Forum Klubu ROVERki.pl :: [75]Proszę o poradę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[75]Proszę o poradę
Autor Wiadomość
Plewek01 



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 09:09   [75]Proszę o poradę

Witam przymierzam się do zmiany swojego niezawodnego autka na nowsze :) . Wybór padła na ROVER 75. Jednak jako tzw. "świerzak" :grin: nie za bardzo wiem dla jakich elementów zwrócić uwagę przy zakupie tego auta. Bardzo bym był wdzięczny za opinie i sugestie, które pomogą stać mi się szczęśliwym użytkownikiem tego pięknego auta. Auto jakie mnie interesuje ma kosztować do 15tys., najlepiej z gazem jeśli nie jestem w stanie sam wstawić instalacje (z tym, że wtedy auto musi być trochę tańsze ;) ) Silnik może być 2.0 lub 2.4. Jakby ktoś znał jakąś ciekawą ofertę jestem zainteresowany :razz: A tak dorzucając co moglibyście mi powiedzieć na temat tego auta:
http://otomoto.pl/rover-7...-C15589880.html
Albo ten:
http://otomoto.pl/rover-7...-C15653882.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 21, 2010 09:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 11:14   

Plewek01 napisał/a:
Silnik może być 2.0 lub 2.4

?? A gdzie Ty znalazłeś silnik 2.4?
Plewek01 napisał/a:
uto jakie mnie interesuje ma kosztować do 15tys., najlepiej z gazem jeśli nie jestem w stanie sam wstawić instalacje (z tym, że wtedy auto musi być trochę tańsze ;) )

Raczej nic dobrego nie znajdziesz w tej cenie. Poniżej 15 tys z tych co oglądałem ciężko którąkolwiek nazwać autem.
Pamiętaj że to nie Honda Civic i drobnostka której nie zauważysz przy kupnie może kosztować krocie. Wentylator? Najtaniej 1000zł. Kolektor ssący? Nowy ponad 4tys zł. Dlatego jest tak duży rozrzut cenowy w roczniku.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15685

http://forum.roverki.eu/garage.php
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Plewek01 



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 12:44   

Zukowaty napisał/a:
Ty znalazłeś silnik 2.4?

No widzisz jak to dobrze z mądrym pogadać :) wkradł się błąd oczywiście chodziło mi o 2.5 :grin:
Zukowaty napisał/a:
Dlatego jest tak duży rozrzut cenowy w roczniku.

Hmm... no tak się domyślam. Wiem, że 15tys to najgorsza kwota do zakupu auta, bo ani nic dobrego ani nic ciekawego no ale niestety tylko taką na tą chwilę dysponuję. Dlatego też postanowiłem tutaj zasięgnąć porady fachowej, żeby nie wtopić, że tak to nazwę. Chyba, że ktoś znajdzie jakieś pośrednie rozwiązanie :razz: Jestem w stanie dołożyć tak z 2tys. w razie czego ale więcej niestety nie znajdę. Nie będę ukrywał, że ten śliwkowy wpadł mi w oko. Może ktoś mógłby się wypowiedzieć fachowym okiem lub ewentualnie jakoś go obadać, niestety mam dość daleko do obejrzenia co generuje dodatkowe koszty. Co sądzicie o tych 2 ofertach? Czy warto którejś przyjrzeć się bliżej?
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 12:56   

Plewek01 napisał/a:
wkradł się błąd oczywiście chodziło mi o 2.5 :grin:

Jeśli wybierasz pomiędzy tymi dwoma silnikami to szukaj 2.5. Takie same koszty (paliwo i części) a dużo większa radość z jazdy. Ile przeznaczyłeś na pakiet startowy? W autach które sobą coś przestawiają zwykle na start trzeba położyć 4-5tys zł. Sam rozrząd zrobiony na DOBRYCH częściach to koszt 2tys i w górę.

Co do tego śliwkowego to nie podoba mi się bok od strony pasażera (wiem że to zdjęcia ale jakoś mi nie leży). Nie widzę również czujników parkowania a napisane że są. Ogólnie jak na tą cenę to opcja całkiem niezła.

Arden Green to golasek, brak też kapsli na felgach. Ogólnie z tych 2 zainteresowałbym się śliwkowym ale ani jeden ani drugi mnie nie zachwycił.

Szukaj przede wszystkim 2.5 i zwracaj uwagę na kolektor, wentylator, cały układ sprzęgła. Do tego może cieknąć termostat (ale to wymieniasz z rozrządem).
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 14:19   

Plewek01 napisał/a:
Wiem, że 15tys to najgorsza kwota do zakupu auta, bo ani nic dobrego ani nic ciekawego no ale niestety tylko taką na tą chwilę dysponuję.

Za ta kase to lepiej poszukaj sobie jakiejs zadbanej 45tki z rocznika gdzies '02, najlepiej bezposrednio od wlasciciela..
 
 
Plewek01 



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 15:34   

Zukowaty napisał/a:
Ogólnie jak na tą cenę to opcja całkiem niezła.

Dzwoniłem. Tylko sprzedający jakiś dziwny. Chyba czeka na jakiś złoty strzał. VIN może podać ale nie dziś tylko może jutro, bo auto narzeczonej i nie ma dostępu. Ona sama nie poda bo nie wie gdzie. Zainteresowanie duże, to on sam nie wie. Na oględziny to nie wie kiedy się umówić - zadzwonić jutro :shock:
marcinZG napisał/a:
s zadbanej 45tki z rocznika gdzies '02,

No i niestety 45tka już tak nie porywa :) i stąd wybór 75tki :razz:
A co powiecie na tą "igłę" :cool:
http://otomoto.pl/rover-7...-C15667336.html
I czy ten jest godny uwagi?
http://otomoto.pl/rover-7...-C15173225.html
Ten z Dęblina jeszcze mnie bardzo zaciekawił...czy ktoś się może o nim więcej wypowiedzieć?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 16:53   

z tą kasą odpuść sobie 75 bo kupisz wraka i będziesz dokładał bez końca po czym pogonisz go za 5 miesięcy bo nie będzie na chleb i nie żartuję :) minimum około 20 tys + pakiet startowy jak pisał kolega, zawsze nazbierasz parę tys, rozrząd i sprawy eksploatacyjne, często też wychodzą jakieś usterki po krótkim czasie i też kosztują. Jeżeli chcesz "szał" to musisz dozbierać :) bo inaczej będzie "wrak" jeżeli nie chcesz dozbierać kup jak piszą koledzy, coś mniejszego albo inną markę jeżeli coś ci wpada w oko. Po za tym w mojej opinii to nie auto do gazu, po pierwsze nie po to kupuję Rovera ( limuzyna) w pełni znaczenia tego słowa by oszczędzać rocznie 500 zł na benzynie. Chyba że ktoś robi mega trasy i auto będzie miał minimum 5 lat. Co też jest do kwestionowania bo jak bym chciał auto które ma na siebie zarabiać to nie był by to R 75 :) . np od tego mam forda.. ;] i w mojej opinii motorki rovera nie są miłośnikami gazu, ale to moja opinia :) chcesz tanio jeździć kup 1.1 punto, chcesz jeździć lepiej kup 2.5 i płać na stacji :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
Plewek01 



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Wto Paź 26, 2010 23:29   

No to sobie odpuściłem roverka. Może następny będzie on. Znalazłem coś innego i oby się dobrze sprawował :) . Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mg Zr 1,4 Proszę o porade
miragac Chcę kupić ROVERka 5 Pią Wrz 03, 2010 12:00
miragac
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZR 160] Proszę o poradę MG ZR 160
jrdarus1 Chcę kupić ROVERka 2 Czw Lis 01, 2012 22:38
rafalmis1
Brak nowych postów 200 sdi Proszę o porade
Lopez390 Chcę kupić ROVERka 25 Sob Lip 10, 2010 08:25
Lopez390
Brak nowych postów [MG F] proszę o poradę.
eXePL Chcę kupić ROVERka 0 Pon Kwi 21, 2014 18:15
eXePL
Brak nowych postów [Rover 620 131 KM LPG] Proszę o poradę.
_Kain Chcę kupić ROVERka 2 Czw Gru 31, 2015 15:48
_Kain



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink