Forum Klubu ROVERki.pl :: [Ubezpieczenia] Jakie ubezpieczenie dla młodego kierowcy?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pon Lis 08, 2010 19:23
[Ubezpieczenia] Jakie ubezpieczenie dla młodego kierowcy?
Autor Wiadomość
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Nie Lis 07, 2010 11:22   [Ubezpieczenia] Jakie ubezpieczenie dla młodego kierowcy?

Jakie ubezpieczenie polecacie dla młodego kierowcy (25 lat) ? W porównywarkach ubezpieczeń najtaniej wychodzi mi oferta YouCanDrive. Czy ktoś z Was ma tam ubezpieczenie i może je polecić?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 08, 2010 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 07, 2010 11:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
angel 



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 19
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 08, 2010 19:21   

You Can Dance brzmi lepiej ;)
a na poważnie to pomyśl o współwłasności ze starszym kierowcą, wtedy OC wyjdzie taniej, ale wszystko się ma od stażu kierowcy, czyli to jaki czas dany kierowca miał ubezpieczony na siebie jakiś pojazd, oraz szkodowość.
Teraz wszystkie firmy ubezpieczeniowe podniosły składki, najwięcej te małe i mało znane, więc mogę polecić duże firmy, z tego co się orientuję to Warta ma w miarę dobre warunki jeśli chodzi o OC
Piszę w miarę, bo generalnie OC to najbardziej szkodowe ubezpieczenie dla wszystkich firm ubezpieczeniowych, dlatego nie angażują się zbytnio w utrzymanie szczególnie szkodowego klienta, a młody łepek dostanie sporo zwyżek, bo wychodzą z takiego założenia, że młody to jeszcze głupi..
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 08, 2010 22:16   

Jak dla mnie to każda ubezpieczalnia kombinuje jak może. Jeśli masz zamiar tylko OC to bież gdzie taniej tj. prawie zawsze YCD.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 08, 2010 22:38   

Firmy ubezpieczeniowe kombinują jak wyjść na swoje więc i ja postanowiłem wyjść na swoje.

Prawo jazdy mam od 2 lat, mam 21 lat i samochód i ubezpieczenie mam na samego siebie, mimo to za OC i ubezpieczenie siebie oraz pasażerów płacę 900zł z groszami...
Informują że nie mam znajomości w firmach ubezpieczeniowych ani żadnych takich...

Ubezpieczony jestem w Axa Direct, podpowiem że polisa wyliczana jest od mocy silnika i mają podane różne moce dla tej samej pojemności (czasem można "omyłkowo" złą moc wybrać) i jak robisz to przez internet to masz 10% zniżki (nie liczą udziału dla pośrednika).

Jeśli byś chciał się tam ubezpieczać, mógł byś się powołać na moją polisę? (na samej górze formularza można to zrobić). Dla Ciebie jest to całkowicie bez znaczenia, ale ja uzyskuje punkty za polecanie firmy (ale nie z tego powodu ją Ci polecam, to i tak w sumie groszowe sprawy). Jak by co napisz, to podam Ci nr. na PW.

Długo szukałem ubezpieczyciela i tutaj wyszło najtaniej (stan na koniec lipca) ale możesz poszukać, może jest gdzieś taniej.

To tyle na razie z rad ode mnie :wink:
 
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lis 08, 2010 22:45   

Ja byłem w InterRisk ale ostatnio zmieniłem na Avive, obliczyli mi mniej mimo, że miałem ostatnio kolizję i dodatkowo wziąłem ubezpieczenie na szyby.
http://www.aviva.pl/direct/
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 08, 2010 23:04   

ADI-mistrzu, Jeśli ODPUKAĆ zdarzy ci się kolizja to ściągną z ciebie ten błąd. A poza tym nie dziwne to trochę że w dowodzie masz inną moc a w ubezpieczeniu inną? Żadnych adnotacji w dowodzie że silnik zmieniałeś.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 08:17   

W ubezpieczeniu niema tego, przynajmniej na tej wkładce do dowodu, więc może to wyjść tylko przy stłuczce i też niekoniecznie.
A jak wyjdzie to dopłaca się tą różnicę kwoty, więc jak nic się nie stanie to jest tanie ubezpieczenie, tylko trzeba być ostrożnym. Bo można od razu całą kwotę zapłacić, ale jak przejeździsz rok bez stłuczki to tylko stracisz kilka stów (mi wypada jakieś 600 z kawałkiem).

Ale to była tylko podpowiedź :wink:
 
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 08:22   

Ja mam akurat w Link 4 i tam wszelkie dane o pojeździe są. Więc taka opcja w Link 4 odpada jeśli ktoś chciałby skorzystać ;-)
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 14:29   

Dziękuję wszystkim za porady. Nie mogę mieć ubezpieczenia na starszego doświadczonego kierowcę, bo jeśli odpukać coś się stanie to on również straci wszystkie zniżki. Jednocześnie co ciekawe mając razem ubezpieczenie np. kilka lat, jego zniżki nie przepadają na mnie. Zatem gdybym za kilka lat miał mieć sam ubezpieczenie musiałbym zaczynać od zera. Dlatego wolę już teraz zacząć zbierać zniżki. Na 99% wybiorę ofertę Allianz ( 1118zł za OC). Pozdrawiam :smile:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 15:41   

szylozbi napisał/a:
Nie mogę mieć ubezpieczenia na starszego doświadczonego kierowcę, bo jeśli odpukać coś się stanie to on również straci wszystkie zniżki.

Nie jest tak. Jeśli samochody są w różnych ubezpieczalniach to nic nie przepadnie.

Mam samochód na ojca (ja jako współwłaściciel) ojciec ma swój na siebie. Miałem stłuczkę i na swoim samochodzie straciłem zniżki 10% a ojciec nic. Utwierdziła mnie jeszcze w tym kobieta wczoraj jak ubezpieczałem kolejny raz samochód.
PZU 2008-2009 450zł (na tym ubezpieczeniu miałem stłuczkę)
AXA 2009-2010 440zł
PTU 2010-2011 460zł
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
BABEL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 56
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lis 30, 2010 23:52   

Weź ubezpieczenie razem z kimś kto ma zniżki, ale w dwóch różnych firmach wtedy zniżki wam obu nie polecą. Ale wtedy ta druga osoba musi być współwłaścicielem auta . Jak auto jeszcze nie kupione to trzeba pisać umowę na dwie osoby. Jeżeli już kupione to wtedy trzeba pisać umowę darowizny 50% auta. Do ok 9 tyś można zrobić darowiznę bez opodatkowania.
Brać ubezpieczenie razem z kimś kto ma zniżki nawet w przypadku szkody i w tej samej firmie i tak się opłaca bo powiedzmy że nawet jak będzie stłuczka to ta druga osoba straci 10% na rok co przy kwocie za OC np 450 rocznie daje 45 zł. Co to jest w porównaniu do tego, że ty możesz na zaoszczędzić 500 czy 600 zł?
Zresztą nawet przy szkodzie i tak można zrobić myk żeby nie płacić więcej : przed końcem umowy wypowiedzieć polisę i ubezpieczyć się w innej firmie nie informując tej nowej firmy, ze się miało szkodę w ostatnim roku i tyle.
Nie ma żadnej głównej bazy danych, w której każda firma ubezpieczeniowa mogłaby zweryfikować czy miało się szkodę czy nie więc firmy nie są w stanie tego sprawdzić.
 
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 01, 2010 07:53   

Cytat:
Zatem gdybym za kilka lat miał mieć sam ubezpieczenie musiałbym zaczynać od zera.

To również nie jest prawdą. Tobie przy doświadczonym kierowcy zniżki liczą się tak samo jak jemu. Np. Po 3 latach będziesz miał już te 30% i nawet jeśli potem będziesz miał autko tylko na siebie to te 30% wypracowane zostaje już na twoim koncie.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ubezpieczenia] Źródła i wyjaśnienia kwestii prawnych
Linki do stron zawierających wyjaśnienia nt. najczęściej występujących problemów
maciej Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Cze 22, 2009 13:00
maciej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Wybór TU - ubezpieczenie nieruchomości
darek_wp Prawo i ubezpieczenia 8 Sro Paź 20, 2010 15:02
szoso
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Najtańsze ubezpieczenie na start dla silnika
Proszę o wsparcie w wyborze ubezpieczyciela
Osamboch Prawo i ubezpieczenia 41 Pon Sty 05, 2009 13:17
xtek
Brak nowych postów [Ubezpieczenia]
Wycena całkowita a gośc w warsztacie kupił części co zrobić?
szepd Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Mar 29, 2009 20:52
szepd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink