Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Woda pod dywanikiem kierowcy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Woda pod dywanikiem kierowcy
Autor Wiadomość
dawidek126 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 179
Skąd: Piaseczno

Rover 45

  Wysłany: Wto Lis 23, 2010 23:02   [R45] Woda pod dywanikiem kierowcy
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

witam!!!!!!!!
mam problem odnosnie wody w srodku auta. czytałem na formu o tym problemie ale wszyscy każa zwrucic uwage na wiązke elektryczna a raczej na gumową osłone ,która tą wiązke osłania, która znajduje sie pod skrzynka bezpieczników w komorze silnika... ale u mnie ten problem nie występuje bo wymieniłem tą gume na nową... więc gdzie mam szukac problemu.... woda jest tylko pod dywanikiem kierowcy, niema jej pon nogami pasarzera ani z tyłu... pomocy zblirza sie zima a niechce miec lodowiska w srodku:):)
_________________
ROVER 45 ::::::)))))))
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 23, 2010 23:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 23:07   

dawidek126, bardzo proszę używać modułu sprawdzania pisowni.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 23:16   

może Ci nagrzewnica poszła
 
 
 
natenczas 




Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Lviv - Galyts'kyi

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 14:24   

Ja miałem również problem z wodą w środku. Z tym że w bagażniku. Wszystkie usczelki były dobre i zmieniane w ASO w Wielkiej Brytanii lecz woda gromadziła się dalej w miejscu na koło zapasowe.
Po jakimś czasie wybrałem się do Praktikera czy innej Castoramy i kupiłem odwilżacz powietrza :D - Wsadziłem go do bagażnika i problem rozwiązany ;)
Magia ;P
 
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 21:17   

Nie wiem czy Ci się przyda ta informacja, ale w poprzednim samochodzie miałem podobną przygodę, nigdzie nie było wody tylko pod dywanikiem kierowcy a w zasadzie to cała wykładzina była przemoczona i tylko z jednej strony. Okazało się, że niedrożny był kanał wentylacyjny. Kiedy lał deszcz to okazało się, że jak włączyłem nawiew to woda najzwyczajniej kapała do środka.A od pasażera było sucho.
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Czw Lis 25, 2010 20:58   

to i ja Ci opowiem swoją historię. :mrgreen:
u mnie zaczelo sie ok roku temu. woda pod nogami kierowcy czasem lodowisko. i tez myslalem ze to nagrzewnica. powiem tak, sprawdz okolice nagrzewnicy czy nie cieknie, jesli jest oki to na 99,9% masz pekniete okolice lewej strony podszybia, a precyzyjniej - pod szyba na zewnatrz idzie caly kanal odplywowy i tam w rogu u mnie bylo pekniecie jak padal deszczyk to wszystko sobie skapywalo do srodka. kropelka po kropelce i jeziorko w Roverku :razz: tak wiec ja bym stawial na to.jakbys mial jakies pytania wal jak w dym.
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 21:39   

Nagrzewnica ;)
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Czw Lis 25, 2010 23:26   

jak problemy z ogrzewaniem jako gratis to nagrzewnica jak koledzy pisza.
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
dawidek126 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 179
Skąd: Piaseczno

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 21:24   

hmm ciekawe co piszecie koledzy.... faktycznie jakby trochę gorzej grzało w środku ale jak by nagrzewnica padła to chyba i pod dywanikiem pasażera by była woda??? ale jutro sprawdzę tą nagrzewnic i zamelduje

[ Dodano: Pią Lis 26, 2010 22:16 ]
aj zapomniałem ... gdzie te kanały wentylacyjne o których piszecie... jak sprawdzic ich drożnosci... jedyne co widziałem to pomiędzy nagrzewnicą a parownikiem jest taka rurka co ma wode na zewnątrz wyrzucac... i przeciez jak by nagrzewnic była walnięta to chyba tamtędy by sadziło na zewnątrz, mam racje????

[ Dodano: Sob Lis 27, 2010 21:19 ]
patrzyłem dzis tą nagrzewnice ale nic nie kapie .... wytworzyłem cisnienie za pomoca pompki na zbiorniczku wyrównawczym i nic nie kapie.....

[ Dodano: Sob Lis 27, 2010 21:24 ]
mielony22, czesc słuchaj piszesz cos o pęknięciu pod szybą... czy chodzi o kanał który znajduje sie pod podszybiem wycieraczek...?????
_________________
ROVER 45 ::::::)))))))
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Nie Lis 28, 2010 13:00   

dawidek126 napisał/a:
mielony22, czesc słuchaj piszesz cos o pęknięciu pod szybą... czy chodzi o kanał który znajduje sie pod podszybiem wycieraczek...?????


jak rozbierzesz podszybie to pod sama szyba masz kanaliki, a pod nimi idzie taka "rynna" i po lewej jej stronie (jak stoisz przodem do przodu auta) jest wlot ktorym zasysane jest powietrze do srodka.ta strona nas nie interesuje ;) u mnie po prawej stronie bylo pelno syfu, poprzedni wlasciciel, badz i jego poprzednicy doprowadzili do tego stanu, ze musialo przerdzewiec i peknac. gdybys mial jakies zdjecia to byloby mi latwiej wskazac miejsce, bo ja niestety nie zrobilem podczas moich prac.

[ Dodano: Nie Lis 28, 2010 13:00 ]
http://forum.roverki.eu/v...light=podszybie

w tym temacie na drugiej focie masz mniej wiecej pokazane gdzie od srodka cieknie.musisz rozebrac wykladzine za pedalami, po lewej stronie za deska u mnie cieklo. popros kogos niech leje woda z tej strony a ty w srodku i patrzysz co sie dzieje.ja pomagalem sobie latarka, wtedy ladnie od wody odbija sie swiatlo i widac skad leci.

przyczyna moze byc tez (jak w tym temacie co ci zapodalem) odplyw od szyber dachu, jesli takie posiadasz. albo nieszczelnosc szyby przedniej. jakbys mial jakies pytanka dawaj smialo.pozdr
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
dawidek126 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 179
Skąd: Piaseczno

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 14:51   

temat rozwalony :wink: przynajmniej mam taką nadzieje :mrgreen: zrobiłem jak kazałes ... rozebrałem ile sie dało i dawaj go wodą... brat leje ja w srodku z latarka i cooooo.......... leje sie z uszczelki od linek otwarcia maski przód.... to jedyny wyciek jaki znalazłem moze bedzie po problemie :ok: w poniedziałek kupie uszczelke a pewno z linkami bedzie występowac ale trudno i wymieni.... bede informował czy sie udało :rotfl:
_________________
ROVER 45 ::::::)))))))
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Nie Lis 28, 2010 15:49   

to jak tak ma sie sprawa z tymi szczelkami to moze warto wysuszyc i jakis silikon dac?tanszy koszt a pewnie i nie gorszy.ale zostawiam do wlasnej oceny. ciesze sie ze moglem nakierowac w dobra strone :mrgreen:
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 16:35   

dawidek126 napisał/a:
w poniedziałek kupie uszczelke a pewno z linkami bedzie występowac ale trudno i wymieni.... bede informował czy sie udało

Ja załatwiłem sprawę masą uszczelniającą APP, bez sensu jest kupować drugą linkę tylko dla uszczelki ale to twoja decyzja i twoje pieniądze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416]Wypukłości pod dywanikiem kierowcy
tajpan Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Lis 20, 2014 15:00
sebolek
Brak nowych postów [R45] Woda pod dywanikiem po stronie pasażra
bolus85 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Sty 16, 2018 03:46
Pieczarkowy
Brak nowych postów [R45] Woda pod dywanikiem po stronie pasażra
conrad_1976 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Sie 29, 2008 22:29
Markzo
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [ROVER 416Si] WODA W SCHOWKU PASAŻERA KIEROWCY
Dr.Stein Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Maj 28, 2011 19:27
kasjopea
Brak nowych postów [R45 20 idt]-szyba kierowcy
szyba kierowcy
hrv Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Cze 06, 2009 00:39
arturky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink