Forum Klubu ROVERki.pl :: ROVER 416si montaż kompresora eaton m62
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
ROVER 416si montaż kompresora eaton m62
Autor Wiadomość
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Paź 27, 2010 10:42   

lepiej dobrac kolko o innej srednicy tak zeby ladowalo do okreslonej wartosci
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 27, 2010 10:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 11:21   

a może spróbować dostać tłoki od 1.8Turbo?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 27, 2010 12:01   

dolicz zakup kół pasowych albo wytoczenie ich u tokarza na pasek do eatona. my montowalismy do merolowskiego kompresora czerokie kolko i trzeba bylo napedowe kolo pasowe tez sobie nowe wytoczyc, natomiast jesli robisz na zwyklych paskach to kupujesz poprostu kolo pasowe silnika z klima czy moze juz masz takie ze jeszcze jedno wolne na pasek miejsce i tylko do kompresora dorabiasz.

A i komputer by się przysał jakis uzywany okolo 600zł i szerokopasmówka 500zł.

Wiec co by nie patrzec tysiaczek minimum wiecej.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 12:11   

Maju1987 napisał/a:
W razie czego wyjmę instalacje i sprzedam albo włoże do innego auta.

obyś tylko zdążył to wyjąć przed rozpadnięciem się silnika :lol:
Maju1987, koniecznie napisz ile na tym ujechałeś bo jestem ciekaw :wink:
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 16:50   

Kolego nie policzyłeś jeszcze zmiany uszczelki głowicy i odprężenia silnika jak zrobisz to bez planowania to w tysiączku się zamkniesz z tym ;) więc napisałeś jakąś 1/3 kosztów :P zawsze tak się wydaje to tanie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Maju1987 



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Paź 27, 2010 17:29   

chciałem zamontowac eatona na dłuższym pasku - tak jak mam teraz tylko dołożyc kompresor jako jeszcze jedna rolke - tylko nie wiem czy tak moze byc. co wy na to ?? ???

A pozatym musze montowac do tego jakis sterownik czy bez sterownika tez da rade - mój kumpel ma turbo w hondzie bez żednego sterownika i wszystko działa poprawnie...??????

Myśle że sondy szerokopasmowej nie potrzebuje ale nie jestem tego pewien do końca.
Zastanawia mnie najbardziej komputer sterujacy - sprobował bym to zrobic i wyregulowac bez sterownika. Tylko nie jestem pewien jak zapłon.
Czy bedzie to działało na seryjnym zapłonie czy trzeba go bedzie przyspieszyc albo opoźnic???????

No i wcześniej pytałem czy można nadmiar doładowania upóścic zaworem czy trzeba koniecznie koło odpowiednie do kompresora dorabiac zeby osiagnac odpowiednie doładowanie.???????? A moze ktos wie jakie doładowanie osiągne na seryjnym kole kompresora?????
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 18:55   

Maju1987 napisał/a:
A moze ktos wie jakie doładowanie osiągne na seryjnym kole kompresora?????

wystarczająco duże, żeby zabić ten silnik..
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Martti 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 26
Skąd: Legionowo



Wysłany: Sro Paź 27, 2010 19:25   

Maju1987 napisał/a:
chciałem zamontowac eatona na dłuższym pasku - tak jak mam teraz tylko dołożyc kompresor jako jeszcze jedna rolke - tylko nie wiem czy tak moze byc. co wy na to ?? ???

Pewnie, ze moze, zwykle tak sie wlasnie robi. Kolo kompresora w linii z innymi kolami pasowymi i dajemy dluzszy pasek. Czasem tak sie uda podpasowac, ze kompresor robi za jakas rolke prowadzaca, ktora demontujemy.

Cytat:

A pozatym musze montowac do tego jakis sterownik czy bez sterownika tez da rade - mój kumpel ma turbo w hondzie bez żednego sterownika i wszystko działa poprawnie...??????

Mozesz pokusic sie o wystrojenie tego na seryjnym kompie, ale czy ktos to ogranie?
Tak wiec jakas swinka bedze pewnie tansza w koncowym rozliczeniu. Moze kumpel ma wystrojone na seryjnym kompie? Ale jesli rzeczywiscie to jakos dziala, musial miec zmienione mapy.

Cytat:

Myśle że sondy szerokopasmowej nie potrzebuje ale nie jestem tego pewien do końca.
Zastanawia mnie najbardziej komputer sterujacy - sprobował bym to zrobic i wyregulowac bez sterownika. Tylko nie jestem pewien jak zapłon.
Czy bedzie to działało na seryjnym zapłonie czy trzeba go bedzie przyspieszyc albo opoźnic???????

Sondy nie potrzebujesz, przynajmniej nie na stale - wystarczy do strojenia, ale stroic nie chcesz, wiec wogole szerokopasmowka nie bedzie potrzebna.
Czy dasz rade zaplonem? Nie wydaje mi sie, seryjny komp w jakims przedziale moze i sie dostosuje do nadcisnienia, ale potem? albo przejdzie w tryb serwisowy, albo nie doleje wiecej paliwa, czyli tloki ci splyna.

Cytat:

No i wcześniej pytałem czy można nadmiar doładowania upóścic zaworem czy trzeba koniecznie koło odpowiednie do kompresora dorabiac zeby osiagnac odpowiednie doładowanie.???????? A moze ktos wie jakie doładowanie osiągne na seryjnym kole kompresora?????


Najwygodniej bedzie zastosowac jakis zawor upustowy, bo teraz to tak naparwde nie wiesz
ile moze ci on napompowac. Ogladales mapy wydajnosci przy zadanych obrotach?
A znasz zapotrzebowanie silnika na powietrze?

Eatony z merca zwykle mialy sprzeglo elektromagnetyczne, tak by zalaczaly sie przy zadanych obrotach, tym tez mozna sie posilkowac.

Tak czy inaczej bede kibicowal projektowi. :smile:

pozdro,
Martti
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 27, 2010 20:52   

jak wystroi sam swinke bez szerokopasmowki??:) z goła cieżkie. Kompresor to nie turbina, daje stale cisnienie od obrotów wiec blow off troche bez sensu, on jest poto jak turbo sie zabardzo rozkreca czy przy zamknieciu przepustnicy, jak sie nadal kreci, na kompresorze wzrost doladowania jest prawie liniowy w stosunku do obrotow:) DV dobrane od jakiegos wozu na konkretnym cisnieniu spuszczajace jak juz, a poza tym lepiej ustawic kompresor na max ladowanie przy max obrotach niz zeby za duzo ladowal i spuszczac zaworem.
 
 
Maju1987 



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Paź 28, 2010 17:57   

Cytat:
Ogladales mapy wydajnosci przy zadanych obrotach?
A znasz zapotrzebowanie silnika na powietrze?


Nie wiem za bardzo gdzie takich map wydajności szukać :/
Ani tym bardziej nie mam pojęcia jakie jest zapotrzebowanie silnika na powietrze.

Wiem tylko że zamontowałem narazie filtr stożkowy - przez jakiś czas wszystko było ok.
A teraz jak daję gwałtownie gazu to auto sie dławi - tak jakby nie dostawał tyle paliwa co potrzebuje. Dostaje sporo wiecej powietrza a chyba nie chce dolac paliwa.
Mam calutki nowy zapłon (świece, kable, kopułka, palec, cewka). Wydaje mi sie że katalizator siadł - bo rozwaliło sie aż elastozłącze na wydechu i strzela w nim strasznie.
Ale tego narazie nie naprawiam - bo cały nowy przelotowy wydech sobie wyspawam.
Może ktoś sie z czymś takim spotkał ?? ?? :shock: ((( JAk było ciepło to nic mu sie nie działo a teraz jak powietrze dostaje chłodniejsze to dostaje go wiecej i wydaje mi sie że problem tkwi w układzie paliwowym.....

[ Dodano: Czw Paź 28, 2010 17:56 ]
No chyba że przez rozwalony wydech sonda mi świruje i przez to auto auto nie działa prawidłowo???????????

[ Dodano: Czw Paź 28, 2010 17:57 ]
temató jest sporo na temat tego co sie dzieje u mnie - tylko że nic konkretnego. Wywalę katalizator i zobacze - ale wydaje mi sie że problem tkwi gdzie indziej....
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Paź 28, 2010 18:30   

to nie kat chyba ze masz go zatkanego... prawdopodobnie dolot tez nie bo z taka niewielka zmianą komp sobie spokojnie poradzi mimo ze faktycznie mocno dodatniej temp. komputer daje mniej paliwa niż przy temp około zera gdzie mieszanka musi być bogatsza ale to logiczne.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
rodi_ 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 635
Skąd: Cork, Sokolka

MG ZT

Wysłany: Czw Paź 28, 2010 20:25   

Jak nic musisz zmieniac skrzynie na PG1. r65 nie wytrzyma nawet 130KM. A przekladka skrzyni to kolejne kilka stowek, skrzynia, rozrusznik, ciegna zmiany biegow, polosie, kolo zamachowe od 1.8 i nowe sprzeglo oczywiscie.
tak czy siak, powodzenia
_________________
Don't drink and drive, just smoke and fly
 
 
 
Martti 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 26
Skąd: Legionowo



Wysłany: Czw Paź 28, 2010 21:07   

Maju1987 napisał/a:


Nie wiem za bardzo gdzie takich map wydajności szukać :/
Ani tym bardziej nie mam pojęcia jakie jest zapotrzebowanie silnika na powietrze.

Wiem tylko że zamontowałem narazie filtr stożkowy - przez jakiś czas wszystko było ok.
A teraz jak daję gwałtownie gazu to auto sie dławi - tak jakby nie dostawał tyle paliwa co potrzebuje. Dostaje sporo wiecej powietrza a chyba nie chce dolac paliwa.
Mam calutki nowy zapłon (świece, kable, kopułka, palec, cewka). Wydaje mi sie że katalizator siadł - bo rozwaliło sie aż elastozłącze na wydechu i strzela w nim strasznie.
Ale tego narazie nie naprawiam - bo cały nowy przelotowy wydech sobie wyspawam.
Może ktoś sie z czymś takim spotkał ?? ?? :shock: ((( JAk było ciepło to nic mu sie nie działo a teraz jak powietrze dostaje chłodniejsze to dostaje go wiecej i wydaje mi sie że problem tkwi w układzie paliwowym.....



Moze zacznij od tego, masz wresz identyczny przypadek.

http://www.racingforum.pl...showtopic=76570


A wracajac do obecnych problemow. Poprzez samo zalozenie stozka, silnik nie zassie wiecej powietrza, tylko bedzie mu latwiej. Poza tym tanie stozki maja to do siebie, ze srednio filtruja powietrze, czesc brudu dostaje sie do ukladu.
Do tego efekt z zalozenia stozka, bez odpowiedniego ukladu dolotowego, bez wydechu, bez odgrodzenia go od cieplego powietrza w komorze silnika jest zaden.
Jedno z pism zrobilo test na hamowni, wynik od wartosci ujemnych po bodajze max 1,8KM.
Wiecej ci da porzadny olej, czyste filtry, czy sprawna regulacja.
Napraw uklad wydechowy, a potem sprawdz sonde lambda, jest szansa, ze juz nie dziala.

powodzenia,
Martti
 
 
Gekus 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 161
Skąd: Kraków, Nowa Huta



Wysłany: Czw Paź 28, 2010 22:05   

Moim zdaniem nie opłaca się przerabiać ROVERkoskiego silnika, lepiej kupić np. Honde CRX z VTEC o mocy 150km pod maską i przełożyć serducho z całą resztą (skrzynka itp.) do ROVERka ;)
Za Hanię zapłacisz nie więcej jak 10tys. (tak myśle :lol: ) a co do przekładki to nie powinno być jakichś problemów, a co do kosztów, to ja się na tym nie znam niestety:)

Pozdro :mrgreen:
 
 
 
Foczes 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 101
Skąd: Kalisz

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 00:57   

Odgrzewam

rodi_ napisał/a:
Jak nic musisz zmieniac skrzynie na PG1. r65 nie wytrzyma nawet 130KM. A przekladka skrzyni to kolejne kilka stowek, skrzynia, rozrusznik, ciegna zmiany biegow, polosie, kolo zamachowe od 1.8 i nowe sprzeglo oczywiscie.
tak czy siak, powodzenia


Nie no te 140KM to wytrzyma spokojnie bo moja nadal chodzi...chociaż już pomału sprzęgło ma dosyć :razz: :mrgreen:

Aczkolwiek jak najbardziej przydała by się PG1 z większym sprzęgłem...bo na R65 bardzo cienko to widzę. :wink:
Tak jak koledzy wyżej pisali...koszty kompresora są duże, popytaj chłopaków którzy wsadzili 2,0T z Tomcata i śmigają na nich bo na pewno byłoby to lepszym wyjściem. Koszty przybliżone...a frajda z jazdy zapewne niesamowita :mrgreen:
_________________
...::: Streetracing Team Kalisz :::...
http://www.e-xtreme.info/index.php
 
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Wto Lut 01, 2011 22:08   

odgrzeje i ja,bo temat zabawny :) chciałbym zobaczyć jedną z najwiekszych pomyłek tego silnika po wszystkich zabiegach na nim przeprowadzonych- śruby mocujące głowicę długosci 410mm :) :twisted:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Rover "K" seria
kasjopea Tuning mechaniczny 0 Pią Lip 19, 2013 17:53
kasjopea
Brak nowych postów Montaż IC, jak?
Markzo Tuning mechaniczny 17 Sro Sie 29, 2012 14:43
Markzo
Brak nowych postów [R75] Montaż MBC
szpynior Tuning mechaniczny 4 Sob Lip 28, 2012 22:22
szpynior
Brak nowych postów [R 200] montaz strumienicy
frongo Tuning mechaniczny 37 Sro Mar 27, 2013 08:08
kruszan
Brak nowych postów [R 600 SDI] Montaż tempomatu
NFSU9 Tuning mechaniczny 6 Pon Cze 21, 2010 14:05
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink