Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Instalacja - Wifi , kamery , Netbook ...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Instalacja - Wifi , kamery , Netbook ...
Autor Wiadomość
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 15:57   [R200] Instalacja - Wifi , kamery , Netbook ...

Bry

Jako ze mam branze spokrewniona mocno z tematem jaki napisze :D

Zabieram sie za instalacje AP Wifi do R200 z mozliwoscia montazu w kazdym aucie oczywiscie .

Drugi poziom to instalacja Netbooka z ssd wbudowanie w stylu EEE 900 lub 901 . to mzoe za duzo do r200 ale i tak go bede zmienial wiec przeniose do wiekszego a tu sie zobaczy jak praktyczne to jest :D

Koszty to nie tysiace zł. wiec mozna sie zabawic :D

Moje plany :

- Wifi w tybie AP .
- GPS na usb i wiesz gdzie auto jest bedac w domu :D mozesz je sliedzic testowalem to na N95 i Sport trackerze .
- kamery na USB stosunkowo tanie :D
- Podglad Kamery np. w domu a kamera w aucie lub w kolo auta :D
- AP z czytnikiem i modulem 3G
- konfigurascja do komunikacji miedzy autami w drodze
- zabudowa Netbooka EEE - masa opcji :D Tv z netu nawigacja i wiele innych :D kamery ble ble ble

Jak macie pomysly do czego to mozna jeszcze uzyc prosze o opinie i wypowiedzi na ten temat ..

AP ma 12V 90% urzadzen jeszcze nie wiem gdzie to polozyc w R200 ale cos znajde aktualnie uszczelniam drzwi :D musze to skonczyc ... ale moze wasze odpowiedzi ustrzega mnie przed zbednymi operacjami :D wiec zapraszam do tematu ..
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 15, 2011 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 18, 2009 15:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lis 18, 2009 22:58   

- http://allegro.pl/item819...hz_1gb_ram.html
- http://allegro.pl/item816...olor_karta.html
- windows xp tablet

- Wifi w tybie AP .??
-- AP z czytnikiem i modulem 3G ?
- konfigurascja do komunikacji miedzy autami w drodze ?

o co CI w tym chodzi ??
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 23:05   

jakbys byl ze szczecina to chcialbym jezdzic za toba;) moja komura ma wifi to bym sie podpial i z neta w korkach korzystal:d hehehe

z tych bajerow (zbednych w takim gownianym aucie tak na prawde) dobra opcja jest kamera cofania i tyle!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 19, 2009 01:32   

dysk ssd: po co ? lepiej zwykle sata, przynajmniej wykozystasz jego mozliwosci

wifi, AP, 3g: chyba chodzi o cos w stylu "siec 3G > AP > samochodowy pecet i inne uzadzenia".

ogolnie bym proponowal cos typu "laptop na stale" lub "mini pc" z podpietym np "blueconnectem" czy inny wg uznania. wazne aby laptop lub mini pc mialy mozliwosc udostepniania polaczenia sieciowego przez wifi. to bedzie robilo za twoj AP. pod to podepniesz tez inne urzadzenia na usb oraz wyswietlac jaki tylko dusza zapragnie.

reasumujac:

samochod > mini pc z wifi
: siec 3g (blueconnect np)
: kamerka na usb
: odbionik gps
: muzyka (pendrive, ipod, zune itd)
_________________
O_o
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 08:39   

Marcin8c 90% trafnosci w moja wizje ..

Dzis pisze do goscia na allegro bo ma uwalonego EEE 901 i na ebayu znalazlem matryce do nich po 250zl.

No i bedzie ok ...

Z tym blueconnectem odpada mam juz router bo mi zostal z 3g :D
 
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 15:36   

marcin8c dysk ssd z tego względu zapewne że zwykły talerzowiec długo nie wytrzyma na polskich drogach :)
Pomysł ciekawy, kiedyś do swojej Skody 105 chciałem wrzucić mini PC do bagażnika na przód ale samochód zdążył się zepsuć :mrgreen:
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 16:45   

Yog-Sothoth napisał/a:
marcin8c dysk ssd z tego względu zapewne że zwykły talerzowiec długo nie wytrzyma na polskich drogach :)
Pomysł ciekawy, kiedyś do swojej Skody 105 chciałem wrzucić mini PC do bagażnika na przód ale samochód zdążył się zepsuć :mrgreen:


Dokładnie SSD z powodu wstrząsów oraz mniejszego poboru energii .
Będę załączał zdjęcia z postępów zastanawiam sie jak zamaskować antenę dookoła kulną :D

Bo mi została jedna z czasu montażów :D
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lis 24, 2009 22:15   

No kurcze moja branża i dziedzina i powiem że pierwsze słysze o czyms takim jak ]b]"antenę dookoła kulną[/b] jeśli już to dookolną. acha pozostaje kwestia softu bo nie wiem czy wiesz ale policja oststnio nagminnie sprawdza wszelkie urządzenia GPS i jemu podobne pod względem autentycznośći więc ryzyk fizyk a oryginałów na pewno nie w ładujesz i nawet mi tu nie próbuj wciskać.

Ogólnie to ja coś takiego zmontowałem pół roku temu pisałem nawet o tym tutaj ale temat od razu utonął.

Nie rozumiem po jakiego kiepa Ci wifi w trybie AP? rozumiem że w ten sposób chcesz kontrolować te swoje bajery będąc w domu?! No to życze powodzenia... a i jeszcze jedno skoro to ma działać w momencie kiedy siedzisz w domu to zaopatrz się w zajebiscie mocny akumulator bo rano samochodu nie odpalisz u mnie padł po prawie 3 godzinach na wyłączonym silniku 100A.

A co do tego 12V w większości urządzeń WIFI to i tak każde musisz zabezpieczyć przed przepieciami po spali sie w pizdu. Ja ogólnie użyłem przetwornicy 1200W i pod nią wszytko podłączałem bo głupotą jest kupować specjalny zasilacz pod instalacje samochodową za 100-200zł na allegro!!! za 60 masz przetwornice. A jeszcze do wifi to co ty chcesz tam router zapakować? Daj sobie spokój właduj dobrą sieciówkę najlepij na usb np Edimax EW-7318USg i ustaw go w trybie AP.

Ja mam ustawionego go na nasłuch i na BackTracku skanuje sieci i sciagam zabezpieczenia a potem pod Xp juz korzystam normalnie.

U mnie działa wszystko ładnie pięknie tyle że staneło na tym gdzie schować 10" ekran dotykowy mam już pomysł ale musze kupic konsole srodkową na przerobienie... i chce jeszcze dwie kamery dołożyć jedną na szybie przedniej a drugą zamaskować w zderzaku. GPS pentagrama na usb oczywiscie na pokładzie ati radeon hd 4750 512MB 4 GB ramu i Intel core 2 duo t 7200. Sata 160GB Seagate no dvd liteon narazie nie podłaczone i chyba nie będzie w ogóle mam zamiar ograniczyć się do pamieci usb. Aktualnie od 2 miesiecy nie robie z tym nic bo jakos nie bardzo mam czas poza tym ostatnio samochód miał drobną awarie a do tego w środku jest obdarty z całej tapicerki bo właśnie jest szyta nowa.

Aktualnie pracuje od tygodnia nad komputerem pokładowym coś ala Nestora tyle że chce dodtakowo zrobić sterownik wiatraków chłodnicy i sprzężyć go z komputerkiem a ogólnie cały komputerek będzie podawał dane do xp i musze napisac jakis zgrabny interfejs który bedzie pkazywał wszystkie dane.

Myślałem również o wykorzystaniu czytnika lini papilarnych jako kluczyka w stacyjce jednak z tego całkowicie rezygnuje (poroniony pomysł skonczylby by sie tak ze samochod by stanął na drodze i bym go nie odpalil.

Jest jeszcze pare innych rzeczy ale jak si ewszystko zrobi na cacy to sie wtedy pochwale pewnie pod koniec wakacji bo mało czasu mam ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:51   

Dzieki za cenne uwagi ... (nie bądź złośliwy tylko konstruktywny)

Wezmę je pod uwagę ... na pewno mi oszczędziłeś sporo roboty dam znać jak się tym zajmę ..

Ostatnio jest zimno i muszę skończyć wygłuszanie drzwi w innym temacie o tym pisze zostały mi już 2 drzwi ...

I ruszę z tym dalej ..
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 16:20   

Nie chciałem być złośliwy sorka za to!

Ogólnie to jest temat rzeka ile pomysłów tyle możliwości nie kiedy trzeba pomyśleć dwa razy nie które pomysły wydają się być super ale po zgłębieniu ich okazuje sie ze nie jest to takie fajne np ten czytnik lini papilarnych.

Co ciekawe urządzenie biometryczny immobilaizer to koszt rzędu 2tys i zastanawiam się za co oni tyle wołają bo sam czytnik to koszt jakies 60zl a reszte można samemu dokombinować...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 01:48   

Nie wiem :D nie będę rozmyślał jutro sobota montuje wzmacniacz subwoofer oraz robię z drzwiami już wszystkie :D i zajmę się wifi :D mam pewna wizje i będę ja realizował i pisał tutaj o postępach .
 
 
 
Tomasz620 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 163
Skąd: Z KOBRY



Wysłany: Nie Gru 27, 2009 01:40   

dzieju no i jak prace? :mrgreen:
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 11:07   

Wyciszenie zrobione ..

Wzmacniacz założony 2x400w styknie Magnat

Tuba niestety tuba bo była mała i poręczna .

CO do reszty poluje juz na sprzęt który zamknie kilka pomysłów na raz w jednym ..

Samsung Q1 Ultimate

- Wifi
- GPS
- Ekran dotykowy
I masę innych rzeczy jest na Windows-ie

Aktualnie walcze z Wentylatorem bo caly czas mi chodzi :/ no i jak jest zimny po nocy nie odpala musze go krecic az sie zagrzeje :/ ...

Antene wifi patyka wsadze z tylu za siedzeniami pasazerow .

Router skonfigurowałem WR542G zasilanie 12v ...

Pierwsze testy za nami :D w Niedziele jedziemy znowu paczka 3 auta do Katowic na Avatara i juz sie przyda wifi :D

Trochę zimno i brak garażu utrudnia prace ... oraz ciężko upolować Samsunga Q1 do 2000zl.
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 11:56   

Po co w samochodzie router wifi? Router bierze z 10W to całkiem sporo. Zeby mieć internet w aucie lepiej mieć smartfon z UMTS, bo przynajmniej zasięg ma spory i możemy słać maile w szczerym polu.
I w razie czego można go ustawic w tryb AP wifi i włączyc laptopa (albo lepiej przez bluetooth).

Pomijając że na takim telefonie idzie automapa i filmy (z TV z neta też), ma dotykowy ekran i kosztuje <1000zł (chyba ze ekran chcemy duży).
Nikt go też nie ukradnie bo zabieramy do domu...
Kamery tylko nie podłączymy, to prawda, ale żeby zasilić komputer + ekran + router + kamery to trzebaby małą elektrownie.

Nie mówie ze pomysł mi sie nie podoba, bo tez chciałbym fajny komputer w roverku. Ale realizacja sprawi sporo trudności a na koniec ktoś Ci wybije szybe zeby zaopiekować sie sprzętem.

Dlatego mam smartfona :) Poza tym przydaje sie też poza samochodem.
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 10:23   

Wifi tylko podczas podróży bedzie uzywane miedzy autami jezdzinmy srednio 3-4 autami i normalnie router bedzie off a w czasie wycieczki ON :D

A Samsung Q1 Ultimate zalatwi reszte i tez zabieram do domku :D

Mam N95 z Garminim i nie narzekam ale chce czegos wiecej i wiekszego ekranu :D

Zobacz sobie to cacko Samsung Q1 Ultimate .

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 14:33 ]
No to lecimy dalej ...

Zakupilem juz Samsunga Q1 i Iphona 3GS 16GB oraz router UMTS do internetu z antenka wifi dziala ladnie z PlusGSM dam znac jak leci montaz kamerek czujnikow temperatur etc :D




[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 10:23 ]
Pierwsza faza Podpinania Tableta zakonczona :D

1. Wyprowadzilem sobie z Radia JVC 332 AUX i filmy , muyke czy nawigacje mam juz na glosnikach w autku :D

Teraz nastepne w kolejce hub USB kamery i wifi ...

Jak pieknie bzmia utwory w formacie .FLAC bitrate 1mb czysto ach :D

Ten samsung spisuje sie elegancko zainstaluje na nim Media Portal bedzie latwiej poruszac sie po filmach i muzyce oraz programach takich jak nawigacja :D

*

Aux do radia wprowadzilemw nie uzywane Fale AM wpiety jestem przed przedwzmacniaczem zadnych trzaskow zaklucen etc. niestety musialem również odlutowac Kwarc AM aby nie bylo szmerow AM-u, w razie zainteresowania taka przeróbka prosze o PW postaram sie pomoc .
 
 
 
Drill 



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 36
Skąd: Bolesławiec



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 11:59   

Ja myślałem nad adaptacja moje eeepc 701 4g pod samochod - na dealextreme.com za 90zł kupiłem do niego ekran dotykowy :) działa wyśmienicie :)
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 14:43   

Zapodaj fotki :D
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Maj 28, 2010 00:45   

a po co iphone do tego zestawu?
_________________
O_o
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 09:46   

marcin8c napisał/a:
a po co iphone do tego zestawu?


No nic to byla okazja :D
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 02, 2010 23:13   

dzieju napisał/a:
Zapodaj fotki :D


może byś tak sam zapodał :P ? jakieś pomysły koncepcje itp :P bo narazie pochwaliles sie Q1 ultra ja mam RH2 asusa i leży mi taki pol roku w szufladzie bo na nic sie to nie przydaje.

miałem wielkie plany, pokupowałem badziewia - internet, UMPC (asus R2H), kamere cofania, + 2x 7" LCD na zagłówki i do tego PS2 na zasilaczu 9V aby pod instalacje auta weszło i wiesz co? po paru dniach frajdy stiwerdziłem, że jestem kierowca i jedyne, z cego korzystam to kamera cofania, która była podpięta do UMPC za pomocą karty TV zewnętrznej co było niepraktyczne również.

Po paru dniach okazało się, (bo wcześniej na to nie wpadłem :mrgreen: ) że nie wszędzie są garaże/parkingi strzeżone i chowanie tych gadżetów zajmowało mi wieki.. jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłoby radio 2DIN np pioneer'a z GPS kamerą itp a nie 17 urządzeń :mrgreen:
osobiście życze powodzenia i licze na zdjęcia bo może mooje graty, wyjdą z szafy xD

a tak OFFTOP to każdą z wymienionych części w tyj wiadomści chętnie sprzedam :mrgreen: z playstation na czele - playstation działa w aucie pod zapalniczkę :)

hahaha :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Montaż nieoryginalnych czujników cofania i kamery.
pineska Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Sro Wrz 21, 2011 11:32
pineska
Brak nowych postów [R75] Instalacja pod wzmacniacz
sknerko Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Lip 22, 2009 02:25
Szerszen
Brak nowych postów [R75] Instalacja audio
maciekktm Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sob Sty 03, 2015 19:20
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Instalacja nowych głosników
spayker Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Sie 09, 2010 10:37
spayker
Brak nowych postów [R 200 5 Drzwi] Instalacja Kabli Aku- Wzmak- Przód + Sub
pietro Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Wto Kwi 07, 2009 22:56
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink