Jesli to prawda, to jest to fantastyczna wiadomosc :)

Bede wdzieczna za wiecej informacji o pompie od BMW, tzn. z jakiego modelu, ktory rocznik BMW itd? Pelne informacje o tym, co dokladnie mam kupic, poniewaz chcialabym uniknac bledu i ciaglego przedluzania sie problemu, ze sprzeglem, ktory ciagnie sie juz od roku...!!!

Ciekawa jestem czy mechanik bedzie wiedzial jak ja zamontowac?
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 23:37   

dobreokulary, zobacz to: http://forum.roverki.eu/v...p=476649#476649
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
dobreokulary 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 23:54   

kasjopea napisał/a:
dobreokulary, zobacz to: http://forum.roverki.eu/v...p=476649#476649


Dziekuje :)
Wlasnie sie zastanawiam co wybrac, regeneracje, czy nowe sprzeglo od BMW.

Pozdrawiam :)
Monika

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 23:54 ]
jesse napisał/a:
ten link ci się na nic nie przyda pompka nie trzyma ciśnienia ,pokazuje tylko jak dolać plyn i gdy cieknie oringiem.

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 22:41 ]
Boncky regeneruje .ale jest ze śląska


Dziekuje, juz napisalam do w/w email. Mam nadzieje, ze odpowie :)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Paź 22, 2010 18:11   

jesse napisał/a:
pompka sprzęgła do wymiany i parę stówek do wydania .
Nie koniecznie pompka.


dobreokulary, sprawdź czy to faktycznie pompka cieknie czy wysprzęglik. Pompkę sprawdzisz dotykając ją ręką. Jak się poci i przecieka to wyczujesz ręką. Przed sprawdzeniem dobrze wytrzyj do sucha, a następnie powciskaj kilkakrotnie sprzęgło. Wysprzęglik też możesz sprawdzić sama i zrób tak jak napisałem w poście http://forum.roverki.eu/v...p=495526#495526 . Na razie nic nie kupuj i nic nie zamawiaj. Najpierw sprawdź i napisz co zauważyłaś. :wink:

[ Dodano: Pią Paź 22, 2010 18:11 ]
Dodatkowo zobacz czy nie puszcza płynu w miejscach zaznaczonych na zdjęciu http://forum.roverki.eu/v...p=550850#550850 numerami 2 i 3. Rurki widać po otwarciu maski i są na górnej części skrzyni biegów http://forum.roverki.eu/v...p=528560#528560
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75]Sprzęgło w podłodze.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 18 Czw Mar 24, 2016 19:19
sknerko
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło w podłodze pomocy !!
Rvs123 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Cze 26, 2017 23:16
MaReK
Brak nowych postów [R75] Woda w podłodze
Mr.Oven Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lis 08, 2016 03:18
mack007
Brak nowych postów [R75 / ZT-T] Woda w podłodze?
loopo Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Cze 27, 2013 12:14
loopo
Brak nowych postów [R75] Woda na podłodze.
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 17 Wto Lip 07, 2015 09:33
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink