Forum Klubu ROVERki.pl :: samochodziki RC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
samochodziki RC
Autor Wiadomość
Roj 



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Pon Lis 15, 2010 10:23   samochodziki RC



















powyższe zdjęcia zostały zlinkowane z różnych stron znalezionych na szybko dzięki naszemu wspólnemu wujkowi G. i nie są mojego autorstwa.

może ktoś się jeszcze zainteresuje tematem :cool:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 15, 2010 10:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 10:44   

Znasz jakies polecane strony/ fora z tym tematem ?
Takie dla poczatkujacych ? ;)
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Roj 



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Pon Lis 15, 2010 11:16   

trochę można się dowiedzieć z http://www.rajdyrc.pl/forum/index.php
jest też takie http://www.rcauto.pl/forum/index.php
i pewnie jeszcze inne ale jakoś w modelarstwie zauważyłem, że ludzie zupełnie odwrotnie niż w prawie wszystkich innych dziedzinach więcej wiedzą niż piszą na forach i dlatego też więcej się można na żywo dowiedzieć niż z postów na forach.

także najlepiej znaleźć w google co się da a samemu wybrać się na jakieś rajdy/treningi, zobaczyć, popytać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
przemolka1 




Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pon Lis 15, 2010 19:20   

Swego czasu bawiłem się w coś takiego tylko że ja miałem nitro RC a te na fotach to raczrj elektryki. Powiem wam że zabawa wysmienita choć nie tania :mrgreen:
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 21:07   

Zawsze myslalem, ze ta "impreza" jest tansza ;) Ale chyba zakupie sobie Evo :mrgreen:
Na allegro troszke tego jest i nawet mozna przebierac w budach :grin:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
przemolka1 




Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Wto Lis 16, 2010 06:02   

Większość nadwozi pasuje z innych modeli muszą być tylko w jednej skali np: 1:10 , 1:8 , moim zdaniem więcej zabawy jest z modelami spalinowymi niż z elektrykami :mrgreen: .Ja miałem dwa jeden to byl firmy TAMYA była to szosówka a drugi to REVO firmy TRAXXAS zabawa tym drugim o niebo fajniejsza bo to OFF ROAD
 
 
Roj 



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Wto Lis 16, 2010 09:52   

ja bardziej on road/rally się wkręciłem no ale to konsekwencja zajawki na rajdy.

a co do wyboru benzyna/elektryk to spalinowe modele to już baardzo modelarskie zacięcie trzeba mieć. Ja mam elektryczny od jakiś trzech miesięcy i więcej walczę z awariami/luzami/ustawieniami etc. niż nim jeżdżę, więc jeśli ktoś lubi jeździć to lepiej elektryczny, jeśli więcej walczyć z maszyną to spalinka :wink:

cenowo myślę, że żeby zobaczyć czy ma się zajawkę to na początek wystarczy
- strada TC (ok. 450 pln w wielu sklepach)
- koniecznie lepsza ładowarka (ok. 150 pln)
- przynajmniej jeden dodatkowy pakiet - ten 6celowy akamulator na którym to jeździ (ok. 100 pln)
- 8 baterii AA do aparatury sterującej, których nie ma w zestawie (ok. 20 pln)
no i z minimum to chyba tyle


całość powinna wyjść poniżej 700 pln


jak zajawka będzie to można dokupić:
- karoserie inną z farbami do jej pomalowania (ok. 100 pln)
- zębatkę atakującą z mniejszą ilością zębów co pozwoli na poprawę przyspieszenia
(ok. 30 pln)
- felgi + opony - te w zestawie są strasznie marne (ok. 80 pln)



czyli stage 1 mamy już lepiej wyglądający (karoseria i felgi) i lepiej jeżdżący (zębatka i opony) model za następne ~200 pln

oczywiście dobrym wyjściem jest kupienie używanego całego zestawu za dużo niższą cenę
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:17   

tak pooglądałem na filmiki i chyba jednak spalinowy na nitro to lepsza zajawka oraz dużo lepsze osiągi :) chyba pomyślę nad zakupem.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Roj 



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:28   

co do zajawki to pewnie tak (tylko pamiętaj że sam sobie będziesz i kierowcą i całym serwisem), co do osiągów to chyba za podobną kasę elektryki są mocniejsze.

moim zdaniem spalina w on-road/rally to średni pomysł, już lepiej jakiś off roadowy monster truck czy coś w ten deseń.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:25   

Mam gdzieś filmy z okresu zabaw REVO mojego wspólnika ;)
Jak znajdę to wrzucę tutaj :) Trochę wstyd, bo jestem tam chudy jak patyk ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:34   

Bylem dzis w sklepie gdzie Roj zakupil swoj bolid.Sprzedawca konkretny, powiedzial co i jak dla poczatkujacego.Chyba sie zdecyduje na Evo albo Focusa w skali 1:10 :mrgreen:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Roj 



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:39   

mają strady TC z karoseriami, które sami malują. Dobry pomysł dla początkującego, trochę podcięta będzie też płyta podłogowa. Nie blokuje wtedy wahaczy i masz trochę większy prześwit. Z tego co pamiętam będzie kosztował ok. 560 pln. Kup KONIECZNIE ładowarkę lepszą a tą z zestawu wyrzuć do kosza (poważnie).
Jeśli szkoda Ci kasy na nową ładowarkę to spytaj czy mają używaną, bo ja byłem w zeszłym tyg. to ktoś im zostawiał nr tel. i mówił że chce sprzdać używane rzeczy (z papierami i pudełkami) w tym właśnie ładowarkę jakąś.
I powiedz, że Roj Cię wkręcil :cool:

[ Dodano: Wto Lis 16, 2010 12:39 ]
MaReK napisał/a:
Trochę wstyd, bo jestem tam chudy jak patyk

to w latach 80tych już miałes kamerę? :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:46   

Sprzedawca spytal sie od kogo jestem, ale nie powiedzialem ze od Ciebie
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:52   

Nitro droższe w utrzymaniu, bo 2,5 litra paliwa na allegro to prawie stówa w plecy.
Akumulatory wychodzą nieporównywalnie taniej.

Najlepsza ładowarka do AA to BC700. Inne przy niej to zabawki :)
Przetestowana na wielu forach, mam taką od 3 lat i złego słowa nie powiem (w przeciwieństwie do poprzedniego wynalazku Energizera).

Chętnie bym sobie kupił coś takiego, ale jako zabawkę (więc 400+zł raczej w gre nie wchodzi).
I nie wiem czy by nie fruwało :D

Jako ciekawostke obejrzycie sobie modelarski silnik V12 na youtube ;) oczywiście nie zmieściłby sie do takiego samochodzika ale brzmi jak V12 i ma 6 koni :D
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:58   

A co do budy to czy karoseria jednego producenta bedzie pasowac do innego producenta bolidu ? jesli bedzie w tej samej skali ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Roj 



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 242
Skąd: warszawa



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:20   

niekoniecznie
np. producent Tamiya robi bardzo fajne wysokiej jakości karoserie ale ich szerokość to najczęściej około 185 mm (deklarują 190mm) natomiast producent HPI robi z mniejszą ilością detali (tak jak moje EVO) ale na 190mm i na 200mm. Model Strada TC jako jeden z nielicznych (podwozie) ma prawie 200mm więc buda Tamiya zwykle jest odrobinę za wąska. Przez to wystają trochę koła co nie jest dobre bo łatwiej coś uszkodzić i mogą nie dopuścić Cię do rajdu.
Podwozia firm Tamyia, Team Asso, Team Lossi mają ok. 190mm i jest większy wybór karoserii.
Otwory pod słupki mocujące wiercisz sam (ew. jak kupisz u nich w zestawie pomalowaną przez nich budę to będziesz mial dopasowane już).
Dobrą rzeczą jest to, że jeśli pojeździsz np. podwoziem typu Strada (które chyba chcesz kupić) a potem będziesz chciał się przesiąść na inne to możesz wyjąć całą elektronikę, kupić samo podwozie innej firmy i przełożyć.
Ja powoli się zastanawiam nad zmianą ale jeszcze za mało wiem i umiem więc póki co jeszcze pośmigam na tym co mam.

[ Dodano: Pon Gru 13, 2010 14:20 ]
dorzucam jeszcze kilka fotek z forum rajdy RC:




_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink